Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)

Dovolená Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je země plná fascinujících ostrovů a exotických destinací. Jedním z nejzajímavějších míst, které si zaslouží pozornost, je ostrov Flores, který se nachází ve východní části této rozlehlé země. Flores je plný přírodních krás, fascinující historie a pozoruhodné kultury, které přitahují turisty z celého světa.

Jednou ze zásadních atrakcí Flores je národní park Komodo, který je domovem proslulých Komodských varanů. Tyto obrovské plazy jsou největšími ještěry na světě a jejich potkání je jedinečný zážitek. Národní park Komodo se rozprostírá na několika ostrovech a nabízí návštěvníkům možnost pozorovat tyto vzácné tvory ve volné přírodě. Procházky a trekking v národním parku poskytují nezapomenutelné zážitky a nabízejí možnost objevovat krásy ostrova.

Další přitažlivostí Flores je vulkán Kelimutu, který se nachází ve vnitrozemí ostrova. Co je na tomto vulkánu jedinečné, je jeho kráterové jezero, které se v průběhu let mění svojí barvou. Existují tři jezera - modré, zelené a červené -, které mají odlišné minerální složení a díky tomu se jejich barva pravidelně mění. Toto přírodní divadlo barev je zázrakem přírody a důvodem, proč je Kelimutu jedním z nejnavštěvovanějších míst na Flores.

Pokud se rozhodnete navštívit Flores, není to jen o Komodských varanech a Kelimutu. Ostrov je také bohatý na další přírodní krásy a kulturní záznamy. Můžete navštívit kmen Lio, který je známý pro svou jedinečnou architekturu, tance a zemědělské techniky. Místní lidé jsou velmi pohostinní a rádi předvedou tradice a kulturu svého kmene.

Pokud jste dobrodružnější typ cestovatele, můžete se vydat na dlouhou plavbu okolo oblasti Flores. Během této plavby můžete navštívit menší ostrovy a odhalit jejich neporušenou krásu. Bude to cesta plná překvapení, od úchvatných pláží až po korálové útesy. Mnoho cestovních agentur nabízí tyto plavby, které jsou výbornou příležitostí k objevování těchto neznámých ostrovů.

Pokud jde o ubytování, Flores nabízí různé možnosti. Od pěkných resortů u pláže až po bungalovy ve venkovských oblastech, zde najdete něco, co vyhovuje vašemu rozpočtu a preferencím.

Flores je krásným místem, které ještě zůstalo relativně neobjevené turisty. Zdejší příroda, fauna a flóra jsou úchvatné a kultura je fascinující. Pokud plánujete dovolenou plnou dobrodružství a exotiky, Domorodí Flores bude perfektní volbou.


Letenka Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je země plná krásných ostrovů a překrásné přírody. Mezi nejznámější a nejvtipnější ostrovy patří Flores, který je domovem jedinečných a fascinujících míst, jako jsou Komodo a Kelimutu.

Pro cestování na Flores si nemůžete nechat ujít letenku, která vás zavede do tohoto úžasného koutu světa. Existuje několik leteckých společností, které provozují lety do Flores z hlavního města Indonésie, Jakarty, nebo z dalších blízkých ostrovů, jako je Bali.

Když letíte na Flores, možná budete mít přelet přes Komodo, což je domov jednoho z největších druhů ještěrek na světě - komodského draka. Tento ostrov se stal známým díky tomuto ohromujícímu tvorovi a dnes je jednou z nejvíce vyhledávaných turistických destinací v Indonésii.

Jak se přibližujete ke břehu Flores, uvidíte jeho krásné písečné pláže, modré moře a malebné rybářské vesnice. Rovněž budete okouzleni přístupem místních lidí, kteří jsou velice přátelští a vstřícní vůči návštěvníkům.

Hlavní atrakce na Flores jsou bezpochyby Komodo a Kelimutu. Komodo je známé svými draky, kteří jsou neuvěřitelně velcí a majestátní. Můžete si dopřát procházku v jejich přítomnosti a strávit s nimi nádherné okamžiky. Ochutnat můžete také místní speciality, které jsou zde podávány.

Dalším nezapomenutelným místem je Kelimutu, aktivní sopečný komplex, který je domovem tří kráterových jezer. Jezera mají různé barvy - jedno je zelené, druhé je červené a třetí je černé. Toto je jedinečné místo, které je oblíbené u fotografů z celého světa.

Prozkoumání Flores je jedinečným zážitkem, který vás vtáhne do jiného světa. Můžete si užít jízdu na kole kolem ostrova a objevovat jeho ohromující přírodu a podívat se na úchvatné vodopády a jeskyně. Místní kultura je rovněž jedinečná - můžete navštívit tradiční vesnice a zúčastnit se tradičních slavností.

Pokud hledáte dobrodružství a přírodu, letenka na Flores je nejlepším způsobem, jak se dostat do tohoto krásného kouta Indonésie. Připravte se na neuvěřitelné zážitky a objevujte jedinečnou krajinu, která vás nechá bez dechu. Nezapomeňte si udělat čas na návštěvu Komoda a Kelimutu, abyste naplno vychutnali vše, co tento úžasný ostrov nabízí.


Ubytování Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Flores je jedním z nejkrásnějších ostrovů Indonésie a oblíbeným turistickým cílem díky své krásné přírodě a pestrosti kultur. Ostrov Flores nabízí mnoho možností pro ubytování, od levných hostels po luxusní hotely.

Nejvíce navštěvovanou oblastí na ostrově je Komodo, která se proslavila svými draky a nádhernými plážemi. Z tohoto důvodu je zde mnoho turistických resortů, včetně prémiových ubytování. Pro milovníky luxusu je tu hotel Ayana Komodo Resort, který nabízí soukromé pláže a jedinečné výhledy na moře. Dále je tu hotel Plataran Komodo, který je ideální pro lidi, kteří hledají klidné a soukromé místo. Poskytuje úchvatné výhledy na soutok Indického oceánu a Rudého moře.

Oblast Kelimutu se proslavila svými třemi barevnými krátery a je ideálním místem pro turisty, kteří se chtějí vrátit ke kořenům. V této oblasti najdete mnoho kulturních center a ubytování je zde méně luxusní než na Komodu. Hostel Bintang Lodge nabízí kvalitní ubytování v rozumné cenové hladině a výbornou polohu pro ty, kteří se chtějí projít po okolních vesnicích.

Flores nabízí také mnoho dalších možností pro ubytování. Například v Bajawa jsou k dispozici malé hotely v tradičním stylu, kde se cestovatelé mohou těšit na sdílení zkušeností s místními lidmi. Další skvělá volba jsou bungalovy Green Hill Boutique Lodge, které jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a přírodu.

Celkově je ubytování na Flores skvělou příležitostí pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy této oblasti. Bez ohledu na to, jestli hledáte luxusní nebo cenově dostupnou variantu, vždy budete mít vynikající výhled na moře a okolní krajinu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


1) Jak se dostat na Flores?
Nejlepší možností je letět do letiště Labuan Bajo nebo Ende. Obě města mají mezinárodní letiště a jsou dobře spojeny s dalšími částmi Indonésie.

2) Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Flores?
Nejlepší dobou pro návštěvu Flores je od května do září, kdy je suché počasí a slunečné dny.

3) Kde se nachází nejlepší místo pro pozorování komodských varanů?
Nejlepším místem pro pozorování komodských varanů je národní park Komodo, který se nachází v provincii Východní Nusa Tenggara.

4) Jaké jsou nejlepší aktivity na Flores?
Na Flores je možné podniknout několik zajímavých aktivit, jako například pozorování komodských varanů, výlety na Kelimutu, objevování tradičních vesnic a vodopádů, potápění a šnorchlování.

5) Jaké jsou nejlepší pláže na Flores?
Nejlepšími plážemi na Flores jsou pláže v blízkosti města Labuan Bajo, například pláž Pede nebo pláž Waecicu.

6) Jaká je nejlepší cesta na Kelimutu?
Nejlepší cesta na Kelimutu je autem z města Maumere nebo Moni, které jsou obě v blízkosti hory.

7) Jaké jsou nejlepší ubytování na Flores?
Na Flores je k dispozici celá řada ubytování, od luxusních hotelů po jednodušší hotely a hostely. Mezi nejlepší ubytování patří například hotel Ayana Komodo Resort nebo hotel Bintang Flores.

8) Je nutné si předem zajistit povolení pro návštěvu Komodo národního parku?
Ano, je třeba si předem zajistit povolení pro návštěvu Komodo národního parku. Povolení je možné získat v informačním centru v městě Labuan Bajo.

9) Jsou na Flores dostupné veřejné dopravní prostředky?
Ano, na Flores jsou dostupné veřejné dopravní prostředky, jako jsou autobusy a přepravní lodě. Nicméně, nejlepší způsob, jak se pohybovat po Flores, je vlastní doprava.

10) Jaké jsou nejlepší místa k nákupu suvenýrů na Flores?
Nejlepšími místy k nákupu suvenýrů na Flores jsou města Labuan Bajo a Moni, kde jsou k dispozici tradiční tkaniny, šperky a další suvenýry.


Počasí Indonésie Flores (včetně Komodo a Kelimutu)


Indonésie je zemi s tropickým podnebím, které řídí monzuny. Ostrov Flores se nachází východně od Balinésie a zahrnuje souostroví Komodo a vulkán Kelimutu, který je populární cíl turistů kvůli svým kráterovým jezerům.

Monzunové období na Floresu probíhá od listopadu do března, kdy dochází k silnému dešti. V této době je cesta na Kelimutu často uzavřena kvůli nebezpečí sesuvů půdy. Během období sucha, které trvá od dubna do října, je počasí na Floresu stabilní a slunné, což je ideální období pro návštěvu.

V létě se teplota na Floresu pohybuje kolem 28 °C, zatímco v zimě je mírně chladněji s teplotou kolem 25 °C. Toto mírné teplo dělá Flores ideálním místem pro aktivní turistiku, jako je například pěší turistika a horolezectví. Ostrov je také populárním cílem pro surfaře, kteří vyhledávají vlny při větru v zimním období.

Souostroví Komodo, domov největších suchozemských plazů, je turistickým cílem celoročně. V létě se teploty na Komodu pohybují kolem 30 °C, zatímco v zimě je mírně chladněji s teplotou kolem 26 °C. Během období sucha jsou vody kolem Komodu čiré a perfektní pro šnorchlování a potápění s rejnoky, žraloky a delfíny.

Vulkanický vrchol Kelimutu je dobře známý pro své tři kráterová jezera, které se často mění svou barvou. Tyto jezera jsou nejlépe vidět během období sucha, kdy je obloha obvykle průzračná a teploty se pohybují kolem 20 °C.

Celkově lze říci, že nejlepší období pro návštěvu Floresu, Komoda a Kelimutu jsou měsíce od dubna do října, kdy jsou teploty mírné a počasí je stabilní. Nicméně, turistickou sezónu lze navštěvovat celoročně, s výjimkou období vrcholících dešťů, kdy jsou nebezpečné sesuvy půdy a vysoké vlny na moři.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky