Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Jáva (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)

Ubytování Indonésie Jáva (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonésie je obrovská země s rozmanitou kulturou a neuvěřitelně krásnou přírodou. Pokud cestujete do Indonésie a chcete poznat jedinečnou atmosféru, navštivte ostrov Jáva. Jáva je nejen největším ostrovem Indonésie, ale také nejzajímavějším cestovatelským cílem díky svému bohatému kulturnímu dědictví a úžasné přírodě.

Jakarta – indonéské hlavní město a průmyslové centrum, je prvním místem, kde většina turistů přistane. Zde najdete širokou škálu ubytování. Od drahých luxusních hotelů až po skromné hostely. Pokud hledáte ubytování v Jakartě, nebojte se experimentovat a zkuste nějakou z moderních budov s vysokými stropy a terasami. Tyto budovy nabízejí pohodlné, luxusní a prostorné pokoje s nádherným výhledem na město.

Bandung – město ležící v horách, je známé pro své krásné parky, historické budovy a vynikající kulinářské zážitky. Jde o velmi populární turistickou destinaci, takže obyčejné ubytování je vysoká poptávka. Pokud hledáte stylové ubytování, zvažte některý z boutique hotelů nebo malých rodinných hotelů.

Jogyakarta – město slavné pro své kulturní dědictví, historické památky, parky a chrámy. Dongrané Jogyakartě doporučujeme strávit alespoň tři až čtyři dny. Zde můžete nalézt mnoho zajímavých hostelů a budget hotelů s pokoje všech velikostí a stylů. Pokud hledáte stylovější ubytování, zvažte některý z luxusnějších hotelů s vysokým standardem služeb.

Borobudur – největší buddhistický chrám na světě a skutečná perlou architektury a kulturního dědictví. Když navštívíte Borobudur, zůstaňte o něco déle a dejte si dostatek času k prohlídce. V okolí Borobuduru najdete mnoho malých penzionů a hotelů se skvělým poměrem cena/výkon a skvělou lokalitou. Pokud hledáte více luxusní ubytování, doporučujeme zvažte pobyt v hotelu poblíž Borobuduru.

V Jávě najdete mnoho různých druhů ubytování, vše od jednoduchých penzionů a hostelu až po luxusní hotely. Pokud hledáte podrobné informace o možnostech ubytování v jakémkoli konkrétním městě na Jávě, snažte se co nejdříve hledat a rezervovat ubytování předem. Rezervace předem vám zajistí nejen to, že budete mít zajištěné ubytování, ale také že najdete skvělou nabídku výhodnou a na vašem rozpočtu.


Letenka Indonésie Jáva (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonésie je nádherná země plná exotických ostrovů, fascinující kultury a bohaté historie. Jáva, největší ostrov Indonésie, je jeden z nejpopulárnějších cílů cestovatelů, kteří hledají nezapomenutelné dobrodružství.

Pokud se rozhodnete navštívit Jávu, vaše první zastávka by měla být v Jakartě, hlavním městě Indonésie. Město je známé svou rozmanitostí, kde se střetávají tradiční indonéské kultury s moderním vlivem. Prozkoumejte místní trhy, ochutnejte tradiční indonéské jídlo a potom se projděte kolem nádherného přírodního parku Thousand Islands, který se nachází nedaleko od města.

Další zastávkou by měl být Bandung, město ležící v horách na západě Jávy. Bandung je známý svým bohatým dědictvím koloniální architektury a nákupními možnostmi. Navštivte historický centrum města, kde naleznete kamenné stavby z 19. století, a poté si užijte nakupování na známé nákupní třídě Jalan Braga.

Pokračujte na jihovýchod Jávy a dorazte do Jogyakarty, kulturního srdce ostrova. Město je známé svými hrami Královského paláce a každodenními představeními tradičních tanců a hudby. Největší atrakcí v Jogyakartě je však chrám Borobudur, UNESCO světové dědictví. Tento budhistický chrám je považován za jedno z nejvýznamnějších historických míst v Indonésii a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

K přeletu mezi těmito různými destinacemi je nejlepší využít letenky. Díky rozsáhlé síti letišť v Indonésii, budete mít snadný přístup do všech těchto míst. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety z Jakarty do Bandungu, Jogjakarty a dalších cílů na Jávě. Můžete si vybrat mezi národními společnostmi, jako je Garuda Indonesia, nebo mezinárodními společnostmi, jako je AirAsia.

Pokud si chcete dopřát rovnou z letiště v Jakartě, nabízí se několik možností. V rámci Jávy jsou k dispozici vnitrostátní lety, které vás přenesou do vaší cílové destinace v několika hodinách. Otevírá se vám také možnost vyrazit na cestu po zemi, která vám umožní poznat více míst Jávy a objevovat jedinečné výhledy a památky, které oživují historii a kulturní dědictví ostrova.

Letenka do Indonésie na Jávu je tedy ideálním způsobem, jak začít svoji nezapomenutelnou dovolenou v této úchvatné části světa. Přiveďte si domů vzpomínky na úžasné krajiny, exotickou kuchyni a fascinující kulturu Indonésie. Vydejte se na Jávu a zažijte dobrodružství, které vás provází celým ostrovem.


Počasí Indonésie Jáva (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonésie, překrásný ostrovní národ v jihovýchodní Asii, nabízí bohatou a rozmanitou kulturu, úchvatnou přírodu a také zajímavé počasí. Jáva, největší a nejhlavnější ostrov Indonésie, není v tomto směru výjimkou. Tato oblast je známá svými tropickými dešti a teplými teplotami po celý rok, ale místnímu počasí dominuje také sezónnost.

Jáva patří mezi oblasti s tropickým monzunovým podnebím, což znamená, že se zde střídají období sucha a dešťů. Nejsušší měsíce jsou obvykle červenec a srpen, zatímco období nejintenzivnějších srážek je od listopadu do března. V těchto měsících můžete očekávat vydatné deště a časté bouřky.

Hlavní město Indonésie, Jakarta, nacházející se na pobřeží Jávy, je jedním z nejteplejších a nejvlhčích regionů na ostrově. Průměrné teploty se zde pohybují kolem 27-30°C o rok, s minimy přes noc okolo 24°C. V tomto regionu se však můžete setkat s velmi vysokou vlhkostí vzduchu, která může dosáhnout až 90%.

Dalším zajímavým městem na Jávě je Bandung, které se nachází ve vyšší nadmořské výšce a je obklopeno zelenými horami. Díky své poloze má Bandung mírnější klima než Jakarta. Průměrné teploty zde dosahují 23-26°C, což je pro návštěvníky příjemnější. Bandung je také známý svými četnými dešti, především v období monzunu.

Jogyakarta, známá také jako Jogja, je kulturním a historickým centrem Jávy. Město leží na jihu ostrova a je ovlivněno monzunovým podnebím. Průměrná teplota v Jogje se pohybuje kolem 27-30°C a deště jsou běžné, zejména v období monzunu. Turisté, kteří navštíví Jogju, by měli být připraveni na proměnlivé počasí a mít s sebou deštník či pláštěnku.

Několik set kilometrů na východ od Jogje se nachází kultovní historická památka Borobudur, která je největší buddhistickou stavbou na světě. Toto místo je ovlivněno stejným monzunovým podnebím jako celá Jáva, s vysokými teplotami kolem 30°C a občasnými dešti. Návštěvníci by si měli vybrat světlé oblečení a pohodlnou obuv, protože výlet k Borobuduru zahrnuje časté pěší túry a prohlídky.

Obecně platí, že návštěvníci Jávy by měli počítat s teplým a vlhkým počasím, ať už se rozhodnou navštívit Jakarta, Bandung, Jogyakartu nebo Borobudur. Je důležité si přinést odpovídající oblečení, slunečník nebo deštník, v závislosti na očekávaném počasí. Navzdory občasným dešťům však můžete vždy najít nějaké slunečné momenty a užít si krásy a pohostinnosti Jávy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Jáva (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


1. Jak se dostanu z Jakarty do Bandungu?
Odpověď: Existuje několik možností dopravy, včetně autobusů, vlaků nebo soukromých vozidel. Nejrychlejší způsob je vzít si vlak, který cestu trvá přibližně 3-4 hodiny.

2. Kde se nachází nejlepší místa k navštívení v Jogyakartě?
Odpověď: Některé z nejlepších míst ve městě zahrnují Královský palác, chrám Prambanan, chrám Borobudur a věž vodního zámku Taman Sari.

3. Jak dlouho trvá výlet do chrámu Borobudur z Jogjakarty?
Odpověď: Cesta do chrámu Borobudur z Jogyakarty trvá přibližně jednu hodinu.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu chrámu Borobudur?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu chrámu Borobudur je ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je méně turistů a teploty jsou příjemnější.

5. Kde se dají v Jakartě ochutnat tradiční indonéské jídlo?
Odpověď: V Jakartě existuje mnoho restaurací a stánků s tradičním indonéským jídlem. Mezi oblíbená místa patří Restoran Sederhana, Warung Bu Kris a Bakmi Gang Kelinci.

6. Jak se dostanu do Bandungu z Jogyakarty?
Odpověď: Existují pravidelné vlaky a autobusové spoje mezi Jogyakartou a Bandungem. Jízda trvá přibližně 7-8 hodin.

7. Kde se v Bandungu nachází nejlepší místa pro nakupování?
Odpověď: Nejznámějšími nákupními destinacemi v Bandungu jsou Pasar Baru Trade Center, Paris Van Java, Trans Studio Mall a Cihampelas Walk.

8. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Indonésie Jáva?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Jávy je v období sucha, které trvá od června do září. Teploty jsou příjemné a srážky jsou minimální.

9. Jak se dostanu z Jakarty k chrámu Prambanan v Yogyakartě?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je letecky se dostat z Jakarty do Yogyakarty a poté využít taxi nebo autobusovou dopravu k doručení na místo.

10. Kde se v Jakartě nachází nejlepší místa pro procházku a relaxaci?
Odpověď: Mezi oblíbená místa pro procházku a relaxaci v Jakartě patří Taman Mini Indonesia Indah, Národní muzeum Indonésie a Monumen Nasional (Monas).


Dovolená Indonésie Jáva (včetně Jakarty, Bandungu, Jogyakarty a Borobuduru)


Indonésie je země s bohatou historií a kultuře. Jedno z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je ostrov Jáva. Tato oblast je domovem největšího města Indonésie, Jakarty, a také skrývá mnoho dalších fascinujících míst, jako je Bandung, Jogyakarta a největší buddhistický chrám na světě, Borobudur.

Jakarta je moderním metropolitním centrem Indonésie. Město je známé svou živou atmosférou, bohatým kulturním dědictvím a úžasnou gastronomií. Prvním místem, které byste měli navštívit, je náměstí Merdeka, kde se nachází historické budovy a nádherné fontány. Dalším skvělým místem je stará část města Kota Tua, která je plná historických památek, jako je nizozemská pevnost Batavia a chrám Merah Putih. Pro milovníky umění je pak připraveno Národní muzeum Indonésie, které vám poskytne přehled o bohaté historii a kultuře země.

Nedaleko Jakarty se nachází město Bandung, které je známé svým krásným horským prostředím a příjemným podnebím. Hory v okolí nabízejí úžasné možnosti pro turistiku a treking. Město samo o sobě je také zajímavé díky své architektuře z období nizozemské koloniální éry. Můžete navštívit nádherné budovy v nizozemském stylu, jako je Dům Sate, dům Denis Bank nebo dům Bosscha. Další atrakcí v Bandungu je stylizované městečko Dusun Bambu, které nabízí příjemné prostředí pro odpočinek a relaxaci.

Jogyakarta je jedno z nejvýznamnějších kulturních míst Indonésie a jedno z nejvýznamnějších univerzitních měst v zemi. Město je známé svými tradičními uměleckými formami, jako je tance a hudba, a nabízí celou řadu možností k prozkoumání místní kultury. Hlavní turistickou atrakcí v Jogyakartě je sultanova paláce, Kraton. Tento impozantní komplex je stále sídlem sultána a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat královské zahrady a nádhernou architekturu. Dalším místem, které byste neměli vynechat, je chrám Prambanan, jeden z největších hinduistických chrámů na světě.

Posledním a nejzajímavějším místem, které byste na Jávě neměli opomenout, je chrám Borobudur. Tento UNESCO světové dědictví je největší buddhistický chrám na světě a je považován za jednu z největších architektonických a náboženských památek v Asii. Chrám se skládá z 9 stupňovitých teras s více než 2 000 reliéfy, které líčí život a učení Buddhy. Navštívení Borobuduru je nezapomenutelným zážitkem a poskytuje úžasný pohled na okolní krajinu.

Dovolená na Jávě v Indonésii je unikátním zážitkem, který nabízí bohaté kulturní dědictví, překrásnou přírodu a fascinující historii. Každé z míst, která jsme zmínili - Jakarta, Bandung, Jogyakarta a Borobudur - má své vlastní kouzlo a mnoho zážitků na vás čeká. Jestliže si chcete užít nezapomenutelné dobrodružství obklopení krásou, Jáva je pro vás to pravé místo.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky