Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko The Burren

Dovolená Irsko The Burren


The Burren, jedno z nejúžasnějších míst na irském ostrově, je přírodní rezervace s neuvěřitelnou krajinou, která láká turisty z celého světa. Tato oblast, nacházející se na západním pobřeží Irska, tvoří unikátní kombinaci vápencových útesů, zelených plánět a vzácných rostlin.

Návštěva The Burren je jako cesta do jiného světa. Člověk se pohybuje po cestě obklopené kamennými útesy, které vytvářejí mystickou atmosféru. Celá oblast je pokryta velkými kameny, které vypadají, jako by na ně bylo sesláno ze světa nadpozemských bytostí. Tento divoký a nekonečný krajinný ráj vás vtáhne do svého majestátního prostoru a zarazí vás svou jedinečností.

Příroda The Burren je bohatá na vzácné druhy rostlin a živočichů. Jemný vápencový prach vytváří stmelené terasy, které jsou domovem mnoha sukulentních a alpínských rostlin. Můžete zde najít zelené kapradiny, orchideje, chrpa vyvýšená a mnoho dalších ohrožených druhů. Pro milovníky přírody je The Burren jako ráj, kde mohou objevovat unikátní floru a faunu.

Pro ty, kteří mají rádi venkovský život a chodí na procházky, je kouzelná vesnice Lisdoonvarna v The Burren velmi oblíbeným místem. Tato malá vesnice je známá svými tradičními irskými hospodami a také světoznámým festivalem dohazování. Každý rok v září přijíždí tisíce lidí na tento neobvyklý festival, kde se lidé seznamují a hledají svoji životní lásku. Festival je kombinací hudby, tance a zábavy, která je charakteristická pro tento region.

The Burren je také rájem pro archeology. Zde se nachází úžasný místní památník s názvem Poulnabrone Dolmen, který je jedním z nejznámějších megalitických hrobek v Irsku. Tato kamenná struktura se datuje do doby bronzové a byla postavena již před tisíci lety. Návštěvníci se mohou procházet po okolí a objevovat další čarovné památky, které tato oblast skrývá.

A co je lepší způsob, jak objevovat krásy The Burren než pěšky? Existuje mnoho pěších stezek, které vás provedou přes úžasné scenérie. Můžete se vydat na procházku po útesech, projít se po zelených pláních nebo si prohlédnout některé z historických památek v okolí. Bez ohledu na to, kterou trasu si vyberete, budete nadšeni z výhledů a atmosféry, kterou The Burren nabízí.

Dovolená v The Burren je určitě jedinečným zážitkem. Tato oblast vám poskytne kombinaci dobrodružství, krásných výhledů a možnost objevit historii a kulturu Irska. Bez ohledu na to, zda jste příznivcem přírody nebo oblíbeného festivalového atmosféry, doporučujeme vám navštívit tuto úžasnou destinaci. The Burren vás nadchne svými kouzly a zbaví vás vašich starostí v každodenním životě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko The Burren


1. Jaké je Irsko The Burren?
Irsko The Burren je impozantní krajinou nacházející se v hrabství Clare na západním pobřeží Irska. Je známé svou unikátní vápencovou krasovou krajinou a rozmanitou flórou a faunou.

2. Jak se dostanu do Irského Burrenu?
Na nejbližší mezinárodní letiště je Shannon Airport. Z letiště se dá dostat do Irského Burrenu autem, autobusem nebo pronájmem. Také je možné přijet do Irského Burrenu přímo autem, pokud se nacházíte v Irsku.

3. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Irském Burrenu?
Mezi hlavní atrakce v Irském Burrenu patří Cliffs of Moher, Aillwee Cave, Poulnabrone Dolmen a Dunguaire Castle. Také stojí za to prozkoumat jeho rozmanitou flóru a faunu a projít se po malebných vesnicích jako Lisdoonvarna a Ballyvaughan.

4. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Irského Burrenu?
Ideální doba k návštěvě Irského Burrenu je během letních měsíců od června do srpna. Teploty jsou příjemné a vyšší pravděpodobnost slunečného počasí. Nicméně Irsko je známé svým proměnlivým počasím, takže je vždy dobré být připraven na déšť a proměnlivé podmínky.

5. Jaké jsou populární aktivity v Irském Burrenu?
V Irském Burrenu je populární procházet se po turistických stezkách a objevovat jeho unikátní vápencovou krajinu. Jižní část Burrenu je také oblíbená mezi horolezci a scalers. Další populární aktivity zahrnují návštěvu jeskyní, jako je Aillwee Cave, pozorování ptáků, cyklistiku a rybaření.

6. Jaké jsou možnosti ubytování v Irském Burrenu?
V Irském Burrenu je k dispozici široká škála ubytování. Mezi možnosti patří hotely, penziony, B&B (bed and breakfast) a samostatné apartmány. Také je možné kempovat v destinaci, pokud máte vlastní stan nebo karavan.

7. Jak dlouho bych měl strávit v Irském Burrenu?
Doporučuje se strávit alespoň jeden den v Irském Burrenu, abyste měli dostatek času na prozkoumání hlavních atrakcí a projití se po turistických stezkách. Pokud máte více času, můžete se rozhodnout zůstat déle a objevovat další části regionu a okolního pobřeží.


Počasí Irsko The Burren


The Burren: fascinující krajina a jeho neobvyklé počasí v Irsku

Irsko je známé svým zeleným krajinám, deštnými srážkami a studeným větrem. Nicméně, existuje jedno místo v Irsku, které je zcela odlišné od běžného povědomí o irském počasí - The Burren. Tato unikátní krajinářská oblast se nachází na západním pobřeží Irska a nabízí pozoruhodné počasí a geologickou historii.

The Burren je známý svou krasovou krajinou, která se vyznačuje vápencovým podkladem a vzácnou flórou. Tato oblast je domovem mnoha vzácných rostlin, které se obvykle vyskytují v jiných částech Evropy, jako jsou orchideje, sedmikrásky a štěrbinatky. To je způsobeno unikátním mikroklimatem, které zde převládá.

Jednou z charakteristik počasí v The Burren je absenci zřetelného jasně definovaného období doby dešťů a sucha. V průběhu roku zde dochází k rozdílným srážkovým úhrnům a četnosti padání deště. V zimě se srážky zvyšují, ale také se objevují období sucha. V létě mohou být srážky omezené, ale nezřídka nečekaně začne pršet. Toto neobvyklé počasí činí The Burren fascinujícím místem pro všechny, kteří sem zavítají.

Dalším zajímavým fenoménem tohoto místa je jeho "kamenné moře". Tato rozsáhlá plocha skalnatých výchozů vytváří zvláštní mikroklima, které se liší od okolního pobřežního počasí. Skalní pláně absorbuje teplo slunce, což produkuje mikroklima podobné suchým a teplým oblastem. V důsledku toho se zde vyskytuje unikátní vegetace, která je odolná vůči suchu a teplotním změnám.

Navíc, díky své poloze na západním pobřeží Irska, je The Burren silně ovlivněn atlantickými proudy a větry. Větry často fúkají z Atlantiku a přinášejí vlhkost a časté změny počasí. Tyto větry mají tendenci být silnější a chladnější, což přidává dojem, že se jedná o tvrdší místo na život, než jak je obvyklé v Irsku.

Celkově lze říci, že počasí v The Burren je jedinečné a neobvyklé v porovnání s jinými částmi Irska. Zkoumání tohoto místa a jeho klimatických podmínek nabízí fascinující zážitek, který je pro cestovatele a přírodovědce neodolatelný. Pokud se vydáte na Irsko, nezapomeňte navštívit The Burren a objevit tajemství tohoto fascinujícího místa a jeho neobvyklého počasí.


Ubytování Irsko The Burren


Irsko je země plná překrásných scenérií, které lákají milovníky přírody z celého světa. Jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst v Irsku je oblast nazývaná The Burren. Tato unikátní krajina se nachází na západním pobřeží Irska a láká návštěvníky svou divokou krásou, kamenitými pláněmi a bohatou faunou a flórou.

The Burren je geologickým zázrakem, který se rozprostírá na ploše více než 250 kilometrů čtverečních. Je charakteristický zejména svými rozlehlými kamenitými pláněmi, které vytváří jedinečný pohled na krajinu. Místní kamenité pláně jsou pokryté vápencem a jsou bohaté na fosílie australských rostlin a mořských živočichů.

Tato oblast je nejen geologickým a biologickým fenoménem, ale také důležitým historickým a kulturním místem. The Burren je domovem mnoha historických památek, jako jsou středověké zámky, kamenné monumenty a starobylé kláštery. Nejpůsobivější z těchto památek je klášter Poulnabrone, který pochází ze 14. století. Tento klášter je známý svou jedinečnou architekturou a krásnými výhledy na okolní krajinu.

Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit tuto malebnou oblast Irsku, existuje přeplň obchodů, restaurací a kaváren, kde si mohou návštěvníci vychutnat tradiční irskou kuchyni a pití. Je zde také bohatá nabídka ubytování, která je přizpůsobena potřebám různých typů cestovatelů.

Návštěvníci mají možnost si vybrat mezi tradičními bed and breakfasty, které nabízejí útulné a pohodlné pokoje s snídaní. Tyto typy ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou irskou pohostinnost a atmosféru. Ovšem v případě, že preferujete luxusnější ubytování, můžete si vybrat z široké škály hotelů s vyhlídkou na moře a přístavní město Ballyvaughan.

Pokud hledáte něco více dobrodružného a blíže k přírodě, můžete se rozhodnout pro kempování. V The Burren jsou k dispozici kempy a kempovací místa, která umožňují návštěvníkům prozkoumat tuhle krásnou oblast a užít si příjemnou atmosféru přírody.

Ať už si vyberete kteroukoliv možnost ubytování, návštěva The Burren v Irsku je zážitkem, který si zamiluje každý milovník přírody a krásných scenérií. Tato oblast nabízí možnost prozkoumání unikátní flóry a fauny, objevování historie a kultury a užívání si irské pohostinnosti.


Letenka Irsko The Burren


The Burren je malebná oblast v Irsku, která se nachází v hrabství Clare, na západním pobřeží Irska. Toto území je pro mnoho turistů oblíbené kvůli svému unikátnímu krajině, která se vyznačuje krasovými jevy, jako jsou jeskyně, závrty, krasové výchozy a skalní stěny. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, nezapomeňte si zajistit letenku na Irsko.

Irsko je z České republiky dostupné prostřednictvím několika aerolinií, například Ryanair, Aer Lingus nebo Smartwings. Z Prahy do Dublinu, hlavního města Irska, let trvá zhruba 2,5 hodiny. Z Dublinského letiště se dopravíte do The Burren nejlépe autobusem nebo pronajatým vozem.

Hlavní turistickou atrakcí v oblasti The Burren je Burrenský národní park, který se nachází na úpatí hory Slieve Carron. Tento park byl založen v roce 1991 a je známý pro svou unikátní flóru, která zahrnuje mnoho druhů rostlin, jako jsou sasanky či orchideje. V parku se nachází také mnoho historických památek, jako jsou megalitické mauzolea nebo kamenné hrady.

Další turistickou destinací v The Burren je Cliffs of Moher, což jsou nejvyšší námořní útesy v Evropě. Tyto útesy mají výšku až 214 metrů a nabízejí nádherný výhled na pobřeží. Cliffs of Moher byly také místem natáčení několika filmů, včetně Harryho Pottera a Princ z Persie.

V The Burren si také můžete vychutnat místní kuchyni, která zahrnuje čerstvé ryby, hovězí maso a zeleninu pěstovanou na místních farmách. Můžete ochutnat místní specialitu „Burren Smokehouse salmon“, ale také k tomu si můžete vychutnat jedno z mnoha místních piv.

The Burren je ideální destinací pro ty, kteří hledají přírodu, krásné krajinu a mnoho historických památek. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, doporučujeme si zajistit letenku na Irsko co nejdříve.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky