Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Ballycastle (Severní Irsko)

Dovolená Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


Irsko, zelený ostrov, kterým zní desítky mýtů a legend. Každý rok tisíce turistů putují na tuto krásnou zemi, aby objevili její kouzlo a neuvěřitelnou přírodu. Jedním z nezapomenutelných míst je Ballycastle, krásné přímořské město nacházející se v Severním Irsku.

Ballycastle je malé přímořské město ležící v hrabství Antrim na severovýchodě Severního Irska. Jeho malebné a útulné centrum nabízí pohodovou atmosféru a vřelou irskou pohostinnost. Obklopené překrásnými krajinami a nabízející bohatou historii a kulturu, je to ideální místo pro dovolenou.

Jednou z hlavních atrakcí Ballycastlu je jeho nádherné přírodní prostředí. Město se nachází na severním pobřeží ostrova a nabízí úžasné výhledy na irské moře a horu Knocklayde. Pro milovníky přírody je zde mnoho možností pro pěší turistiku, cyklistiku a prozkoumávání okolního venkova. Nejznámějším turistickým bodem je Giant's Causeway, unikátní skalní útes skládající se z hexagonálních sloupů sopečného původu. Tento přírodní fenomén je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a přitahuje tisíce návštěvníků po celém světě.

Ballycastle je také základnou pro návštěvu dalších zajímavých míst v okolí. Přímo naproti se nachází Rathlin Island, malý ostrov s úchvatnou faunou, včetně tisíců mořských ptáků a případně i viděním tuleně šedého. V blízkém okolí můžete také navštívit Dunluce Castle, významnou historickou památku, která je postavena na klipě nad mořem a nabízí neuvěřitelný výhled.

A pokud jste fanoušci Game of Thrones, možná si všimnete, že několik scén z této populární televizní série bylo natáčeno právě v okolí Ballycastlu. Mnoho fanoušků přijíždí na toto místo, aby zažili atmosféru a ráji divočiny přímo ze světa Westeros.

Kromě krásné přírody a historie je Ballycastle také známé svými tradicemi a událostmi. Každý rok se zde koná Ballycastle Ould Lammas Fair, nejstarší trh v Irsku, který přitahuje stovky lidí. Během této události můžete ochutnat tradiční irské pokrmy, poslouchat živou hudbu a vychutnávat si zábavu a atmosféru.

Dovolená v Ballycastlu nabízí nezapomenutelné zážitky spojené s krásnou irskou přírodou, historickým dědictvím a irským obyvatelstvem. Je to místo, kde se potkává zelená krajina s mořem a kde se můžete ponořit do života a kultury ostrova. Takže až se rozhodnete navštívit Irsko, nezapomeňte si zahrnout do své cesty návštěvu tohoto úžasného místa.


Letenka Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


Ballycastle se nachází v Severním Irsku a je malebným městem s bohatou historií a překrásným pobřežním krajinou. Je vhodným výchozím bodem pro prozkoumávání okolí a objevování krás Irska. Letenky do Ballycastle jsou takřka nezbytné, pokud plánujete navštívit toto malebné místo.

Ballycastle je jedním z nejstarších sídel na severu Irska a jeho historie sahá až do raného středověku. Navštěvování města je jako cesta časem, když procházíte jeho úzkými uličkami lemovanými barevnými starými domy až k ruinám místního hradu. Město je dobře známé svými tradičními hospodami, kde si můžete vychutnat příjemnou atmosféru a ochutnat místní pivo.

Nejpůsobivějším prvkem Ballycastle je však jeho pobřežní krajina. Městečko má jednu z nejkrásnějších pláží na severu Irska, kde si můžete užívat slunce, stavět písečné hrady nebo se koupat v moři. Okolní útesy a skaliska nabízejí dech beroucí výhledy na Atlantský oceán a okolní přírodní rezervace Glens of Antrim poskytuje nádherné procházky v krásné horské krajině.

Pro ty, kdo mají rádi dobrodružství, je Ballycastle výchozím bodem pro pěší túry po slavné stezce Causeway. Stezka vede až k světově proslulým skalním sloupům Giant's Causeway, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Tato jedinečná geologická formace je fascinujícím zážitkem, který rozhodně stojí za to navštívit.

Ballycastle je také blízko dalších zajímavých míst, která můžete prozkoumat. Můžete si udělat výlet na Rathlin Island, který je domovem mnoha vzácných druhů ptáků a nabízí nádherné cyklistické a turistické trasy. Navštívit můžete také slavný hrad Dunluce, který je doslova zapečetěn na útesech a nabízí panoramatický výhled na okolní krajinu.

Pro cestovatele, kteří mají rádi golf, je Ballycastle ideálním místem. Zde se nachází jeden z nejstarších golfových klubů v Irsku, který nabízí krásně upravené hřiště s úchvatným výhledem na moře.

Při plánování svého výletu do Severního Irska byste neměli zapomenout zahrnout Ballycastle na svůj itinerář. Letenky do Ballycastle vám umožní objevit krásy této oblasti, které vás zcela jistě ohromí. Ballycastle je jedním z těch míst, které člověk musí vidět na vlastní oči a prožít jejich kouzlo.


Ubytování Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


Ballycastle se nachází v okrese Co. Antrim na severu Irska a je malebné městečko plné historie, krásné přírody a úžasného ubytování. Představuje výborný výchozí bod pro zkoumání Severního Irska, především pro návštěvu čuárského pobřeží a slavného Giant's Causeway, který je zároveň zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

Ballycastle je známá svou vřelou atmosférou a pohostinností místních obyvatel. Najdete zde pestrý výběr ubytování, které splňuje různé požadavky a rozpočty.

Pokud hledáte romantické ubytování, město nabízí širokou škálu malebných bed and breakfastů a rodinných penzionů. Tyto tradiční domovy vám poskytnou pohodlí a klid, zatímco vás obklopuje okouzlující krajina. Hostitelé vám většinou rádi pomohou s plánováním výletů a doporučí vám nejlepší trasy a místa, která stojí za to navštívit.

Pro ty, kteří preferují hotelové služby, Ballycastle nabízí také moderní hotely, které mají za cíl poskytnout vám maximální komfort a pohodlí. Mnoho z nich se nachází přímo u pobřeží, takže si můžete užít nezapomenutelný výhled na moře. Hotelové pokoje jsou často prostorné a elegantní, nabízejí veškeré moderní vybavení, včetně Wi-Fi připojení a satelitní televize. Některé hotely mají také vlastní restaurace a bary, kde si můžete vychutnat tradiční irskou kuchyni a místní speciality.

Pro ty, kteří cestují s rodinou nebo větší skupinou přátel, jsou k dispozici pronájmy dovolených a apartmány. Tyto ubytovací jednotky jsou ideální pro ty, kteří hledají větší nezávislost a soukromí. Mnohé z nich mají vlastní kuchyňky, takže si můžete sami vařit, a také prostorné obývací prostory, kde se můžete scházet a relaxovat po náročném dni plném objevování.

Co se týče ceny ubytování, Ballycastle nabízí různé možnosti, které odpovídají různým rozpočtům. V nižší cenové kategorii můžete najít jednodušší hotely a penziony, které nabízejí základní vybavení a služby, ale stále splňují spoustu potřeb cestovatelů. Pokud hledáte něco trochu luxusnějšího, vyberte si z nabídky vyšší třídy hotelů, které mají k dispozici přepychové pokoje, wellness centra a vysoce kvalitní služby.

Ballycastle je skutečným skvostem Severního Irska a jeho ubytovací možnosti vám umožní prožít nezapomenutelný pobyt. Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, určitě budete spokojeni s krásou okolního kraje, pohostinností místních lidí a pohodlím vašeho ubytování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


1. Jak se dostanu do města Ballycastle?
- Městem prochází silnice A2, která spojuje Belfast s Ballycastle. Také je možné dojet do města vlakem nebo autobusem.

2. Kde se dá v Ballycastle ubytovat?
- V Ballycastle najdete různé možnosti ubytování, jako jsou hotelové pokoje, penziony, bed and breakfast nebo kempy.

3. Co se dá v Ballycastle vidět a zažít?
- V Ballycastle najdete krásné pláže, jako je například pláž Ballycastle nebo Whitepark Bay. Můžete také navštívit nedaleký hrad Kinbane nebo se projít přírodním parkem Ballypatrick Forest.

4. Kam mohu jet na výlet z Ballycastle?
- Z Ballycastle je ideální exkurze na Rathlin Island, což je malý ostrov nedaleko pobřeží Severního Irska. Další možnosti výletů jsou například Giant's Causeway nebo město Belfast.

5. Jaká je klimatická situace v Ballycastle?
- Klima v Ballycastle a Severním Irsku je ovlivněno Atlantickým oceánem, takže v létě se očekávají teploty kolem 20 °C a v zimě okolo 5 °C. Může být dostatek srážek během celého roku, takže doporučujeme se na pobyt připravit a vhodně se obléct.


Počasí Irsko Ballycastle (Severní Irsko)


Irsko je známé svým proměnlivým počasím a to platí i pro Ballycastle, malé město na severním pobřeží Severního Irska. Počasí zde je ovlivněno atlantickými cyklony, které přináší vlhkost, déšť a silné větry.

V létě se průměrná teplota pohybuje kolem 17°C a je zde více slunečných dní. Nicméně, i v létě se může stát, že déšť naruší plány na pobyt na pláži. Jedinou obdobou, kdy je počasí stabilně teplé, je období září a říjen, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 19°C.

V zimě jsou teploty nižší a v noci může být až -2°C. Srážky jsou časté, což způsobuje rozmoklé a blátivé povrchy. V zimě může také souvisle sněžit.

Jaro a podzim jsou nejvíce proměnlivé období s teplotami kolem 12-14°C a občasnými dešťovými srážkami.

Ballycastle se nachází v oblasti, kde se často střetávají teplé a chladné vzduchové masy, což do značné míry ovlivňuje počasí. Může se stát, že v jeden den bude slunce svítit a další den bude pršet.

Nicméně, nevzhledem k proměnlivosti počasí, je Ballycastle krásným místem s úchvatným pobřežím a malebnými krajinami, které stojí za návštěvu po celý rok. Stačí se jen přizpůsobit místnímu počasí a plánovat aktivity podle něj.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky