Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Inishmore (Aran Islands)

Počasí Irsko Inishmore (Aran Islands)


Irská Inishmore, největší z Aranských ostrovů, se nachází v Atlantiku, zhruba v půli cesty mezi Irskem a Amerikou. Tento ostrov, který je přístupný pouze lodí nebo letadlem, je známý svými krásnými skalnatými krajinami, úchvatnými výhledy na oceán a zachovalou irskou kulturou.

Možná byste si mysleli, že počasí na ostrově je neustále deštivé a chladné, ale ve skutečnosti to tak není. Irsko má poměrně mírné klima s průměrnými teplotami v létě kolem 20 stupňů Celsia a v zimě kolem 8 stupňů Celsia. Nicméně, kvůli své poloze v Atlantském oceánu, jsou Aranské ostrovy vystaveny silnému větru a dešti po celý rok.

V létě mohou návštěvníci ostrova zažít příjemné teplé dny, avšak průtrže mračen a silný vítr se mohou objevit kdykoli během dne, takže pozor na pohyby v útesech. Stejně tak, v zimě, mohou být dny studené a deštivé. Proto je vždy dobré být připraven na nepředvídané změny počasí během vaší návštěvy.

Nicméně, ačkoliv počasí může být nevyzpytatelné, návštěva ostrova v jakémkoliv období roku všechny milovníky přírody a irské kultury nadchne. Z osady Kilmurvey projděte na kole nebo pěšky podél druidských kruhů do osady Dun Aengus, kde si odpočinete na útesech nad Atlantikem. Na ostrově jsou také různé hospody a restaurace s tradičním irským jídlem a živou hudbou, které nabízí neodolatelnou atmosféru.

Nakonec, doporučujeme navštívit Irsko a ostrov Inishmore, pokud hledáte letní destinaci se silnými tradicemi a přírodní krásou, která poskytne neopakovatelné zážitky. Ať už přijedete v jakémkoliv počasí, bude to určitě nezapomenutelné putování mezi jeskynnými útesy a půvabem irské kultury.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Inishmore (Aran Islands)


1. Jak se dostat na ostrov Inishmore (Aran Islands)?
- Na ostrov se dá dostat trajektem z města Galway nebo letadlem z letiště Connemara.

2. Jak dlouho trvá trajektová cesta z Galway na Inishmore?
- Trajektová cesta z Galway na Inishmore trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny.

3. Jaké jsou nejatraktivnější místa k navštívení na Inishmore?
- Nejatraktivnějšími místy na Inishmore jsou fort Dun Aonghasa, Seven Churches, Worm Hole, Poulnabrone Dolmen a klášter Kilmurvey.

4. Existují na Inishmore ubytovací možnosti?
- Ano, na Inishmore se nachází různé ubytovací zařízení, včetně hotelů, penzionů a bed and breakfast.

5. Kdy je nejvhodnější doba navštívit ostrov Inishmore?
- Nejlepší dobou pro návštěvu Inishmore je obvykle jaro a léto, kdy je počasí příjemné a ostrov živý.

6. Jaký je vstupné do fortu Dun Aonghasa?
- Vstupné do fortu Dun Aonghasa je 6 EUR pro dospělé osoby.

7. Můžu na Inishmore půjčit kolo?
- Ano, na Inishmore je možné si půjčit kolo jako dopravní prostředek k prozkoumání ostrova.

8. Je na Inishmore možné se koupat v moři?
- Ano, na Inishmore se nacházejí pláže a je možné se koupat v moři, avšak voda je obvykle chladná.

9. Kde se dají zakoupit suvenýry na Inishmore?
- Na ostrově Inishmore se nachází různé obchody a suvenýrové stánky, kde si můžete zakoupit typické irské suvenýry.

10. Jak dlouho je nejlepší zůstat na ostrově Inishmore?
- Doporučuje se strávit na ostrově Inishmore minimálně den, aby se mohly prozkoumat hlavní atrakce. Nicméně mnoho návštěvníků si ostrov užívá i déle.


Ubytování Irsko Inishmore (Aran Islands)


Irsko je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy, které vynikají svou překrásnou přírodou a zároveň kulturním dědictvím. Jedním z mnoha důvodů, proč navštívit Irsko, jsou také Aran Islands, tři malé ostrovy ležící u západního pobřeží Irska. Největším a nejznámějším z nich je ostrov Inishmore, který je obklopen nezaměnitelným pobřežím a zelenými pláními, protkávanými kamennými zídkami, což dělá z Inishmore jedno z nejpopulárnějších turistických cílů v Irsku.

Pokud hledáte ubytování na Inishmore, máte na výběr z několika možností. Ostrov je poměrně malý, ale nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, penzionů, Bed and Breakfast a hostelek.

Jedním z nejznámějších hotelů na ostrově je Hotel Inishmore. Nachází se v srdci ostrova, jen kousek od nejvýznamnějších turistických atrakcí, jako je například letohrádek Dún Aonghasa nebo O'Brienova pekárna. Hotel nabízí elegantní pokoje s výhledem na zátoku Galway, restauraci s tradiční irskou kuchyní a moderní fitness centrum.

Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, poté se můžete ubytovat v jednom z mnoha penzionů nebo Bed and Breakfast. Například Aran Walkers Lodge je ideální pro ty, kteří hledají klidné ubytování v blízkosti turistických stezek a skalnatého pobřeží. Lodge nabízí pokoje s vlastní koupelnou, bezplatné Wi-Fi a celodenní domácí snídaně.

Další možností je hostel Barnacles Hostel, který se nachází v samém srdci vesnice Kilronan, jen krátkou procházkou od trajektového přístavu. Hostel nabízí společné pokoje s vlastní koupelnou a bezplatné Wi-Fi. Hostel je ideální pro mladé turisty, kteří hledají levné ubytování s pohodlnou polohou v centru města.

Kromě těchto možností jsou zde také další, menší a soukromější ubytování, jako jsou samostatné apartmány či pronajímané domy. Tyto možnosti jsou ideální pro rodinné výlety nebo pro ty, kteří hledají vyšší míru soukromí.

Každý může najít ubytování, které mu vyhovuje, a užít si nádherný pobyt na ostrově Inishmore v Irsku. Ať už si vyberete jakýkoliv typ ubytování, prožijete nezapomenutelný zážitek v krásné irské přírodě.


Dovolená Irsko Inishmore (Aran Islands)


Inishmore: Nezapomenutelná dovolená na Aranských ostrovech v Irsku

Pokud hledáte jedinečný a fascinující kousek Irska, neváhejte se vydat na ostrov Inishmore na Aranských ostrovech. Se svou malebnou krajinou a bohatou kulturou je tato destinace dokonalou volbou pro ty, kdo touží po dovolené s odlišnou atmosférou a nezapomenutelnými zážitky.

Aranské ostrovy se nacházejí v Galwayském zálivu na západním pobřeží Irska. Inishmore, největší z těchto ostrovů, je domovem přibližně tisíce obyvatel a nabízí překrásné scenérie, které vás okouzlí hned po příjezdu. Krajina ostrova je charakteristická zelenými pláněmi, útesy, zemědělskými poli a malebnými vesničkami. Jde o opravdový ráj pro milovníky přírody a fotografy.

Jedním z největších lákadel Inishmore je starověký archeologický komplex Dun Aonghasa. Tato pevnost, která je stará přes 3000 let, se skládá ze tří obranných zdí a nachází se na vrcholu útesu s nádherným výhledem na oceán. Procházka k této pevnosti je nezapomenutelným zážitkem, který vás vtáhne do minulosti ostrova.

Dalším unikátním místem na Inishmore je sídlo sv. Endy, který je jedním ze začínajících patronů Irska. V této malebné vesnici najdete starobylý kostel, který je spojen s legendami a poskytuje poutavou historii ostrova. Procházka těmito úzkými uličkami vás vrátí do minulosti a dá vám možnost objevit život ostrovanů.

Přestože je Inishmore spíše místem klidu a pohody, nabízí také řadu dobrodružných aktivit. Můžete si například zapůjčit kolo a projet se po malebných vesnicích a okolních pláních, což je nejlepší způsob, jak objevit ostrov a jeho krásy. Pokud rádi zkoumáte podvodní svět, můžete se také vydat na potápění a objet okolní útesy. Pokud jste vyznavači vodních sportů nebo rybaření, můžete se pokusit chytit ryby nebo využít mořskou poklidu ke kajakování nebo surfování.

Pokud jde o ubytování a stravování, na Inishmore najdete několik dvorců a Bed & Breakfast, které nabízejí příjemné a pohodlné ubytování. Místní kuchyně je známá svými čerstvými mořskými plody a tradičními irskými pokrmy, které si můžete vychutnat v místních restauracích a hospůdkách.

Inishmore je doslova rájem pro ty, kteří touží po dovolené odlišné od běžných turistických trháků. S jeho jedinečnou krajinou, kulturním bohatstvím a klidnou atmosférou si jistě odpočinete a získáte nezapomenutelné zážitky.

Pokud plánujete dovolenou na Irských Aranských ostrovech, nezapomeňte zařadit Inishmore do svého seznamu. Odpočívejte na pláních, procházejte malebnými vesničkami, objevujte archeologické poklady a vychutnávejte si jedinečné západy slunce nad oceánem. Inishmore vám nabízí zážitky, které si uchováte v srdci navždy.


Letenka Irsko Inishmore (Aran Islands)


Irská letenka na Inishmore (Aran Islands)

Irsko je země, která je známá svou krásnou krajinou, bohatou historií a pohostinnými obyvateli. Pokud jste plánovali návštěvu Irska a hledáte unikátní zážitek, neměli byste vynechat malý kousek ráje nazývaný Inishmore, který je jednou z Aranských ostrovů. A jak se tedy dostat na tento malebný ostrov? Odpovědí je samozřejmě letenka.

Inishmore, největší z Aranských ostrovů, leží na západním pobřeží Irska poblíž Galway. Ačkoli je možné se na ostrov dostat trajektem z přístavu Rossaveal, letenka nabízí rychlou a pohodlnou variantu přepravy. Díky letu strávíte méně času cestováním a více času objevováním tohoto krásného místa.

Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety na ostrov Inishmore. Jedna z nejznámějších je Aer Arann Islands, která provozuje lety z Inverinu blízko Galway. Let trvá pouhých 10 minut, což je velmi rychlá cesta na dosah.

Letenka na Inishmore je bezpochyby zážitek sám o sobě. Budete mít možnost podívat se na úchvatnou irskou krajinu z výšky a ocitnete se uprostřed Atlantického oceánu. Během letu se můžete těšit na nádherné výhledy na okolní ostrovy a modrou vodu, která se láme o skály. Je to jedinečný pohled, který si budete pamatovat navždy.

Když přistanete na Inishmore, budete nadšeni pohodou a klidem tohoto místa. Ostrov nabízí několik příležitostí k prozkoumání a objevování. Můžete se projít po nádherných plážích, vyrazit na výlet na kole nebo cestovat na koni. Navštívte starobylé monumenty, jako jsou nádherně dochované pevnosti Dun Aengus a Dun Duchathair, které jsou jedněmi z nejstarších stavbou v Irsku.

Inishmore je také domovem mnoha tradičních irských pubů, kde si můžete vychutnat sklenici piva Guinness a poslechnout si tradiční irskou hudbu. Objevte kulturní dědictví ostrova prostřednictvím irského tance a hry na hudební nástroje, jako je irský bouzouki.

Letenky na Inishmore jsou relativně dostupné, takže si můžete dovolit toto dobrodružství na aranském ostrově. Cena letenky se liší podle sezóny a nabídky letecké společnosti. Doporučuje se rezervovat letenku předem, zejména v letních měsících, kdy je poptávka vyšší.

Zážitek z cesty na Inishmore letadlem je zcela jedinečný. Budete mít příležitost vidět Irsko z jiné perspektivy a objevit skrytou krásu Aranských ostrovů. Takže neváhejte a naplánujte si letenku na Inishmore, abyste zažili jednu z nezapomenutelných cest vašeho života.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky