Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gruzie Batumi Botanical Garden

Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Batumi Botanical Garden


1. Jaké jsou ceny vstupenek do Batumi Botanical Garden?

Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a věku návštěvníků. Obecně platí, že dospělí platí vyšší vstupné než děti. Doporučujeme zkontrolovat aktuální ceny na oficiálních webových stránkách nebo se informovat na místě.

2. Jak dlouho trvá prohlídka zahrady?

Prohlídka zahrady trvá obvykle kolem 2-3 hodin. Je však možné strávit v zahradě celý den, protože nabízí mnoho atrakcí, jako jsou různé rostlinné sbírky, jezírka a výhledy na moře.

3. Je nutné rezervovat vstupenky předem?

Rezervace vstupenek předem není obvykle nutná, ale může být užitečná, zejména v sezóně, kdy je zahrada více navštěvována. Doporučujeme zkontrolovat aktuální situaci a případně rezervovat vstupenky online, abyste si zajistili svou návštěvu.

4. Je v zahradě povolená foťák nebo kamera?

Ano, foťáky a kamery jsou v Batumi Botanical Garden povolené. Můžete tedy volně fotografovat a natáčet krásné pohledy a rostliny, ale je důležité respektovat pravidla týkající se soukromí ostatních návštěvníků.

5. Jsou v Batumi Botanical Garden k dispozici průvodci?

Ano, v zahradě jsou k dispozici průvodci, kteří vám poskytnou informace o rostlinách, zahradě a zajímavostech. Pokud máte zájem, můžete si najmout průvodce nebo se připojit k organizované prohlídce.

6. Je v zahradě povolený vstup se psy?

Bohužel, ve většině případů není povolený vstup se psy do Batumi Botanical Garden. Je to proto, aby se ochránilo prostředí a rostliny v zahradě. Doporučujeme zkontrolovat přesné pravidla týkající se domácích zvířat před návštěvou.

7. Má zahrada restauraci nebo občerstvení?

Ano, v Batumi Botanical Garden se nachází restaurace nebo kavárna, kde si můžete odpočinout a strávit příjemný čas. Můžete si tam objednat občerstvení, nápoje a místní speciality.

8. Je v Batumi Botanical Garden dostupné parkování?

Ano, v blízkosti zahrady je dostupné parkoviště pro návštěvníky. Doporučujeme však přijet s vlastním dopravním prostředkem časově předem, protože během sezóny může být parkování omezené.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Batumi Botanical Garden v Gruzii. Pokud máte další dotazy, doporučujeme kontaktovat přímo zahradu nebo si ověřit potřebné informace na oficiálních webových stránkách.


Dovolená Gruzie Batumi Botanical Garden


Gruzínské letovisko Batumi se může pyšnit jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě, která je známá jako Batumi Botanical Garden. Tato zahrada je jednou z hlavních turistických atrakcí v regionu Adjárie a nabízí svým návštěvníkům úchvatné a rozmanité přírodní scenérie.

Batumi Botanical Garden se nachází přibližně 9 kilometrů severně od centra města Batumi a je disseminací výjimečných rostlin z celého Kavkazu. Zahrada se rozkládá na ploše více než 108 hektarů a byla založena v roce 1912. Od té doby se stala symbolem biologické rozmanitosti Gruzie a přitahuje návštěvníky z celého světa.

Při procházce zahradou si můžete vychutnat jedinečnou kombinaci subtropické až exotické vegetace spolu s úchvatnými výhledy na Černé moře a blízké hory. Batumi Botanical Garden je rozdělen do několika sekcí, zahrnujících rostliny z různých částí světa, jako jsou Kavkaz, Himálaje, Střední Asie, Jižní Amerika a další.

V průběhu let byla zahrada neustále rozšiřována a v současné době zahrnuje více než 5 000 druhů rostlin. Mezi nejvýznamnějšími jsou vzácné a ohrožené druhy jako například rododendrony, magnolie, cypřiše a mnoho dalších. Batumi Botanical Garden je také domovem pro rozsáhlou sbírku liánových rostlin, které tvoří malebné zelené tunele a koridory.

Pro návštěvníky, kteří mají rádi procházky a přírodu, je Batumi Botanical Garden rájem. Můžete si vybrat z mnoha tras, které vás zavedou do různých částí zahrady, ať už se jedná o horský les, lesní jezírka nebo květinové záhony. Zahrada nabízí také skvělé vyhlídkové body, odkud si můžete vychutnat nádherný výhled na Černé moře a Batumi.

Batumi Botanical Garden je otevřený celý rok a nabízí různé aktivity a akce pro své návštěvníky. Můžete se zúčastnit pravidelných výstav rostlin, vzdělávacích programů nebo si prostě užívat klidu a harmonie tohoto přírodního ráje. V zahradě je také různé jídlo a pití, takže se nemusíte bát o své potřeby během procházky.

Pokud plánujete dovolenou v Gruzii, návštěva Batumi Botanical Garden by měla být povinností. Tato malebná a rozmanitá botanická zahrada vás zcela jistě uchvátí svou krásou a magnificencí. Představuje skvělý únik z městského ruchu a nabízí jedinečné zážitky spojené s přírodou.


Letenka Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden je jednou z nejkrásnějších zahrad na světě. Nachází se v gruzínském městě Batumi na pobřeží Černého moře a je oblíbenou turistickou atrakcí pro milovníky přírody z celého světa.

Botanická zahrada byla založena v roce 1912 a rozkládá se na ploše více než 100 hektarů. Její rozmanitý terén nabízí návštěvníkům skvělé výhledy na moře, hory a okolní krajinu. Zahrada je domovem pro tisíce druhů rostlin, z nichž mnohé jsou vzácné a ohrožené. Pěstuje se zde také mnoho exotických rostlin pocházejících z různých částí světa.

Jedním z nejvýznamnějších míst v zahradě je "Dolní květinový ráj", který je skvělým místem pro procházky a relaxaci. Tento úsek zahrady je rozdělen na několik tematických oblastí, z nichž každá je věnována jiné skupině rostlin. Návštěvníci zde mohou obdivovat květiny od nejrůznějších stromů a keřů po vzácné orchideje a růže. Každá roční doba přináší do zahrady nový a zajímavý obraz.

Další zajímavou částí zahrady je "Rasenia Pond", kde najdete jedinečné druhy rostlin obývajících mokřady. Tato oblast je domovem pro mnoho druhů vodních lilii a kapradin. Je to skvělé místo pro ptačí pozorování, protože se zde často vyskytují různé druhy ptáků.

Pro milovníky exotické vegetace je zahrada také domovem exotické části s rostlinami pocházejícími z různých tropických oblastí světa. Zde najdete druhy jako je bambus, palmy a různé druhy sukulentů. Procházka touto částí zahrady je jako cesta kolem světa.

Batumi Botanical Garden nabízí návštěvníkům nejen krásnou přírodu, ale také příjemné prostory pro odpočinek, jako jsou lavičky a altánky. Je to ideální místo na piknik s rodinou nebo setkání s přáteli. Pro děti je zahrada skvělým místem pro objevování a učení se o světě rostlin.

Pokud se vydáte na návštěvu Batumi Botanical Garden, obraťte se na personál, který vám rád poskytne informace o různých druzích rostlin a poskytne i mapu zahrady. Doporučuje se také připravit si pohodlnou obuv a ochranný krém proti slunci, protože procházka zahradou může trvat několik hodin.

Batumi Botanical Garden je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Gruzii. Jeho půvabná atmosféra, pestrost rostlin a nádherná krajina činí z této zahrady místo, které si turisté z celého světa nemohou nechat ujít. Pokud máte rádi krásu přírody a exotické rostliny, tato zahrada je pro vás neodolatelným cílem.


Ubytování Gruzie Batumi Botanical Garden


Gruzie je krásná země ležící na pomezí Evropy a Asie. Mezi její nejvýraznější turistická centra patří město Batumi, které se nachází na pobřeží Černého moře. V Batumi je možné navštívit mnoho zajímavých turistických atrakcí, mezi nimiž se vynikajícím místem pro odpočinek a relaxaci stává Botanická zahrada.

Batumi Botanická zahrada se rozkládá na ploše více než 100 hektarů na svahu vrchu Mtsvane Kontskhi a poskytuje návštěvníkům možnost prozkoumat obrovskou škálu různých rostlin z celého světa. Zahrada byla založena v roce 1912 a postupem času se stala jednou z největších a nejúchvatnějších botanických zahrad na světě.

Když hledáte ubytování v Gruzii, určitě si nenechte ujít ubytování v Batumi Botanical Garden, které se nachází v bezprostřední blízkosti zahrady a nabízí útulná apartmá s nádherným výhledem na moře.

Ubytování v zahradě se skládá z pěkného a příjemného apartmánu s jednou ložnicí. Má prostornou obývací místnost, kde se nachází kuchyňský kout a jídelní stůl. V apartmánu je k dispozici koupelna a dostatek úložného prostoru pro zavazadla. Celkově je apartmán vkusně zařízený a vybavený vším potřebným k pohodlnému pobytu. Vhodné pro velkou rodinu nebo skupinu přátel.

Snídaně jsou zahrnuty v ceně a většinou se podávají na slunečné terase a vychutnáte si tím úžasný výhled na moře a krásu zahrady. K dispozici je také moderní a velmi pohodlné posezení u bazénu. Ke stravování slouží restaurace, kde se vaří chutné jídlo s potravinami pěstovanými přímo v zahradě.

Ubytování v Batumi Botanical Garden je ideální volbou pro ty, kteří hledají pohodlí a klid v krásném prostředí. Zde můžete snadno přijít na to, jak vypadat život v zahraničí a pořídit téměř vše, co se používá v běžném životě. V pěší vzdálenosti od zahrady najdete různé bary, kavárny a malé obchody.

Celkově řečeno, ubytování v Batumi Botanical Garden je tou nejlepší volbou pro ty, kteří hledají klidný a pohodlný pobyt ve městě plném života. Jestliže si chcete užít krásy Gruzie a zcela relaxovat, nevynechejte tuto skvělou příležitost a zarezervujte si apartmán v Batumi Botanical Garden hned teď!


Počasí Gruzie Batumi Botanical Garden


Batumi Botanical Garden je neuvěřitelně krásné místo nacházející se v gruzínském městě Batumi. Je jednou z nejstarších botanických zahrad ve světě a je známá svou rozmanitostí rostlin a nádhernými výhledy na Černé moře.

Botanická zahrada zaujímá rozlohu téměř 110 hektarů a nachází se v horském svahu v nadmořské výšce mezi 0 až 220 metry. Díky své poloze a různým mikroklimatickým podmínkám, které v této oblasti panují, můžeme ve zdejší zahradě najít neuvěřitelnou rozmanitost rostlin z celého světa.

Batumi Botanical Garden byl založen v roce 1912 gruzínským botanikem Andrejem Krasnovem. Jeho cílem bylo vytvořit unikátní prostor, kde by bylo možné pěstovat nejen místní rostliny, ale také exotické druhy z různých částí světa. Díky vášni a odhodlání Krasnova se zahrada postupně rozrostla a stala se jedním z hlavních turistických atrakcí v Gruzii.

Rostlinná sbírka v Batumi Botanical Garden čítá více než 5 000 druhů rostlin a zahrnuje jak domorodé druhy ze Kavkazu, tak i rostliny ze Střední Asie, Severní Ameriky, Japonska a dalších regionů. Návštěvníci mohou objevovat kolekce rododendronů, bambusů, palm, magnólií, citrusových stromů a dalších kvetoucích rostlin. Každá část zahrady je pojmenována podle geografického původu rostlin, které zde můžete nalézt.

Kromě krásných rostlin můžete v Batumi Botanical Garden nalézt také několik vodních zdrojů, jezírek a malých říček. Při procházce zahradou se můžete těšit na chlazení při vodopádech a potůčcích a vychutnat si klidné prostředí.

Pokud plánujete návštěvu zahrady, doporučuje se vybrat si jaro nebo podzim, kdy je počasí příjemné s mírnými teplotami. V létě můžou teploty vytvořit až 40 stupňů Celsia, což může být pro některé turisty příliš horké.

Batumi Botanical Garden nabízí také několik vyhlídkových plošin, které nabízejí fantastické výhledy na Černé moře a okolní krajinu. Tyto místa jsou oblíbená mezi fotografy a jsou skvělým místem pro odpočinek, relaxaci a obdivování krásy přírody.

Vstupné do zahrady je přístupné za poplatek a zahrnuje také možnost prohlídky s průvodcem. Otevírací doba se liší podle ročního období, takže je dobré zkontrolovat aktuální informace před návštěvou.

Pokud jedete do Batumi v Gruzii, návštěva Batumi Botanical Garden by měla být na vašem seznamu. Toto místo je ideální pro milovníky přírody, zahrad a krásných výhledů. Je to bezpochyby jeden z nejkrásnějších botanických zahrad na světě a nebude vás zklamat.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky