Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ghana Kumasi National Cultural Centre

Ubytování Ghana Kumasi National Cultural Centre


Ghana je země s bohatou kulturní historií a tradicemi. Jeden z nejvýznamnějších a nejznámějších kulturních center v zemi se nachází v Kumasi, které je druhým největším městem Ghany. Kumasi National Cultural Centre, často nazývaný "císařské město Ashanti", je jedním z nejživějších a nejvýznamnějších turistických cílů v zemi.

Kumasi National Cultural Centre je rozsáhlý komplex s různými historickými a kulturními atrakcemi. Nachází se v samotném srdci města Kumasi a slouží jako důležité místo pro prezentaci ashantské kultury. Ashantské království bylo jedním z nejsilnějších a nejdéle trvajících království na území dnešní Ghany, a tak Kumasi National Cultural Centre slouží jako důležité místo pro prezentaci a uchovávání těchto historických tradic.

Centrem pozornosti pro návštěvníky je Královský palác Manhyia, který sloužil jako sídlo ashantských králů po mnoho generací. Palác byl postaven v polovině 20. století a dnes slouží jako muzeum, které návštěvníkům poskytuje informace a ukázky ashantské historie a kultury. Turisté mohou projít expozicemi a vidět krásné relikvie, šperky, oděvy a další předměty spojené s ashantskou královskou rodinou.

Další významnou atrakcí v Kumasi National Cultural Centre je trh Kejetia. Jedná se o největší trh v západní Africe, kde se prodávají různé zboží a suvenýry. Turisté zde mohou nakupovat autentické ashantské umělecké a řemeslné výrobky, jako jsou keramika, korálky, dřevěné sochy a tradiční textilie Kente.

Kromě toho je v Centru také divadlo otevřené pro veřejnost, kde se konají různé kulturní představení a festivaly. Návštěvníci si zde mohou vychutnat tradiční tance, hudbu a divadelní představení ashantské komunity.

Kumasi National Cultural Centre je také místem, kde se lidé z celé Ghany scházejí na významné kulturní akce, jako je například oslava Ashantského festivalu Akwasidae. Tato slavnostnost se koná jednou za šest týdnů a je plná zpěvu, tance a oslav ashantské kultury a tradic.

Navštívení Kumasi National Cultural Centre je tak velmi obohacujícím zážitkem pro všechny, kteří se zajímají o ghanskou kulturu a historii. Je to místo, kde se doslova dýchá ashantská kultura, a které nabízí jedinečný pohled na bohatství a rozmanitost ghanského kulturního dědictví.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Kumasi National Cultural Centre


1. Jaké jsou otevírací hodiny Ghana Kumasi National Cultural Centre?

Otevírací hodiny jsou od pondělí do soboty od 9:00 do 18:00 a neděle od 13:00 do 18:00.

2. Jak se dostanu do Ghana Kumasi National Cultural Centre?

Centrum se nachází v centru města Kumasi a lze se tam dostat taxíkem nebo místním dopravním prostředkem.

3. Kolik stojí vstupné do Ghana Kumasi National Cultural Centre?

Vstupné závisí na aktivitách a prohlídkách v budově. Obvykle se pohybuje mezi 1-5 GHS (ghanských cedích).

4. Co si mohu prohlédnout v Ghana Kumasi National Cultural Centre?

Centrum nabízí mnoho možností prohlídek, včetně tradičních tanců, řemeslných dílen a místní kultury.

5. Můžu si něco koupit v Ghana Kumasi National Cultural Centre?

Ano, můžete si koupit různé výrobky vyrobené místními řemeslníky, jako jsou keramika, zlaté šperky, tkalcovské výrobky a další suvenýry.

6. Můžu se fotit v Ghana Kumasi National Cultural Centre?

Ano, fotografování je povoleno, ale může být spojeno s poplatky.

7. Je Ghana Kumasi National Cultural Centre vhodný pro děti?

Ano, Centrum nabízí několik aktivit pro děti a je vhodný pro celou rodinu.

8. Má Ghana Kumasi National Cultural Centre parkoviště?

Ano, k dispozici je parkoviště pro návštěvníky.


Letenka Ghana Kumasi National Cultural Centre


Ghana Kumasi National Cultural Centre: Návštěva kulturního srdce Ghany

Pokud se vydáte na cestu do Ghany a hledáte zajímavá místa, která odrážejí bohatou kulturní historii země, nevynechejte návštěvu Kumasi National Cultural Centre. Tento impozantní komplex je jedním z nejznámějších turistických cílů v zemi a nabízí jedinečný pohled na ghanskou kulturu.

Kumasi National Cultural Centre se nachází v Kumasi, hlavním městě regionu Ashanti a je důležitým centrem tamní kultury. Na rozloze více než 9 800 metrů čtverečních můžete objevovat tradice, umění a zvyky Ashanti, jednoho z nejstarších etnik v Ghaně. Vnímat tuto kulturní rozmanitost a provázet se prostorem vás přenese do historického kontextu země.

Pokud se vypravíte do Kumasi National Cultural Centre, můžete se těšit na mnoho různých aktivit a zážitků. Začněte svou prohlídku návštěvou Ashanti Royal Palace, královské rezidence krále Ashanti. Tato historická budova odráží moc a vliv krále v regionu Ashanti a obklopuje ji bohatá historie a tradice. Uvnitř paláce si můžete prohlédnout nádherné exponáty, jako jsou trůny, drahokamy a jiné cennosti.

Další zajímavou atrakcí je Ashanti Cultural Museum, které se nachází na pozemku komplexu. V tomto muzeu naleznete rozsáhlé sbírky etnografických artefaktů, které vám ukážou hlubší porozumění kulturnímu dědictví Ashantiho lidu. Můžete se těšit na vidění tradičních oděvů, šperků, dobových fotografií a dalších předmětů, které vám přiblíží jejich tradice a životní styl.

Kumasi National Cultural Centre je také domovem pro rozmanité umělecké díla a řemesla. Můžete se vydat na průzkum tradičních uměleckých dílen a soukromých galerií, kde se můžete seznámit s místními umělci a zjistit více o jejich tvorbě. Můžete si zakoupit autentické suvenýry, jako jsou ručně tkané látky, dřevěné sochy, keramika a mnoho dalšího. Tímto si můžete přivést kus ghanské kultury domů.

Návštěva Kumasi National Cultural Centre je tedy nejenom příležitostí prozkoumat bohatou ghanskou historii a kulturu, ale také příležitostí podpořit a ocenit místní umělecké a řemeslné tradice. Vaše návštěva přispěje do místní komunity a pomůže zachovat ašíntské dědictví pro budoucí generace.

Takže, pokud plánujete cestu do Ghany, nezapomeňte zařadit návštěvu Kumasi National Cultural Centre na seznam. Tento kulturní komplex nabízí všechno, co byste si mohli přát pro hlubší porozumění ghanské kultury. Připravte se na nezapomenutelné zážitky a obohacení vašeho cestovatelského dobrodružství.


Dovolená Ghana Kumasi National Cultural Centre


Pokud hledáte neotřelou dovolenou v exotickém prostředí, neváhejte vydat se na dovolenou do Ghany. Jedním z nejzajímavějších turistických míst v této africké zemi je Kumasi National Cultural Centre.

Kultura Ghany je fascinující směs afrických tradic, britských a portugalských koloniálních vlivů, muslimských a křesťanských tradic a moderního západního stylu. V Kumasi National Cultural Centre můžete vidět všechny tyto vlivy naživo.

Centrum je největší kulturní centrum v zemi a nachází se v samém srdci města Kumasi. V areálu najdete řadu budov, které slouží k různým účelům, například muzea a tradiční domy, kde se v minulosti žilo. Kromě toho se zde pravidelně konají kulturní akce, například taneční a hudební představení.

Když navštívíte Kumasi National Cultural Centre, nevynechejte návštěvu Ashanti muzea. Toto muzeum se zaměřuje na historii a tradice Ashanti lidu, který je aktivní v Kumasi a jeho okolí. V muzeu najdete řadu artefaktů, jako jsou zbraně, šperky a keramika, a dozvíte se více o místních zvycích a tradicích.

Další zajímavou částí Kumasi National Cultural Centre je tradiční vesnice. Tato autentická živá vesnice obsahuje řadu srubových chat a interiérů, kde si můžete prohlédnout, jak zde lidé žili v minulosti. Setkáte se zde také s tradičními tesaři, zahradníky a řemeslníky, kteří zde ukazují své schopnosti a dovednosti.

Pokud jste příznivcem místního umění a řemesel, neváhejte si v centru koupit nějaký suvenýr. V obchůdcích najdete různé druhy zboží, jako jsou dřevěné sochy, kovy, textilie a keramika.

Kumasi National Cultural Centre je jednou z nejlepších možností, jak si užít exotiku a zároveň seznámit se s africkou kulturou. Jestliže se chystáte na dovolenou do Ghany, nechte si tuto atrakci určitě návštěvu.


Počasí Ghana Kumasi National Cultural Centre


Ghana je země, která má poměrně teplé počasí po celý rok. Město Kumasi, ležící ve středozápadní části země, je jedním z nejteplejších regionů v zemi. Jeho klima je tropické a deštivé, s obdobím sucha, které trvá od listopadu do února.

National Cultural Centre v Kumasi je oblíbeným turistickým místem, které se nachází v centru města. Vstupné je zcela zdarma a návštěvníci se mohou podívat na řadu kulturních akcí a představení, jako jsou tance, písně a hudební vystoupení.

Navštěvovat tuto lokalitu během období dešťů v Kumasi může být obtížné, protože deště jsou často velmi silné a mohou trvat hodiny nebo dokonce i celé dny. Vzhledem k tomu, že město se nachází na úpatí hory, voda se může rychle hromadit na silnicích a může docházet k lokálním záplavám.

Období sucha jsou obecně nejlepší čas na návštěvu Kumasi a návštěvníci mohou očekávat příjemnější podmínky pro turistiku a další venkovní aktivity. Kvůli vysokým teplotám a silnému slunci se doporučuje turistům, aby si sebou vzali sluneční brýle, opalovací krém a dostatečné množství vody.

Nejlépe se Kumasi obchází ráno a ve večerních hodinách, kdy zde teploty klesají. Pokud se turisté rozhodnou pro návštěvu v období dešťů, musí být připraveni na nepříjemné počasí a mokrá oděva.

Celkově vzato, počasí v Kumasi a v celé Gháně má vliv na turistické aktivity a kulturní akce. Turisté by měli být připraveni na vysoké teploty a silné slunce během období sucha, a na silné deště a případné záplavy během období dešťů. Nicméně, nezávisle na počasí, National Cultural Centre v Kumasi je velmi pěkným a zajímavým místem k návštěvě, kde mohou návštěvníci objevit bohatství ghanské kultury a tradic.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky