Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Hraunfossar

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Hraunfossar


1. Co je to Island Hraunfossar?
Island Hraunfossar je přírodní památka na Islandu, která se nachází na západě ostrova. Skládá se z řady vodopádů, které vytékají z podzemního pramene hluboko pod sopečnou plochou.

2. Jak se dostat k Islandu Hraunfossar?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat k Islandu Hraunfossar, je cestovat autem z Reykjavíku po silnici číslo 1 směrem na sever. Trajekt nebo vnitrostátní lety jsou také možností, ale poté je třeba najmout si auto nebo využít autobusovou službu.

3. Kolik stojí vstup na Island Hraunfossar?
Vstup na Island Hraunfossar je zdarma. Není zde žádný vstupní poplatek nebo vstupní poplatek.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Islandu Hraunfossar?
Délka prohlídky Islandu Hraunfossar závisí na tom, kolik času chcete strávit obdivováním vodopádů a prozkoumáním okolního krajinného typu. Obvykle se však prohlídka dá zvládnout za 1-2 hodiny.

5. Existují v blízkosti Islandu Hraunfossar nějaké další zajímavosti?
Ano, v blízkosti Islandu Hraunfossar se nachází několik dalších zajímavostí. Mezi ně patří například vodopád Barnafoss, který se nachází nedaleko odtud, a také jeskyně Surtshellir, která je jednou z nejdelších sopečných jeskyní na Islandu.

6. Je možné koupat se v okolí Islandu Hraunfossar?
Koupání v okolí Islandu Hraunfossar není typicky obvyklé, protože voda je obvykle chladná a proudí rychle. Nicméně, nedaleko se nachází několik horkých pramenů a přírodních bazénů, jako je například Deildartunguhver, kde je možné se koupat.

7. Můžu se na Islandu Hraunfossar ubytovat?
V blízkosti Islandu Hraunfossar se nachází několik možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Je vhodné si rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je na ostrově turisticky rušněji.


Letenka Island Hraunfossar


Hraunfossar je neobyčejně krásný a unikátní přírodní úkaz na Islandu. Tato překrásná série vodopádů se nachází v západní části ostrova a je oblíbeným turistickým cílem. Jedná se o jedinečnou atrakci, která stojí za návštěvu pro každého milovníka přírody a nádherných výhledů.

Letenka na Island není dnes problém získat, jelikož se Island za posledních několik let stal velmi populárním cestovatelským cílem. Když se vydáte na tento nádherný ostrov, neměli byste vynechat návštěvu Hraunfossar, které nabízejí jedinečnou a pohádkovou atmosféru.

Hraunfossar je nejznámější tím, že se jedná o přírodní řadu vodopádů, které vyvěrají z podzemních pramenů spodního ležícího ledovcového jezera. Díky tomu voda vypadá, jako by vycházela přímo ze země. Tento fenomén je velmi jedinečný a přidává kouzlo těmto vodopádům.

Vodopády tvoří široký a pestrý účinek, kde se hladká voda setkává s pevnou horninou, což vytváří nádherný kontrast. Voda spadá po zeleném mechu pokrytých skalách, což vytváří opravdu pohádkovou scénu. Výhledy jsou úchvatné a nezapomenutelné.

Pokud se rozhodnete navštívit Hraunfossar, měli byste se také pokusit dosáhnout dalšího vodopádu zvaného Barnafoss, který se nachází poblíž. Barnafoss je známý svým neuvěřitelně modrým odstínem a tajemným příběhem, který je s ním spojený.

Legendy o Barnafossu vyprávějí o dvou dětech, kteří se utopili při pokusu přejít přes most. Příběh říká, že matka dětí byla tak zarmoucená, že nechala most zbořit, aby se žádné další děti neztratily. I když tento příběh je ponurý, Barnafoss je stále nádherným a záhadným místem, které si zaslouží být navštíveno.

Letenka na Island a návštěva Hraunfossar je skvělou příležitostí pro milovníky přírody a dobrodružství. Island je znám svými úchvatnými krajinami, ale Hraunfossar je opravdu výjimečné místo. Pokud si chcete užít výlet, který vám naplní srdce vzrušením a zároveň vás provede jedinečnou částí přírody Islandu, pak je Hraunfossar tou správnou volbou.


Dovolená Island Hraunfossar


Island je známý svými přírodními krásami a jedním z nejzajímavějších míst, které můžete na této zemi navštívit, je region Hraunfossar. Tento region se nachází poblíž města Borgarnes a je známý pro své vodopády, ledovce, termální prameny a další přírodní úkazy. Dovolená v Hraunfossaru je určitě zážitek, který nezapomenete.

Hraunfossar jsou unikátní řada vodopádů, které se nacházejí na řece Hvítá. Co je na nich tak unikátního? Voda z těchto vodopádů tekoucí z podzemních pramenů. Takže místo jediného vodopádu vidíte celou řadu malých a středních vodopádů na délce přibližně 900 metrů. To je krásný pohled, který by si neměl nikdo nechat ujít.

Kromě Hraunfossaru je zde také Reykholt, který byl domovem jednoho z nejvýznamnějších islandských historiků a spisovatelů, Snorriho Sturlusona. V Reykholtu najdete muzeum věnované Snorriho životu a dílu, stejně jako jeho bývalý dům a stodolu. Pokud máte rádi historii a literaturu, Reykholt je pro vás skvělou volbou.

Další atrakce v regionu Hraunfossar je méně známá jeskyně Víðgelmir. Tato jeskyně je jednou z největších v Evropě a je jedinečná díky svému geologickému složení. Můžete si zde prohlédnout úchvatné vápencové krápníky a stalo se z ní oblíbené místo pro turisty, kteří hledají přírodní zázraky.

Další přírodní zázrak, který byste měli navštívit v regionu Hraunfossar, je termální pramen Deildartunguhver. Tento pramen vytryskuje voda o teplotě 97 stupňů Celsia a produkuje nejvyšší množství horké vody v Evropě. Voda z pramene se používá k vytápění domů a k produkci elektrické energie.

V regionu Hraunfossar je mnoho možností, jak si užít skvělou dovolenou. Můžete si zde prohlížet krásné vodopády, ponořit se do historie, obdivovat geologické zázraky nebo relaxovat v termálních pramenech. Hraunfossar nabízí zážitek pro každého návštěvníka a je tu možnost najít si cestovní plán, který odpovídá vašim zájmům.

Pokud hledáte dovolenou ve skvělé přírodě, ať už je vaším cílem relaxace nebo aktivního odpočinku, neváhejte si vybrat dovolenou v regionu Hraunfossar na Islandu. Tuto oblast si můžete užít během celého roku, takže neváhejte a plánujte vaši dovolenou hned teď.


Ubytování Island Hraunfossar


Island je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších zemí na světě. Jeho příroda je bezkonkurenční a je jedním z hlavních důvodů, proč každý rok přitahuje stovky tisíc turistů. Mezi největší přírodní skvosty Islandu patří vodopády, z nichž jeden z nejnazývanějších je Hraunfossar.

Hraunfossar je unikátní vodopád nacházející se ve západní části Islandu, přibližně 120 kilometrů od hlavního města Reykjavíku. Jeho jméno má původ v islandských slovech "hraun", což znamená láva, a "fossar", což znamená vodopády. Hraunfossar je doslova řada vodopádů, protékajících skrze rozlehlá lávová pole. Tvoří tak jedinečný a malebný pohled.

Tato přírodní krása je výsledkem podzemního toku vody ze sopky Langjökull, která se nachází ve vnitrozemí Islandu. Voda prosakuje skrze lávové pole a vytváří toky, které nakonec vyvěrají jako vodopády. Celý systém vodopádů je tvořen rozlehlou řadou malých vodopádů, které se mísí dohromady a tvoří malebnou kaskádu.

Hraunfossar je známý svými unikátními přírodními barvami. Voda, která se převaluje lávovými poli, má bledě modrou a šedou barvu. Tento kontrast k převážně černému lávovému terénu stvoří nezapomenutelné vizuální zážitky. Pro fotografy nebo milovníky přírody je toto místo opravdovým rájem.

Kromě krásy samotného vodopádu je v okolí Hraunfossar také dostatek dalších aktivit a zajímavostí. Nedaleko se nachází také vodopád Barnafoss, který je větším a mohutnějším bratrem Hraunfossar. Dalšími atrakcemi jsou Naplavina Hvítárvatn, kde si můžete vychutnat klidné odpoledne u jezera, nebo přírodní termální pramen Deildartunguhver, který je považován za největší horký pramen Evropy.

Pokud plánujete návštěvu Hraunfossar, můžete si vybrat z několika možností ubytování. Nedaleko se nachází několik hotelů, penzionů a hostelů, které poskytují rozmanité možnosti pro každý rozpočet. Místní obyvatelé také nabízejí pronájem chatek a apartmánů, což je skvělá příležitost pro ty, kdo chtějí prožít autentický a blízký zážitek z Islandu.

Hraunfossar je jedním z nejkrásnějších a unikátních míst, která Island nabízí. Jeho malebná kaskáda, zvláštní přírodní barvy a úchvatné okolí tvoří skvělou kombinaci, která si zaslouží být součástí každého plánu na cestu na Island. Ať již si vyberete jakoukoli formu ubytování, zážitek z Hraunfossar bude jistě nezapomenutelný.


Počasí Island Hraunfossar


Hraunfossar je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších přírodních divů na Islandu. Nachází se ve západní části ostrova a je tvořen několika kaskádami, které se svažují dolů z úpatí sopky. Jen několik kilometrů od Hraunfossaru se nachází velké množství dalších turistických atrakcí, jako například lázně Reykholt, západní fjordy nebo národní park Snæfellsnes.

Islandské počasí je velmi nevypočitatelné a může se změnit během pár hodin. I když je Hraunfossar krásné místo kdykoliv v roce, nejlepší doba na návštěvu je v létě, kdy jsou dny nejdelší a teploty příjemné. Během léta může být na Islandu příjemných 10-15 °C, což sice nepřipomíná pláže v Karibiku, ale je velmi příjemné na prohlídky přírodních krás.

V zimě je podívaná na Hraunfossar ještě úchvatnější, když voda v kaskádách zamrzne a vytváří skangli a ledové obrysy. Nicméně byste se měli připravit na teploty pod bodem mrazu a na velmi krátké dny.

Pokud se chystáte na Island na výlet křižovatkou Hraunfossar, měli byste být připraveni na každé počasí. Doporučuje se vzít si s sebou teplé oblečení, nepromokavou bundu a dobré boty. Protože na Islandu může během jednoho dne být slunečno, ale také pršet, sněžit, větrat a mrazit.

Ať už se rozhodnete Island navštívit v létě či v zimě, Hraunfossar vás určitě ohromí svou krásou. A když si po prohlídce připadáte unaveni, odpočiňte si a zahřejte se v některé z okolních termálních lázní. Islandské počasí sice může být velmi chladné, ale dovolená na tomto nádherném ostrově se vám bude určitě líbit!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky