Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Írán Hamedan Province

Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Hamedan Province


- Kde se nachází Hamedan Province v Íránu?
Hamedan Province se nachází v západní části Íránu.

- Jaké jsou nejvýznamnější turistické atrakce v Hamedan Province?
Mezi nejvýznamnější turistické atrakce v Hamedan Province patří historické město Hamedan, starověké město Ekbatan, mauzoleum Avicenny, mauzoleum estébán Ibnu Bahšiho a Alisadr Cave - nejdelší jeskyně Íránu.

- Jaká je hlavní město Hamedan Province?
Hlavním městem Hamedan Province je město Hamedan.

- Jaká je hlavní ekonomická činnost v Hamedan Province?
Hlavní ekonomickou činností v Hamedan Province je zemědělství, především pěstování obilí, brambor a zeleniny. Další důležitou oblastí je turistický průmysl.

- Jaké jsou hlavní etnické skupiny v Hamedan Province?
Hlavní etnické skupiny v Hamedan Province zahrnují Peršany, Kurdy a Lure.

- Jaká je přibližná populace Hamedan Province?
Přibližná populace Hamedan Province je kolem 2,5 milionu obyvatel.

- Jaké jsou klimatické podmínky v Hamedan Province?
V Hamedan Province panuje mírné kontinentální podnebí s horkými léty a chladnými zimami.

- Jaké jsou hlavní jazyky mluvené v Hamedan Province?
Hlavním jazykem mluveným v Hamedan Province je perština, avšak mnoho obyvatel hovoří také kurdštinou.

- Jaká je v Hamedan Province hlavní náboženská skupina?
Hlavní náboženskou skupinou v Hamedan Province jsou muslimové, především šíité.

- Jak daleko je Hamedan Province od Teheránu?
Hamedan Province se nachází přibližně 400 km západně od Teheránu.


Dovolená Írán Hamedan Province


Írán je země s bohatou historií a kulturou. Pokud chcete na dovolené zažít něco unikátního a odlišného, neváhejte a vydejte se do Hamedan Province. Tento kraj se nachází v západní části Íránu a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých zážitků.

Hlavním městem provincie je Hamedan, které je jedním z nejvýznamnějších historických center země. V centru města najdete mnoho historických památek a pamětihodností, jako například mauzoleum Avicenny, tedy pochování perského filozofa a vědce, nebo mauzoleum estétského básníka Baba Tahira.

Další z nejnavštěvovanějších míst v provincii je starověké město Ecbatana, které bylo kdysi hlavním městem Médie. Zde se můžete projít krásnými zahradami a parky, stejně jako navštívit starobylé kameny a památníky.

Kromě toho můžete navštívit také jedno z největších a nejvýznamnějších muzeí této oblasti – Hamedan Museum of Natural History. Zde jsou k vidění nejen výstavní predátorské druhy, ale také několik fosílií a zbytků prehistorických zvířat.

Kromě kulturních památek a muzeí můžete v Hamedan Province také navštívit mnoho krásných přírodních lokalit. Mezi ty nejkrásnější patří například Napslo, Salak Mountain a Alisadr Cave, které jsou spojeny podzemními jeskyněmi a nádhernými skalními útvary.

Tato oblast je také známá svými výbornými lahůdkami a gastronomií. Pokud se vydáte na dovolenou do Hamedan Province, určitě nevynechejte místní specialitu – masové rolády plněné sušeným ovocem a kořením. Tyto masové rolády jsou jedním z nejpopulárnějších jídel v Iranu a v Hamedan Province si je můžete vychutnat v autentických místních restauracích.

Celkově vzato, Hamedan Province je skvělým cílem pro ty, kteří chtějí poznat více o bohaté historii a kultuře Íránu. Tento kraj nabízí mnoho zajímavých zážitků – kulturní památky, muzea, přírodní krásy i skvělé jídlo. Pokud plánujete dovolenou, rozhodně byste měli zvážit návštěvu Hamedan Province.


Letenka Írán Hamedan Province


Hamedan Province – Skvělé místo pro zájezd do Íránu

Írán je země s bohatou historií a fascinující kulturou, která přitahuje nadšené cestovatele z celého světa. Pokud se chystáte navštívit tento krásný a rozmanitý stát, měli byste určitě zvážit návštěvu provincie Hamedan. Letenka Írán Hamedan Province je vstupenkou do jednoho z nejvíce historických regionů země.

Hamedan Province, nacházející se ve západní části Íránu, je jednou z nejstarších provincií v zemi a nabízí bohaté kulturní dědictví a úchvatnou přírodu. Hamedan je známý jako místo, kde žila a působila verhovná brána Paříž-Alexander nemění kosmopolitních králů, včetně slavného perského krále Xerxe. Navštívením Hamedanu si můžete prohlédnout pozůstatky slávy a velikosti perské říše.

Jeden z nejvýraznějších památek v Hamedan Province je mausoleum Avicenny, které je zasvěcené slavnému perskému lékaři a filozofovi Ibn Sínovi, známým také jako Avicenna. Toto mausoleum je důležité místo pro všechny nadšence do medicíny a historie. S jeho unikátní architekturou a slavnou historií je zde spousta zajímavého, co si vychutnáte.

Další významnou atrakcí je budova Baba Taher, pojmenovaná po slavném perském básníkovi a sufi mseříku. Tato stavba představuje typickou architekturu z této oblasti a je považována za důležitou kulturní památku v Hamedanu. Její malebná poloha na samotném vrcholu kopce poskytuje návštěvníkům nádherný výhled na celé město.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu a venkovské scenérie, je Hamedan Province skvělým místem pro několik odpočinkových dní. Město Khorramabad, ležící v pohoří Zagros, nabízí spektakulární pohledy na okolní vrcholy a sady. Můžete si užít procházku podél řeky Gamāsāb, kde uvidíte mnoho domů postavených z hnědé hlíny, které jsou typické pro tento region.

Pokud hledáte autentické trhy a nákupní zážitky, Hamedan je pro vás ideální. Na trhu Bu Ali Sina najdete širokou škálu tradičních perských výrobků, jako jsou koberce, keramika a koření. Je to skvělé místo pro nákupy suvenýrů a pochutin.

Pokud se chystáte navštívit Írán, nezapomeňte zahrnout provincii Hamedan do svého itineráře. Letenka Írán Hamedan Province vám umožní prozkoumat bohatou historii, kulturní dědictví a přírodu této úžasné destinace. Během návštěvy se nemůžete dočkat, až poznáte místní obyvatele a ochutnáte tradiční perskou kuchyni.


Počasí Írán Hamedan Province


Hamedan Province se nachází na západě Íránu, v oblasti známé jako Zagros Mountains. Provincie je známá pro své historické a kulturní památky, ale také pro různorodé klimatické podmínky.

V létě, v období mezi červnem a srpnem, jsou dny teplé a suché, s vysokými teplotami a nízkou vlhkostí. Průměrné teploty mohou dosahovat až 35 °C a maximální teploty mohou být nad 38 °C. V noci se očekávají mírnější teploty, průměrně kolem 20-25 °C. Tyto klimatické podmínky mohou být náročné pro turisty a mohou vyžadovat opatření, jako je dostatečné pití vody, nošení ochranných klobouků a používání krémů s ochranným faktorem.

V zimě se počasí mění. Měsíce od listopadu až do února jsou chladné a suché, s průměrnými teplotami kolem 1 °C. V noci mohou být teploty pod nulou. Sníh je častý v této době a některým silnicím může být obtížné projet. Území je však přesto velmi pěkné, což z něj činí vyhledávanou zimní destinaci.

Jaro a podzim jsou období mírného počasí, kdy jsou dny teplé a slunečné, ale teploty se pohybují kolem 20-25 °C. Noci jsou chladnější s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C.

Celkově platí, že počasí v Hamedan Province může být extrémní v období let a zimy, což může potencionálním turistům způsobit nepříjemnosti. Proto je důležité počítat s těmito ekstremními podmínkami a vhodně se na ně připravit. Podzim a jaro mohou být ideální období pro návštěvu této oblasti, protože je teplejší s mírnějšími teplotami. Přestože jsou letní měsíce teplé, stále je možné najít způsoby, jak se ochladit a užít si krásu Hamedan Province v této době roku.


Ubytování Írán Hamedan Province


Írán, země s bohatou historií a kulturou, je úžasným místem k návštěvě. Pokud se rozhodnete navštívit provincii Hamedan, můžete si být jisti úžasným zážitkem a jedinečným ubytováním.

Hamedan Province, ležící v západní části Íránu, je obklopena horami Zagros a Kuh-e Alvand. Nachází se zde město Hamedan, které je po Isfahánu a Teheránu třetím nejvýznamnějším městem provincie.

Provincie nabízí řadu různých možností ubytování, od luxusních hotelů po tradiční íránské pensiony. Následuje přehled nejlepších možností ubytování v Hamedan Province:

1. Hotel Baba Taher: Tento hotel se nachází v centru Hamedanu a nabízí pohodlné a moderní pokoje. Pokoje jsou plně vybavené, včetně klimatizace, TV a bezplatného Wi-Fi připojení. Hotel také nabízí řadu dalších služeb jako restauraci, fitness centrum a konferenční místnosti.

2. Abyaneh Guest House: Pokud preferujete tradiční íránské ubytování, vyzkoušejte Abyaneh Guest House. Tato pension se nachází v malebné vesnici Abyaneh a nabízí pokoje, které jsou plné historie a kultury. Pokoje jsou ozdobené tradičními perskými koberci a mají vlastní koupelnu. Pension také nabízí společnou obývací místnost a zahrádku.

3. Hotel Ferdowsi Grand: Tento luxusní hotel se nachází v centru Hamedanu a poskytuje prvotřídní ubytování. Pokoje jsou prostorné a luxusně vybavené, včetně klimatizace, TV a minibaru. Hotel také nabízí bohatou nabídku restaurací a barů, fitness centrum, bazén a konferenční místnosti.

4. Alvand Hotel: Tento hotel se nachází na kopci s nádherným výhledem na město Hamedan a horu Alvand. Pokoje jsou prostorné a plně vybavené, včetně klimatizace, TV a bezplatného Wi-Fi připojení. Hotel také nabízí více restaurací, bazén a konferenční místnosti.

5. Saraye Ameriha Boutique Hotel: Pokud se chcete nechat unést do minulosti, vyzkoušejte Saraye Ameriha Boutique Hotel. Tato historická budova byla kdysi domem místního náčelníka, ale nyní je přeměněna na krásné ubytování. Pokoje jsou prostorné a nabízejí tradiční íránskou atmosféru, včetně dekorativních koberců a stropů s freskami. Hotel také nabízí restauraci a zahrádku.

Závěr

Hamedan Province nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro každého. Pokud se chcete nechat unést do minulosti íránské kultury, vyzkoušejte tradiční íránské pensiony. Pokud preferujete luxusní ubytování se širokou nabídkou služeb, vyberte si jeden z mnoha hotelů v Hamedanu. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, můžete se těšit na nezapomenutelný pobyt v této krásné provincii.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky