Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ghana Aburi Botanical Gardens

Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Aburi Botanical Gardens


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Aburi Botanical Gardens v Ghaně:

1. Jak se dostanu do Aburi Botanical Gardens?
Aburi Botanical Gardens se nacházejí ve městě Aburi, 30 km severovýchodně od ghanského hlavního města Akkra. Nejlépe je se tam dostat tak, že si pronajmete auto, taxi nebo využijete místní dopravu.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Aburi Botanical Gardens?
Aburi Botanical Gardens jsou otevřeny každý den od 8:00 do 17:00.

3. Kolik stojí vstupné do Aburi Botanical Gardens?
Vstupné do Aburi Botanical Gardens je 10 ghanských cediů pro dospělé a 5 ghanských cediů pro děti.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Aburi Botanical Gardens?
Nejlepší dobou pro návštěvu Aburi Botanical Gardens je během suchého období, které trvá od listopadu do února. Během této doby je vegetace krásně zelená a květinová exhibice na svém vrcholu.

5. Co mohu vidět v Aburi Botanical Gardens?
V Aburi Botanical Gardens můžete vidět různé druhy zvířat, jako jsou opice, ptáci a motýli. Můžete si také prohlédnout různé druhy rostlin, včetně orchidejí, palmových stromů a stromu, který je známý jako "národní strom Ghaně".

6. Můžeme si vzít vlastní jídlo a pití do Aburi Botanical Gardens?
Ano, můžete si vzít vlastní jídlo a pití do Aburi Botanical Gardens. Na místě však také najdete malou kavárnu, kde si můžete objednat občerstvení.

7. Je v Aburi Botanical Gardens možnost ubytování?
Ne, v Aburi Botanical Gardens neexistuje možnost ubytování. Je to místo, kam se chodí na jednodenní výlet.

Doufám, že tyto informace odpovídají na vaše otázky týkající se Aburi Botanical Gardens v Ghaně.


Dovolená Ghana Aburi Botanical Gardens


Aburi Botanické zahrady: Nejlepší dovolená v Ghaně

Pokud hledáte dovolenou v Ghaně, která vás vezme na exotické místo plné krásy a klidu, pak Aburi Botanické zahrady jsou pro vás tou správnou volbou. Ležící v malebné oblasti Aburi Hills, tato zahrada je přírodním rájem, který nabízí návštěvníkům úžasnou kombinaci přírodního bohatství, historie a relaxace.

Botanické zahrady byly založeny v roce 1890 britskou koloniální správou a od té doby slouží jako útočiště pro rozmanité druhy rostlin a živočichů. Tento rozsáhlý komplex o rozloze 64 hektarů zahrnuje nejen krásné zahradní úpravy, ale také orchidejovou farmu, ptačí rezervaci a terapeutickou zahradu.

Procházka zahradami vám umožní objevit fascinující druhy rostlin, jako jsou impozantní baobaby, palmové stromy a orchideje. Můžete se vydat na procházku přírodními stezkami, které vás provedou různými částmi zahrad až k místu s nádherným výhledem na celou krajinu.

Kromě svého ohromujícího botanického bohatství si můžete vychutnat také klid a relaxaci, kterou zahrady nabízejí. Zdejší atmosféra je klidná a odpočinková, díky čemuž se z Aburi Botanických zahrad stává ideální místo pro únik od rušného městského života. Dokonce se zde nachází i venkovní pikniková oblast, kde si můžete připravit svačinu a posedět s rodinou či přáteli na čerstvém vzduchu.

Jedním z významných složek zahrad je také terapeutická zahrada, kde jsou pěstovány rostliny s léčivými účinky. Můžete se projít po speciálně navržené cestě a objevovat různé druhy rostlin a jejich účinky na lidské zdraví a blahobyt. Tato zahrada slouží také jako vzdělávací prostředek, který vám umožní rozšířit vaše znalosti o rostlinách a bylinách a pochopit jejich využití v tradiční africké medicíně.

Dalším zajímavým místem, které si můžete v zahradách prohlédnout, je ptačí rezervace. Zde se nachází různé druhy ptáků, které jsou v Ghana unikátní. Můžete si pronajmout průvodce, který vám ukáže různé druhy a poskytne informace o jejich chování a způsobu života.

Pokud chcete během své dovolené v Ghana zažít něco opravdu jedinečného, navštivte Aburi Botanické zahrady. Toto místo vám nabídne nejen relaxaci, ale také příležitost poznat bohatství ghanéské přírody a historie. Nezapomeňte si sbalit svou kameru, protože budete mít příležitost zachytit nádherné pohledy a neopakovatelné okamžiky, které najdete pouze v této unikátní botanické zahradě.


Ubytování Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana Aburi Botanical Gardens je jedním z hlavních turistických cílů v Ghaně. Nachází se v oblasti Aburi, asi 30 km od hlavního města Accra. Tato krásná botanická zahrada zahrnuje více než 160 hektarů rozmanitosti rostlin a zvířat.

Jedním z největších problémů turistů navštěvujících oblast Aburi je nalezení správného ubytování. Proto vám přinášíme několik tipů, kde se můžete ubytovat v blízkosti Ghana Aburi Botanical Gardens.

1. Hillburi Lodge

Hillburi Lodge je zcela nový hotel, který se nachází v pěkné lokalitě uprostřed plantáží čajovníku a kávovníku. Lodge nabízí výhled na celou botanickou zahradu a okolní hory. Hillburi Lodge má prostě krásné vybavení, zahrnující například venkovní bazén, střešní terasu a balkony s výhledem do krajiny.

2. Peduase Lodge

Peduase Lodge je obklopen horami a krásnou krajinou v blízkosti Aburi Botanical Gardens. Tento lodge nabízí moderní vybavení v kombinaci s rustikálním stylem. K dispozici jsou také různé rekreační možnosti, jako je například venkovní bazén, sauna a tréninkové zařízení. Pokoje jsou prostorné a nabízejí soukromí a klid. Restaurace v lodge servíruje tradiční ghanéskou kuchyni, což pro návštěvníky může být velmi zajímavé zážitkem.

3. Botanic Resort

Botanic Resort je ideálním místem pro ubytování v neoklamaných přírodních prostředí. Jedná se o unikátní resort v blízkosti Aburi Botanical Gardens, který nabízí různé základní pokoje, rodinné pokoje a apartmány. Restaurace v Botanic Resort nabízí mnoho různých pokrmů a druhý den snídani. Resort má k dispozici venkovní bazének, tenisový kurt a spoustu dalších atrakcí.

Takže, pokud hledáte ubytování v oblasti Aburi, který vám poskytne nezapomenutelný zážitek, potom si můžete vybrat mezi některými z uvedených možností výše. Tyto hotely se nachází v blízkosti Aburi Botanical Gardens a mají skvělé vybavení, které přispěje k vaší nezapomenutelné dovolené v Ghaně.


Počasí Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je země na západním pobřeží Afriky, která je známá svou bohatou kulturou, přírodní krásou a teplým tropickým podnebím. Jedním z přírodních pokladů Ghany jsou Aburi Botanical Gardens, které se nacházejí ve městě Aburi, ve vzdálenosti asi 30 kilometrů od hlavního města Accra.

Aburi Botanical Gardens jsou rozlehlé zahrady o rozloze přibližně 64 hektarů, které byly založeny v roce 1890. Jejich vznik byl inspirován potřebou vytvořit oázu květin a zeleně, která by poskytovala útočiště a krásu v kontrastu s rychle rostoucím urbanizovaným prostředím.

Podnebí v Aburi Botanical Gardens je typické pro tropickou oblast, s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu roku. Místní klima je ovlivněno sezónními dešti, které přinášejí intenzivní srážky v období od května do října. Tato období jsou zpravidla doprovázena bouřemi a silnými poryvy větru.

Vzhledem ke své poloze na kopci, Aburi Botanical Gardens poskytuje návštěvníkům únik ze horkého a dusného počasí, které panuje v nížinách. Díky vyšší nadmořské výšce dochází ke snížení teploty a stoupá také relativní vlhkost vzduchu. Tento příjemný mikroklima vytváří ideální podmínky pro růst a prosperitu mnoha rostlin a stromů.

V zahradách najdete okouzlující kolekci exotických rostlin a květin z různých částí světa. Mezi nejznámější například patří pralesní liány, orchideje, palmy, kaktusy a mnoho dalšího. Botanická zahrada je také domovem mnoha druhů ptáků a motýlů, což přispívá k příjemnému a živému prostředí.

Svou návštěvou Aburi Botanical Gardens mají návštěvníci možnost prozkoumat různé části zahrad, procházet se okolo jezírek, fontán a krásně upravených zákoutí. Je zde také mnoho laviček a stínů, ve kterých si můžete odpočinout a užít si klidného prostředí. Návštěvníci mohou také navštívit malou prodejní chodbu, kde si mohou zakoupit suvenýry nebo rostliny jako památku na svoji návštěvu.

V Aburi Botanical Gardens se také pořádají různé kulturní akce a festivaly, které přinášejí zábavu a osvěžení pro místní obyvatele i turisty. Mnoho lidí sem přichází také za účelem meditace a relaxace v klidném a harmonickém prostředí, které tyto zahrady nabízejí.

Aburi Botanical Gardens jsou nenahraditelným kouskem krásy a klidu v Ghaně. Tato okouzlující destinace láká turisty i místní obyvatele, aby si užili pohodu a krásu přírody. Pokud se rozhodnete navštívit Ghanské Aburi Botanical Gardens, měla by to být unikátní a ohromující zkušenost.


Letenka Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je země bohatá na krásnou přírodu a zajímavá turistická místa. Jednou z těchto atrakcí jsou Aburi Botanical Gardens. Tento zahradní ráj se nachází ve městě Aburi, které leží zhruba 30 kilometrů severovýchodně od ghanské metropole Accra.

Aburi Botanical Gardens je jedním z nejstarších botanických zahrad v západní Africe a je považován za velkou přírodní a historickou památku. Zahradu založil v roce 1890 britský guvernér Gold Coast Colony, Sir William Brandford-Griffith, který chtěl vytvořit prostor, kde se místní obyvatelé mohou těšit z krásy rostlinného světa.

Při vstupu do zahrady se návštěvníci okamžitě ocitnou v oáze zeleně. Aburi Botanical Gardens se rozkládá na ploše přes 160 hektarů a je domovem pro tisíce druhů tropických rostlin, květin a stromů. Tato bohatá biodiverzita je spojena s klidnými jezírky, pěšími stezkami a malebnými lavičkami, kde si můžete odpočinout a vychutnat si krásu přírody.

Zahrada nabízí nejen jedinečnou příležitost pro procházky a relaxaci, ale také educativní zážitek. V rámci zahrady se nachází i botanické muzeum, ve kterém návštěvníci mohou objevit různé historické i současné rostlinné druhy, stejně jako se dozvědět o místním použití rostlin v tradiční medicíně. V Aburi Botanical Gardens si můžete také prohlédnout jedinečné exempláře palmových stromů, sekvojí nebo bambových porostů.

Další atrakcí zahrady je takzvaná Canopy Walkway, což je síť chodníků na výšku, která se vine přes stromové koruny. Tato výjimečná procházka nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu a umožňuje návštěvníkům zažít pravý adrenalin, když chodí nad peřejemi a propastmi. Canopy Walkway je skvělým způsobem, jak zkombinovat dobrodružství s objevováním přírodního prostředí.

Aburi Botanical Gardens není jen pro turisty a příznivce flóry. Místní obyvatelé rádi využívají zahradu jako místo pro pikniky, rodinné výlety a venkovní aktivity. Zahrada je také populárním místem pro svatební obřady, koncerty a jiné speciální události.

Pokud plánujete návštěvu Ghany, nezapomeňte si zařadit Aburi Botanical Gardens na svůj itinerář. Zdejší zahrada nabízí klidný únik do přírody, kde se můžete těšit z krásy rostlinného světa, relaxovat nebo si dokonce dopřát dobrodružnou procházku po Canopy Walkway. Aburi Botanical Gardens je jedním z těch míst, které vám připomenou, proč se Ghana nazývá "perla západní Afriky".


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky