Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)

Dovolená Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je úžasnou destinací pro dovolenou s mnoha možnostmi prozkoumání a objevování. Jedno z nejvíce fascinujících a oblíbených míst v této zemi je ostrov Lombok, který se nachází jihovýchodně od Bali. Lombok je známý svými krásnými plážemi, úchvatnou přírodou a nezapomenutelnými výhledy na horu Rinjani.

Při plánování dovolené v Indonésii byste rozhodně neměli vynechat Lombok. Ostrov nabízí nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou, které lákají turisty z celého světa. Nejznámější pláží je Tanjung Aan, která je obklopena zelenými kopcemi a připomíná ráj na zemi. Další populární pláže jsou Senggigi Beach a Kuta Beach, které lákají surfaře i milovníky slunění.

Pokud máte zájem o potápění a šnorchlování, neměli byste vynechat ostrovy Gili. Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno jsou tři malé ostrovy ležící nedaleko Lomboku, které jsou proslulé svou bohatou podmořskou faunou a flórou. Můžete si pronajmout šnorchlovací vybavení a prozkoumat život pod hladinou nebo si zaplatit potápěčský kurz a objevit tajemství indonéských vod.

Další zajímavou atrakcí na Lomboku je hora Rinjani, která je druhou nejvyšší horou v Indonésii. Tato socha je aktivním vulkánem a nabízí nezapomenutelné trekové zážitky. Chodník vede přes divokou krajinu, kde máte možnost spatřit ohromující výhledy na okolní hory, jezera a sopky. Pro ty, kteří se rozhodnou vystoupat na vrchol, je za odměnu dech beroucí výhled z nejvyššího bodu Lomboku.

Další zajímavostí, kterou si na Lomboku nenechte ujít, je tradiční vesnice Sasak. Zde můžete vstoupit do světa místních obyvatel a dozvědět se o jejich kultuře, tradicích a zvyklostech. Místní průvodci vám ukážou autentické domy, tradiční umělecká díla a nejlepší místa pro ochutnávku místní kuchyně.

Dovolená na Lomboku s výlety na Gili ostrovy a výstupem na horu Rinjani je zážitek, který si budete pamatovat celý život. Kombinace krásných pláží, fascinující přírody a unikátní kultury nabízí nezapomenutelné dobrodružství. Překrásná Indonésie nabízí mnoho krás a Lombok je zkrátka jedním z nejlepších míst, které si můžete v této zemi užít.


Ubytování Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je zemí s bohatou kulturou, krásnou přírodou a tisíci ostrovy. Mezi těmi nejpopulárnějšími turistickými destinacemi se nachází Lombok, který je známý svou výjimečnou přírodní krásou, malebnými plážemi a aktivitami pro dobrodružné jedince.

Lombok je především proslulý svými plážemi s jemným pískem, tyrkysovým mořem a nádhernými útesy. Nejznámější z nich je pláž Kuta, která se nachází na jižním pobřeží a je ideálním místem pro surfování a sluneční koupání. Pláž je obklopena nedotčenou přírodou, čistým vzduchem a klidným prostředím, které nabízí relaxaci a odpočinek.

Další must-see destinací na Lomboku jsou Gili ostrovy, které se nacházejí necelým dvouhodinovým trajektem od pevninské části ostrova. Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno jsou tři nejznámější ostrovy s úchvatnými plážemi, korálovými útesy a možnostmi potápění. Na Gili Trawangan se nachází i několik živých plážových barů, kde můžete relaxovat, opalovat se a obdivovat západy slunce.

Pro dobrodruhy a horolezce je tu ještě jedna výzva – vrchol Mt. Rinjani, který je nejvyšší sopečnou horou ostrova. Výstup na tento vrchol je náročný, ale odměnou je úžasný výhled na ostrov, jezero Segara Anak a okolní sopky. Existují různé způsoby, jak vrchol zdolat, včetně treků s profesionálními průvodci a nosiči. Je však důležité být v dobré fyzické kondici a mít vhodné vybavení.

Co se týče ubytování, Lombok a Gili ostrovy nabízejí širokou škálu možností, které vyhovují každému rozpočtu a představě. Na Lomboku najdete jak luxusní resorty, tak i jednoduché bungalovy přímo na pláži. Mnoho hotelů také nabízí možnost pronájmu soukromých vil a apartmánů.

Na Gili ostrovech si můžete vybrat mezi různými typy ubytování, včetně vila a bungalovů v tradičním stylu Gili. Většina hotelů a resortů se nachází přímo u pláže a nabízí i různé další služby, jako je bazén, lázně a masáže.

Indonésie, a zejména Lombok, je ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek na krásných plážích, dobrodružství ve volné přírodě a potápění v korálových útesech. Ať už se rozhodnete navštívit Lombok nebo Gili ostrovy, zaručeně se vrátíte s nezapomenutelnými zážitky a krásnými vzpomínkami.


Počasí Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je zajímavou zemí s mnoha krásami a zajímavostmi. Jednou z nich je ostrov Lombok spolu s Gili ostrovy a horou Rinjani. Počasí v této oblasti se liší od počasí na jiných místech Indonésie.

Lombok a Gili ostrovy jsou převážně tropické s horkým a vlhkým počasím po celý rok. Průměrné teploty se pohybují mezi 25 až 32°C během dne a 22 až 26°C v noci. Nejvíce dešťových srážek se vyskytuje během období dešťů od listopadu do března. Během tohoto období může být velmi deštivé a od února do března může být oblast postižena silnými tropickými cyklónami, které způsobují velké škody.

Na druhé straně od dubna do října je období sucha, kdy se srážky snižují a teploty se mírně zvyšují. Během tohoto období se ostrovy stávají velmi populárními turistickými cíli. Oblasti vnitrozemí jsou mírně chladnější než pobřežní oblasti a průměrné teploty se pohybují mezi 20-30°C.

Hora Rinjani a její okolí jsou ovlivněny změnami nadmořské výšky a nacházejí se v oblasti střídání suchého a deštivého období. Na vrcholu je klima chladné a na nočním tábořišti je mírné s teplotami mezi 8 a 15°C. V období dešťů může být strmý svah velmi kluzký a nebezpečný a v období sucha se může stát suchým a prašným.

Celkově vzato, Lombok a Gili ostrovy jsou velmi krásnou a zajímavou oblastí, která nabízí mnoho různých aktivit a zážitků. Nicméně, při plánování cesty do této oblasti je důležité vzít v úvahu období dešťů a cyklóny, které mohou být nebezpečné a omezující. Hora Rinjani je rovněž náročnou výzvou, kterou by si měli vychutnat pouze zkušení horolezci. Pokud si ale plánování cesty pečlivě promyslíte, můžete si užít skvělou dovolenou v této krásné oblasti.


Letenka Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je pravděpodobně jednou z nejkrásnějších zemí na světě a zahrnuje tisíce ostrovů s úchvatnými plážemi, křišťálově čistými moři a nádhernou přírodou. Mezi těmito ostrovy najdete Lombok – klenot v Indonésii, pro ty, kteří vyhledávají dovolenou s možností objevovat méně turisticky navštěvované pláže a horskou přírodu.

Lombok leží na východním pobřeží Bali a mnoho návštěvníků jej nazývá „nové“ Bali. Nedaleko od pobřeží Lombok najdete malé ostrovy s názvem Gili a pokud jste někdy slyšeli o tom, že jsou „ostrovem snů“, nic vás nenechá jinak si to myslet. Malebné pláže obklopují tři malé ostrovy (Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air), kde turisté mohou plavat, potápět se a pozorovat široké spektrum podmořského života. Ostrovy Gili jsou známé také tím, že se zde nachází množství klubů a barů s živou hudbou.

Jednou z hlavních turistických atrakcí, kterou Lombok nabízí, je také hora Mt. Rinjani, nevysoká, ale nádherná hora, která se nachází uprostřed ostrova. Na vrcholu se nachází kráter, který je velký několik kilometrů a obsahuje jezero. Při výstupu na vrchol budete moci vidět sloní trávu, která se rozprostírá až na vrchol sopky, a následně získáte krásný výhled na ostrůvky Gili.

Lombok je nejen skvělé místo pro aktivní odpočinek, ale také pro zážitky a kulturu. K dispozici jsou také řemesla, typická pro Lombok, jako jsou třeba ručně tkané koberce, keramika a krásné řemeslné výrobky.

Pokud plánujete návštěvu Lomboku, musíte zajistit letenku. Letenky na Lombok jsou k dispozici z mnoha destinací především v Asii. Záleží tedy na vás, zda si svojí dovolenou spojíte třeba s návštěvou jiných zemí. Užijte si dálkovou cestu a uplatněte na ní další oblíbené aktivity.

Vzhledem k tomu, že Lombok leží v blízkosti Balí, můžete letět na Bali a poté přistoupit na trajekt nebo lodě, které přepravují návštěvníky mezi Bali a Lombokem nebo mezi Gili ostrovy a Lombokem. Letenky na Lombok můžete také zakoupit u cenově dostupných leteckých společností, které létají mezi Lombokem a některými asijskými destinacemi.

Celkově vzato, Lombok je ideálním místem pro ty, kteří hledají nové turistické destinace, ale také pro ty, kteří chtějí objevit novou stranu Indonésie. Určitě si nenechte ujít odpočinkovou dovolenou na malebných plážích Gili, výstup na vrchol Mt. Rinjani a návštěvu místní kultury a řemesel. S letenkou na Lombok vás čekají zážitky na život a na smrt!


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani):

1. Jak se dostat na ostrov Lombok?
- Nejběžnější způsob je letecky přistát na Mezinárodním letišti Lombok.
- Alternativně je možné se dostat trajektem z Bali, který trvá přibližně 4-5 hodin.

2. Jak se dostat na Gili ostrovy z Lomboku?
- Nejběžnější způsob je trajektem, který je k dispozici z přístavu Bangsal na severu Lomboku.
- Další možností je využití speedboatu, který je rychlejší, ale obvykle i dražší.

3. Jak dlouho trvá výstup na Mt. Rinjani a jak obtížný je to?
- Výstup na Mt. Rinjani trvá obvykle 2-3 dny.
- Je to středně náročná túra, která vyžaduje dobrou fyzickou kondici a zkušenosti s pěší turistikou.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Lomboku a Gili ostrovů?
- Nejlepší doba pro návštěvu je obvykle od května do října, kdy je suché období a teploty jsou příjemné.

5. Jaká je nejlepší doba pro výstup na Mt. Rinjani?
- Nejlepší doba pro výstup je obvykle od dubna do listopadu, kdy je nejmenší pravděpodobnost dešťů a dobré viditelnosti.

6. Jaké jsou nejoblíbenější pláže na Lomboku?
- Mezi nejoblíbenější pláže patří Kuta, Selong Belanak, Senggigi a Gili Trawangan.

7. Jaké jsou oblíbené aktivity na Gili ostrovech?
- Oblíbené aktivity zahrnují potápění, šnorchlování, jízdu na kajaku, a relaxaci na pláži.

8. Existuje na Lomboku nějaké levné ubytování?
- Ano, na Lomboku je mnoho cenově dostupných ubytovacích možností, včetně hostelů, guesthousů a levných hotelů.

9. Jaké jsou turistické atrakce na Lomboku?
- Mezi turistické atrakce patří vodopády Sendang Gile a Tiu Kelep, chrám Lingsar, tradice Sasakského kmena, a trh Kebun Roek.

10. Je bezpečné cestovat na Lomboku a Gili ostrovech?
- Obecně je Lombok a Gili ostrovy považováno za bezpečné místo pro cestování. Je však vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky