Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Portrush (Severní Irsko)

Ubytování Irsko Portrush (Severní Irsko)


Portrush je město na severozápadě Severního Irska, které je oblíbeným turistickým cílem díky svým písečným plážím, skvělým možnostem surfování, golfu a dalším outdoorovým aktivitám.

Pokud plánujete v Portrush pobyt, určitě se budete muset rozhodnout, kde se ubytovat. Město nabízí širokou škálu ubytování, od hotelů a penzionů po apartmány a hostely. Zde je několik tipů na to, jak najít to pravé ubytování pro váš pobyt v Portrush.

Hotely

Portrush nabízí řadu hotelů různých cenových kategorií. Zde jsou některá z nejlepších hotelů, které si můžete zvolit:

- Royal Court Hotel – hotel v samém centru Portrush nabízí moderní a pohodlné pokoje s výhledem na moře.
- Portrush Atlantic Hotel – tento hotel se nachází přímo u pláže a nabízí nádherný výhled na Atlantský oceán.
- Inn on the Coast – tento hotel leží za městem na útesu nad pláží a nabízí impozantní výhled na moře.

Penziony a Bed & Breakfasts

Pokud preferujete ubytování s osobním dotekem, můžete se rozhodnout pro ubytování v penzionu nebo Bed & Breakfast. Zde jsou některé z nejlepších penzionů v Portrush:

- The Brae House – tento penzion se nachází ve čtvrti West Bay a nabízí krásné pokoje a snídani zahrnutou v ceně.
- Adelphi Portrush – tento rodinný hotel se nachází v samém centru města a nabízí útulné pokoje a skvělou snídani.
- Albany Lodge – tento Bed & Breakfast leží v klidné čtvrti Portrush a nabízí pohodlné pokoje a nádhernou zahradu.

Apartmány

Pokud hledáte zcela nezávislou formu ubytování, budete chtít zvážit pronájem apartmánu v Portrush. Zde je několik nejlepších apartmánů:

- Close to Royal Portrush Golf Club – moderní apartmán v blízkosti slavného golfového klubu.
- Atlantic View Apartments – tyto apartmány nabízejí nádherný výhled na moře a jsou nedaleko pláže.
- Bayview Apartments – tyto apartmány leží v centru Portrush a nabízejí pohodlné ubytování s vlastní kuchyní.

Hostely

Pokud hledáte cenově dostupné ubytování, hostely jsou nejlepší volbou. Zde je několik nejlepších hostelů v Portrush:

- Finn McCool's Giants Causeway Hostel – tento hostel nabízí útulné pokoje v blízkosti světoznámého Giant's Causeway.
- Portrush Seaside Hostel – tento hostel nabízí pohodlné ubytování v blízkosti pláže.
- Youth Hostel Association (YHA) Portrush – tento hostel leží v klidné části města a nabízí jednoduché pokoje za rozumné ceny.

Závěr

S mnoha druhy ubytování v Portrush najdete určitě to ideální pro váš pobyt. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo cenově dostupný hostel, město nabízí nádherné pláže, skvělé sportovní možnosti a spoustu možností pro odpočinek a relaxaci. Takže neváhejte, vydávejte se do Portrush a užijte si krásné Severní Irsko.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Portrush (Severní Irsko)


1. Jak se dostanu do Portrush?
A: Portrush se nachází na severu Severního Irska. Nejlépe se sem dostanete letecky do letiště Belfast nebo Derry a poté pokračujete autobusem, vlakem nebo pronámem auta do Portrush.

2. Jaký je nejlepší čas navštívit Portrush?
A: Nejlepší čas na návštěvu Portrush je během letních měsíců květen až září, kdy je příjemné počasí a město nabízí širokou škálu venkovních aktivit.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Portrush?
A: Mezi hlavní turistické atrakce v Portrush patří slavná pláž East Strand, Giant's Causeway (památka UNESCO), Carrick-a-Rede lanovka, Dunluce Castle a Royal Portrush Golf Club.

4. Kde se mohu ubytovat v Portrush?
A: Portrush nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučené oblasti pro ubytování jsou blízkost pláže nebo centra města.

5. Existují restaurace a bary v Portrush?
A: Ano, Portrush je známý svou bohatou nabídkou restaurací a barů. Můžete ochutnat místní speciality, jako například mořské plody a irský whiskey.

6. Jaké aktivity mohu podniknout v Portrush?
A: Portrush nabízí různé aktivity pro turisty, včetně surfování, golfu, rybolovu, procházek na pláži, návštěvy památek a výletů do okolní přírody.

7. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Portrush?
A: Veřejnou dopravu v Portrush zajišťují autobusy a vlaky. Existují také možnosti pronájmu auta pro snadnější pohyb po okolí.

8. Jaká je v Portrush místní měna?
A: Místní měna v Portrush je britská libra (GBP). Měli byste si s sebou mít hotovost, protože ne všechna zařízení přijímají platební karty.

9. Co je v okolí Portrush k vidění?
A: V okolí Portrush se nachází mnoho zajímavých míst k návštěvě, včetně Giant's Causeway, Dunluce Castle, Bushmills Distillery a Carrick-a-Rede Bridge.

10. Je v Portrush možné se koupat?
A: Ano, v Portrush je možné se koupat. Město je známé svými písečnými plážemi, jako je East Strand, které jsou vhodné pro plavání a slunění.


Dovolená Irsko Portrush (Severní Irsko)


Irsko – zelená země plná přírodních krás, historie, kultury a neuvěřitelně pohostinných lidí. Pokud si chcete užít dovolenou v této neuvěřitelné zemi, doporučujeme vám navštívit letovisko Portrush, které se nachází na severním pobřeží Severního Irska.

Portrush je přímořské město, které leží na poloostrově Ramore Head. Jeho nádherná pláž, národní park Giant's Causeway a příjemné místní obyvatelé udělají z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek.

Jako první si nenecháme ujít jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí v této oblasti – národní park Giant's Causeway. Jedná se o neuvěřitelně krásnou krajinu, kde se nachází přibližně 40 tisíc různě velkých bazaltových sloupů. Tento přírodní fenomén je od roku 1986 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Podle místní legendy je Giant's Causeway výsledkem boje dvou obrovských bohů, irského Fina MacCoola a skotského Benandonnera.

Další zajímavostí Portrush je nádherná pláž, která nabízí nejen možnost koupání, ale také surfování a jiné vodní sporty. Pokud zvolíte pobyt v Portrush v létě, určitě si na této pláži užijete nezapomenutelné zážitky.

Pokud si chcete dopřát trochu více historie, určitě navštivte hrad Dunluce, který se nachází v těsné blízkosti Portrush. Tento hrad byl postaven již v 13. století a je dodnes velmi dobře zachovaný. Z jeho hradního ochozu se nabízí nádherný výhled na oceán.

Posledním bodem našeho seznamu nezapomenutelných zážitků v Portrush je návštěva lokálních hospůdek a restaurací. Irská kuchyně je světoznámá a okolí Portrush není výjimkou. Připravte si chuťové pohárky na čerstvé ryby a mořské plody, které si užijete na mnoha místech po celém městě.

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou plnou krásné a neporušené přírody, fascinující historie a neuvěřitelně přátelských lidí, Portrush na severním pobřeží Severního Irska určitě nezklame.


Letenka Irsko Portrush (Severní Irsko)


Pokud hledáte neotřelé místo v Irsku pro vaši dovolenou, určitě byste měli zvážit návštěvu Portrush na Severním Irsku. Toto malebné přímořské město nabízí krásné pláže, úchvatné výhledy na moře a zajímavou historii.

Abyste se do Portrush dostali, můžete si koupit letenku z České republiky na letiště v Dublinu nebo Belfastu. Odtud je to necelých 100 kilometrů do Portrush. Nejbližším letištěm k Portrush je letiště v Belfastu, kde můžete využít taxi nebo autobusovou dopravu.

Portrush je ideálním výchozím bodem pro objevování Severního Irska. Nejvýznamnější turistickou atrakcí v této oblasti je určitě Giants Causeway, který se nachází jen několik kilometrů od Portrush. Tento přírodní skvost je nepřehlédnutelným místem na severním pobřeží a patří mezi nejkrásnější přírodní památky v Irsku.

Dalším místem, které stojí za návštěvu v této oblasti, je temná hora (Dark Hedges), která se objevila v mnoha filmech a televizních seriálech, včetně Hry o trůny. Tento tajemný lesní pruh s provoněnou atmosférou přináší do Severního Irska kousek magie.

Pro sportovce nabízí Portrush vynikající podmínky pro windsurfing a surfing. Pokud vám vítr dovolí, můžete si pronajmout vybavení a vyrazit na vodu. Kromě toho můžete také navštívit některý z mnoha golfových hřišť v okolí.

Pokud hledáte poznání místní historie, můžete navštívit Dunluce Castle, starobylý hrad s neuvěřitelnými výhledy na oceán. Tento hrad byl postaven na útesu nad mořem a dnes se řadí mezi nejvýznamnější historické památky Severního Irska.

V Portrush je mnoho zajímavých restaurací nabízejících chuťovky místní kuchyně, jako je například rybí alej s čerstvě ulovenými rybami a mořskými plody.

Portrush je také ideálním místem pro pobyt s rodinou, protože pláže jako East Strand a West Strand nabízejí úžasné možnosti pro koupání a na pláži se děti budou moci bavit celý den.

Konečně, Portrush není jen krásné letovisko, ale také skutečným klenotem v Irsku, který nabízí návštěvníkům výjimečné a nezapomenutelné zážitky. Jestliže hledáte zajímavé a jedinečné místo pro vaši dovolenou, vyzkoušejte Portrush na Severním Irsku.


Počasí Irsko Portrush (Severní Irsko)


Irsko je známé svým proměnlivým počasím, které je oblíbenou diskusní tématem mezi jeho obyvateli i turisty. Zatímco většina lidí očekává v Irsku převážně deštivé a chladné počasí, skutečnost je poněkud složitější. Zejména oblast jako Portrush v Severním Irsku má vlastní, hodně specifické klima.

Portrush je typickým pobřežním městem, nacházejícím se na okraji Atlantického oceánu. Toto strategické postavení má značný vliv na počasí tohoto regionu. V létě zde mohou být teploty velmi příjemné, pohybující se kolem 20 °C, s občasnými horkými dny dosahujícími až 25 °C. Je zde však třeba poznamenat, že tyto výkyvy jsou vzácné a proto je třeba počítat s mírnějším teplem. Město je známé svými nádhernými plážemi, které lákají místní obyvatele i turisty.

Kromě letních měsíců může být počasí v Portrushi velmi proměnlivé. Deštivé dny jsou častým výskytem v průběhu roku s průměrnými srážkovými úhrny mezi 1000 a 1200 mm ročně. Vítr je také běžným jevem, protože Portrush je otevřený Atlantiku, což znamená, že může mít nejen deštivé počasí, ale také oblačné a větrné dny. Návštěvníci by proto měli být připraveni na změnu počasí a mít s sebou vhodné oblečení.

Přestože může přírodní prostředí v Portrushi vypadat poněkud drsně kvůli proměnlivému počasí, právě to dodává tomuto úžasnému městu jeho charakter. Pobřežní linie s vysokými útesy a divokými vlnami jsou pro turisty velkou atrakcí. Místní jsou zvyklí na tento typ počasí a využívají ho ke koupání v moři, surfování nebo dokonce k hraní golfové hry na blízkém golfovém hřišti Royal Portrush.

Pokud cestujete do Portrushi, doporučuje se pečlivě sledovat předpověď počasí a vhodně se připravit. I když máte štěstí a zamíříte sem během teplého a slunečného období, je vždy dobré mít u sebe pláštěnku či deštník. Jistě si pak užijete pobyt v této krásné části Severního Irska naplno.

Celkově vzato, počasí v irském Portrushi má své specifické charakteristiky. Je důležité vzít v úvahu vyšší srážkové úhrny, větrné podmínky a proměnlivost počasí. I přesto se jedná o krásné místo, které stojí za návštěvu v jakýkoliv roční období, ať už za deštiva či za slunečna.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky