Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Valentia Island

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Valentia Island


1. Jak se dostat na Valentia Island?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Valentia Island, je přes most, který jej spojuje s pevninskou částí Irska.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Valentia Island?
Odpověď: Valentia Island je krásná po celý rok, ale nejlepší doba pro návštěvu je od jara do podzimu, kdy je počasí teplejší a více turistů je otevřeno.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Valentia Island?
Odpověď: Prohlídka Valentia Island může trvat od několika hodin až po celý den, v závislosti na tom, kolik pamětihodností a atrakcí se rozhodnete navštívit.

4. Jaké jsou hlavní atrakce na Valentia Island?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce na Valentia Island patří Valentia Heritage Centre, Skellig Experience Visitor Centre, Bray Head Walk, Cromwell Point Lighthouse a mnoho dalších.

5. Kde se dá ubytovat na Valentia Island?
Odpověď: Existuje několik možností ubytování na Valentia Island, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména během turistické sezóny.

6. Jaké outdoorové aktivity je možné na Valentia Island podniknout?
Odpověď: Na Valentia Island můžete podniknout různé outdoorové aktivity, včetně pěší turistiky, cyklistiky, golfu, rybaření a vodních sportů.

7. Jaká je historie Valentia Island?
Odpověď: Valentia Island má bohatou historii, která sahá až do pravěku. Ostrov byl důležitým námořním centrem a místem, kde bylo založeno první transatlantické telegrafní spojení mezi Evropou a Severní Amerikou.

8. Jsou na Valentia Island restaurace a obchody?
Odpověď: Ano, na Valentia Island jsou restaurace a obchody. Nejbližší větší město s větším výběrem je Cahersiveen.

9. Můžete vidět tučňáky na Valentia Island?
Odpověď: Ano, v oblasti se nachází Národní přírodní rezervace RSPB Kells, která je domovem mnoha druhů ptáků, včetně tučňáků.

10. Jaké jsou nejlepší trasy pro výlety na Valentia Island?
Odpověď: Existuje několik různých tras pro výlety na Valentia Island, ale nejoblíbenější zahrnují Okružní jízdu po ostrově, Bray Head Walk a prohlídku Skellig Ring.


Počasí Irsko Valentia Island


Valentia Island je malebný ostrov, který se nachází na jihozápadě Irska. Vzhledem k jeho poloze u pobřeží Atlantského oceánu je počasí na tomto ostrově fascinující a proměnlivé. Historicky byla Valentia Island významnou meteorologickou stanicí, která hrála důležitou roli při předpovídání počasí pro celý Irský národ. Dnes se na ostrově nachází návštěvnické centrum, které oslavuje tuto historii.

Jihozápadní Irsko je obecně známé pro své deštivé a vlhké podnebí. Navzdory tomu, že Valentia Island není vyjímkou, zdejší počasí je ovlivněno Golfským proudem a Atlantskými větry, což z něho činí jedinečnou zónu kontinentálního, ale mírnějšího podnebí. Ostrov je obklopen hory, což vytváří mikroklima s více slunečnými a teplejšími dny než na pevninské části Irska.

Léta na Valentia Island jsou mírná, přičemž teploty se pohybují mezi 15-20 °C. V tomto období je ostrov zelený a kvetou na něm hojné louky a zahrady. Deště zde však nejsou neobvyklé, a proto je dobré se připravit na občasný liják i v letním období.

Podzim na ostrově je často proměnlivý a místní obyvatelé tvrdí, že na Velký pátek má Valentia Island vlastní speciální trendy počasí. Podzimní měsíce můžou být chladnější a vlhčí, ale zároveň nabízejí krásné výhledy na horizont zahalený do pestrých barev opadavých stromů.

Zimní měsíce zde mohou být chladné, ačkoli průměrné teploty se zřídka klesají pod bod mrazu. Lednové mrazy jsou vzácností, ale místo toho můžete čekat silné větry a nepředvídatelná počasí. Odborníci na počasí varují před deštěm a větrem, který se často vyskytuje v těchto měsících.

Jaro na Valentia Island je obdobím, kdy příroda začíná ožívat. Ostrov se plní květy a mladými zelenými listy na stromech. Počasí je obecně mírnější a teploty se postupně zvyšují. Deštivé dny mohou být stále běžné, ale jsou kompenzovány častějším slunečním svitem.

Celkově lze říci, že Valentia Island nabízí jedinečné počasí, které je značně proměnlivé. Bez ohledu na roční období je vhodné vždy připravit si vhodné oblečení a přizpůsobit své aktivity aktuálním podmínkám. Ostrov je jedinečným místem s krásnými scenériemi a fascinujícím klimatem, které doporučuji navštívit všem, kteří mají zájem o meteorologii a přírodu.


Dovolená Irsko Valentia Island


Irsko je známé svou nádhernou přírodou, bohatou historií a pohostinnými obyvateli. Jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v zemi je Valentia Island, která se nachází na jihozápadním pobřeží Irska. Tato magická a tajemná destinace láká návštěvníky ze všech koutů světa svou jedinečnou atmosférou a nezapomenutelnými zážitky.

Valentia Island je ostrovem o rozloze přibližně 11 km² a nachází se v zátoce Dingle Bay v hrabství Kerry. Přístup na ostrov je zajištěn přes most, který propojuje ostrov s pevninskou částí. Díky své malé velikosti je Valentia Island ideálním místem pro prozkoumání pěšky, na kole nebo dokonce lodí.

Jednou z nejslavnějších atrakcí na ostrově je Fungie, divoký delfín, který se stal místní celebritou. Turisté mohou vyrazit na loď a jít na delfínovu stopu ve vodách Dingle Bay. Setkání s tímto přátelským mořským tvorem je zážitek, který si návštěvníci zamilují a budou na něj vzpomínat navždy.

Další zajímavou atrakcí na Valentia Island je Valentia Heritage Centre. Zde se návštěvníci dozvědí více o historii ostrova, představuje staré fotografie, artefakty a předměty a nabízí přehled o životě na ostrově v minulosti. Centrum je vynikajícím zdrojem informací o ostrově a je vhodné ho navštívit jako první, abyste se seznámili s jeho bohatou historií.

Jednou z nejúchvatnějších přírodních atrakcí na ostrově je Bray Head. Tato hora nabízí úchvatné panoramatické výhledy na okolní krajinu, především na pobřeží Atlantského oceánu a Skellig Rocks. Pro dobrodružné návštěvníky je tu také možnost výstupu na vrchol hory, kde stojí stará vojenská věž, která sloužila k ochraně ostrova před nepřátelskými nájezdníky.

Pro ty, kteří mají rádi geologii a starověké dějiny, je Cromwell's Point nevyhnutelným místem návštěvy. Tato lokalita je známá svými unikátními geologickými útvary, jako jsou vyvřelé bazalty a sdružené sloupy, které jsou důkazem sopečné aktivity v minulosti. Cromwell's Point je také známý jako místo, kde přistáli první transatlantické kabely, které spojovaly Irsko s Amerikou.

Pro milovníky zahrádek nabízí Valentia Island krásnou zahradu s názvem Glanleam House & Subtropical Gardens. Tato zahrada byla založena v 19. století a nabízí rozmanité druhy rostlin z celého světa. Návštěvníci mohou procházet zahradou a obdivovat vzrostlé stromy, květiny a exotické rostliny.

Při návštěvě Valentia Island je také nezbytné ochutnat místní kuchyni v jedné z místních hospod nebo restaurací. Na ostrově najdete čerstvé mořské plody, tradiční irské pokrmy a ručně vyrobená řemeslná piva.

Valentia Island je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Irsku. Jeho jedinečná příroda, fascinující historie a míře pohostinnosti místních obyvatel přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete dovolenou v Irsku, nezapomeňte zařadit Valentia Island na vrchol svého seznamu destinací.


Letenka Irsko Valentia Island


Valentia Island je překrásný ostrov, který se nachází na západě Irska. Je známý svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a malebnými plážemi. Pokud plánujete cestovat do Irska, neměli byste tuto perlu mezi ostrovy vynechat.

Přesně vystřed ostrova se nachází malá vesnice Knightstown, která je vstupní branou do rozmanitého ostrova. Touto vesnicí projdete, pokud přijedete trajektem z přístavu Cahersiveen na pevninském Irsku. Právě zde se nachází množství útulných hospůdek a kaváren, které nabízí nejen tradiční irskou kuchyni, ale také úžasný výhled na okolní moře a horizont.

Valentia Island je známa svými zachovalými historickými památkami, mezi které patří Valentia Heritage Centre. Toto muzeum vás provede historií ostrova a ukáže vám, jak se žilo zdejšími obyvateli. Můžete se dozvědět o vzniku telegrafního kabelu, který spojil Irsko s Amerikou, nebo navštívit starou školu, která po mnoho let sloužila místním dětem.

Další skvostem ostrova jsou ohromující scenérie a přírodní krásy. Na Valentia Island se nachází Caltansekerrig, tajemný zříceninový dům, ze kterého je úchvatný výhled na okolní krajinu. Můžete se vydat na procházku po světoznámém Vale of Geenane, který je plný zelených kopců a vodopádů.

Ostrov nabízí také několik malebných pláží, jako je například Glanleam Beach. Tato pláž je známá pro svou čistou vodu a písek a je ideální pro pikniky a lenošení na sluníčku. Je to skvělé místo, abyste si užili klidné a relaxační chvíle.

Na Valentia Island lze také vidět nádherný západ slunce a hvězdy, což je nezapomenutelný zážitek. Mimořádná čistota vzduchu zde umocňuje pocit pokory před přírodou a nabízí příležitost k úvahám a odpočinku.

Pokud se chystáte navštívit Valentia Island, doporučuji si zakoupit letenku do Irska. S dostatečným předstihem si zarezervujte ubytování ve vesnici Knightstown nebo poblíž. Tímto způsobem budete mít možnost v klidu prozkoumat celý ostrov, vychutnat si jeho atmosféru a okouzlení jeho krásami.

Na Valentia Island najdete kouzlo Irska, které vás jistě ohromí. Pokud vyhledáváte klid a přírodní krásy, není žádný lepší způsob, jak si užít nezapomenutelnou dovolenou. Odvážte se na malou irskou perlu a nechte se unést krásou Valentia Island.


Ubytování Irsko Valentia Island


Valentia Island je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst v Irsku. Je to malý ostrov ležící v zátoce Kenmare na jihozápadě Irska. Ostrov je známý svým klidným a přátelským atmosférou, krásným přírodním prostředím a množstvím atrakcí určených pro turisty. Když se chystáte na Valentii, měli byste přemýšlet o ubytování, které by splňovalo vaše potřeby a požadavky.

Na ostrově Valentia je k dispozici celá řada možností ubytování. Můžete si vybrat mezi hotelovými pokoje, penziony, chatami, kempy, ale i ubytování v tradičních irských domech. Pro ty, kteří si chtějí užít více soukromí a nezávislosti, jsou k dispozici i pronájmy apartmánů.

Většina hotelů a penzionů na ostrově se nachází v oblasti zvané Knightstown, která je největším městem na ostrově. Hotelové pokoje jsou obvykle luxusní a moderně vybavené. Můžete počítat s pohodlným lůžkem, satelitní televizí, minibarem a koupelnou. Pokoj může být jen pro jednu osobu, ale také pro celou rodinu. Některé hotely mají vlastní restauraci s tradiční irskou kuchyní, ale jsou zde také různé bary, kavárny a malé obchody.

Pro ty, kteří hledají více soukromí a nezávislosti, jsou k dispozici uzavřené chaty a apartmány. Ty jsou velmi vhodné pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Mohou mít několik pokojů, kompletně vybavenou kuchyň, koupelnu, posezení a jídelní kout. Mají obvykle i soukromou terasu a zahrádku s výhledem na oceán. Ve většině případů jsou tyto ubytování blízko pláže, takže můžete jít na procházku nebo si užít vlny v moři kdykoliv a jak chcete.

Pokud máte rádi přírodu a chcete si užít klid, můžete zvolit ubytování v táboru. Na ostrově Valentia je k dispozici celá řada kempů s různými službami pro turisty. Můžete vybrat mezi těmi, které jsou přímo na pláži, ale i mezi těmi, které jsou vnitrozemím ostrova. Tyto kempy obvykle nabízejí kempování vlastní stany, ale i celé chatky a karavany.

Pro ty, kteří mají rádi tradiční irské ubytování, jsou k dispozici také tradiční irské domy, tzv. B&B. Tyto domy se nachází hlavně v obcích a městech na ostrově. Nabízejí pohodlné pokoje s tradičním nábytkem a krásným výhledem na okolí. Mají obvykle vlastní koupelnu a snídaně je také zahrnuta v ceně ubytování. Tyto domy obvykle mají velmi přátelské majitele, kteří vám mohou nabídnout spoustu tipů o okolí.

Jak vidíte, na Valentii Island je k dispozici mnoho různých druhů ubytování. Vyberte si to, které splní vaše požadavky a potřeby. Přejeme vám příjemný pobyt na této nádherné irské ostrově.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky