Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Ennis

Počasí Irsko Ennis


Irsko, Ennis: Země dešťových oblaků a zelených luk

Irsko, země pohádek a folkové hudby, je také známé svým neustálým a proměnlivým počasím. Město Ennis, ležící v západní části země, není výjimkou.

Ennis je největším městem v hrabství Clare a je obklopen krásnou irskou přírodou. Nachází se nedaleko Atlantského oceánu, což ovlivňuje místní klima. Počasí zde je známé svou proměnlivostí, a tak je lepší být připraven na všechny varianty.

Léto v Ennis je obvykle vlhké a mírně teplé. Průměrné teploty se pohybují kolem 20-22 stupňů Celsia, ale mohou dosahovat až 25 stupňů. Slunce se sem dostává až 6 hodin denně, což dává dostatek času na prozkoumání okolí. Je však třeba počítat s občasnými dešti. Déšť je v Irsku skoro vždy přítomen a být s sebou připraven na déšť je zde téměř nezbytností.

Podzim přináší do Ennis deštivé počasí a klesající teploty. Průměrné teploty v září se pohybují kolem 17 stupňů Celsia, ale v říjnu a listopadu mohou klesnout až pod 10 stupňů. Je typické, že v tomto období se mohou objevit i silné větry, které mohou výrazně zhoršit pocit teploty.

Zima bývá v Ennis chladná a deštivá. Průměrné teploty od prosince do února se pohybují kolem 5 stupňů Celsia, ale občas mohou spadnout až pod nulu. Sněhové srážky nejsou v Ennis příliš časté, ale není to úplně vyloučené. Zimní období je také obdobím s nejkratším dnem, s téměř devíti hodinami světla denně.

Jaro je obdobím, kdy se příroda v Ennis probouzí k životu. Teploty začínají stoupat a průměrné teploty se pohybují kolem 10-13 stupňů Celsia. Jaro je také obdobím, kdy můžete začít vidět několik slunečných dní po dlouhé zimě.

Celkově vzato, počasí v Ennis je charakteristické neustálými změnami. Je třeba být na všechno připraven - od slunečního počasí, až po déšť a silné větry. Ať už se chystáte na procházku po malebných uličkách města nebo na výlet do okolní přírody, buďte připraveni na proměnlivé počasí v Irsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ennis


1. Jak se dostanu do Ennisu z letiště v Dublinu?
Odpověď: Nejsnazší způsob, jak se dostat z letiště v Dublinu do Ennisu, je využít autobusovou dopravu. Existují pravidelné autobusové linky, které spojují letiště s Ennisem. Cesta trvá přibližně 3 hodiny.

2. Kde se nachází nejlepší místa k návštěvě v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je mnoho atraktivních míst k návštěvě. Mezi nejlepší patří Ennis Friary, hrad Knappogue, muzeum Clare County, Kostel svatého Petra a Pavla a trhovaný deník Ennis. Město je také známé svou živou hudební scénou a tradičními irskými hospodami.

3. Existuje v Ennisu možnost ubytování?
Odpověď: Ano, Ennis nabízí široký výběr ubytování, včetně hotelů, penzionů a bed and breakfast. Turistické informační centrum může poskytnout seznam doporučených ubytovacích zařízení v městě.

4. Jaké jsou nejlepší tradiční irské hospody v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je mnoho tradičních irských hospod, které nabízejí autentickou atmosféru a živou hudbu. Mezi nejoblíbenější patří Knox's Pub, Brogan's Bar, Poet's Corner a Cruises Pub.

5. Jaké jsou nejlepší možnosti stravování v Ennisu?
Odpověď: Ennis nabízí široký výběr restaurací, které servírují irskou a mezinárodní kuchyni. Mezi doporučené patří Restaurant Rowan Tree, Poet's Corner Restaurant, O'Connell Street Bistro a The Cloister Restaurant.

6. Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je nejlepším způsobem dopravy pěší procházka, protože většina atrakcí je v docházkové vzdálenosti. V případě potřeby je k dispozici také městská autobusová doprava.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ennisu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Ennisu je obvykle na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a mnoho tradičních festivalů a událostí se koná. Léto také přináší příjemné počasí, ale může být také rušno turisty. Zimní měsíce jsou obvykle klidnější, ale počasí je chladnější a deštivější.

8. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity v okolí Ennisu?
Odpověď: V okolí Ennisu je možnost provozovat rozmanité outdoorové aktivity. Mezi oblíbené patří pěší turistika po klíně řeky Shannon, cyklistika po malebných venkovských krajinách, golf na nedalekém hřišti Woodstock Golf Club a rybaření na jezerech a řekách v okolí.


Letenka Irsko Ennis


Letenka do Irska - nezapomenutelný zážitek v Ennis!

Plánujete cestu do Irska a hledáte atraktivní destinaci, kterou byste mohli navštívit? Pokud ano, pak neváhejte a zamířte do malebného města Ennis, které se nachází v hrabství Clare na západě Irska. A co je nejlepší, letenky do Irska jsou nyní dostupné za skvělé ceny!

Ennis je historické město, které se pyšní bohatou kulturní historií a nádhernou přírodou. Jedná se o ideální místo pro ty, kteří chtějí poznat pravou irskou atmosféru a zažít autentický kus irského života.

Pro začátek Vaší návštěvy byste neměli vynechat procházku malebnými uličkami samotného centra města. Ennis je plné útulných hospůdek, kaváren a obchodů, kde si můžete vychutnat tradiční irské jídlo a pití. Pokud máte rádi hudbu, pak zde nezapomeňte navštívit některý z místních hudebních podniků, kde se pravidelně konají tradiční hudební večery.

Irsko je známé svými nádhernými krajinami a v Ennis můžete zažít přírodu v její plné kráse. V okolí města se nachází několik přírodních rezervací, kde můžete prozkoumat malebné vesničky, úchvatné vodopády a zelené kopce. Doporučujeme navštívit rezervaci Burren, která je známá svojí unikátní geologií a bohatou flórou.

Ennis je také výborným výchozím bodem pro cestu k jednomu z největších přírodních divů Irska - útesům Cliffs of Moher. Tyto impozantní útesy dosahují výšky až 214 metrů a nabízejí úchvatný výhled na Atlantický oceán. Pro všechny příznivce outdoorových aktivit doporučujeme projít si jednu z turistických tras, které vedou po okraji útesů.

Ennis také nabízí řadu kulturních a historických památek, které byste neměli vynechat. Město je známé svým gotickým kostelem od sv. Petra a Pavla, který stojí na místě původního kláštera z 12. století. Pro ty, kteří mají zájem o historii a kulturu, je zde také Muzeum hrabství Clare, ve kterém se nachází expozice o historii města a okolního regionu.

Dobrou zprávou je, že letenky do Irska jsou nyní dostupné za skvělé ceny, takže si návštěvu Ennis můžete dovolit i s menším rozpočtem.

Takže neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou cestu do Irska, které vás okouzlí svou krásou a pohostinností. Letenka do Ennis je začátek vašeho dobrodružství, které si budete pamatovat ještě dlouho!


Dovolená Irsko Ennis


Pokud hledáte unikátní a fascinující dovolenou, pak byste si určitě měli zvážit cestu do čarokrásného města Ennis v Irsku. Ennis je hlavním městem kraje Clare a je známým centrem irské hudby, kultury a historie. Toto malé město nabízí návštěvníkům mnoho atrakcí a zajímavostí, které uspokojí každého turistu.

Jednou z největších předností Ennis je jeho bohatá historie a architektura. Procházka po ulicích města vás zavede mezi tradiční irské kamenné domky a úzké uličky, kde budete mít možnost obdivovat architektonické skvosty, jako je například Ennis Friary - středověký františkánský klášter založený v roce 1240. Pro milovníky historie je zde také muzeum Clare County, kde si můžete prohlédnout exponáty z regionální historie.

Ennis je rovněž známým centrem tradiční irské hudby a každodenně se zde konají koncerty a hudební festivaly. Místní hospody jsou plné hudby, tance a zábavy, a to zejména ve večerních hodinách. Pokud se chcete ponořit do irské kultury a prožít jedinečný zážitek, nezapomeňte si na dovolenou v Ennis zarezervovat místo v jedné z mnoha hospůdek, kde se konají tradiční hudební večery.

Pro přírodní milovníky je Ennis skvělým výchozím bodem pro prozkoumávání úchvatných scenérií a krás přírody, kterými se Clare a okolní kraje pyšní. Národní park The Burren, nacházející se nedaleko města, je jedním z největších krasových území v Evropě. Zde můžete projít neuvěřitelnými krajinami pokrytými vápencovými desky a obdivovat vzácné rostlinné druhy, které zde rostou. Pokud preferujete pobyt u vody, nedaleko Ennis se nachází také známé pobřeží Cliffs of Moher, které nabízí úchvatné výhledy na mořské útesy.

Pokud jste gurmáni, pak v Ennis nebudete zklamáni. Město je plné útulných restaurací a kaváren, ve kterých si můžete vychutnat tradicionální irské speciality i mezinárodní lahůdky. Zkuste si například skvělou irskou rybí polévku, nebo ochutnejte irskou sýrovou degustaci.

Ennis v Irsku je skutečným skvostem, který vám poskytne jedinečný pohled do irské kultury, historie a přírodních krás. Ať už jste zamilovaní do hudby, historie, přírody nebo jen hledáte klidnou a malebnou kulisu pro svou dovolenou, Ennis vám nabídne to všechno a je připraven přivítat vás s otevřenou náručí.


Ubytování Irsko Ennis


Ennis je malebné irské městečko, které se nachází v hrabství Clare na západě Irska. Svého času bylo Ennis označováno za kulturní centrum regionu a je zde také velké množství historických památek, které přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete navštívit tuto krásnou část Irska, budete potřebovat též ubytování. V tomto článku se podíváme na několik možností, které vám Ennis nabízí.

Ennis nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým rozpočtům a představám. Mezi nejoblíbenější formy ubytování patří hotely, penziony, hostely a pronájem apartmánů. Většina ubytovacích zařízení se nachází v centru města, což je ideální pro turisty, kteří chtějí mít blízko ke všem hlavním atrakcím.

Hotele v Ennis jsou oblíbenou volbou pro turisty, kteří hledají luxusnější ubytování. Většina hotelů zde nabízí komfortní pokoje s vlastním sociálním zařízením a další vybavení, jako je například restaurace a bar. V neposlední řadě se mnohé hotely mohou pyšnit i vlastním wellness centrem s nabídkou masáží a dalších relaxačních procedur.

Pokud hledáte příjemné a cenově dostupné ubytování, můžete zvážit možnost pobytu v penzionech. Tyto zařízení nabízejí základní vybavení, jako jsou pokoje s vlastním sociálním zařízením, společenské místnosti a možnost snídaně. Penziony v Ennis jsou obvykle umístěny v malebných budovách s historickým rázem, což může přispět k autentickému irskému zážitku.

Hostely jsou ideální volbou pro cestovatele s menším rozpočtem. Většina hostelských zařízení nabízí sdílené pokoje s přístupem k koupelnám, společným kuchyním a společenským místnostem. Hostely jsou často preferovány mladšími turisty, nebo těmi, kteří chtějí poznat další cestovatele a získat nové zkušenosti.

Pokud preferujete nezávislost a soukromí, můžete zvážit pronájem apartmánu. Ennis nabízí širokou škálu apartmánů různých velikostí, od menších studiových až po větší rodinné apartmány. Pronájem apartmánu může být také výhodnou volbou pro rodiny nebo skupiny cestovatelů.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Ennis vám nabídne krásné a příjemné místo pro odpočinek po objevování okolních památek a procházkách krajinou. Ať už jste zde na dovolené nebo na služební cestě, město vám poskytne mnoho možností, jak strávit příjemný a relaxační čas ve skvělém prostředí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky