Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Þórsmörk

Dovolená Island Þórsmörk


Island je země krásných přírodních scenérií a nevšedních turistických destinací. Jedna z úchvatných lokalit, kterou byste měli při vaší návštěvě Islandu určitě navštívit, je národní park Þórsmörk.

Þórsmörk leží ve střední oblasti Islandu, obklopená ledovci a sopkami. Krajina tohoto národního parku je plná sytých barev, neuvěřitelných scenérií a vzrušujících turistických atrakcí. Tato úchvatná lokalita je velmi populární mezi milovníky turistiky a kempování, ale také mezi těmi, kdo chtějí zažít jedinečnou přírodu a užít si několik dnů v klidné atmosféře v srdci Islandu.

Jak se dostat do Þórsmörku?

Existuje několik způsobů, jak se dostat do Þórsmörku, ale nejoblíbenější a nejjednodušší způsob je autobusem. Autobusy odjíždějí z města Hvolsvöllur, ale také z Reykjavíku, hlavního města Islandu. Cesta z Reykjavíku trvá asi dvě a půl hodiny. Pokud chcete jet sami autem, měli byste si pronajmout terénní vozidlo, jelikož cesty do Þórsmörku nejsou zcela upravené a jsou velmi náročné.

Jaké aktivity si můžete užít v Þórsmörku?

Þórsmörk je plná aktivit a atrakcí pro každého. Pokud máte rádi turistiku, můžete si užít vycházky do okolních hor nebo navštívit nejvyšší vrchol Islandu Hvannadalshnúkur. Pokud jste zdatnější turisté, nezapomeňte si vzít sebou lezecký vybavení, které vám umožní vystoupat až na vrchol sopky Eyjafjallajökull, která se v roce 2010 stala známou po erupci.

Pokud nejste zrovna fanoušky turistiky, můžete se projít v malebných údolích nebo relaxovat u ledovcových řek. Údolí Þórsmörk nabízí krásné výhledy na severní svahy hory Tindfjallajökull a také na ledovce Mýrdalsjökull a Eyjafjallajökull. V létě se také můžete koupat v některých z malých řek, které protékají touto oblastí.

Kde si můžete přenocovat v Þórsmörku?

Pro ty, kteří chtějí strávit několik dní v této krásné lokalitě, je ideální volbou kempování. V Þórsmörku se nachází několik kempů, které poskytují základní vybavení a užasné výhledy na okolní krajinu. Pokud si ale přejete něco více pohodlného, můžete si pronajmout chatku nebo pokoj v blízkosti kempů. Je však třeba si sjednat ubytování předem, jelikož Þórsmörk jsou velmi populárním turistickým cílem.

Co si vzít s sebou na dovolenou v Þórsmörku?

Při návštěvě Þórsmörku byste měli mít na paměti, že se jedná o oblast s nevyzpytatelným počasím. Proto se připravte na změnu počasí a oblečte se do vrstevnatých oděvů. Měli byste si také přinést kvalitní turistickou obuv a nezbytné vybavení na turistiku. Pokud se chystáte kempovat, nezapomeňte si s sebou vzít stan, spacák a další základní vybavení pro kempování.

Závěr

Þórsmörk je jedním z nejkrásnějších turistických cílů Islandu s úchvatnou krajinou, neuvěřitelnými výhledy a vzrušujícími aktivitami. Pokud plánujete návštěvu Islandu, určitě nezapomeňte navštívit tuto úchvatnou lokalitu a užít si několik dní plných dobrodružství a relaxace v srdci Islandu.


Letenka Island Þórsmörk


Island je země plná krásných přírodních scenérií, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nejkrásnějších oblastí je Þórsmörk, která leží v oblasti Skógar na jihu Islandu. Pokud se chystáte na cestu na Island, určitě byste měli zvážit nákup letenky do Þórsmörku.

Letenka na Island Þórsmörk je ideální pro turisty, kteří vyhledávají přírodu a dobrodružství. Tato oblíbená turistická oblast je známá svojí nádhernou krajinou, která nabízí možnosti pro pěší turistiku, horskou turistiku, a mnoho dalších outdoorových aktivit.

Abyste si mohli užít všechny možnosti, které Þórsmörk nabízí, budete muset zvládnout několik kilometrů chůze přes říčky a kaňony. Pokud se chcete vyhnout dlouhé a náročné cestě pěšky, můžete využít dopravních služeb, které jsou dostupné z různých částí Islandu.

Mnoho cestujících si pronajímá vlastní auto, což jim umožňuje snadněji se dostat do Þórsmörku a cestovat po celém ostrově. Výhodou pronájmu auta je, že vám umožní časovou flexibilitu a nebudete závislí na dopravních linkách, které mohou být omezené.

Existují také lety do Þórsmörk z Reykjavíku, které jsou ideální pro cestující, kteří mají omezený čas a chtějí si užít co nejvíce z Islandu. Tyto lety jsou nabízeny většinou v létě a jsou velmi oblíbené, takže je nutné si letenku zarezervovat co nejdříve.

Po příletu do Þórsmörku se turisty často setkají s místními průvodci, kteří jim umožní využít plné potenciálu této krásné oblasti. Tito průvodci často nabízejí různé tůry a výlety včetně výletů do ledovců, horských oblastí a dalších přírodních památek.

Závěrem lze říct, že letenka na Island Þórsmörk je skvělou volbou pro turisty, kteří si chtějí užít přírodu a dobrodružství na Islandu. Ať už se rozhodnete cestovat pěšky, autem nebo letadlem, Þórsmörk vám nabídne nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Island Þórsmörk


Þórsmörk je malebná oblast na Islandu, která je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Nachází se mezi třemi ledovci – Eyjafjallajökullem, Mýrdalsjökullem a Tindfjallajökullem – a je obklopena impozantními horami a krásnou přírodou. Pro ty, kteří se chtějí ponořit do úžasného islandského venkova a prozkoumat turisticky méně známé oblasti, je Þórsmörk tím správným místem.

Při plánování pobytu v Þórsmörku je ubytování jeden z hlavních faktorů, který je třeba zvážit. V této oblasti existuje několik možností ubytování, které odpovídají různým potřebám a rozpočtům.

Pro milovníky přírody, kteří chtějí strávit několik dní v této krásné oblasti, je nejlepší volbou kempování. Þórsmörk nabízí několik kempů, které poskytují základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a kuchyňské zařízení. Kempování je skvělou možností pro ty, kdo si chtějí přinést vlastní stan a vydat se na dobrodružnou cestu do islandské přírody. Kempy také často organizují různé outdoorové aktivity, jako jsou pěší túry, horská kola nebo jízda na koni.

Pro ty, kteří preferují pohodlnější způsob ubytování, jsou k dispozici také horské chaty a bungalovy. Tyto ubytovací možnosti jsou vybaveny moderními instalacemi a často nabízejí i restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční islandskou kuchyni. Horské chaty jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít svůj vlastní komfortní prostor a zároveň si užít všechny krásy Þórsmörku.

Pokud hledáte luxusnější ubytování, Þórsmörk má také několik hotelů, které nabízí úžasné služby a výhledy na okolní krajinu. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří preferují výhody soukromí a pohodlí během svého pobytu. Vzhledem k tomu, že Þórsmörk je poměrně odlehlá oblast, hotely zde často nabízí i vlastní výlety a zážitky, jako jsou vyjížďky na sněžnicích nebo ledovcové túry.

Nezáleží na tom, jaký druh ubytování si vyberete, Þórsmörk je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst na Islandu, které stojí za návštěvu. Energie a klid tohoto místa vás přitáhnou a umožní vám úplně se odpojit od každodenního shonu.

Jako turista byste měli být připraveni na to, že Þórsmörk je zpřístupněn pouze terénními vozidly, protože silnice jsou zde velmi drsné a neudržované. Doporučuje se využít služeb dopravních společností, které vás dopraví přímo do Þórsmörku, a nechat své auto na parkovišti před vstupem do oblasti.

V každém případě, ať už se rozhodnete na Þórsmörk vyrazit na jeden den nebo zůstat déle, nebudete litovat. Tato krásná a nedotčená oblast Islandu vás ohromí svou přírodou a nezaměnitelnou atmosférou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Þórsmörk


1. Jak se dostanu do Þórsmörku?
Nejlepší způsob je jet autobusem z Reykjavíku do vesnice Skógar nebo Hvolsvöllur a odtud pokračovat speciálním 4x4 autobusem do Þórsmörku. Další možností je pronajmout si auto a jet přes F249, což je silnice pouze pro terénní vozidla.

2. Jaké aktivity mohu v Þórsmörku dělat?
V Þórsmörku můžete podniknout mnoho turistických výletů a túr, včetně pěších túr k ledovci Eyjafjallajökull, výstupu na vrchol hory Valahnúkur, prozkoumání kaňonu Stakkholtsgjá a koupání v přírodních termálních pramenech.

3. Kolik dní bych měl strávit v Þórsmörku?
Ideální doba na pobyt v Þórsmörku je 2–3 dny, abyste měli dostatek času na prozkoumání okolní přírody a vychutnání si klidné atmosféry. Pokud máte rádi turistiku a outdoorové aktivity, můžete zde strávit i více dní.

4. Kde se dá v Þórsmörku ubytovat?
V Þórsmörku nenajdete mnoho ubytovacích zařízení, ale existuje několik možností, jako například kemp Þórsmörk, chata Volcano Huts nebo různé chatky k pronájmu. Je důležité si rezervovat ubytování dopředu, protože nabídka je omezená.

5. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Þórsmörku?
Nejlepší doba na návštěvu Þórsmörku je v letních měsících od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné, slunce zůstává dlouho na obloze a příroda je zelená a kvetoucí. V této době také můžete zažít noční slunce, kdy slunce nezapadá za horizont.

6. Mohu zde kempovat?
Ano, v Þórsmörku máte možnost kempovat na kempu Þórsmörk. Kemp je dobře vybaven, má toalety, sprchy a kuchyňské zázemí. Můžete si zde postavit stan nebo si pronajmout chatku.

7. Jaká je nejlepší turistická trasa v Þórsmörku?
Jednou z nejpopulárnějších tras je túra k ledovci Eyjafjallajökull, která vás zavede k úpatí tohoto mohutného ledovce. Další populární trasy vedou k vodopádům Seljalandsfoss a Skógafoss a k vrcholu hory Valahnúkur.

8. Můžu v Þórsmörku vidět severní světlo?
I když Þórsmörk není vyhlášenou lokalitou pro pozorování severního světla, je možné, že budete mít štěstí a uvidíte ho v případě, že budete mít jasnou oblohu a silnou aktivitu. Nejvhodnější čas na pozorování severního světla je ve večerních hodinách od podzimu do jara.


Počasí Island Þórsmörk


Þórsmörk je malebné údolí na jihu Islandu, které je obklopeno impozantními ledovými a sopečnými vrcholy. Ačkoli se nachází v subarktické klimatické zóně, počasí v Þórsmörku je velmi proměnlivé a nepředvídatelné.

Island je známý svým drsným a extrémním počasím. V Þórsmörku lze zažít všechny čtyři roční období během jediného dne. Teploty se pohybují od -10 °C v zimě až po +20 °C v létě. Vítr je rovněž silný a je často doprovázený prudkými přeháňkami. Jeden moment můžete zažívat slunečné a teplé počasí a o chvíli později se může zatáhnout obloha a začít se sněžit.

Deštivé počasí je také běžné na Islandu. Během roku zde spadne velké množství srážek, přičemž nejvíce jich připadá na podzim a zimu. To však neznamená, že byste neměli navštívit Þórsmörk. Právě déšť a mlha mohou přidat na atmosféře a dělat z tohoto místa ještě tajemnější a krásnější oázu.

Zvláštností počasí v Þórsmörku jsou také tzv. "rybářské prodejny", což jsou silné větry, které se sem dostávají z oceánu. Tyto větry jsou tak prudké, že je někdy téměř nemožné stát nebo se pohybovat vně stanu. Je nezbytné být na ně připravený, a to jak po stránce oblečení, tak vybavení.

Nicméně, i přes nepředvídatelné a drsné počasí je Þórsmörk široce vyhledávaným místem pro turisty. Jeho jedinečná příroda, horské i ledovcové hřebeny, vodopády a zelené údolí přitahují milovníky outdoorových aktivit. Lidé sem přicházejí kvůli pěším túrám, horskému kempování, horolezectví a raftingu, ačkoli by si měli být vědomi výzev, které počasí nastavuje.

Pokud tedy plánujete navštívit Þórsmörk, nezapomeňte na správné vybavení, oblečení do vrstev, nepromokavé boty a přístřeší. Buďte připraveni na rychlé změny počasí a užijte si jedinečnou atmosféru a krásu tohoto údolí. Þórsmörk vám může nabídnout nezapomenutelné zážitky, které budete vzpomínat po celý život.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky