Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Belfast (Severní Irsko)

Dovolená Irsko Belfast (Severní Irsko)


Dovolená v Irsku - Belfast (Severní Irsko)

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, může pro vás být cestování do Severního Irska a navštívení Belfastu skvělou volbou. Belfast, hlavní město Severního Irska, nabízí nádhernou kombinaci historie, přírody a moderního životního stylu.

Historie:

Severní Irsko má velmi pestrou historii a Belfast není výjimkou. Jeden z prvních tipů, kam se vydat, by mohl být návštěva Titanic Quarteru. V této části města najdete nejen Titanic Experience, ale také muzeum SS Nomadic a mnoho dalších zajímavostí. Guinnessová pivovarnická komora nabízí výlet po muzeu, které vysvětluje výrobu slavného piva Guinness. Pokud máte zájem o literaturu, navštivte Ulster Hall a podívejte se na libovolné představení tamního divadla.

Příroda:

Severní Irsko je známý svými úchvatnými krajinnými záležitostmi a z Belfastu se k nim dá snadno dostat. Národní park Glens of Antrim nabízí nádherné vyhlídky na horské scenérie, jihovýchod hranic vede pobřežní stezka, což je procházka s výhledem na Atlantik. Můžete si vyrazit na pláž, posedět u ohně, dát si piknik, nebo se procházet na kole.

Moderní životní styl:

Belfast nabízí nejen historii a přírodu, ale také moderní vrstvu. Můžete si projít kavárny, obchody, podívat se na vynikající umění v galeriích, najít si stylový noční klub - prostě všechno. Můžete si například zajít na stejnou show jako ti místní, v Ulster Hall.

Pokud si chcete užít dovolenou v Belfastu, vydejte se sem v létě. Počasí je příjemné, můžete si najít mnoho festivalů a oslav. A také je to lepší počasí na každodenní chůzi a prozkoumávání krásného města.

Konečně, Belfast by mohl být pro vás skvělou volbou dovolené kombinující historii, přírodu a moderní životní styl. S mnoha aktivitami a zajímavostmi, které se nabízejí, je to určitě místo, které stojí za návštěvu.


Počasí Irsko Belfast (Severní Irsko)


Irsko je země, která se nachází na západě Evropy, mezi Atlantským oceánem na západě a Keltickým mořem na východě. Irsko se dělí na dvě části - Severní Irsko a Irskou republiku. Belfast je hlavním městem Severního Irska a je situován na východním pobřeží země.

Počasí v Belfastu je ovlivněno jeho geografickou polohou. Na jeho západní straně se nachází Atlantský oceán, což způsobuje, že jsou zde často silné větry, srážky a vyšší vlhkost vzduchu. V létě jsou průměrné teploty asi 18 °C, zatímco v zimě klesají k průměru 5 °C. Teploty se pohybují nad nulou, ale občas přicházejí silné mrazy.

Slunce v Belfastu vyjde v průměru na 130 dní v roce, což znamená, že zbytek roku je zahaleným mlhou. Průměrné množství srážek je 1000 mm za rok, s největším množstvím padající právě na jaře a v zimě. Nejméně srážek zde přichází v létě.

V Belfastu existují menší odchylky od těchto průměrných hodnot, které mohou být způsobeny různými faktory, jako jsou například nadmořská výška, rychlost a směr větru a umístění zeměpisné šířky. V současné době prochází rozsáhlou urbanistickou přestavbou a obnova historických oblastí, jako např. Titanic Quarter, přihlašující se tak do řady rozvinutých měst Evropy.

Vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu je zapotřebí oblékat se v Belfastu přiměřeně, ať už je léto či zima. Dobré boty a nepromokavý oděv jsou klíčem k užitku z tohoto krásného a bohatého města.


Ubytování Irsko Belfast (Severní Irsko)


Severní Irsko je jedinečná destinace, která nabízí mnoho zajímavých atrakcí a přírodních krás. Mezi nejpopulárnější místa, která stojí za návštěvu, patří jistě Belfast, hlavní město Severního Irska. Pokud se chystáte navštívit tuto krásnou oblast, budete potřebovat také kvalitní akomodaci. V tomto článku se podíváme na některé z možností ubytování v Belfastu.

Belfast je město, které nabízí širokou škálu možností ubytování pro různé typy turistů. Od luxusních hotelů až po příjemné hostely, je zde cosi pro každého.

Jednou z nejlepších možností pro ty, kteří chtějí zažít luxus a pohodlí, jsou bezpochyby místní hotely. Belfast disponuje řadou pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí prvotřídní vybavení a služby. Tyto hotely mají elegantně zařízené pokoje s veškerým moderním vybavením, jako je klimatizace, Wi-Fi připojení, minibar a koupelna se vším, co potřebujete. Kromě toho vám také nabídnou výhled na město a vynikající restaurace s gastronomickými specialitami regionu.

Pro cestovatele s omezeným rozpočtem je pak ideální volbou ubytování v jednom z místních hostelských zařízení. Belfast má řadu skvělých hostelu, které jsou cenově dostupné a přesto nabízejí pohodlné a přátelské prostředí. Hostely jsou často umístěny v centrálních částech města, což vám umožní snadný přístup ke všem hlavním atrakcím. Většina z nich nabízí sdílené pokoje, ale také soukromé pokoje pro ty, kteří preferují více soukromí. Hostely také často disponují společnými kuchyněmi a společenskými místnostmi, kde se můžete seznámit s ostatními cestovateli.

Další možností ubytování na severu Belfastu jsou pronájmy apartmánů. Pokud cestujete s rodinou nebo skupinou přátel, pronájem apartmánu může být ideální volbou. Máte větší soukromí a pohodlí vlastního bytu, ale stále máte přístup ke všem místním atrakcím. Lodžie Lodge nabízí bezpečné a luxusní apartmány v různých částech města. Tyto apartmány jsou plně vybavené a mají moderní design, takže se budete cítit jako doma.

Ubytování v Belfastu v Severním Irsku nabízí skutečně vše, co si můžete přát. Ať už zvolíte luxusní hotel, příjemný hostel nebo prostorný apartmán, budete mít zaručeně skvělý pobyt. Navíc, díky své strategické poloze na severu Severního Irska, budete mít snadný přístup k dalším atraktivním místům, jako jsou Giant's Causeway nebo The Dark Hedges.


Letenka Irsko Belfast (Severní Irsko)


Belfast je hlavní město Severního Irska a jedno z nejvýznamnějších měst na ostrově. Pokud plánujete cestu do této fascinující destinace, letenka do Belfastu vám umožní prozkoumat jeho bohatou historii, kulturu a úchvatnou přírodu. Severní Irsko je známé svou malebnou krajinou, poutavými památkami a přátelskými obyvateli.

Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Belfastu z různých částí světa. Mezinárodní letiště Belfast International je největším letištěm v regionu a přijímá lety z různých evropských měst. Letiště George Best Belfast City je menší, ale otevírá dveře cestovatelům zejména záměřeným na britský trh.

Po příletu do Belfastu si můžete užít všechny atrakce, které toto město nabízí. Pro milovníky historie je zde mnoho možností, jako například Titanic Belfast, interaktivní muzeum věnované slavnému Titanicu, který byl postaven právě v Belfastu. Navštivte také Crumlin Road Gaol, bývalé vězení, které je nyní muzeem a umožňuje návštěvníkům prozkoumat svou temnou minulost.

Milovníci přírody si mohou vychutnat nádhernou krajinu, kterou Severní Irsko nabízí. Od malých vesnic až po dramatické pobřeží Causeway Coast, které je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO, je zde mnoho míst na prozkoumání. Navštivte slavné Giant's Causeway, přírodní divů, který zdobí polygonální sloupy.

Kromě Belfastu samotného můžete také využít výhod blízkosti Dublinu, hlavního města Irska. Letenka do Belfastu vám umožní snadno přejet hranici mezi republikou a Severním Irskem a strávit nějaký čas v Dublinu, který je známý svými historickými památkami, živým nočním životem a tradičním irským pohostinstvím.

Letenka do Belfastu je vstupenkou do světa bohaté historie, úchvatné přírody a přátelských Irů. Bez ohledu na to, zda se zajímáte o historické památky, nádhernou krajinu nebo tradiční irskou kulturu, tato destinace vám nabídne vše, co byste mohli chtít. Takže si zarezervujte letenku do Belfastu a připravte se na nezapomenutelnou cestu!


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Belfast (Severní Irsko)


1. Co je Belfast zač?

Belfast je hlavní město a největší město Severního Irska.

2. Jak se dostat z letiště do centra města?

Z letiště Belfast International se můžete dostat autobusem 300, z letiště Belfast City pak autobusem 600. Také je možnost využít taxi služby nebo si vypůjčit auto.

3. Kde se nachází Titanic Belfast?

Titanic Belfast se nachází na adrese Queen's Road, Titanic Quarter, Belfast, BT3 9DT.

4. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak prozkoumat Beal Feirste (Belfast)?

Můžete využít pěší prohlídky, autobusové nebo tramvajové okružní jízdy, nebo si pronajmout kolo.

5. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Belfastu?

K nejznámějším památkám patří např. Titanic Belfast, Crumlin Road Gaol, Ulster Museum, Botanic Gardens a mnoho dalších.

6. Můžu se věnovat outdoorovým aktivitám v Belfastu?

Ano, existuje mnoho možností, jak se věnovat outdoorovým aktivitám, jako jsou turistika, jízda na kajaku, cykloturistika, golf a další.

7. Musím mít vstupenku na návštěvu Giant's Causeway?

Ano, návštěvu Giant's Causeway je třeba si předem zarezervovat a zakoupit vstupenku.

8. Kde se nachází Botanic Gardens?

Botanic Gardens se nachází na ulici College Park, Belfast, BT9 5AB.

9. Je v Severním Irsku bezpečno cestovat?

Severní Irsko je obecně považováno za bezpečnou destinaci pro turisty, ale jako u všech cestování je dobré být obezřetný a mít na paměti aktuální bezpečnostní situaci.

10. Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě Belfastu?

Nejlepší měsíce pro návštěvu Belfastu jsou od dubna do září, kdy jsou teplé dny a méně deště.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky