Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Kalábrie Pizzo

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Kalábrie Pizzo


Nejčastější dotazy a odpovědi o italské Kalábrii a městě Pizzo:

1. Jak se dostanu do Kalábrie?
V Kalábrii se nejlépe dostanete letecky na letiště Lamezia Terme, které je hlavním příjezdovým bodem do regionu. Odtud si můžete pronajmout auto nebo využít autobusovou dopravu do města Pizzo.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Kalábrii?
Kalábrie je známá svými krásnými plážemi. Některé z nejlepších pláží v Kalábrii jsou Spiaggia di Tropea, Spiaggia di Capo Vaticano a Spiaggia di Caminia.

3. Co je typické pro kalábrijskou kuchyni?
Kalábrie je proslulá svou bohatou a chutnou kuchyní. Mezi typické kalábrijské speciality patří 'Nduja (pálivá saláma), Cipolla Rossa di Tropea (červená cibule z Tropey) a nduja pizzu (pizza s pálivou salámou).

4. Co si mohu prohlédnout v Pizzu?
V Pizzu můžete navštívit Castello Murat, pevnost postavenou v 15. století, která nabízí úžasné výhledy na město a moře. Další zajímavé místo je Chiesa di San Giorgio, barokní kostel z 17. století s nádhernou interiérovou výzdobou.

5. Kam se mohu vydat na výlet z Pizza?
Z Pizza můžete podniknout výlet do nedalekého města Tropea, které je známé svým půvabným historickým centrem a nádhernými plážemi. Další možností je návštěva Národního parku Sila, který nabízí přírodní krásy a možnost turistiky.

6. Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Kalábrie a Pizza?
Nejlepšími měsíci na návštěvu Kalábrie a Pizza jsou květen a červen, kdy je počasí příjemné a nejsou takové horka jako v létě. Méně turistů také přispívá k příjemnějšímu a klidnějšímu prostředí.

7. Jaké jsou možnosti ubytování v Pizzu a Kalábrii?
V Pizzu i Kalábrii najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, apartmánů a bed and breakfast. Vzhledem k tomu, že je Kalábrie populární turistickou destinací, je doporučeno si ubytování rezervovat předem.

8. Jaké jsou bezpečnostní opatření pro návštěvníky Kalábrie?
Kalábrie je obecně bezpečnou destinací, ale obvyklé bezpečnostní opatření, jako je opatrnost při nočních procházkách v odlehlých oblastech a uchovávání cenností v bezpečí, jsou stále důležité. Doporučujeme také sledovat cestovní zprávy a případně konzultovat s místními obyvateli o aktuálních bezpečnostních otázkách.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o italské Kalábrii a městě Pizzo. Pokud máte další konkrétní otázky, neváhejte se zeptat.


Letenka Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie je jednou z nejpůsobivějších oblastí Itálie, která leží na jihozápadě země. Studenou zimou netrpí, protože Kalábrie se nachází na konci přímořské části Apeninského poloostrova. Svým návštěvníkům nabízí krásné pláže a historická města. Pokud tedy hledáte místo na dovolenou, pak by mohla být Kalábrie tou správnou volbou. A získat se tam může díky letenkám za velmi rozumné ceny.

Pokud hledáte letenku do Kalábrie, pak byste měli zvážit město Pizzo, které leží na východě Kalábrie. Letenka do Pizza nemusí být drahá, a to zejména v době mimo sezónu, kdy jsou ceny letenek nižší a můžete si užívat klidné pláže a historická města bez velkého množství turistů.

Kromě toho, můžete se těšit na řadu atrakcí v Pizzu, zejména na zámek Aragona. Zámek byl postaven na skále nad pláží a nabízí nádherný výhled na moře. Dále ve městě najdete nekonečnou řadu kafiček a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční italskou kuchyni. A pokud jste na dovolené s rodinou, určitě nevynechejte zmrzlinárnu Tartufo, která nabízí jedny z nejlepších zmrzlin v celé Itálii.

Takže pokud chcete prožít nezapomenutelnou dovolenou v Itálii, zvažte návštěvu Pizzu v Kalábrii. Nyní je ideální čas na zajištění levných letenek a připravit se na skvělou dovolenou plnou slunce, pláží a historických památek!


Dovolená Itálie Kalábrie Pizzo


Plážový ráj v Kalábrii: Pizzo – skrytý klenot Itálie

Světoznámá je Itálie především svými romantickými městy, jako je Řím, Benátky nebo Florencie. Nicméně, existují také skryté klenoty, které stojí za to objevit. Jedním z nich je malebné město Pizzo nacházející se v regionu Kalábrie, který se nachází na jihu Itálie. Tato oblast je známá svými nádhernými plážemi a křišťálově čistým mořem, což představuje ideální destinaci pro ty, kteří touží po slunečném pobytu u moře.

Pizzo je přívětivé město, které nabízí pestrou směsici historie, kultury a krásné přírody. Hlavní atrakcí města je Pevnost Murat, která se nachází na malebném kopci nad přístavem. Tato pevnost pochází z 15. století a nabízí nádherný výhled na nedaleké moře. Pro milovníky historie je zde také Muzeum Pizzo, které poskytuje zajímavé informace o minulosti tohoto malebného místa.

Jednou z největších předností Pizza je jeho plážová scéna. Místní pláže mají slavnou pověst světoznámých pláží v Karibiku, díky bílému jemnému písku a křišťálově čistému moři. Pláže jsou ideální pro opalování, relaxaci a koupání. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na vodní sporty, jako je například potápění nebo plachtění na windsurfingové prkno.

Jedním z největších pokladů Pizza je jeho gastronomie. Město je známé svou lahodnou pizzou, která se zde připravuje tradičním způsobem. Určitě stojí za to ochutnat místní specialitu – tartufo di Pizzo. Jedná se o italskou dezertní pochoutku vyrobenou z čokolády a gelaterie, která je v Pizzu považována za nejlepší v celé Kalábrii. Pro milovníky vína je zde také bohatý výběr kalábrijských vín, které se vyrábějí ve vinicích v okolí města.

Pokud jste příznivcem výletů, můžete také navštívit nedaleký národní park Sila, který je jedním z největších v Evropě. Zde se otevřou před vámi malebné lesy, horské vrcholy a prameny řek, které nabízejí ideální opuštění od velkého města.

Pizzo je také známé svou výhodnou polohou. Je situované na pobřeží Tyrhénského moře, což z něj činí skvělé místo pro rozšíření vaší dovolené o další výlety po Itálii. Nejblíže je například známé město Tropea, které se nachází pouhých 30 minut jízdy autem.

Pokud hledáte skutečně autentický zážitek z Itálie, pak byste rozhodně neměli vynechat návštěvu Pizza. Toto malebné město nabízí nejen nádherné pláže a gastronomické požitky, ale také bohatou historii a příjemnou atmosféru. Pizzo je skutečným plážovým rájem, který stojí za to objevit.


Ubytování Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie, jedna z nejkrásnějších regionů Itálie, je domovem mnoha malebných měst a vesnic. Jedním z nejatraktivnějších míst k návštěvě v této oblasti je malé město Pizzo. Nachází se na pobřeží Tyrhénského moře a je známé svými nádhernými plážemi, historickým centrem a úchvatnými výhledy.

Pizzo se pyšní bohatou historií a architektonickými památkami. Například tam najdete hrad Aragonese, který byl postaven v 15. století a nabízí impozantní výhled na moře. Ve středu města pak můžete objevovat křivolaké uličky a malebné náměstí, které je plné života. Nenechte si ujít návštěvu kostela sv. Jiří, který je považován za jednu z nejkrásnějších sakrálních památek v Kalábrii.

Jednou z hlavních atrakcí Pizza je také jeho slavná ledová specialita, známá jako "tartufo di Pizzo". Tento ručně vyrobený gelato je vyroben z několika vrstev čokolády a pistácií a je pokryt v pravé kakaové prášky. Je to neodolatelně sladká a osvěžující pochoutka, kterou určitě budete chtít ochutnat.

Pokud hledáte ubytování v Pizzu, máte na výběr několik možností. Město nabízí mnoho hotelů a penzionů, které splňují různé potřeby a rozpočty. Zvolit si můžete luxusní hotel na pláži s výhledem na moře, nebo se rozhodnout pro menší rodinný penzion ve středu města.

Pokud dáváte přednost kontaktu s přírodou a klidnějšímu prostředí, můžete se ubytovat v některém z okolních venkovských domů nebo apartmánů. Tyto ubytovací možnosti vám umožní objevovat nádhernou přírodu a klidnou atmosféru, kterou Kalábrie nabízí.

Pokud se rozhodnete strávit několik dní ve městě, můžete si také pronajmout byt nebo apartmán, což vám poskytne větší svobodu a nezávislost během vašeho pobytu.

Pizzo je ideální destinací nejen pro ty, kteří si chtějí užít pláže a slunce, ale také pro milovníky historie, kultury a dobrého jídla. Město je snadno dostupné zejména letiště Lamezia Terme, které se nachází jen několik kilometrů od Pizzu.

Celkově lze říci, že Pizzo je ideálním místem k pobytu při návštěvě Kalábrie. S nádhernými plážemi, bohatou historií a úžasnou kuchyní nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.


Počasí Itálie Kalábrie Pizzo


Kalábrie je oblast na jihu Itálie, která má bohatou historii, krásnou přírodu a slavné pláže. Město Pizzo se nachází na pobřeží Tyrhénského moře a je jedno z nejkrásnějších měst v celé Kalábrii. Když se ale podíváme na počasí v této oblasti, vidíme, že to není vždy dokonalé.

Pizzo se nachází v oblasti, která je charakteristická horkým a suchým počasím v létě, s průměrnou teplotou 30°C nebo více. To ale také znamená, že vysoká vlhkost a žár mohou být pro mnohé lidi nepříjemné. Pokud se však rozhodnete navštívit Pizzo v jarním nebo podzimním období, můžete se těšit na příjemné teploty kolem 20°C a možnost užívat si krásy přírody. V zimě může být chladně a vlhko, s teplotami v oblasti okolo 10°C.

Začátek léta, tedy do konce června, je nejvhodnějším obdobím pro milovníky slunce a pláží. V tomto období se zde také koná slavnost svatého Rocha, která je pro místní velmi důležitá. Letní měsíce, tedy červenec a srpen, jsou nejteplejší a nejsušší v regionu, což může být pro turisty příjemné, ale zároveň bývá velmi rušno a plné turistů. Pokud se rozhodnete navštívit Pizzo v podzimním období, můžete se těšit na klidnější atmosféru a možnost ochutnat nejlepší z hledánu kalábrijských specialit – čerstvý syr Tartufo.

Při plánování návštěvy Pizzu byste měli zvažovat i vaše plány a zájmy. Pokud hledáte příležitost pro koupání a opalování, léto bude nejlepší volbou. Pokud vám však nevadí chladnější počasí a rádi si prohlížíte město a jeho zajímavosti, podzim nebo jaro budou mnohem vhodnějším obdobím. Dávejte si pozor na turistické sezóny, aby vaše návštěva nebyla přetížená množstvím turistů a nadměrným turistickým ruchem.

Celkově lze říct, že počasí v Kalábrii, a zejména v Pizzu, je podmíněno ročními obdobími. Podle vašich zájmů a potřeb můžete vybrat období, které bude pro vás nejvhodnější. Ať už si vyberete jakékoliv období, zážitek z návštěvy Pizzu a Kalábrie bude nezapomenutelný a krásný.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky