Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ghana Akosombo Dam

Dovolená Ghana Akosombo Dam


Ghana Akosombo Dam je krásné místo, které lze navštívit během dovolené v Ghaně. Tento přehradní systém se nachází na řece Volta a byl dokončen v roce 1965. Slouží jako zdroj elektřiny pro zemi a zahrnuje velkou nádrž, kterou lze využít k vodním sportům a rybaření.

Návštěvníci se budou cítit ohromeni impozantním výhledem na přehradu a okolní krajinu. Můžete si pronajmout malou loď a projíždět se po přehradě, stejně jako navštívit okolní rybářské vesnice a zaujmout se způsobem života místních lidí.

Pokud jste na dovolené v Ghaně, doporučuji vám strávit zde víkend a užít si plavbu na lodi po přehradě, sledovat slunce, jak zapadá nad vodou a ochutnat místní speciality. Zvláště doporučuji ochutnat ryby, které jsou chytány přímo z řeky Volta.

V okolí přehrady se nachází také mnoho turistických tras a pro milovníky přírody se nabízejí výlety na kolech a pěší túry. Oblast je bohatá na druhohorní skály, vodopády, výhledy a má mnoho kopců, které lze na kole nebo pěšky projíždět.

Aby bylo vaše cestování snadné a pohodlné, je nejlepší si pronajmout auto, nebo se spojit s místním cestovním ředitelem. Mohou vám nabídnout mnoho služeb, včetně dopravy, ubytování a mnoha dalších aktivit.

Celkově je Ghana Akosombo Dam skvělým místem pro dovolenou, které přináší krásnou přírodu a zázemí přehrady. Můžete se tady uvolnit, užívat si klidného rybolovu a nadherných západů slunce. Pokud hledáte místo, kde najdete pokoj a ticho, Ghana Akosombo Dam je ideální volbou.


Letenka Ghana Akosombo Dam


Ghana, ležící v západní Africe, je země bohatá na přírodní krásy a úžasná místa. Jedním z nich je přehrada Akosombo, která se nachází na řece Volta. Letenka do Ghany a návštěva této přehrady mohou být nezapomenutelným zážitkem.

Přehrada Akosombo byla postavena v letech 1961 až 1965 jako součást rozsáhlého projektu na výstavbu elektráren a zavlažování okolních oblastí. Jejím hlavním účelem bylo vytvořit přírodní nádrž o rozloze přes 8500 km², ze které by se získávala elektrická energie. Vytvořením přehrady mohla Ghana dosáhnout energetické nezávislosti a snížit závislost na dovozu energie.

Při návštěvě přehrady Akosombo se návštěvníci mohou těšit na úžasnou scenérii, která se rozprostírá mezi horami. Modrá voda řeky Volta s širokým okolím je dokonalým místem pro relaxaci a odpočinek. Místní obyvatelé i turisté sem často přijíždějí, aby se vyhnuli rušnému městskému životu a užili si klid a krásu přírody.

Návštěvníci, kteří se vyberou na exkurzi v rámci přehradního areálu, si mohou prohlédnout i samotnou přehradní zeď. Její délka činí 680 metrů a výška se pohybuje okolo 114 metrů. Prováděná exkurze poskytne návštěvníkům základní informace o historii výstavby přehrady a jejím významu pro energetiku a zemědělství v Ghane.

Dalším zajímavým místem v okolí přehrady Akosombo je město Old Akosombo, které bylo postaveno po vybudování přehrady na vyvýšeném hrázi. Je to oblíbené místo pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout okolí z výšky a nabrat energii z krásného výhledu na přehradní jezero a okolní hory.

Kromě exkurze přehradou a Old Akosombo je také možné se vydat na lodní plavbu po řece Volta. Procházka po vodě přinese úžasný zážitek a umožní návštěvníkům objevovat okolní přírodu a pozorovat zvířata, jako jsou například krokodýli, kteří se na březích řeky často zdržují.

Pokud plánujete cestu do Ghany, nezapomeňte si letenku do Akosombo zarezervovat v předstihu. Toto místo sice nemusí být na seznamu hlavních turistických atrakcí Ghan, ale jeho klid a krása rozhodně stojí za návštěvu. Ať už se chcete jen odpočinout a relaxovat u přehrady nebo se obohatit o poznatky z historie a energetiky, Akosombo vás nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Akosombo Dam


1. Jak vysoká je Akosombská přehrada v Ghaně?
Akosombská přehrada dosahuje výšky 114 metrů (374 stop).

2. Kdy byla Akosombská přehrada postavena?
Akosombská přehrada byla postavena mezi lety 1961 a 1965.

3. Jaká je primární funkce Akosombské přehrady?
Hlavní funkcí Akosombské přehrady je výroba elektřiny.

4. Jaká je celková kapacita výroby elektřiny Akosombské přehrady?
Akosombská přehrada má celkovou kapacitu výroby elektřiny 1 020 megawattů.

5. Jaké další výhody přináší Akosombská přehrada?
Přehrada také poskytuje zásobování vodou pro zemědělství, průmysl a pitnou vodu.

6. Jaké existují negativní dopady Akosombské přehrady?
Akosombská přehrada zatopila velké oblasti původního území, což mělo dopad na životní prostředí a vyžadovalo relociace lidí.

7. Kde se nachází Akosombská přehrada?
Akosombská přehrada se nachází na řece Volta v jihovýchodní části Ghany.

8. Jaký je rozsah přehrady?
Přehrada se rozkládá na ploše 8 502 čtverečních kilometrů (3 283 čtverečních mil).

9. Jaký je hlavním zdrojem vody Akosombské přehrady?
Řeka Volta je hlavním zdrojem vody pro Akosombskou přehradu.

10. Jaký je přínos Akosombské přehrady pro ghanaskou ekonomiku?
Akosombská přehrada přispívá k rozvoji oblasti turistiky, rybolovu a vodních sportů, což má pozitivní vliv na místní ekonomiku.


Ubytování Ghana Akosombo Dam


Ghana má mnoho turistických destinací k návštěvě a jednou z nich je také Akosombo Dam. Tento impresivní vodní přehrada a hydroelektrárna se nachází na řece Volta v jihovýchodní části země a nabízí kromě svého technického významu také skvělé ubytování pro návštěvníky.

Ubytování v Akosombo Dam je rozmanité a zahrnuje několik typů, aby vyhovovaly různým požadavkům a potřebám hostů. Níže najdete několik možností, které jsou k dispozici:

1. Kaolin Hotel: Tento hotel se nachází v krásném lesnatém prostředí a nabízí hostům pohodlné ubytování v moderních pokojích s vlastní koupelnou. Mezi další vybavení patří klimatizace, televize a bezplatné Wi-Fi připojení. Hotel také má restauraci, bary a bazén, takže hosté se mohou uvolnit a užívat si příjemných pobytových zážitků.

2. Volta Hotel: Tento hotel se nachází v blízkosti nábřeží řeky Volta a je ideální pro turisty, kteří si chtějí užít výhled na jezero a vodní přehradu. K dispozici jsou pokoje s výhledem na řeku i lesy a každý z nich je vybaven klimatizací, trezorem a minibarem. Hosté si mohou užívat komplexní nabídky služeb, včetně lázní, bazénu, golfového hřiště a mnoha restaurací.

3. Mabot Properties: Toto ubytování je ideální pro návštěvníky, kteří se chtějí ubytovat blíže k přehradě a užít si vodní sporty a další aktivity. Domy jsou plně zařízené a mají vlastní kuchyň, takže hosté se mohou stravovat dle svého uvážení. K dispozici je také bazén, terasa a zahrada.

4. Hill View Hotel: Tento hotel se nachází v klidném a tichém prostředí mezi kopcemi, které nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu. Ubytování je k dispozici ve formě pokojů a apartmánů s klimatizací a TV. Hotel také nabízí služby jako jsou restaurace, bary a bazén, takže hosté mohou relaxovat a užít si pobyt.

Ubytování v Akosombo Dam nabízí hostům šanci užít si krásnou přírodu a zároveň se těšit z pohodlného ubytování. Oba prvky se v tomto místě spojují a dávají hostům neuvěřitelné zážitky a zážitky na dovolenou, které budou mít stále na paměti.


Počasí Ghana Akosombo Dam


Ghana je země, která leží v západní Africe. Když slyšíte o Ghanském počasí, pravděpodobně se Vám vybaví horké klima a tropické deště. Ačkoliv se počasí v Ghaně může v každé oblasti mírně lišit, většina země má jedno společné – výskyt sucha a dešťových období.

Jednou z klíčových oblastí, kde se zdejší počasí projevuje, je Akosombo Dam. Jedná se o obrovskou vodní nádrž, která má klíčovou úlohu při výrobě elektřiny pro celou Ghanskou republiku. Tento přehradní systém byl postaven v 60. letech minulého století a svým rozložením připomíná spíše moře než řeku.

Počasí v oblasti Akosombo Dam má roční období, kdy je suché a kdy naopak deštivé. Suché období trvá od listopadu do března, kdy teploty často dosahují až 35 °C a slunce svítí téměř nepřetržitě. Důležitou informací ale je, že i v této době jsou v oblasti občas přítomné silné větry z Sahary, takže výskyt písečných bouří není neobvyklý.

Deštivé období přichází v dubnu a končí v září. Prakticky po celou dobu tohoto období prší, přičemž srážky nejsou tak intenzivní jako v tropech Asie nebo Jižní Ameriky. Voda v přehradě stoupá o více než 10 metrů a množství proudu v řece také vzrůstá. To vede k větší produkci elektřiny a také k vývozu přebytků do jiných zemí.

Jednou z nejvíce příjemných období pro návštěvu Akosombo Dam je nyní měsíc říjen. Teploty jsou nižší, srážky nejsou příliš časté a celková nálada v oblasti je velmi příjemná.

Vzhledem k tomu, že počasí ovlivňuje mnoho různých faktorů, může se výše uvedené měnit v závislosti na konkrétních geografických podmínkách. Pokud máte zájem navštívit Akosombo Dam, vřele doporučuji sledovat aktuální předpovědi počasí a přizpůsobit se podmínkám daného dne.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky