Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Avignon

Letenka Francie Avignon


Francie je krásná země plná památek, historických míst a nekonečných krajů, které stojí za vidění. Pokud plánujete cestu do Francie a hledáte nevšední destinaci, je Avignon ideálním místem pro vaši dovolenou.

Avignon se nachází v jižní Francii a je hlavním městem departementu Vaucluse a regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. Město je známé díky svému historickému centru, které bylo v roce 1995 zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO. Mezi nejznámější památky v Avignonu patří Papežský palác, kde byli papežové residenty během 14. století, most Saint-Bénézet, kostel Saint-Pierre a mnoho dalších.

Dalším důležitým oboru města Avignon je kultura a umění. Každý rok zde probíhá největší festival divadla a umění v Evropě, Festival d'Avignon, který přitahuje návštěvníky z celého světa. Festival trvá celý červenec a nabízí mnoho představení, přednášek a výstav. Mezi další kulturní akce v Avignonu patří Festival Avignon Off, který se koná v okolí festivalu a nabízí mnoho představení malých divadel.

Letenky do Avignonu jsou lehce dostupné z mnoha míst Evropy či světa. Nejbližší letiště je letiště Avignon-Provence, které leží pouze 8 kilometrů jihozápadně od města. Další letiště v okolí jsou letiště Marseille, letiště Nice nebo letiště Lyon.

Letenky do Avignonu jsou k dostání za různou cenu dle období roku a dne v týdnu. Ceny se pohybují od několika stovek eur v letních měsících až k pár desítkám eur v zimě. Letoviska doporučujeme zakoupit s dostatečnou časovou rezervou vzhledem k velkému zájmu o cestování do Francie.

V Avignonu se snadno ubytujete v několika hotelech a apartmánech různých cenových kategorií. Cena za ubytování se pohybuje od několika desítek do několik set eur denně podle typu a místa ubytování dle Vašich představ.

Pokud se chystáte do Francie a hledáte místo, které nabízí nejen bohatou historii, ale i kulturní akce a krásnou přírodu, pak je Avignon tou správnou volbou. Letenky do Avignonu jsou dostupné za různou cenu a v různou roční dobu, ale vždy se zde najde něco, co stojí za prožití.


Dovolená Francie Avignon


Avignon je malebné město nacházející se v jihovýchodní části Francie. Město je proslulé svou bohatou historií a kulturním dědictvím, a tak není divu, že patří mezi nejoblíbenější turistické destinace ve Francii. Pokud plánujete dovolenou ve Francii, Avignon by měl být jednou z vašich prvních zastávek.

První věc, kterou si na Avignonu všimnete, je impozantní historické centrum. V roce 1995 bylo toto centrum zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Procházka úzkými uličkami s výhledem na středověké stavby vám okamžitě připomene, že jste vkročili do minulosti. Nejvýznamnější památkou je papežský palác, který sloužil jako sídlo papeže v 14. století. Je to jediný papežský palác, který byl postaven mimo Vatikán. Navštívíte-li palác, budete okouzleni bohatě zdobenými sály a impozantními freskami.

Další přitažlivostí Avignonu je Pont d'Avignon, což je most přes řeku Rhônu. Přes most se ve středověku pravidelně scházely tisíce lidí na slavnostní tance, které zde přitahovaly poutníky ze všech koutů Evropy. Dnes lze na most vystoupat a vychutnat si úchvatný výhled na město a okolní krajinu.

Avignon je rovněž známý svým letním festivalem, který představuje vrchol kulturního kalendáře města. Festival trvá přes měsíc a návštěvníkům nabízí širokou škálu divadelních představení, koncertů, výstav a dalších kulturních akcí. Během festivalu je město plné života a nabízí fantastickou atmosféru plnou hudby, tančících lidí a zábavy.

Pokud máte rádi víno, Avignon je skvělým výchozím bodem pro objevování víno-oblasti Rhône. Tato oblast je proslulá svými kvalitními víny a je domovem mnoha vinných sklepů, které nabízejí degustace a prohlídky. V blízkosti Avignonu se nachází také město Châteauneuf-du-Pape, které je známé pro své slavné červené víno.

Avignon je nejen ideálním místem pro kulturní zážitky a ochutnávku vína, ale také nabízí fantastickou atmosféru a přátelské prostředí. Jeho malebné uličky, trhy plné čerstvého ovoce a zeleniny a venkovní kavárny vás vtáhnou do jeho kouzla. Avignon je místem, které si zamilujete a ze kterého se jen těžko vrátíte domů.

Pokud tedy plánujete dovolenou ve Francii, nezapomeňte zařadit Avignon do svého itineráře. Toto kouzelné město vás přivítá svou bohatou historií, kulturním dědictvím, skvělým vínem a příjemnou atmosférou. Avignon je jednou z nejkrásnějších destinací ve Francii a nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.


Ubytování Francie Avignon


Francie je krásná země s mnoha zajímavými městy a památkami. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je Avignon, historické město ležící v regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. Pokud se chystáte navštívit Avignon a hledáte vhodné ubytování, máme pro vás několik tipů.

1. Hotel de l'Horloge

Tento tříhvězdičkový hotel se nachází v centru Avignonu, jen pár kroků od Paláce papežů. Nabízí prostorné a moderně zařízené pokoje s bezplatným Wi-Fi připojením a klimatizací. Hosté si mohou vychutnat snídani formou bufetu a večer si dát skleničku vína v hotelovém baru.

2. Le Limas

Tento rodinný hotel se nachází ve čtvrti Villeneuve-lès-Avignon, pouze 5 minut jízdy autem od centra města. Nabízí elegantní pokoje s výhledem do zahrady a bazénu. Hosté si mohou užít krásné okolí a procházku okolo řeky Rhôny.

3. Hotel du Palais des Papes

Tento hotel se nachází přímo naproti Paláci papežů a nabízí pokoj s klimatizací a bezplatným Wi-Fi připojením. Hosté si mohou vychutnat snídani na krásné terase s výhledem na Palác papežů. Hotel také nabízí možnost zapůjčení kola.

4. Hôtel Les Corps Saints

Tento šestnáctého století se nachází v historické části Avignonu. Nabízí klimatizované pokoje s moderním zařízením a působivou výzdobou, kterou tvoří velké obrazy na stěnách. Hosté si mohou vychutnat snídani formou bufetu a prozkoumat okolí s památkami jako je Pont Saint-Bénézet.

5. Mercure Pont d'Avignon Centre

Tento tříhvězdičkový hotel se nachází jen pár kroků od Pont Saint-Bénézet a zámku Paláce papežů. Nabízí moderní pokoje s klimatizací a bezplatným Wi-Fi připojením. Hosté si mohou vychutnat snídani formou bufetu a relaxovat na terase.

Majitelé těchto ubytování se snaží, aby se zde hosté cítili co nejlépe, a nabízí kvalitní služby a pohodlné pokoje. Pokud se tedy chystáte navštívit Avignon, máte na výběr z několika skvělých ubytování, které vám pomohou užít si tento kus krásného Francie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Avignon


1. Jaké slavnosti se konají v Avignonu?
V Avignonu se konají nejrůznější slavnosti a festivaly, jako například Festival Avignon, městské slavnosti s tradičními tance a hudbou, nebo slavnosti vinařů.

2. Kde se nachází Palác papežů v Avignonu?
Palác papežů se nachází v centru města Avignonu.

3. Jaké druhy jídla jsou typické pro Avignon?
V Avignonu jsou typická jídla jako bourride (rybí polévka), salade niçoise (salát s tuňákem), a ratatouille (zeleninová směs).

4. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště v Marseille do Avignonu?
Je možné jet vlakem, autobusem nebo si pronajmout auto.

5. Jak dlouho trvá jízda vlakem z Paříže do Avignonu?
Trvá to přibližně 3 hodiny a 40 minut.

6. Kde se nachází most Sv. Bénézeta?
Most Sv. Bénézeta se nachází v Avignonu.

7. Kde lze najít nejlepší výhledy na Avignon?
Nejlepší výhledy na Avignon lze najít na kopci Rocher des Doms nebo na mostě Sv. Bénézeta.

8. Jaké jsou nejlepší památky v Avignonu?
Mezi nejlepší památky v Avignonu patří Palác papežů, most Sv. Bénézeta, Kostel sv. Petra, a Rocher des Doms.

9. Jaké jsou nejlepší místa pro nákupy v Avignonu?
Nejlepší místa pro nákupy v Avignonu jsou hlavní nákupní ulice Rue de la République a Rue Joseph Vernet.

10. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Avignonu?
Nejlepší čas na návštěvu Avignonu je od dubna do října, kdy je město nejkrásnější a nejvíce živé.


Počasí Francie Avignon


Francie je známá svou pestrostí krajiny a regionálními rozdíly, které se projevují také v klimatických podmínkách. Město Avignon, nacházející se v jižní Francii, je typickým příkladem této různorodosti. Zatímco severní a západní části Francie jsou ovlivněny Atlantským oceánem, středozemní pobřeží má podobné klima jako země Středomoří.

Avignon leží na břehu řeky Rhôny a je hlavním městem regionu Provence-Alpes-Côte d'Azur. Město je obklopené horskými řetězci na severu a náhorní plošinou na jihu. Díky této poloze získává Avignon charakteristické středomořské podnebí.

Letní měsíce v Avignonu jsou horké a slunečné, přičemž průměrná teplota se pohybuje kolem 30 stupňů Celsia. V červenci a srpnu mohou teploty překročit i 35 stupňů Celsia, což by pro mnohé turisty mohlo být příliš horké. Proto je vhodné si vzít s sebou lehké oblečení a dostatek vody.

Podzim v Avignonu je mírný a slunečný, s průměrnými teplotami kolem 18 stupňů Celsia. Období dešťů v tomto regionu začíná v listopadu a trvá až do března. Mírné zimní podnebí znamená, že sníh není v Avignonu velkým problémem a město obvykle průměrně spadne jen několik centimetrů sněhu.

Jaro v Avignonu je krásné, s kvetoucí přírodou a příjemným počasím. Teploty se začínají zvyšovat od března a v dubnu mohou stoupnout až k 20 stupňům Celsia. Měsíc květen je nejkrásnějším měsícem pro návštěvu Avignonu, kdy začínají kvést různé druhy květin a stromů.

Celkově Avignon nabízí turistům slunečné a teplé počasí po většinu roku. Pokud plánujete návštěvu, doporučujeme si prostudovat předpovědi počasí a připravit se na příslušné podmínky. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete do Avignonu vyrazit, můžete si být jisti, že si užijete krásnou dovolenou v této jedinečné oblasti Francie.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky