Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Rouen

Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Rouen


1. Kde se nachází město Rouen ve Francii?
Rouen se nachází v regionu Normandie na severozápadě Francie, asi 135 kilometrů severně od Paříže.

2. Jak se dostanu do Rouenu z Paříže?
Existuje několik možností, jak se dostat do Rouenu z Paříže. Můžete využít vlaků, které jezdí pravidelně mezi oběma městy. Jízda trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny. Další možností je cesta autem nebo autobusem, což zabere přibližně stejnou dobu.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Rouenu?
Mezi nejlepší turistické atrakce v Rouenu patří katedrála Notre-Dame, která je jednou z nejvýznamnějších gotických staveb ve Francii. Dalšími atrakcemi jsou například Palais de Justice, Rouenská univerzita, středověké uličky v historickém centru města a muzeum Le Secq des Tournelles, které se zaměřuje na železný šperk.

4. Jaké jsou typické speciality k jídlu v Rouenu?
Rouen je známým městem gurmánů a nabízí mnoho lahodných specialit. Mezi ty nejznámější patří Canard à la Rouennaise (kachna s červeným vinným omáčkou), Tripes à la mode de Caen (dršťky) a kakaový dort s mandlemi, známý jako "Tarte aux Pommes Normande". Samozřejmě, nemůžeme zapomenout na slavnou normandskou jablečnou šťávu a calvados, regionální alkoholický nápoj vyrobený z jablečného moštu.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Rouenu?
Rouen je krásné město celý rok, ale nejlepší čas na návštěvu je během jara (březen – květen), kdy jsou teploty příjemné a město se probouzí k životu. Další vhodné období je podzim (září – říjen), kdy je méně turistů a příroda nabízí krásné barvy.

6. Je v Rouenu snadné najít ubytování?
Rouen nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Je však vhodné rezervovat ubytování předem, zvláště v případě návštěvy během hlavní turistické sezóny.

7. Je v Rouenu bezpečno chodit po městě?
Rouen je obecně považován za bezpečné město, ale je vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako v jakémkoli jiném větším městě. Ujistěte se, že vaše cennosti jsou v bezpečí a vyhněte se temným a neosvětleným ulicím v noci.


Ubytování Francie Rouen


Rouen se nachází v severní části Francie a je hlavním městem regionu Normandie. Město je známé svým historickým odkazem, jakož i svou architekturou a kulturou. Pokud toužíte po návštěvě této krásné destinace, budete chtít zvážit následující tipy na ubytování.

Jeden z nejpopulárnějších typů ubytování v Rouenu jsou hotely. Město nabízí širokou škálu hotelů, od luxusních až po méně drahé možnosti. Pokud hledáte větší množství hotelů v centru města, zaměřte se na oblast kolem katedrály Notre-Dame nebo na Rue des Arsins. Tyto oblasti se nacházejí v blízkosti mnoha turistických atrakcí, jako jsou kostely, muzea a památky.

Pokud jste náročnější cestovatel a hledáte něco více pohodlného, můžete vyzkoušet nabídku apartmánů. Jejich hlavní předností, oproti hotelům, je větší prostor pro vaši rodinu nebo skupinu přátel. Pokud byste raději zůstali blíže k centru, zvažte pobyt v apartmánech v historické čtvrti Saint-Patrice, kde můžete získat pocit Autentickosti, kterou se město pyšní.

Pokud hledáte odpočinek na okraji města, potěší vás možnost pokojů v rodinných pensiónech. Ty se nacházejí v klidných částech města a jsou ideální pro ty, kteří rádi užívají klid a přírodu. Přesně tuto možnost najdete v zelené oblasti Les Sapins, v blízkosti historických atrakcí, jako je rodný dům Clauda Moneta nebo hrad Gaillon.

V případě, že se řadíte mezi cestovatele, kteří ocení alternativní zážitek, zvažte ubytování v kempu. V Rouenu najdete kempy v krásné krajině u řeky Seiny. Tyto kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat přírodu a nechtějí utrácet příliš mnoho peněz za ubytování.

Je důležité zkontrolovat všechny možnosti ubytování a zvolit to, které vám nejvíce vyhovuje. Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do historie a kultury Rouenu, hotel je ideální volbou. Alternativní zajistí ubytování v penzionech a kempu. Bez ohledu na vaše preference však budete moci v tomto krásném historickém městě zažít zcela jedinečnou atmosféru a užít si nezapomenutelný pobyt v Normandii.


Počasí Francie Rouen


Francie je známá svým krásným kulturním dědictvím i svým rozmanitým klimatem. Jedním z míst, které stojí za návštěvu kvůli svému počasí, je město Rouen. Rozhodnete-li se navštívit tuto francouzskou destinaci, můžete očekávat mnoho různých typů počasí, které budou určovat vaše zážitky.

Zima v Rouenu je obvykle chladná a mokrá, s průměrnými teplotami kolem 5 °C a minimálními teplotami blízkými bodu mrazu. Často prší, takže budete potřebovat nepromokavou bundu. Pokud tedy navštívíte Rouen v této roční době, berte to jako příležitost k tomu, abyste se podívali na městskou architekturu, zašli na kávu nebo čokoládu do místních kaváren a objevili kulturní akce a festivaly, které se v této oblasti konají.

Jaro v Rouenu je velmi krásné – kvetou stromy, trávy a keře, a kromě toho jsou teploty mírnější než v zimě. Pokud navštívíte město v jarní sezóně, připravte se na teploty kolem 15 °C a občasné srážky. Jaro však znamená také první slunce a extra čas na turistické výlety.

Léto v Rouenu znamená teploty kolem 20 °C a mnoho slunce! Toto počasí je ideální na procházky po městě, koukání na versailleský palác a jeho zahrady a obdivování krásy busty Joana zArku, která je symbolem města. Dřív, než se ale odhodláte k prohlídce, nezapomeňte, že léto může být občas deštivé – tak ujistěte se, že si přibalíte chránící oblečení na případný déšť.

Podzim v Rouenu je často mírný, s teplotami kolem 10–15 °C a ne moc velkou šancí na pramenící srážky. Navzdory tomu, podzim nabízí kouzelné barvy všude kolem sebe - listy stromů se stmavují a žlutají, díky čemuž můžete vidět krásné panoramata z různých bodů města.

Pokud vás zajímá počasí Rouenu, můžete si stáhnout aplikaci, která vám ukáže předpověď počasí v reálném čase, nebo si prohlížet předpovědi na internetu. Pouze se ujistěte, že se rozhodujete podle správných informací, abyste si mohli naplánovat Vaší cestu na ty správné okamžiky!


Letenka Francie Rouen


Rouen je malebné město ležící na severozápadě Francie a je hlavním městem regionu Normandie. Je to historicky významné místo, kde se nachází mnoho památek a pamětihodností. Pokud plánujete návštěvu této fascinující destinace, letenka je nejrychlejší a pohodlnější způsob, jak se tam dostat.

Rouen má svůj vlastní mezinárodní letiště, které je známo jako Letiště Rouen-Vallée de Seine. Nachází se zhruba 10 kilometrů jižně od centra města a nabízí pravidelné lety do několika evropských destinací. Existuje také možnost přestupu na mezinárodní letiště Paris-Charles de Gaulle, které je asi 145 kilometrů od Rouenu a nabízí ještě širší výběr letů.

Při hledání letenky do Rouenu je dobré si uvědomit, že ne všechny letecké společnosti nabízejí přímé lety na Letiště Rouen-Vallée de Seine. Mnoho cestovatelů se proto rozhodne letět do Paříže a odtud se dostávají do Rouenu vlakem nebo autobusem. Nicméně, pokud preferujete rychlý a přímý let, nabízejí některé letecké společnosti spojení s přestupem v jiných evropských městech.

Po příletu na Letiště Rouen-Vallée de Seine se dostanete do centra města snadno. Můžete využít taxislužbu před letištěm nebo se rozhodnout pro městskou hromadnou dopravu. Linkový autobus odjezdá každých 20-30 minut a spojení do centra trvá zhruba 30 minut. Některé hotely nabízejí také kyvadlovou dopravu pro své hosty.

Rouen je světově proslulé svou historií a architekturou. Nedílnou součástí města je také katedrála Notre-Dame de Rouen, která je jednou z nejvýznamnějších gotických katedrál ve Francii. Při návštěvě města byste neměli opomenout navštívit také historické centrum súzkými uličkami, kde najdete mnoho restaurací, obchodů a kaváren.

Mnozí turisté si také prohlížejí velkou věž Gros-Horloge, která je jednou z nejzachovalejších zbytků městského opevnění. Věž je otevřena pro veřejnost a z jejího vrcholu si můžete vychutnat panoramatický výhled na město i okolní krajinu.

Pokud máte rádi umění, navštivte také Musée des Beaux-Arts de Rouen se sbírkou umění od středověku po současnost. Jsou zde umístěna díla slavných umělců jako je Monet, Renoir a Dalí.

Rouen je fascinujícím městem s mnoha zajímavostmi, které stojí za to objevit. Pokud plánujete návštěvu tohoto historického města, letenka je bezesporu nejlepší způsob, jak se tam dostat. Ke koupi letenky můžete využít různé online cestovní portály nebo se poradit s cestovní kanceláří. Při plánování cesty do Rouenu si také nezapomeňte zjistit informace o vízových požadavcích a bezpečnostních opatřeních.


Dovolená Francie Rouen


Dovolená ve Francii: Objevte krásu města Rouen

Pokud plánujete dovolenou ve Francii, město Rouen by nemělo chybět ve vašem itineráři. Toto malebné město na severozápadě Francie je hlavním městem regionu Normandie a nabízí bohatou historii, architekturu a gastronomii.

Rouen je nejlépe známé pro svou katedrálu Notre-Dame, která je jednou z nejvýznamnějších gotických katedrál ve Francii. Její stavba trvala více než tři sta let a stále oslnuje návštěvníky svou nádhernou fasádou a rozsáhlým interiérem. Uvnitř katedrály se nacházejí také pozoruhodné umělecké díla, včetně slavného obrazu "Serák světla" od Clauda Moneta.

Další zajímavou památkou v Rouenu je Palais de Justice, který je největším gotickým palácem ve Francii. Tento impozantní komplex zahrnuje také Sainte-Chapelle, kapli postavenou v 15. století, která je známá pro své překrásné vitráže.

Pro milovníky historie je ideálním místem k návštěvě také Musée des Beaux-Arts, které je jedno z nejdůležitějších uměleckých muzeí ve Francii. Zde můžete obdivovat díla slavných umělců, jako je Monet, Renoir, Picasso a mnoho dalších.

Rouen také nabízí řadu možností pro procházky po malebných uličkách plných historických domů a tržištích. Staré centrum města je plné života a nabízí spoustu možností pro nákupy, ochutnávku regionálních specialit a kaváren, kde si můžete vychutnat skvělou kávu.

Navštívte také Gros-Horloge, což je stará věž s hodinami, která je považována za symbol města. Můžete vystoupat na vrchol věže a vychutnat si úžasný výhled na celé město.

Jednou z hlavních atrakcí ve Francii jsou také tradiční trhy s potravinami a Rouen není výjimkou. Můžete se vydat na trh Marché Saint-Marc, kde si můžete zakoupit čerstvé místní produkty, jako jsou ovoce, zelenina, sýry, víno a další lahůdky.

Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na výlet do nedalekého přírodního parku Boucles de la Seine Normande. Tento park nabízí nádherné scenérie, řeky, lesy a jezera a je ideálním místem pro turistiku, cyklistiku nebo pikniky.

Rouen je také významné město v dějinách světového umění, protože zde byl roku 1431 upálen svatý Jindřich, hrdina Francie. Tuto událost můžete prozkoumat v muzeu Historického a archeologického spolku v Rouenu.

Dovolená ve Francii je vždy nezapomenutelným zážitkem a návštěva města Rouen je rozhodně tím, co by nemělo chybět ve vašem itineráři. Od historických památek až po regionální speciality a nádhernou přírodu, Rouen nabízí mnoho důvodů, proč si zamilovat tuto část Francie. Nechte se unést krásou tohoto malebného města a nezapomenutelnou atmosférou, která je zde všude přítomná.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky