Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Glendalough

Ubytování Irsko Glendalough


Glendalough, známé také jako údolí dvou jezer, je jedným z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších míst na irském ostrově. Nachází se v hrabství Wicklow, asi hodinu cesty jihovýchodně od Dublinu. Toto malebné údolí je obklopeno nádhernou krajinou, která láká milovníky přírody, turisty i historie.

Největším lákadlem Glendalough je jeho klášter založený ve 6. století svatým Kevinem. Klášter, který se nachází u jezera, byl kdysi centrem duchovního výzkumu a vzdělávání. Dnes jsou zde stále patrné zbytky klášterních budov, jako jsou kostel, klášterní refektář a věž. Návštěvníci mají příležitost prozkoumat tuto historickou památku a ponořit se do atmosféry minulých staletí.

Ale návštěva Glendalough není omezena pouze na klášter. Krajina v okolí je úchvatná a zahrnuje dvě jezera, která jsou důvodem, proč je tomuto místu přezdíváno "údolí dvou jezer". Jezera, která jsou obklopena zelenými horami a lesy, nabízejí úžasný výhled a příležitost k odpočinku a relaxaci. Mnoho turistů si zde pronajímá čluny nebo kajaky, aby si užívali jezerního prostředí.

Kromě kláštera a jezer je Glendalough také výchozím bodem pro několik turistických stezek, které vás provedou okolní krajinou. Mezi nejznámější patří stezka Wicklow Way, která vede přes kopce a údolí s úchvatnými výhledy na krajinu. Tato trasa je oblíbená mezi pěšími turisty i cyklisty.

Pokud plánujete návštěvu Glendalough, budete potřebovat ubytování. V okolí najdete různé možnosti, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely. Mnoho z nich se nachází v blízkosti jezera a kláštera, takže budete mít snadný přístup k hlavním atrakcím.

Ubytování v Glendalough je obvykle velmi pohodlné a přátelské. Místní majitelé penzionů a hotelů jsou běžně přívětiví a ochotní pomoci s jakýmikoli dotazy nebo potřebami. Můžete si vybrat ze široké škály ubytovacích možností, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím.

Celkově vzato, ubytování v Glendalough vám umožní prozkoumat toto krásné a historicky významné místo v Irsku. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete strávit zde jen jednodenní výlet nebo si zde rezervujete pobyt na několik dní, jistě nebudete zklamaní. Glendalough je skutečným pokladem v irském venkově a stojí za to ho navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Glendalough


1. Co je Glendalough?
Glendalough je údolí v Irsku, které je známé především pro své historické ruiny kláštera a krásnou přírodu.

2. Jak se dostanu do Glendalough?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Glendalough, je autem. Údolí se nachází asi 50 km jižně od Dublinu a je dobře přístupné silnicemi. Je také možné použít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy z Dublinu nebo dalších okolních měst.

3. Jaký je vstup do Glendalough?
Vstup do Glendalough je zdarma. Parkování na hlavním parkovišti v údolí je také zdarma.

4. Jaké aktivity mohu dělat v Glendalough?
V Glendalough je mnoho aktivit pro návštěvníky. Můžete si prohlédnout a fotografovat ruiny kláštera, procházet se po okolních turistických stezkách, podniknout piknik u jezera, nebo se věnovat rybaření nebo pádlování na jezeře.

5. Kolik času si mám plánovat na návštěvu Glendalough?
Ideálně byste měli mít alespoň půl dne na návštěvu Glendalough. Toto vám dá dostatek času prozkoumat klášter, projet se po přilehlých stezkách a relaxovat u jezera.

6. Je vhodné Glendalough navštívit s dětmi?
Ano, Glendalough je vhodné pro návštěvu s dětmi. Můžete si užít rodinnou procházku, piknik u jezera a děti budou fascinované historickými ruiny.

7. Mohu si vzít svého psa do Glendalough?
Ano, můžete si vzít svého psa s sebou do Glendalough, ale musíte dodržovat pravidla ovládání psů na veřejných prostranstvích. Pes musí být veden na vodítku a musíte se ujistit, že si psa s sebou můžete vzít na procházky a pikniky.

8. Má Glendalough restauraci nebo kavárnu?
Ano, v Glendalough je k dispozici restaurace a kavárna, kde si můžete odpočinout, občerstvit se a vychutnat si oběd nebo svačinu.

9. Existuje v Glendalough ubytování?
Ano, v okolí Glendalough jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempů. Doporučuje se však rezervovat si ubytování předem, zejména v turisticky rušných obdobích.

10. Je Glendalough otevřeno celoročně?
Ano, Glendalough je otevřeno celoročně. Je však vhodné si před návštěvou zkontrolovat otevírací dobu, protože se může lišit v závislosti na ročním období.


Počasí Irsko Glendalough


Glendalough, známý také jako „údolí dvou jezer“, je přírodní oáza nacházející se na východě Irska, asi hodinu jízdy od hlavního města Dublinu. Toto krásné místo je oblíbené jak u místních obyvatel, tak u turistů z celého světa.

Irské počasí je známé svojí proměnlivostí a Glendalough není výjimkou. Kvůli své poloze a přítomnosti dvou jezer si můžete v každém ročním období vychutnat různá počasí. V létě se dočkáte teplejších teplot a slunečných dnů, zejména v červenci a srpnu, kdy průměrné teploty dosahují 17-20 °C. Za takového počasí je ideální navštívit Glendalough a projít se po krásných přírodních stezkách, navštívit historické ruiny a užít si piknik u jezera.

Na podzim se počasí začne ochlazovat a příroda nabízí úchvatnou podívanou barevně se měnících listů. Teploty jsou nižší, pohybují se kolem 10-15 °C, ale stále je možné si užít procházku po okolních horách a jezerech. Je však třeba mít na paměti, že podzim je také obdobím, kdy často prší a je více vlhko, takže se doporučuje mít s sebou nepromokavé oblečení a obuv.

Zima v Glendalough je často chladná s průměrnými teplotami okolo 5-10 °C. V tomto období si můžete užít klidnější atmosféru, kdy je méně turistů a okolní příroda je pokryta sněhem. V zimě se ale také často vyskytují deštivé a větrné dny, takže se doporučuje mít s sebou dostatek vrstevnatého oblečení a deštník.

Jaro je v Glendalough dobou, kdy příroda začíná ožívat. Průměrné teploty stoupají na 10-15 °C a je často slunečno, i když občas může být chladněji a deštivěji. Jarní období je ideální pro procházky a objevování okolních přírodních krás.

Ať už se rozhodnete navštívit Glendalough v jakémkoli ročním období, buďte připraveni na různá počasí a nezapomeňte si sebou vzít dostatek oblečení. Bez ohledu na počasí však Glendalough nabízí jedinečné přírodní a historické krásy, které stojí za návštěvu.


Letenka Irsko Glendalough


Irsko je země plná krásné přírody a historických památek, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších a nejkrásnějších míst, které byste v Irsku měli navštívit, je Glendalough.

Glendalough, což v překladu znamená "údolí dvou jezer", se nachází v County Wicklow, asi 40 kilometrů od Dublinu. Toto údolí je obklopené impozantními horami a je unikátní kombinací přírodních krás a historických ruin. Je to jedno z nejvýznamnějších monasticismů na území Irska, které bylo založeno svatým Kevinem v 6. století.

Hlavní atrakcí Glendalough jsou ruiny samotného kláštera. Nachází se zde pozůstatky kostelů, věží a hřbitov, které svědčí o dávné historii tohoto místa. Klášter byl v minulosti jedním z nejvýznamnějších středisek křesťanského vzdělání a kultury v Irsku. Historici dokonce nazývají Glendalough "údolím světla" kvůli jeho příspěvku k osvícenství v středověku.

Procházení rušnými ulicemi Dublinu může být někdy dost chaotické. Pokud hledáte únik od městského shonu, Glendalough je ideálním místem k relaxaci a obdivování přírody. V údolí najdete nádherná jezera, lesy a horské vrcholy, které lákají k procházkám a pěší turistice. Oblast je bohatá na floru a faunu, ať už se jedná o vzácné rostliny nebo volně žijící zvířata.

Jedním z nejoblíbenějších výletů je túra kolem Horního jezera, která vám umožní prozkoumat úchvatné scenérie a tajemné starobylé budovy. Při procházce se ocitnete v klidu a budete moci pocítit klášterní atmosféru a způsob života, který zde kdysi vládl.

Glendalough nemusíte navštívit pouze v létě. Každé roční období zde má své kouzlo. Jarní a letní měsíce přinášejí kvetoucí louky a sluníčko na obloze, zatímco v podzimních a zimních měsících se můžete těšit na barevné listí a sněhové vločky, které pokrývají horizont.

Při návštěvě Glendalough si rozhodně nezapomeňte sbalit fotoaparát, protože zdejší krajinu budete chtít neustále zachytit na snímcích. Každý roh nabízí jiný úhel pohledu a každá fotografie zde může být mistrovským dílem.

Irácká historie a příroda jsou spojeny v Glendalough, což z nich činí jedním z nejatraktivnějších míst v Irsku. Pokud plánujete cestu do této části světa, rozhodně nezapomeňte na Glendalough v seznamu míst, která musíte navštívit. Nejenže si zde užijete okouzlující scenérie a historické atmsoféry, ale také budete mít možnost okouknit životní styl irských mnichů a jejich neuvěřitelnou historii.


Dovolená Irsko Glendalough


Pokud hledáte dovolenou s nádhernými přírodními scenériemi a bohatou historií, není nic lepšího než Irsko. Tato země je plná kouzelných míst, ale jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst je Glendalough.

Glendalough se nachází v kraji Wicklow a jeho historie sahá až do 6. století, kdy sem přišel svatý Kevin, který si zde postavil kapli a klášter. Tyto stavby jsou stále patrné a dodávají místu velmi zvláštní atmosféru.

Parkování u Glendalough je sice placené, ale stojí za to. Celý areál je naprosto úchvatný a nabízí zábavu pro všechny návštěvníky, ať už hledají krásné výhledy nebo romantická místa. Pro ty, kteří chtějí vidět vůbec všechno, nabízí se možnost projít celý park, a to včetně náročnějších částí, které vedou kolem jezer a hor.

Pokud máte rádi tradiční irskou hudbu, není nic lepšího než podívat se do místní hospůdky, kde se každý večer organizují koncerty. Glendalough má mnoho skvělých hospod, kde můžete ochutnat čerstvě připravené jídlo a pití. Vyhřívané venkovní posezení vám umožní vychutnat si krásný výhled na okolní krajinu.

Další nezbytnou zastávkou je Katedrála Sv. Petra, která se nachází v centru městečka. Tato katedrála, postavená v 12. století, je ukázkou nádherné gotické architektury a stojí za návštěvu. Uvnitř se nachází i zajímavé muzeum, kde si můžete prohlédnout mnoho historických artefaktů a poznat více o historii Glendalough.

Celkově lze tedy říct, že Glendalough je naprosto úžasné místo, které stojí za to navštívit. Je to ideální místo pro všechny, kteří chtějí prožít krásnou a magickou dovolenou. Krásné přírodní scenérie, romantické místa, historické památky a akce v místních hospodách dělají z Glendalough ideální destinaci pro každého turistu. Proto pokud máte plány na dovolenou v Irsku, nezapomeňte navštívit Glendalough.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky