Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ghana Ankasa National Park

Počasí Ghana Ankasa National Park


Ankasa National Park v Ghaně, jak už jeho název napovídá, je zvláštní místem, které se vyznačuje nejen obrovskými plochami pralesů a zvířaty v něm žijícími, ale také jeho klimatickými podmínkami.

Park se nachází na jihozápadě Ghany a je jedním z nejvýznamnějších parků v celém západním regionu Afriky. Je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, jako jsou např. sloni, buvoli, koně lesní a množství ptačích druhů. Ankasa nabízí výbornou příležitost pro pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Když se podíváme na klimatické podmínky v Ankasa National Parku, můžeme říci, že je zde celkově vlhké klima. Převládající déšť je zde v období od dubna do května a od září do listopadu. Nejvyšší dešťové srážky se vyskytují v první polovině dubna, v průměru až 300 mm během měsíce.

Teplota v Ankasa National Parku se pohybuje v rozmezí 26 - 32 stupňů Celsia. V noci může být teplota o něco nižší, ale nikdy nespadne pod 20 stupňů Celsia. To znamená, že když navštívíte park, musíte počítat s místně vysokými teplotami a vysokou vlhkostí.

Zimy a léta v Ankasa National Parku nejsou tak zjevné jako na jiných místech. Je to však místo, kde se setkává tropické konvergenční pásmo a vlhký pasáž, což znamená, že zde mohou být tropické bouřky velmi časté. Ty mohou být velice silné a travnaté plochy se mohou stát bahnitými loukami.

Z tohoto důvodu je nutné, aby turisté před návštěvou Ankasa National Parku dobře zvažovali počasí a měli s sebou vhodné oblečení, boty a vybavení, které by jim mělo poskytnout ochranu před deštěm a vysokými teplotami.

Všechny tyto faktory mohou sesumírovat, že počasí v Ankasa National Parku může být nevyzpytatelné a nejlepší doba pro návštěvu je v období mezi prosincem a březnem, kdy se vyskytuje méně dešťů. Nicméně, pokud má člověk na mysli pozorování zvířat, může se zde obejít i s vyšším výskytem dešťů v jiných obdobích. Během každé návštěvy je dobré sledovat aktuální počasí, ať už se jedná o plánovanou přípravu návštěvy nebo samotný průběh výletu.


Ubytování Ghana Ankasa National Park


Ankasa National Park, nacházející se v jihozápadní části Ghany, nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat mimořádnou biodiverzitu této oblasti. Pokud zvažujete cestu do Ghaně, měli byste si určitě užít alespoň několik dní v národním parku Ankasa. V tomto článku se podíváme na to, co můžete očekávat od ubytování v tomto parku.

Ankasa National Park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou sloni, opice, papoušci, hadi nebo zebry, a to hlavně díky značnému množství přírodních zdrojů a nedotčených oblastích. Turisté se mohou připojit k organizovaným procházkám a projížďkám za účelem vidět tuto divokou zvěř v nížinách, nábřežních porostech mangových, deštných lesích, bažinách a mnoha dalších ekosystémech.

Park nabízí různé druhy ubytovacích zařízení. Pro ty, kteří hledají luxusnější zážitek, jsou k dispozici rezervace, včetně Krokosua Hills Hotel a Atlantik Hotel. Zde si turisté mohou užít pohodlí a pohostinnost, kterou tato místa nabízejí. Všechny tyto hotely mají vkusně zařízené pokoje, restaurace a mnoho dalšího.

Pro ty, kteří hledají přímořské ubytování, je tu Ezile Bay Eco-Lodge. Toto místo nabízí návštěvníkům nádherný výhled na Azorské pobřeží i komfort a pohodlí, které potřebují, včetně nadstandardních místností, bazénu, restaurace a mnoha dalších služeb.

Pokud jste nakloněni romantickému stylu ubytování, pak byste mohli zvažovat ghanský styl chaty. Jednoduché chaty v národním parku mohou nabídnout unikátní výhled na divokou zvěř a tichou atmosféru, kterou hledáte.

Většina ubytování v Ankasa National Park nabízí možnost zapojit se do organizovaných výletů a prohlídek s průvodcem. Můžete si tak užít procházky v noci, výlety za zvířaty, vogelkopový průzkum a mnoho dalšího.

Většina ubytování nabízí jednodenní, dvoudenní či třídenní balíčky pro turisty. Tyto balíčky zahrnují nejen ubytování, ale i všechny aktivity a stravování. Pro vícedenní návštěvy národního parku je vhodné hledat ubytování s dohodnutým výběrem jídel. Výběru potravin zde často nejsou, takže není na místě očekávat široký výběr pokrmů.

Ankasa National Park vás zavede do jednoho z nejkrásnějších koutů Ghany – nabízí nepopsatelnou krásu a nedotčenost přírody. Zvolte některé ze zařízení, které jsou zde k dispozici, nebo si pronajměte pro svůj pobyt chatu. Nakonec se společně zde ochutnejme tradiční ghanaské pokrmy a užijme si přírodu v národním parku Ankasa.


Dovolená Ghana Ankasa National Park


Ankasa National Park v Ghane je jednou z nejkrásnějších a nejdivočejších destinací v zemi. Tento národní park se nachází v jihozápadním regionu Ghany a nabízí úžasné přírodní scenérie, vzácnou živočišnou a rostlinnou diversitu a nezapomenutelné dobrodružství.

Ankasa National Park byl vyhlášen v roce 1992 a od té doby se stal jedním z hlavních ekoturistických cílů v Ghane. Park se rozkládá na ploše více než 500 kilometrů čtverečních a zahrnuje rozmanité typy ekosystémů, včetně primárních deštných lesů, mokřadů a říčních systémů. Tato rozmanitost prostředí je domovem mnoha extrémně vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů.

Jedním z hlavních důvodů, proč navštívit Ankasa National Park, je jeho ohromující biodiverzita. Park je domovem více než 260 druhů ptáků, včetně některých endemických druhů jako je například Ankasa flycatcher. Mezi další ikonické druhy ptáků v parku patří White-necked Picathartes, který je známý také jako "the northern bald ibis of the African rainforest". Zajímavé je také, že tato oblast hraje důležitou roli v migraci ptáků, což z ní činí skvělé místo pro ornitology.

Ankasa National Park je také domovem mnoha vzácných savců, včetně lemurů, goril a slonů. Je to jediný národní park v Ghane, ve kterém lze spatřit lemurieho druhu rodu Procolobus. Tato opice jsou známé svým ohromujícím vzhledem, jejich černými těly a dlouhými retrospekčními ocasními chlupy. V parku také žijí gorily, které jsou považovány za jedny z nejohroženějších primátů na světě. Sloni jsou dalšími oblíbenými obyvateli parku a jejich pozorování v přirozeném prostředí je pro mnoho návštěvníků zážitkem na celý život.

Jednou z nejlepších aktivit, kterou v parku můžete podniknout, je procházka po dlouhých stezkách umístěných přímo v srdci deštného lesa. Během této procházky se můžete těšit na úchvatné výhledy, šťastnou známost s místními ptáky a zvířaty, a možná dokonce i na setkání s gorilami, lemurii a slony. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je možné také podniknout výlety na řeku Pra nebo prozkoumat místní mokřady.

Ankasa National Park je nejen přírodním pokladem Ghany, ale také představuje značný ekonomický přínos pro místní komunity. Díky rostoucímu zájmu o ekoturismus se zde vytváří pracovní příležitosti pro průvodce, místní průvodce, ochranáře přírody a další. Zároveň se také zvyšuje povědomí o důležitosti ochrany tohoto ekosystému a odbourávají se hrozby pro jeho přežití.

Navštívit Ankasa Nacional Park v Ghane je nezapomenutelným zážitkem. Tato přírodní oáza nabízí vzácnou příležitost zažít divočinu Ghany a objevit jedinečnou biodiverzitu tohoto regionu. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem ptáků, savců nebo přírodních krás, Ankasa National Park vás nadchne svou krásou a nezapomenutelným dobrodružstvím.


Letenka Ghana Ankasa National Park


Ghana je země plná krásných a exotických míst, které stojí za to navštívit. Pokud máte rádi přírodu a zvířectvo, zvažte cestu do Ankasa National Parku. Tento park se nachází v Západním regionu Ghany, těsně u hranic s Pobřežím slonoviny. V parku se nachází jedna z nejrozmanitějších faun a flóry v zemi, což poskytuje naprosto jedinečnou zážitků pro milovníky přírody.

Cesta do Ankasa National Parku zahrnuje letenku do Akry, což je největší město Ghany. Zde se budete muset rozhodnout, zda využijete krátký let do města Takoradi nebo se vypravíte dalším způsobem na cestu do parku. Pokud si zvolíte let do Takoradi, doporučujeme si objednat doplnkovou službu v podobě transferu do Ankasa National Parku, který se nachází vzdálen asi 4 hodiny jízdy severním směrem.

Ankasa National Park poskytuje návštěvníkům příležitost k naprostému zblížení se s ghanskou přírodou. V parku se nachází močálová, lesnatá i travnatá oblast, vše spolu s řekami, vodopády a různými typy rostlin a živočichů, díky čemuž si můžete užít velmi rozmanité zážitky. Milovníci ptactva si jistě přijdou na své, a to především díky nejrůznějším druhům ptáků, kteří zde hnízdí. Příkladem mohou být například vlaštovky, kolibříci, husy nebo i dravci, jako je orel nebo jestřáb.

Pro průzkumníky vydatnějších zážitků se nabízejí také procházky po parku, které jsou označovány jako „džungle trekking“. Tuto aktivitu však nelze provádět bez zkušeného průvodce, a tak se doporučuje využít služeb místních organizací, které takové exkurze zajišťují.

Při návštěvě Ankasa National Parku nezapomeňte na pitnou vodu, proti komárům a na vhodné oblečení a obuv. Park je ideální pro krátkodobé výlety a excursions, takže si snadno sestavíte rozvrh aktivity, který vám bude vyhovovat.

Za zmínku stojí, že Ankasa National Park je jedním z nejmenších parků Ghany, ale přesto je to místo, které rozhodně stojí za to navštívit. Pokud máte rádi přírodu a toužíte po dobrodružství, neváhejte a vyzkoušejte tuto exotickou destinaci, která vás zcela jistě ohromí svou krásou a pestrým zvířectvem a flórou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Ankasa National Park


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Ghananského národního parku Ankasa:

1) Jaký je vstupní poplatek do národního parku Ankasa?
Odpověď: Vstupní poplatek pro domácí návštěvníky je 20 GHC (ghanský cedi) a pro zahraniční návštěvníky je 40 GHC.

2) Jaké jsou hlavní aktivity, které si můžete v národním parku Ankasa užít?
Odpověď: Hlavními aktivitami v parku jsou přírodní prohlídky, pěší túry, pozorování ptáků, kempování a divoké kempování, rybaření a pikniky.

3) Jak se dostanu do Ankasa National Park?
Odpověď: Národní park Ankasa se nachází ve západní části Ghany, asi 5 hodin jízdy od Akry. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je doprava autem nebo autobusem.

4) Kde se nachází nejlepší místo na pozorování volně žijících zvířat v parku Ankasa?
Odpověď: Nejlepší místo na pozorování zvířat v parku je u Beech Tree Camp, kde se často objevují opice, ptáci a další divoká zvířata.

5) Je v parku zapotřebí mít průvodce?
Odpověď: Ano, je nutné mít průvodce během návštěvy Ankasa National Park. Místní průvodci jsou dobře informovaní o parku, jeho fauně a flóře a také mají znalosti o bezpečnostních opatřeních.

6) Kde můžu ubytovat se ve blízkosti národního parku Ankasa?
Odpověď: Existuje několik možností ubytování ve blízkosti parku, včetně kempů, chatek a přírodních chat. Nejbližší oblast s ubytovacími zařízeními je Axim nebo Half Assini.

7) Je možné tábořit v parku Ankasa?
Odpověď: Ano, je možné tábořit v parku Ankasa. Pro takové aktivity je však nutné získat povolení a postupovat podle stanovených bezpečnostních pravidel.

8) Jak dlouho trvá průměrná návštěva národního parku Ankasa?
Odpověď: Průměrná návštěva parku trvá obvykle 1 až 2 dny, ale můžete si samozřejmě zvolit délku pobytu, která vyhovuje vašim potřebám.

9) Kde si mohu zakoupit povolení k vstupu do parku Ankasa?
Odpověď: Povolení k vstupu do parku lze obvykle zakoupit na vstupní bráně parku nebo ve správním centru v blízkosti parku.

10) Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu národního parku Ankasa?
Odpověď: Nejvhodnější doba pro návštěvu Ankasa National Park je obvykle v období sucha mezi listopadem a březnem, kdy je možnost dešťových srážek nižší a pozorování zvířat je jednodušší.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky