Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Calais

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Calais


1. Jaké je nejlepší způsob, jak se dostat z Calais do Paříže?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Calais do Paříže, je vlakem. Existuje přímé spojení mezi Calais a Paříží a jízda trvá přibližně 2-3 hodiny.

2. Jaký je nejbližší letiště k městu Calais?
Odpověď: Nejbližším letištěm k Calais je Letiště Calais-Dunkerque, které se nachází asi 43 km od centra města. Další možností je využít Mezinárodní letiště Lille, které je vzdálené asi 120 km.

3. Jaké jsou nejlepší památky a atrakce v Calais?
Odpověď: Mezi nejlepší památky a atrakce v Calais patří například Calaisský opatství, Maják v Calais, Muzeum karetnictví a Burghers z Calais.

4. Kam se mohu vydat na výlet z Calais?
Odpověď: Z Calais se můžete vydat na výlet do známého přímořského letoviska Boulogne-sur-Mer, které leží přibližně 40 km od Calais. Další možnosti výletů zahrnují návštěvu Cap Gris-Nez, Cap Blanc-Nez nebo Berck-sur-Mer.

5. Existují v Calais možnosti ubytování?
Odpověď: Ano, v Calais existuje mnoho možností ubytování. Město nabízí různé hotely, penziony, apartmány a kempy, které odpovídají různým cenovým rozpětím a preferencím cestovatelů.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Calais?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Calais je obvykle od května do září, kdy jsou teploty příjemnější a počasí je vhodné pro venkovní aktivity. Město je populární turistickou destinací také v průběhu letních měsíců.

7. Jaká je místní kuchyně v Calais a kde si mohu vychutnat tradiční jídla?
Odpověď: V Calais můžete ochutnat tradiční francouzskou kuchyni, včetně mořských plodů, ryb a sýrů. Doporučujeme navštívit místní restaurace, bistra a trhy, kde si můžete vychutnat typická jídla.


Dovolená Francie Calais


Dovolená ve Francii nepochybně patří k těm nejoblíbenějším cestovním zážitkům. Mezi množstvím krásných měst a regionů stojí za to upozornit na Calais. Tento město, které se nachází přímo u břehu Lamanšského průlivu, je lemovalo nejenom krásná pobřeží a pláže, ale také chrámy, hradby a pevnosti.

Calais je také významným dopravním uzlem, především díky přístavu, který je jedním z nejvýznamnějších spojení mezi Francií a Velkou Británií přes Lamanšský průliv. Calais také spojuje mnoho turistických tras, což dělá tento region ideálním místem pro dovolenou.

Když se řekne Calais, většině lidí se první vybaví vysoká věž, která se tyčí nad městem. Jeho ozvučný název – Burza a katedrála Notre Dame ze 16. století, jsou pro turisty jedním z nejznámějších míst, které v Calais stojí za návštěvu. Katedrála je skvělým příkladem francouzské venkovské gotiky, odkud se nabízí i nádherný výhled na město.

Dalším z nejvyhlášenějších turistických atrakcí v Calais je Muzeum Calais, které se nachází v centru města. Zde můžete vidět nejenom množství uměleckých děl, ale také výstavu japonských umělců, kteří svou tvorbou přivezli kus Japonska až do Francie.

Vláha podnebí Calais přidává regionu nevšední půvab. Přestože město není příliš vzdálené od Velké Británie, klima zde je odlišné. Průměrná teplota v průběhu roku je okolo 12 ° C, což znamená mírné počasí, ale s příležitostnými dešti. Kvůli tomu jsou krajinářské scenérie neobyčejně zelené a plné květin.

Specifikum Calais je především jeho gastronomie a zde si přijdou na své hlavně milovníci mořských plodů. Oblíbeným místem pro ochutnání pochutin z moře je místní rybí trh, kde si můžete zakoupit čerstvé ryby, krevety, hřebenatky a další pochoutky.

Navštivte-li Calais, není třeba se bát ubytování. Město má nabídku širokých ubytování, od hotelů po penziony a apartmány, přičemž si můžete vybrat z mnoha lokalit, které nabízejí zážitky také pro rodiny. Nejoblíbenější období návštěvy je v letních měsících, kdy je mnoho slunečných dnů, které nechají návštěvníky poznat všechny barvy Calais.

Mezi další turistické atrakce patří pevnost pocházející z 7. století, dále pak nákupní centrum Cité de l'Europe nebo přístavní promenáda.

Calais je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v krásném městě s možností návštěvy slavných památek, krásných pláží, ochutnání místní kuchyně a prožití nevšedních zážitků.


Ubytování Francie Calais


Calais je francouzské město, které se nachází v regionu Nord-Pas-de-Calais. Je to poměrně velké město, které nabízí bohatou historii a mnoho zajímavých památek a atrakcí. Pokud hledáte ubytování v Calais, máte několik možností.

Hotely

Calais nabízí řadu hotelů různých kategorií, ale většina z nich se nachází v blízkosti centra města. Mezi nejoblíbenější patří:

1. Hotel Meurice – Tento hotel se nachází v centru města a nabízí ceny, které jsou pro většinu turistů přijatelné. Pokoje jsou velmi čisté a útulné, a některé pokoje mají výhled na pláž.

2. Hotel Richelieu – Tento hotel se nachází v blízkosti přístavu, což ho dělá ideálním pro ty, kteří chtějí navštívit město nebo se vydat na plavbu do Anglie. Pokoje jsou skromné, ale velmi pohodlné, a personál je velmi přátelský.

3. Ibis Styles Calais Centre – Tento hotel se nachází v blízkosti centra města a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat památky v okolí. Nabízí moderne vybavené pokoje a výbornou snídani.

Hostely

Calais nabízí také několik hostels, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze a přitom zůstat v čistém a útulném prostředí. Mezi nejoblíbenější patří:

1. The Baltic Inn Hostel – Tento hostel se nachází blízko vlakového nádraží a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí vidět město a okolí. Nabízí čisté pokoje, vstupenky na atrakce a mezinárodní atmosféru.

2. Calais Youth Hostel – Tento hostel se nachází v blízkosti přístavu a je ideálním místem pro ty, kteří se chystají na plavbu do Anglie. Nabízí bezplatné parkování, čisté pokoje a výbornou polohu.

3. Holiday Inn Express Calais – Tento hostel se nachází v blízkosti centra města a nabízí moderně vybavené pokoje a bezplatné snídaně. Je ideálním místem pro ty, kteří hledají pohodlí a přitom si chtějí ušetřit peníze.

Kempy

Pokud preferujete spíše venkovskou atmosféru, můžete se ubytovat v jednom z mnoha kempů v okolí Calais. Mezi nejoblíbenější patří:

1. Camping Municipal de la Falaise – Tento kemp se nachází blízko pláže a nabízí moderně vybavené kempovací plochy a výborné vybavení.

2. Camping de la Plage – Tento kemp se také nachází blízko pláže a nabízí prostorné kempovací plochy, výborné vybavení a snadný přístup k okolí.

3. Camping Saint Louis – Tento kemp je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou atmosféru. Nabízí prostorné kempovací plochy, čisté vybavení a venkovské prostředí.

Celkově je Calais ideálním místem pro ty, kteří hledají pohodlné a přitom cenově dostupné ubytování. Bez ohledu na to, zda preferujete hotely, hostely nebo kempy, v Calais najdete nabídku, která splní vaše očekávání.


Počasí Francie Calais


Calais je překrásné město nacházející se na severním pobřeží Francie. Je známé svými bílými plážemi, historickým opevněním a v neposlední řadě také svým neobyčejným počasím.

Calais leží na území regionu Hauts-de-France, který je ovlivněn atlantickým podnebím. To znamená, že v Calais je vlhké a mírně chladné počasí. Průměrné teploty se pohybují od 5 °C v zimě až po 20 °C v létě.

Léto v Calais je obvykle příjemné a světlé. Teploty se pohybují kolem 20 °C a na plážích se shromažďují místní i turisté, kteří si chtějí užít sluneční paprsky a osvěžení v Atlantském oceánu. V létě se také můžete těšit na déšť a občasné bouřky, které dodávají atmosféře tajemství.

Podzim v Calais přináší mírně chladné počasí. Teploty klesají průměrně na 15 °C a také se zvyšuje pravděpodobnost deště. Září a říjen jsou zpravidla nejdeštivějšími měsíci v regionu. To je také čas, kdy začínají být pláže méně rušné a místní obyvatelé se vracejí do práce a do škol.

Během zimy čeká Calais na své návštěvníky s chladnými teplotami kolem 5 °C. V lednu a únoru je obvykle nejchladněji a místní obyvatelé se oblékají v teplejších vrstvách a kutří se uvnitř svých útulných domovů. Sníh je v Calais poměrně vzácným jevem, ale občas se může objevit lehké sněžení a dodat městu romantický nádech.

Jaro je v Calais obdobím obnovy a probouzení se přírody. Teploty začínají stoupat a pohybují se kolem 10-15 °C. Květen je obvykle nejdeštivějším měsícem jara a všechny květiny a stromy začínají kvést. Calais se promění v zelený ráj a lidský život nabere více energie.

Celkově lze říci, že počasí v Calais je mírné a vlhké po celý rok. Každá roční doba přináší své specifické charakteristiky a zážitky. Bez ohledu na počasí však Calais vždy nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a krásné scenérie, které vám zaujmou a zostří všechny smysly.


Letenka Francie Calais


Francie je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě a nabízí nádherné památky, jemnou kuchyni a ohromující přírodu. Ať už se jedná o romantickou Paříž, slunečné pobřeží francouzské riviéry nebo malebná venkovská města, Francie má co nabídnout každému návštěvníkovi.

Pokud plánujete návštěvu Francie, letenka do Calais je skvělou volbou. Toto malebné a historické město se nachází na severu Francie, pouze přes průliv La Manche od Anglie. Calais je známý především svým přístavem, který je jedním z nejrušnějších ve Francii a hlavním vstupním bodem pro trajektovou dopravu z Anglie.

Letenka do Calais je skvělou volbou pro ty, kteří se chtějí dostat do Francie rychle a pohodlně. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety z různých evropských destinací do města Calais. Díky přítomnosti mezinárodního letiště Calais-Dunkerque je přístup do tohoto regionu velmi jednoduchý.

Návštěva Calais je úžasnou příležitostí pro turisty, kteří se chtějí věnovat objevování nedotčené francouzské krajiny a přírodní krásy. Město je obklopeno národními parky a úchvatnými plážemi, které nabízí příležitost pro pěší turistiku, cykloturistiku a jiné outdoorové aktivity.

Hlavní turistickou atrakcí v Calais je jeho ikonický památník "Six Burghers of Calais" od sochaře Augusta Rodina. Tato socha připomíná hrdinský čin šesti občanů města, kteří se v roce 1347 vzdali do rukou anglického krále, aby zachránili město před obléháním. Socha je působivým připomínkou historie města a stojí za to ji navštívit.

Calais je také známý svými trhy, které jsou oblíbené jak mezi místními obyvateli, tak mezi návštěvníky. Každý rok se zde koná řada trhů a festivalů, které nabízejí příležitost ochutnat a nakoupit francouzské potraviny, víno, oblečení a další produkty.

Přístav Calais je také oblíbeným cílem pro ty, kteří chtějí navštívit Anglii. Existuje spousta trajektů a lodí, které spojují Calais s různými přístavy v Anglii, jako je Dover nebo Folkestone. Trajekty nabízejí snadnou a pohodlnou dopravu mezi těmito dvěma zeměmi a jsou skvělou alternativou k tradičnímu leteckému spojení.

Letenka do Calais je tedy skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí prozkoumat severní Francii a pobřeží La Manche. Město nabízí širokou škálu historických památek, krásnou přírodu a snadný přístup k hlavním destinacím ve Francii i Anglii. Ať už je váš plán návštěva na pár dní nebo delší dobu, Calais je určitě místo, které si zamilujete.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky