Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Glymur

Počasí Island Glymur


Island Glymur je neuvěřitelně malebné místo s bohatou přírodou a jedinečným klimatem. Tato oblast se nachází na západním pobřeží Islandu, nedaleko Reykjavíku, hlavního města. Je známá svou impozantní přírodní scenérií a vodopádem Glymur, který je nejvyšším vodopádem v zemi.

Počasí na Islandu je vždy nepředvídatelné a výrazně ovlivňováno blízkostí Arktidy. Island Glymur však má své vlastní charakteristické počasí, které odráží jeho specifickou geografii a okolní vodní plochy. Je obklopen horami a fjordy, které hraničí s Atlantským oceánem na západě. To způsobuje jedinečné mikroklima a dramatické změny počasí během krátké doby.

Oblíbenou dobou návštěvy Islandu Glymur je léto, kdy jsou dny dlouhé a teploty se pohybují kolem 10-15 °C. To je ideální období pro pěší turistiku a průzkum okolní přírody. V létě je také možné zažít soumrakové dny, kdy se slunce neklesne pod obzor a místo noci je pouze lehká záře červánků. Tyto dlouhé dny poskytují dostatek času k prozkoumání vodopádu Glymur, jeho okolí a okolních přírodních krás.

Zima na Islandu Glymur je o poznání drsnější a teploty se pohybují pod bodem mrazu. Srážky jsou časté a sníh pokrývá krajinu. To vytváří nádherné zimní scenérie a poskytuje jedinečnou příležitost k lyžování a snowboardingu v okolí. Zimní období je také ideální pro pozorování polární záře, která často ozáří noční nebe.

Je dobré si být vědom, že počasí v Islandu Glymur se může velmi rychle měnit. Můžete zažít slunečné ráno, následované deštěm, mlhou a opětovným slunečným večerem, všechno během jednoho dne. Je proto důležité být vybaven vhodným oblečením a sledovat předpověď počasí.

Pokud se chystáte na výlet do Islandu Glymur, nezapomeňte si vzít s sebou vhodné oblečení vrstvení, voděodolnou obuv a případně deštník. Nezapomeňte také na fotoaparát, abyste zachytili krásu této přírodní scenérie.

Island Glymur je jednou z těch míst na světě, kde si můžete být jisti, že na vás čeká neuvěřitelně krásná a působivá příroda. Bez ohledu na to, jaké počasí zde zažijete, tyto impozantní výhledy a dojmy vás určitě nezklamou. Ať už se rozhodnete navštívit jej v létě nebo v zimě, pamatujte, že na vás tu čeká jedinečný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Glymur


1. Jak se dostat k vodopádu Glymur?
Odpověď: K vodopádu se můžete dostat autem až k parkovišti a poté pěšky po značené turistické stezce.

2. Jak dlouhá je trasa k vodopádu Glymur?
Odpověď: Trasa k vodopádu je dlouhá zhruba 8 km (tam a zpět).

3. Jaká je obtížnost trasy k vodopádu Glymur?
Odpověď: Trasa má střední obtížnost, ale je potřeba mít dobrou fyzickou kondici, protože vede převážně do kopců a je třeba překonat několik prudkých stoupání.

4. Kolik trvá výstup k vodopádu Glymur?
Odpověď: Výstup k vodopádu může trvat zhruba 3-4 hodiny, v závislosti na vaší fyzické kondici.

5. Kdy je nejlepší návštěva vodopádu Glymur?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu vodopádu je v létě, kdy jsou dlouhé dny a počasí je vhodné k turistice.

6. Může se k vodopádu dostat s kočárkem nebo výletním vozíkem?
Odpověď: Není to možné, protože trasa vede převážně po skalnatém terénu s mnoha prudkými stoupáními.

7. Je potřeba kvůli vodopádu zaplatit vstupné?
Odpověď: Ne, není potřeba platit žádné vstupné k vodopádu Glymur.

8. Je možné se k vodopádu koupat?
Odpověď: Ne, koupání v řece u vodopádu Glymur je zakázáno a nebezpečné.


Dovolená Island Glymur


Island je zemí, která nabízí návštěvníkům přírodní krásy, které nejsou k nalezení jinde. Mezi tyto unikátní místa patří i horský pás Glymur. Tento překrásný horský masiv se nachází v západní části Islandu a představuje jedno z nejoblíbenějších turistických cílů na ostrově. Přinášíme vám přehled toho, co všechno můžete očekávat během své návštěvy tohoto malebného místa.

Glymur je s výškou 198 metrů nejvyšší vodopád na Islandu. Je obklopen nádhernou horskou krajinou a jeho výstup na vrchol vás odmění úchvatným výhledem na okolní krajinu. Cesta k vodopádu je samotná dobrodružstvím, neboť vede úzkou stezkou přes skalnatou soutěsku. Počítejte s tím, že budete muset překročit několik potoků, které se vlévají do řeky Botnsá. Proto je vhodné si vzít vhodné trekové boty a dostatečně hojnou zásobu vody, neboť výstup na vrchol může trvat až 3 hodiny.

Během výstupu na vrchol si můžete vychutnávat krásné výhledy na okolní přírodu. Na jednu stranu vás bude provázet tok řeky Botnsá, na druhou stranu budete obklopeni vrcholy hor a útesů. Očekávejte výskyt různých druhů ptáků, jako jsou buřňáci, kajmani a sokoli, kteří obývají tuto oblast. Pokud máte štěstí, můžete zahlédnout dokonce i tundry renardy, které obývají tyto horské masivy.

Na vrcholu se nachází samotný vodopád Glymur, který zřejmě tvoří největší atrakci tohoto místa. Jeho obdivování je zcela bezkonkurenční - padající voda činí hluk a vytváří ohromující obrazec, jak dopadá do potůčku níže. Máte-li odvahu, můžete se k vodopádu přiblížit a podívat se na stařičkou dřevěnou lávku, která vás průchodem okolo něj poskytne ještě jedinečnější zážitek.

Po návratu ze výpravy na Glymur můžete navštívit také okolní oblasti, které lákají turisty svou krásou. Mezi nejznámější patří národní park Thingvellir, samotná hlavní města Reykjavík a Geysir, který představuje největší a nejslavnější geotermální oblast na Islandu.

Váš pobyt na Islandu nemůže být kompletní bez návštěvy přírodního divu, jakým je horský pás Glymur. Tento nádherný kus přírody vám přinese úžasné zážitky a okouzlí vás svou neodolatelnou krásou. Pojďte objevovat krásy tohoto malebného místa a nechte se unést přírodou Islandu.


Letenka Island Glymur


Island je fascinující zemí, plnou ohromujících přírodních krás a jedinečných památek. Jedním z nejvíce zaražujících a tajuplných míst k návštěvě je sopka Glymur, která se nachází na západě ostrova. Pro ty, kteří si chtějí nechat tento úžasný přírodní div zažít, existuje možnost vydat se na letenku Island Glymur.

Glymur je nejvyšší vodopád v Islandu, který měří úctyhodných 196 metrů. Jeho úchvatná krása přitahuje turisty z celého světa, kteří se chtějí ponořit do této neporušené přírody. Letenky na tento ostrov plný krásných kopců, zamrzlých jezer a stavů sezení sopky Glymur jsou v současné době velmi oblíbené.

Cesta na Island začíná většinou na letišti Keflavík, nedaleko hlavního města Reykjavíku. Odtud se turisté přesouvají na další letadlo, které je dopraví na Island Glymur. Letenky jsou zpravidla k dispozici u různých leteckých společností, které létají na Island. Je možné si vybrat mezi přímým letm z některých hlavních evropských měst, nebo si můžete rezervovat letenku s přestupem.

Po příletu na letiště v blízkosti Glymur, si turisté mohou pronajmout auto nebo si zajišťují transfer, který je odveze až k vodopádu. Cesta k vodopádu je malebná a přináší krásné výhledy na okolní přírodu, kterou tato oblast nabízí.

Sopka Glymur je jedinečným přírodním divem. Je obklopena krásnými horskými masivy a jezero, které poskytují pozoruhodnou scénu pro fotografy. Výhled z vrcholu sopky je dech beroucí a stojí za každou vteřinu strávenou v letadle.

Existuje několik tras, které návštěvníci mohou absolvovat při výletu na sopku Glymur. Nejpopulárnější je stezka, která vede podél vodopádu a poskytuje úžasné výhledy na šumící vodu spadající z obrovské výšky. Další možností je výlet po okolním horském masivu, který přináší nádherné výhledy na nedotčenou přírodu a panoramatické výhledy na okolní region.

Pro milovníky adrenalinu je možné si pronajmout prkno a vyzkoušet si paddleboarding na jezeře, které se nachází pod sopkou. Tato aktivita je velmi populární mezi turisty, kteří hledají adrenalinové zážitky a odolávají ohromující síle přírody.

Letenka na Island Glymur je opravdu něčím speciálním. Tato cesta nabízí možnost zhlédnout jedno z nejúžasnějších přírodních divů na světě a ponoryt se do nepopsatelné krásy, kterou Island nabízí. Je to cesta, kterou nelze opomenout, pokud se rozhodnete navštívit Island a prožít v jednoduchosti neuvěřitelné dobrodružství.


Ubytování Island Glymur


Island Glymur patří mezi jedinečná a nádherná místa, která byste na Islandu neměli minout. Nachází se v západní části země a je jedním z nejkrásnějších a největších vodopádů v zemi.

Vodopád Glymur se nachází v horské soutěsce Hvalfjörður, asi hodinu jízdy od Reykjavíku. Je vysoký přibližně 198 metrů a je umístěn uprostřed malebné horské krajiny. Je o něco vyšší než slavný Gullfoss, který je jedním z nejoblíbenějších islandských turistických atrakcí.

Samotná cesta k vodopádu je atraktivní a je to krásná příležitost pro turisty objevovat Islandskou přírodu a příjemně si prodloužit svou cestu. Trasa vede okolo jezera Hvalvatn a nabízí úchvatné výhledy na oblasti se zelenými pláními, horskými průsmyky a vzdálenými vodopády. Tato místa jsou ideální pro milovníky fotografování a pro ty, kteří si chtějí užít krásu přírody.

Vzhledem k tomu, že vodopád Glymur není v blízkosti města, v okolí se nenachází žádné velké ubytovací zařízení. Postupem času se však na jižní části fjordu Hvalfjörður rozrostlo několik malých penzionů a Bed & Breakfast, které nabízejí pohodlné a příjemné ubytování pro turisty.

Pokud hledáte něco jedinečného, můžete se rozhodnout pro pobyt v některém z okolních farmařských domů. Tyto farmy nabízejí ubytování v autentickém prostředí venkovské Islandské krajiny a umožňují turistům zažít život na islandské farmě. Tato ubytování jsou často velmi pohodlná a mají přátelskou atmosféru. Navíc vám majitelé těchto farem rádi poskytnou informace o okolních atrakcích a ubytování je často doplněno možností ochutnat farmářské speciality a domácí produkty.

Další možností je najít ubytování v blízkém městě Akranes, které je vzdálené přibližně 20 minut jízdy od vodopádu Glymur. Město nabízí různé druhy ubytování, jako jsou hotely, hostely, apartmány a další. Mnoho z nich se nachází poblíž pláže a nabízí skvělé možnosti relaxace a procházek.

Pokud hledáte pravou atmosféru Islandu s úchvatnými výhledy a příležitostí prozkoumat krásu přírody, doporučujeme zvolit ubytování v okolí vodopádu Glymur. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat na farmě, nebo v blízkém městě, budete mít výhody, které nabízí tato nádherná oblast. Můžete si vychutnat klid a pohodu venkova, ochutnat farmářské speciality a současně mít možnost objevovat vodopády, jezera a další přírodní krásy.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky