Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)

Ubytování Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Sikkim, malebný region v severovýchodní části Indie, je jednou z nejkrásnějších destinací v zemi. Tento kouzelný koutek nabízí nejen úchvatnou přírodu, ale také pestrou kulturu a tradice. Pokud plánujete navštívit Sikkim, nebudete mít problém s ubytováním, protože region je dobře postavený na turismu a nabízí různé možnosti pro všechny typy cestovatelů. V tomto článku se zaměříme na dvě nejpopulárnější destinace v regionu - Gangtok a Pelling.

Gangtok, hlavní město Sikkimu, je moderní a kosmopolitní město obklopené hustými lesy a úchvatnými horami. Zde naleznete velký výběr hotelů, od luxusních resortů po rodinné penziony a hostely. Tyto hotely nabízejí různé komfortní a moderní vybavení, jako jsou čisté pokoje s vlastní koupelnou, televizí a Wi-Fi připojením. Mnoho ubytovacích zařízení také poskytuje krásné výhledy na okolní hory. Pokud hledáte luxusní zážitek, můžete si vybrat některý z pětihvězdičkových hotelů ve městě.

Pro ty, kteří hledají levnější ubytování, jsou v Gangtoku k dispozici také rodinné penziony a hostely. Tato zařízení nabízejí pohodlné a příjemné prostředí za výhodné ceny. Hostely často nabízejí sdílené pokoje, ale také soukromé pokoje pro ty, kteří preferují větší soukromí.

Další oblíbenou destinací v Sikkimu je Pelling, malebné město ležící na úpatí hor Kanchenjunga, jedné z nejvyšších hor na světě. Pelling nabízí úžasný výhled na hory a je ideálním místem pro milovníky přírody. V Pellingu je možné najít řadu ubytovacích zařízení s různými cenovými hladinami. Některé hotely zde nabízejí panoramatické výhledy na himálajské panoráma.

Pelling je také oblíbeným místem pro stanování. V okolí města jsou k dispozici kempy a tábořiště pro ty, kteří chtějí prožít dobrodružnou noc v blízkosti přírody. Kempy nabízejí základní vybavení a snadný přístup k turistickým trasám, odkud si můžete užít malebnou přírodu.

V obou destinacích je však důležité si ubytování rezervovat předem, zejména během špičky turistické sezóny. Gangtok a Pelling jsou obě velmi oblíbené turistické destinace, a proto je vhodné si zarezervovat hotel, aby se zabránilo nedorozuměním nebo nedostatku volných pokojů.

V závěru lze říci, že Sikkim je nejen úžasným místem na prozkoumání, ale také nabízí širokou škálu možností pro ubytování. Ať již hledáte luxusní resort, útulný rodinný penzion nebo dobrodružnou noc ve stanu, v Sikkimu najdete to správné ubytování pro vaši cestu. Nezapomeňte si však zarezervovat své ubytování včas, abyste si zajistili pohodlný a bezstarostný pobyt v této nádherné části Indie.


Počasí Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Sikkim, malý stát v severovýchodní Indii, je charakterizován svým horským terénem, exotickou flórou a faunou a bohatou kulturní historií. Tato oblast je také známa svým rozmanitým počasím a různými klimatickými podmínkami na různých místech. Sikkim je rozdělen na čtyři hlavní regiony: východní Sikkim, jižní Sikkim, severní Sikkim a západní Sikkim, kde se nachází dvě nejpopulárnější destinace - hlavní město Gangtok a malebné město Pelling.

Gangtok, hlavní město Sikkimu, má mírné a příjemné počasí po většinu roku. Zima (prosinec až únor) je chladná a teploty se pohybují mezi 4-7 stupni Celsia. V tomto období můžete očekávat i výskyt sněhu, což přidává kouzlo krajiny. Jaro (březen až květen) je slunečné a teplé, s teplotami dosahujícími kolem 15-20 stupňů Celsia. Leto (červenec až září) je obdobím monzunových srážek, kdy se mohou vyskytnout pravidelné lijáky a oblačné dny. Město získává svou nejvíce zelenou podobu během tohoto období.

Pelling, malé město na západě Sikkimu, leží ve vyšší nadmořské výšce a má podobné sezóny jako Gangtok. Zima v Pellingu je chladnější než v Gangtoku, s teplotami dosahujícími kolem 2-5 stupňů Celsia. Na vrcholcích hor může být ještě chladnější a místy může sněžit. Jaro je opět slunečné a příjemné, s teplotami kolem 10-15 stupňů Celsia. Monzunové období přináší časté srážky a zahalí krajinu do husté mlhy, což snižuje viditelnost.

Celkově platí, že Sikkim lze navštívit po většinu roku, ale nejlepší období je od března do května nebo od září do listopadu, kdy je počasí nejstabilnější a vhodné pro venkovní aktivity. Je však důležité počítat s možností nepředvídatelných dešťů během monzunového období, které mohou narušit některé plány.

Sikkim je ohromující cestovní destinací s úchvatnými výhledy na vrcholky hor, klidnými jezery, nepřekonatelnými chrámy a přátelskými obyvateli. Bez ohledu na počasí, které je zde přítomno, každý návštěvník najde něco, co jej uchvátí a okouzlí.


Dovolená Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Dovolená v Indii je o poznávání bohaté kultury, exotického jídla a malebných přírodních scenérií. Mezi tato místa patří i stát Sikkim, který se nachází východně od Indie, mezi Nepálem a Bhútánem. Sikkim je známý svou úchvatnou krajinou, nádhernými budhistickými kláštery, poutními místy a přátelským obyvatelstvem.

Gangtok je hlavním městem Sikkimu a oblíbeným turistickým centrem. Jeho pestré trhy, moderní hotely a tradicionalistické kláštery tvoří rozmanitou a živou atmosféru. Jeden z nejznámějších klášterů v oblasti, Rumtek, je domovem největšího buddhistického bronzu v celé Asii. Jeho návštěva je nezapomenutelným zážitkem, jak pro věřící, tak i pro ty, kteří jsou pouze zvědaví na buddhistickou filosofii.

Při návštěvě Gangtoku byste neměli také vynechat Náměstí Levhartí městá, kde můžete obdivovat starou architekturu, vzácné památky a kašny. Navíc z náměstí mají turisté panoramatický výhled na horu Kanchenjunga, druhou nejvyšší na celém indickém subkontinentě. Pro milovníky přírody je zde také řada turistických tras, které se vinejí krajinou s překrásnými vodopády, horskými jezery a zelenými lesy.

Nejen Gangtok, ale také Pelling je jedním z nejkrásnějších míst, které můžete navštívit během své dovolené v Sikkimu. Pelling je malebná horská oblast, obklopená zasněženými vrcholky. Je známý svým překrásným výhledem na vrcholky Kanchenjunga a úžasnými kláštery. Z vrcholu, který se nachází u vesnice Pelling, je také možné vidět posvátnou jezera Khecheopalri.

Na dovolené v Pellingu byste si neměli nechat ujít návštěvu Pemayangtse kláštera. Klášter je jedním z nejstarších ve Sikkimu, a to ze 17. století. Klášter je domovem mnoha soch a thangk, které jsou umělecky ztvárněny. Je to jedno z nejdůležitějších poutních míst v regionu a poskytuje krásné výhledy na údolí. Navíc v Pellingu se můžete vydat na turistické túry až na události, které jsou mimořádně stálé.

Do Sikkimu a jeho měst, jako je Gangtok a Pelling, je nejlépe se vydat od března do června, kdy je počasí příjemné a vhodné pro průzkum. V zimě je oblast pokrytá sněhem a turistické aktivity mohou být omezenější.

Pokud hledáte dovolenou spojenou s bohatou kulturou, malebnou krajinou a klidnou atmosférou, navštěva Sikkimu a jeho krásných měst je dobrým výběrem. Gangtok a Pelling nabízejí unikátní zážitky, které vám přinesou pozitivní zážitky a trvalé vzpomínky.


Letenka Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Pokud plánujete návštěvu Indie a hledáte místo kde najdete přírodní krásy a duchovní atmosféru, měli byste zvážit návštěvu Sikkimu. Tento menší stát v severovýchodní Indii je obklopený Himálajskými horami a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Nejjednodušší způsob, jak se do Sikkimu dostat, je letenka z Dillí do Gangtoku, hlavního města státu. Existuje několik leteckých společností, které poskytují tento let, včetně IndiGo a SpiceJet.

Gangtok je největším městem Sikkimu a je obklopený horami a zelenými lesy. V údolí se nachází řeka Teesta, která nabízí krásné výhledy a možnosti raftingu. Město samotné nabízí nádherné výhledy na okolní hory a je plné chrámů a svatyní.

Další zajímavou destinací v Sikkimu je Pelling, malebné městečko s výhledy na Kanchenjunga, třetí nejvyšší horu na světě. Pelling je ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě. Můžete zde také navštívit několik klášterů a chrámů, včetně Sangachoeling a Pemayangtse.

Sikkim je známý také pro své krásné národní parky, jako je například Khangchendzonga National Park. Tento park nabízí nádherný výhled na horu Kanchenjunga a je domovem různých druhů fauny a flóry, včetně rysů a medvědů.

V Sikkimu najdete také mnoho tradičních řemesel, jako je například výroba různých druhů tkanin a ručně vyráběného papíru. Můžete také ochutnat místní kuchyni, včetně národního jídla momo, což jsou plněné knedlíky podobné japonským gyoza.

Závěrem, návštěva Sikkimu je skvělou příležitostí nejen pro milovníky horolezectví a turistiky, ale také pro ty, kteří hledají duchovní atmosféru a odpočinek od rušného městského života. Letenka Indie Sikkim je skvělou investicí do vašeho zážitku a paměti na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


1. Jak se dostanu do Sikkimu?
Příjezd do Sikkimu je možný letecky do letiště Bagdogra nebo Guwahati, a poté je třeba pokračovat po zemi. Z Bagdogry je možné si pronajmout taxi nebo využít veřejné autobusy. Z Guwahati lze také použít taxi nebo autobus.

2. Potřebuji vízum do Sikkimu?
Ano, pro vstup do Sikkimu je zapotřebí povolení získat zvlášť od státu Sikkim. Toto povolení lze získat na letišti Bagdogra nebo na hranicích ve městě Rangpo.

3. Kde jsou nejlepší místa k návštěvě v indickém Sikkimu?
Nejznámějšími turistickými atrakcemi v Sikkimu jsou města Gangtok a Pelling. V Gangtoku můžete navštívit Enčej klášter, Raj Bhavan, Rumtek klášter a Tashi view point. V Pellingu stojí za návštěvu zřícenina Rabdentse, klášter Palaciofung a Jeskla.

4. Jak dlouho bych měl zůstat v Sikkimu?
Ideální délka pobytu v Sikkimu je přibližně 5 až 7 dní, aby bylo možné prozkoumat hlavní atrakce. Nicméně, čím déle zůstanete, tím více budete mít možnost prozkoumat i okolní místa.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Sikkimu podniknout?
V Sikkimu si můžete užít různé aktivity, včetně treků po horách, návštěv klášterů, jízdu na koni, rafting na řece Teesta, procházky po čínské zahradě a podniknutí safari v lese Kewzing.

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Sikkimu?
Nejlepší čas na návštěvu Sikkimu je od března do června a od září do listopadu. Během těchto měsíců je počasí příznivější a teploty jsou mírné.

7. Jaká je nejlepší možnost ubytování v Gangtoku a Pellingu?
V Gangtoku a Pellingu najdete širokou škálu možností ubytování, včetně hotelů, resortů, hostelu a penzionu. Můžete si vybrat ubytování v závislosti na svém rozpočtu a preferencích.

8. Jak se dostanu z Gangtoku do Pellingu?
Existují různé možnosti dopravy mezi Gangtokem a Pellingem. Nejobvyklejší možností je pronajmout si taxi, které trvá přibližně 4-5 hodin. Také je možné využít veřejné autobusy, které jsou levnější, ale časově náročnější.

9. Co jíst v Sikkimu?
Sikkim nabízí různé tradiční jídla, jako jsou momo (plněné knedlíčky), thukpa (noční polévka s nudlemi), gundruk (fermentovaný šťovík), sinki (fermentovaná listová zelenina) a dal-bhat (rýže se správkou). Také je možné ochutnat místní čaje a alkoholické nápoje, jako je chang.

10. Je Sikkim bezpečné pro turisty?
Sikkim je obecně považován za bezpečné místo pro turisty. Nicméně, je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je střežení cenných věcí, používání licence taxi a sledování místních doporučení.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky