Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary

Letenka Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je africká země s bohatou přírodou a kulturním dědictvím. Jednou z nejzajímavějších a unikátních atrakcí, kterou lze v této zemi navštívit, je rezervace Tafi Atome Monkey Sanctuary. Tato rezervace se nachází ve východním regionu Volta a je domovem ohroženého opice patas, známé také jako červená opice.

Rezervace Tafi Atome je známá tím, že si zdejší vesnice vybrala ochranu a ochranu zvířat jako svou prioritou. Místní obyvatelé, kteří jsou převážně z kmene Tafi, spolupracují s vládou a neziskovými organizacemi, aby zajistili dlouhodobou ochranu opic ve svém přirozeném prostředí.

Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou navštívit rezervaci, je tu možnost se účastnit prohlídky s průvodcem. Průvodci jsou obyvatelé rezervace a mají bohaté znalosti o opicích a jejich životním prostředí. Během prohlídky budou návštěvníci mít možnost vidět tyto fascinující opice v jejich přirozeném prostředí, pozorovat jejich chování a naučit se o nich více.

Opice patas jsou velmi přátelské a zvědavé tvory, které jsou rádi v kontaktu s lidmi. Návštěvníci mají možnost se opic dotknout a dokonce se nechat krmit z jejich rukou. Je to jedinečná zkušenost, která poskytne velkou radost a vzrušení.

Při procházce rezervací budou návštěvníci také překvapeni různými druhy tropických ptáků, motýlů a dalšími druhy zvířat. Tato rezervace je biodiverzitou a je jedním z nejdůležitějších útočišť pro zvířata v Ghaně.

V rezervaci Tafi Atome je také možnost prohlídky ve vesnici Tafi. Zde mají návštěvníci možnost seznámit se s místními obyvateli, jejich kulturou a tradicemi. Budou mít také příležitost vidět tradiční tance a poslechnout si místní hudbu.

Cesta do Ghanai do rezervace Tafi Atome Monkey Sanctuary je skutečnou dobrodružstvím. Návštěvníci budou mít možnost vidět malebné scenérie země a zažít její klidnou atmosféru. Tato rezervace je opravdu jedinečným a nezapomenutelným místem pro všechny, kteří se zajímají o přírodu a kulturu.

Letenky do Ghany jsou k dispozici na různých letištích po celém světě. Ghana je dostupná ze všech hlavních evropských měst a několika dalších destinací na jiných kontinentech. Čas cesty se může lišit v závislosti na trasě a letišti, ale obecně lze říci, že návštěva Ghany a rezervace Tafi Atome Monkey Sanctuary stojí za to.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto úžasnou rezervaci, nezapomeňte se dobře připravit a dodržovat pravidla ochrany přírody. Ostatně, cestování by mělo být vždy spojeno s odpovědností a respektem k místnímu prostředí a kulturám.

Rezervace Tafi Atome Monkey Sanctuary je skvělým místem pro všechny, kteří touží zažít nezapomenutelné dobrodružství v rámci přírody a kultury. Čeká na vás jedinečný a ojedinělý pohled na život opic v jejich přirozeném prostředí. Doporučuji navštívit toto místo a poznat krásy Ghany sami.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


- Co je to Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary je rezervace, která se nachází v jižním Ghanském regionu Volta. Je to domov pro původní druh opic, tzv. kolumbové, které jsou chráněny a mohou tady žít volně.

- Jaké druhy opic žijí v sanctuary?

V Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary žijí kolumbové opice (Colobus vellerosus). Jedná se o původní druh opic, který se vyskytuje pouze v některých částech západní Afriky.

- Jaké aktivity jsou k dispozici v Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

V parku si můžete projít několik turistických tras a pozorovat zdejší opice. Taky je možné si zarezervovat prohlídku s průvodcem. K dispozici je také pikniková zóna v centru parku.

- Je nutné mít očkování před návštěvou Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Nepovinné očkování před cestou do Ghany není nutné. Některá očkování (např. proti žluté zimnici) mohou být doporučena na základě zeměpisné oblasti.

- Jaké jsou otevírací hodiny Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Sanctuary funguje každý den od 8 hodin ráno do 17 hodin večer.

- Jaká je cena vstupenky do Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Aktuální vstupné je 20 GHc pro dospělého a 10 GHc pro dítě.

- Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Nejlepší období na návštěvu Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary je od června do září, kdy je v této oblasti suché počasí a monzunové deště končí.

- Je možné fotografovat opice v parku?

Ano, je možné fotografovat opice v parku, ale je potřeba být opatrný, aby se nerozrušily. Pokud byste rádi fotili s bleskem, měli byste se nejdříve zeptat průvodce.

- Jaký je nejbližší letiště k Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Nejbližší letiště je letiště v Akkře - Kotoka International Airport. Z letiště je třeba jet přibližně 200 km na sever do rezervace.

- Je nutné si předem rezervovat vstupenky do Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary?

Rezervace není vysloveně velká, takže čekání není tolik obvyklé. Avšak v mimo sezóně je dobré kontaktovat park předem aby byl otevřen.


Dovolená Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Dovolená v Ghaně může být velmi dobrodružná a zajímavá. Jedním z nejvíce oblíbených míst k návštěvě je Tafi Atome Monkey Sanctuary.

Tato rezervace se nachází v regionu Volta v jižní Ghaně. Místem dominují tropické deštné lesy a mokřady, které poskytují útočiště pro více než 230 druhů ptáků a 60 druhů zvířat a plazů. Avšak nejvíce zajímavé jsou opice.

Rezervace byla vytvořena v roce 1996, aby pomohla zachránit a chránit populace červených ploskonosých opic. Tyto opice jsou považovány za posvátné v Togové a Ghaně, takže jsou chráněny zákony. Respekt k posvátným opicím se zřejmě  projeví v tom, že se zde nekecají, a od samovolného krmení se doslovně řítí dál. Vstup do prostoru opic se vstupným poplatkem, který slouží k financování péče o tyto zvířata a správu oblasti.

Jakmile dorazíte do rezervace, budete přivítáni průvodcem, který vám řekne něco o historii a životě opic v této oblasti. Poté procházíte tropickým deštným lesem v doprovodu průvodce. Během cesty si můžete všimnout, jak opice skáčou ze stromu na strom, hledají potravu a věnují pozornost svým mláďatům. Je důležité poznamenat, že se nemůžete dotknout ani krmit opice, aby se předešlo zbytečným stresům a riziku záchvatů stresových onemocnění.

Pokud si chcete užít více ze své cesty, můžete si vybrat z dalších aktivit v Tafi Atome Monkey Sanctuary. V blízkosti rezervace se nachází tradiční vesnice Tafi Atome. Tato vesnice je známá tím, že se zde vyrábí mnoho tradičních výrobků a suvenýrů, jako jsou vyšívané koberce, kříže a různé ozdoby z dřeva. Zajímavá může být i procházka po vesnici s průvodcem, abyste se dozvěděli více o místní kultuře a zvyklostech.

Další z aktivit, které si můžete v rezervaci užít, je pěší turistika. Tato oblast nabízí mnoho turistických stezek a unikátních zážitků. Můžete se projet po řece Volta, vypravit se na výlet loďkou nebo si prohlédnout úžasné vodopády.

Všechny tyto aktivity a možnosti si zaslouží návštěvu a užitek z nich si užijí jak rodiny, tak i jednotlivci.

V Tafi Atome Monkey Sanctuary si budete moci užít krásnou přírodu, setkat se s posvátnými opicemi a zjistit více o místní kultuře. Takže pokud plánujete navštívit Ghanu, neváhejte a vydejte se do této úžasné rezervace.


Počasí Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana, západoafrická země plná bohaté kultury a přírodních krás, nabízí cestovatelům mnoho zajímavých a unikátních míst k objevování. Jedním z těchto fascinujících míst je Tafi Atome Monkey Sanctuary, což je chráněné území ve vesnici Tafi Atome. Kromě ochrany ohrožených druhů primátů nabízí také návštěvníkům příležitost nejen prozkoumat přírodu, ale také se dozvědět něco o tradičním životě této oblasti.

Jedním z hlavních důvodů, proč lidé navštěvují Tafi Atome Monkey Sanctuary, je možnost setkat se s ropuchovci tafeho, kteří jsou zde doma. Ropuchovci tafeho jsou jedněmi z nejvíce ohrožených primátů v Ghaně, a proto je zdejší chráněné území klíčové pro jejich přežití. Návštěvníci mají možnost pozorovat tato zvířata v jejich přirozeném prostředí a pochopit jejich chování a životní styl. Průvodci z vesnice také zajišťují informace o ropuchovcích tafeho a odpovídají na dotazy návštěvníků, což přispívá k vzdělávání a ochraně tohoto druhu.

Kromě ropuchovců tafeho můžete v Tafi Atome Monkey Sanctuary také potkat další druhy opic, jako je například Columbusova opice. Tato opice je mnohem častější a její populace zde prosperuje. Při prohlídce chráněného území vás pravděpodobně doprovodí a poskakovat na stromech vám bude připadat jako normální součást života v této oblasti.

Stejně fascinující jako živočichové je i místní příroda. Pěší túry v okolí vás provedou hustými deštnými pralesy a údolími, a budete moci obdivovat zeleň, která se rozprostírá na kilometry daleko. Budete se potýkat s různými druhy rostlin a stromů, které jsou jedinečné pro tuto část země. Pokud jste milovníkem přírody, Tafi Atome Monkey Sanctuary je skvělým místem k prozkoumání.

Samotná vesnice Tafi Atome je rovněž fascinujícím místem k návštěvě. Můžete si prohlédnout tradiční domy a pozorovat místní obyvatele při každodenních činnostech. Podle tradice zdejších obyvatel je známo, že ropuchovci mají určitou duchovní ochranu a za jistých okolností jim mohou obyvatelé prostřednictvím rituálů předávat zprávy nebo prosit o pomoc. Je fascinující pozorovat, jak lidé v Tafi Atome žijí v souladu s přírodou a s chápáním jejího významu pro svůj život.

Pokud plánujete návštěvu Ghany, nezapomeňte zahrnout do svého itineráře Tafi Atome Monkey Sanctuary. Toto chráněné území nabízí jedinečnou příležitost vidět ohrožené druhy primátů a prozkoumat krásy ghanské přírody. Navíc budete mít možnost si prohlédnout místní život a kulturu v jedné z nejvíce autentických částí země. Ghana je plná překvapení a Tafi Atome Monkey Sanctuary je jedním z nich.


Ubytování Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je známá svým bohatstvím afrického folklóru, kulturním dědictvím a přírodními divy. Jedno z takových fascinujících míst je Tafi Atome Monkey Sanctuary, který se nachází v regionu Volta Ghana. Tento svatyně opic se nachází ve vesnici Tafi Atome a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost zažít setkání a interakci s divokými a volně žijícími opicemi.

Sanctuary je domovem dvou druhů opic - posvátných opic Tafi a kusoklasých opic mona. Posvátné opice Tafi jsou považovány za spirituální bytosti a jsou chráněné místními obyvateli. Tyto opice jsou přirozeně družné a sociální zvířata. Mona opice jsou také velice zajímavé a mají charakteristickou černou skvrnku na zádech, což je značka jejich druhu. Jejich interakce je omezena, ale návštěvníci mají příležitost je pozorovat a sledovat jejich přirozené chování.

Když navštívíme Tafi Atome Monkey Sanctuary, můžeme očekávat nezapomenutelný zážitek. Den zde začíná krátkým povídáním o kultuře místních obyvatel a jejich vztahu k opicím. Poté nás místní průvodce provede lesními cestami, kde můžeme spatřit a přitahovat opice pomocí speciálních zvuků a gest. To je jako magnet pro opice, které přijdou blíže a začnou se pohybovat mezi námi.

Interakce s opicemi je klíčovou součástí návštěvy. Můžeme je krmit, hladit a dokonce se s nimi vyfotit. Je důležité dodržovat pokyny průvodců, aby byla zajištěna bezpečnost a pohodlí opic. Tato interakce nám umožňuje sledovat jejich hravost, inteligenci a sociální strukturu. Je srdcervoucí vidět je se skupinou malých opic či opatrovat slabší jedince.

Sanctuary není pouze o opicích. Je zde také bohatá diverzita flóry a fauny, kterou návštěvníci mohou objevovat při procházkách po přírodních stezkách. Těší se zde různé druhy ptáků, motýlů a dalších zvířat.

Navštívení Tafi Atome Monkey Sanctuary pomáhá chránit tyto vzácné opice a jejich přírodní prostředí. Peníze z turismu jsou použity na ochranu lesa a na podporu místní komunity, která se angažuje v ochraně opic. Místní obyvatelé se také zapojují do vzdělávacích programů, které mají za cíl zvýšit povědomí o důležitosti ochrany přírody a zachování životního prostředí pro budoucí generace.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je neobyčejným a unikátním místem v Ghaně. Kombinace zážitků z interakce s opicemi, procházek přírodou a pochopení místní kultury je nezapomenutelná. Tato svatyně je příkladem toho, jak můžeme spojit ochranu přírody, ekoturismus a komunitní rozvoj pro společné dobro.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky