Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gruzie Varzí Cave Monastery

Dovolená Gruzie Varzí Cave Monastery


Varzí Cave Monastery v Gruzii je jedním z nejkrásnějších a nejstarších klášterů v zemi. Tento klášter se nachází v nádherné krajině oblasti Samtskhe-Javakheti, asi 30 km od města Akhaltsikhe.

Varzí Cave Monastery se nachází v jeskyni na strmé skále a je obklopena kouzelnou krajinou, která vytváří úžasné kouzlo a atmosféru. Když navštívíte tento klášter, budete ohromeni tím, jak dokonale zapadá do svého přírodního prostředí.

Klášter byl postaven v 8. století a dodnes zůstává nádherným příkladem gruzínské architektury. Hlavní kostel kláštera, zasvěcený Nanebevzetí Panny Marie, byl vytesán do skály a je zdobený freskami a malbami svatých. Na vrcholu skály, nad jeskynním klášterem, se nachází stará brána hradu, která se údajně používala k ochraně kláštera před útoky nepřátel.

Klášter Varzí Cave Monastery zůstal opuštěn mnoho let během sovětské éry, ale od roku 1990 se stal oblíbeným turistickým místem a nedávno prošel rekonstrukcí. Dnes klášter přivítá tisíce turistů každý rok.

Pokud se chystáte na dovolenou v Gruzii, rozhodně nevynechejte návštěvu tohoto úchvatného kláštera. Není to jen nádhera architektury, ale také místo plné historie a dědictví gruzínského národa. Navíc, krásná krajina a okolní příroda navodí klid a uklidňující atmosféru, kterou budeš jistojistě potřebovat po dlouhé cestě.


Ubytování Gruzie Varzí Cave Monastery


Varzí Cave Monastery: Poklidné ubytování v srdci Gruzie

Poutní místo, historický skvost a sklonku minulého století zapsaný do Seznamu světového dědictví UNESCO - to všechno je Varzí Cave Monastery (Varzí jeskynní klášter) v Gruzii. Tato jedinečná lokalita nabízí nejen návštěvníkům zajímavé pohledy na stavební umění, ale také jedinečnou možnost ubytovat se přímo v klášterních jeskyních.

Varzí Cave Monastery leží ve vesnici Varzí, v regionu Samtsche-Džavachetie na jihozápadním území Gruzie. Tato oblast je proslulá svojí krásnou přírodou, dramatickými horskými scenériemi a pestrou historií. Klášter samotný je ukrytý pod visutými skalami v údolí okolo řeky Kura. Jeho kořeny sahají až do 8. století, ale archeologické nálezy naznačují osídlení na tomto místě již od pravěku.

Varzí Cave Monastery je postaven zčásti z kamene a zčásti vytesán přímo do skal. Jeskyním dominuje klášterní kostel, zasvěcený Panně Marii. Jedná se o jednu z mála dochovaných sakrálních staveb v Gruzii z 8. století a je bohatě zdoben freskami a mozaikami. Dále se v klášteře nachází řada menších kaplí, místnosti pro mnichy a klášterní knihovna.

Co se týče ubytování, Varzí Cave Monastery nabízí jedinečnou příležitost pro návštěvníky zůstat přímo v klášterních jeskyních. Několik z jeskyní bylo vyhrazeno pro pohodlné a příjemné ubytování hostů. Tyto jeskyně byly pečlivě zrekonstruovány a vybaveny veškerým moderním komfortem, aniž by byla poškozena historická hodnota místa. Ubytování v jeskyních je zážitkem sám o sobě - hosté se ocitnou v útulné a klidné atmosféře, uprostřed přírody a na místě s bohatou historií.

Pobyt v Varzí Cave Monastery nabízí hostům také jedinečnou příležitost objevit krásu přírody Samtsche-Džavachetie. Nedaleko se nachází národní park Borjomi-Kharagauli, který je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně vzácných endemických a chráněných druhů. Návštěvníci se mohou vydat na procházky po turistických stezkách nebo podniknout výlety do blízkých horských vesnic.

Varzí Cave Monastery je místem, které svým návštěvníkům nabízí únik do minulosti, hlubokou spiritualitu a poklidné ubytování v jedinečném prostředí. Pro ty, kteří se chtějí ponořit do gruzínské historie a přírody, není lepšího místa než Varzí Cave Monastery.


Letenka Gruzie Varzí Cave Monastery


Varzí Cave Monastery: Poutní místo s hlubokými kořeny v Gruzii

Gruzie je známá svou bohatou a pestrou historií, která zanechala stopu ve formě nespočtu sakrálních staveb a poutních míst. Jedním z takových míst je Varzí Cave Monastery, což je jedinečný komplex jeskynních klášterů nacházejících se v regionu Kota v západní Gruzii. Toto poutní místo láká návštěvníky svou nádhernou architekturou a duchovní atmosférou.

Varzí Cave Monastery se nachází ve skalách nedaleko obce Varzí, v blízkosti řeky Rioni. Jeho existence je datována již do období 8. století, kdy první mnisi obývali tuto neobyčejnou lokalitu. Jedná se o soubor dvaceti dvou jeskyní, které sloužily jako kaple, lezecké nástrahy a obydlí pro poutníky. Areál je situován ve výšce asi pět set metrů nad zemským povrchem, což poskytuje návštěvníkům úžasný výhled na okolní krajinu.

Vstupní brána Varzí Cave Monastery je vytesána do přírodního kamene a je vybavena bohatě zdobeným portálem, který okouzlí každého. Jakmile návštěvníci vstoupí do areálu kláštera, uvítá je klid a ticho, které se linou z prostor jeskyní. Interiér jeskyní je zdoben výraznými freskami, které vyprávějí příběhy z biblických textů a živě ilustrují život Ježíše Krista. Tyto fresky jsou velmi dobře zachovány, což dodává místu velký historický význam.

Varzí Cave Monastery sloužil jako útočiště a duchovní centrum pro mnišské a asketické skupiny až do 13. století, kdy byl opuštěn kvůli různým útokům a nepokojům v oblasti. Poté, co byl klášter opuštěn, přišly na jeho místo období chátrání a postupného rozpadu. Nicméně v posledních desetiletích se klášter dočkal restaurace a obnovy, aby mohl znovu ukázat svou skutečnou krásu.

Dnešní Varzí Cave Monastery je otevřen pro veřejnost jako kulturní památka a poutní místo. Návštěvníci mohou prozkoumat různé jeskyně a kaple, obdivovat umělecká díla a meditovat v tichu, které zde panuje. Z vrcholu skal lze také spatřit krásnou krajinu, jako jsou hory ve vzdálenosti, zelené lesy a řeka Rioni, která se svými přehradami tvoří malebné scenérie.

Pokud plánujete cestu po Gruzii, nezapomeňte zařadit Náměstí Varzí Cave Monastery do svého itineráře. Tohle unikátní poutní místo nabízí nejen historickou hodnotu, ale také klid a harmonii, která vás naplní pocitem duchovního spojení s minulostí a přírodou. Varzí Cave Monastery je opravdu jedinečné místo, které stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Varzí Cave Monastery


1. Co je Varzí Cave Monastery?
Varzí Cave Monastery je klášter ve skále v Gruzii, který se nachází ve vesnici Varzia.

2. Jak se dostanu k Varzí Cave Monastery?
Je možné se k Varzí Cave Monastery dostat autem, taxíkem nebo veřejnou dopravou. Nejbližší město je Gori, odkud je klášter vzdálen zhruba 15 km.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Varzí Cave Monastery?
Varzí Cave Monastery je otevřený celý týden od 9:00 do 18:00 hodin. Může se však jednat o sezónní otevírací dobu, proto je vždy dobré si před návštěvou ověřit aktuální otevírací hodiny.

4. Je nutné si rezervovat vstupenku předem?
Rezervace vstupenek předem není nutná. Klášter je otevřený pro veřejnost a není obvykle přeplněný. Stačí přijít na místo v otevíracích hodinách a zaplatit vstupné.

5. Kolik stojí vstupenka do Varzí Cave Monastery?
Vstupné do Varzí Cave Monastery se obvykle pohybuje kolem 5-10 gruzínských larů za osobu.

6. Jak dlouho trvá prohlídka Varzí Cave Monastery?
Prohlídka kláštera obvykle trvá zhruba 1-2 hodiny, včetně procházky po areálu a návštěvy jeskyní.

7. Je možné fotografovat ve Varzí Cave Monastery?
Ano, fotografování je ve Varzí Cave Monastery povoleno. Nicméně, v některých částech kláštera mohou být placeny poplatky za fotografování nebo natáčení videa.

8. Je zde možnost ubytování v blízkosti Varzí Cave Monastery?
V blízkosti kláštera nejsou žádné hotely nebo ubytovací zařízení. Nejbližší ubytování lze nalézt v okolních městech, jako je například Gori.

9. Je Varzí Cave Monastery dostupný pro handicapované osoby?
Bohužel, Varzí Cave Monastery není plně přístupný pro handicapované osoby. Klášter se nachází ve skalnatém prostředí a prohlídka vyžaduje pohyb po schodech a nepravidelném povrchu.

10. Existuje zde restaurace nebo kavárna v Varzí Cave Monastery?
V samotném klášteře nejsou žádné restaurace nebo kavárny. Doporučuje se tedy si přinést vlastní jídlo a pití, pokud máte zájem strávit více času na procházce po klášteru.


Počasí Gruzie Varzí Cave Monastery


Varzí Cave Monastery se nachází v malebném regionu Gruzie, který je známý svou bohatou historií a nádhernou přírodou. Tato klášterní jeskyně je jedním z ukrytých pokladů této oblasti a nabízí návštěvníkům nejen krásné výhledy a unikátní atmosféru, ale také fascinující historický kontext.

Varzí Cave Monastery byla postavena ve 6. století a je jedním z nejstarších klášterů v Gruzii. Stavba je vytesána do skály ve výšce přibližně 30 metrů a je přístupná pouze po několika strmých schodech. Tento klášter byl kdysi domovem pro mnichy a poskytoval jim útočiště před vnějším světem.

Jedním z nejvíce fascinujících prvků Varzí Cave Monastery je její umístění a panoramatický výhled na okolní krajinu. Klášter je situován na okraji malebného kaňonu a nabízí jedinečný pohled na zalesněné hory, skalní útvary a řeku protékající kolem. Je to místo, které je obklopeno klidem a harmonií přírody.

Další zajímavostí je historie tohoto místa. Varzí Cave Monastery hrála důležitou roli během různých období v gruzínské historii. Byla důležitým centrem náboženského života a vzdělávání mnichů. Klášter byl také využíván jako pevnost během nájezdů a nečestných útoků.

Dnes je Varzí Cave Monastery oblíbenou turistickou atrakcí, která přitahuje návštěvníky ze všech koutů světa. Přírodní krása, historická hodnota a klidná atmosféra jsou jedinečnými aspekty tohoto místa. Návštěvníci mohou prozkoumat jeskyně, procházet se po klášterním areálu a obdivovat krásu okolní přírody.

Varzí Cave Monastery je také spojována s mnoha legendami a pověstmi. Podle jedné z nich, pokud někdo projde celou poutní stezkou ke klášteru bosý, bude za odměnu uslýcháno jeho tajné přání. Tato pověst dává celému místu ještě magičtější a záhadnější nádech.

Pokud plánujete návštěvu Gruzie, pak je Varzí Cave Monastery jedno z míst, které byste neměli vynechat. V tomto klášteře naleznete spojení mezi historií, kulturou a přírodou. Je to místo, které vás okouzlí svou krásou a dá vám možnost zažít klid a spiritualitu, kterou přináší.

Celkově lze říci, že Varzí Cave Monastery je nejen turistickou atrakcí, ale také důležitou součástí gruzínského dědictví. Je to místo, které nabízí unikátní spojení historie, architektury a přírodní krásy. Procházka po klášteře vás přenese zpět do minulosti a poskytne vám nezapomenutelný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky