Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Matera

Letenka Itálie Matera


Matera je malebné historické město, které se nachází v jižní části Itálie. Jeho staré město, známé také jako Sassi di Matera, je jedním z nejstarších kontinuálně obydlených sídel na světě a bylo zařazeno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Pokud se rozhodujete pro letenku do Itálie, návštěva Matera by neměla chybět ve vašem plánu. Tohle neuvěřitelné město nabízí návštěvníkům jedinečný pohled do minulosti, s historickými skvosty pocházejícími z různých obdobích. Mnoho budov v Matera je vytesáno přímo do vápencové skály, což dodává tomuto místu neopakovatelnou atmosféru.

Pěší prohlídka Matera vám umožní procházet se úzkými uličkami, které jsou obloženy kamenitými domy a pestrými balkony. Hlavní atrakcí tohoto starobylého centra je katedrála Svatého Kateřiny Alexandrijské, která pochází z 13. století a je složená z různých architektonických slohů.

Další zajímavá místa v Matera jsou například Palazzo Lanfranchi, které je domovem Národního muzea paleolitu, a také Casa Grotta di Vico Solitario, což je tradiční jeskynní dům, který byl restaurován a představuje život v Matera během první poloviny 20. století.

Matera je také známá díky svému filmovému využití. Toto město sloužilo jako kulisa pro mnoho filmů, včetně slavného biblického eposu "Passion of the Christ" režiséra Mela Gibsona.

Kromě historického centra Matera se v okolí nachází také mnoho přírodních krás. Rezervace Parco della Murgia Materana nabízí nádherné výhledy na okolní krajiny a skalní hřiby, které jsou skvělým místem pro výlety a pěší turistiku.

Při plánování cesty do Matera je možné využít letenku do letiště v Bari, které se nachází zhruba 65 kilometrů severně od Matera. Po příletu na letiště je k dispozici mnoho možností, jak se dostat do Matera, včetně veřejné dopravy a pronájmu auta.

Při návštěvě Itálie by neměl chybět výlet do neobvyklé Matera. Toto historické město vám poskytne nezapomenutelný zážitek a pohled do minulosti, který vás uchvátí svou jedinečností a krásou. Využijte letenku do Itálie a dovolte si objevit tuto skrytou perlu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Matera


1. Jak se dostanu do Matera?
Odpověď: Z řady italských měst je možné dojet do Matera autobusem nebo vlakem. Nejbližším mezinárodním letištěm je v Bari, odkud je možné pokračovat autobusem nebo vlakem do Matera.

2. Jak dlouho trvá cesta z Bari do Matera?
Odpověď: Cesta z Bari do Matera trvá přibližně hodinu vlakem nebo autobusem.

3. Co je nejlepší čas na návštěvu Matera?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Matera je na jaře (květen a červen) a na podzim (září a říjen), kdy je příjemné počasí a nejsou moc velké davové špičky.

4. Kolik stojí vstupenka do Sassi di Matera?
Odpověď: Vstup do historického středu Matera, známého jako Sassi di Matera, je volný. Navštívit můžete uličky, kostely a další památky zdarma.

5. Existují v Matera omezení pro automobily?
Odpověď: Ano, historické jádro Matera je pěší zónou, tudíž je návštěvníkům zakázán vjezd autem. Doporučuje se parkování mimo centrum a pak pokračování pěšky.

6. Jakými jazyky se mluví v Matera?
Odpověď: V Matera se mluví převážně italsky. V turisticky exponovaných oblastech můžete očekávat komunikaci také anglicky.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Matera?
Odpověď: Prohlídka Matera může trvat různě dlouho v závislosti na vašich zájmech a čase, který máte k dispozici. Pokud chcete jen projít historickým jádrem, můžete to udělat během několika hodin. Prohlídka kostelů a dalších památek si však může vyžádat více času.

8. Co vidět v Matera mimo historické jádro?
Odpověď: Mimo historické jádro Matera stojí za návštěvu například hřbitov Rimski Sassi, kde jsou vytesány hrobky do skal, nebo starobylá jeskynní sídla ve venkovských oblastech.

9. Jsou v Matera restaurace a kavárny?
Odpověď: Ano, v Matera najdete velký počet restaurací, kaváren a vináren, kde si můžete vychutnat typické jihoitalské speciality.

10. Jaké jsou další možnosti výletů z Matera?
Odpověď: Z Matera můžete podniknout výlet do přírodního parku Alta Murgia nebo navštívit další historická města v blízkém okolí, jako je například Alberobello se známými Trulli domky.


Dovolená Itálie Matera


Matera je malebné město nacházející se v jižní Itálii, v regionu Basilicata. Jeho historické jádro, známé jako Sassi di Matera, je jedinečné a v roce 1993 bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Toto starobylé město nabízí nezapomenutelnou dovolenou, spojenou s bohatou historií, úchvatným výhledem a neuvěřitelnou atmosférou.

Matera je jedním z nejstarších obydlených sídel na světě. Již před tisíci lety zde lidé vybudovali své příbytky, které jsou vytesány přímo do skalních stěn. Tyto kamenné jeskyně sloužily jako obydlí pro místní obyvatelstvo až do 20. století. Dnes můžete navštívit tyto jeskyně a procházet se po úzkých uličkách, které vás zavedou do minulosti.

Matera je skutečným otevřeným muzeem. Během procházky se můžete kochat starobylou architekturou, historickými kostely a malebnými náměstíčky. Pocítíte atmosféru minulých století a získáte představu o životě v těchto starobylých uličkách.

Jedním z nejznámějších míst v Matera je katedrála zasvěcená Madonně della Bruna, která se tyčí nad městem. Katedrála je umístěna na vrcholu kopce a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Navštívte ji večer a zažijte nezapomenutelný pohled na osvětlené město.

Další zajímavou atrakcí v Matera je také Musée d'Arte Medievale e Moderna. Toto muzeum je domovem uměleckých děl od středověku po současnou dobu a představuje bohatou historii regionu. Díky tomu si můžete prohlédnout nejen město, ale také poznat kulturní kontext a uměleckou tvorbu Matera.

Pokud si chcete opravdu užít jedinečnou atmosféru Matera, doporučuje se ubytovat ve starobylém srdci města, v jednom z mnoha přestavěných apartmánů či hotelů vytesaných do skal. Tato nabídka umožňuje návštěvníkům ponořit se do autentického prostředí a prožít tak nezapomenutelnou dovolenou v historickém městě.

Navíc, kromě procházek a poznávání historie, Matera nabízí i další aktivity. Zajímavou možností je například ochutnat místní kuchyni, která je typická pro region Basilicata. Těšit se můžete na chutné těstoviny, polévky, sýry a vína. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu - chléb ze soli, která se peče ve zvláštních pecích.

Matera je skutečným skvostem Itálie, který stojí za návštěvu. Jestliže toužíte po unikátním turistickém zážitku, nabízí Matera všechno, co si můžete přát - bohatou historii, nádhernou architekturu a nezapomenutelnou atmosféru. Přijeďte a prožijte dovolenou, která vás vrátí zpět v čase a otevře dveře do minulosti.


Ubytování Itálie Matera


Matera, město v jižní Itálii, je známé svými unikátními a historickými ubytovacími možnostmi. Matera je jedno z nejstarších osídlení v Itálii a jeho starobylé jeskyně byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Tyto jeskynní obydlí, známé jako "sassi", jsou skutečně jedinečným místem k pobytu.

Matera byla kdysi synonymem chudoby a deprivace. V 20. století bylo město považováno za nejhorší slum v Itálii a bylo dokonce předmětem hanby, až do 50. let, kdy bylo město přeřazeno a začalo procházet zásadním přeměnou. Dnes je Matera příkladem toho, jak město může vzkřísit z temných stránek minulosti a stát se turistickou destinací s řadou ubytovacích možností.

V Matera můžete najít rozmanité typy ubytování, ale nejzajímavější je samozřejmě ubytování v tradicionálních sassi. Tyto jeskynní domy byly vytesány do vápence a v dřívějších dobách sloužily jako příbytky. Dnes jsou některé z těchto sassi přestavěny na stylové hotely a apartmány, které nabízí pohodlí moderního ubytování s jedinečnou atmosférou historického prostředí.

Většina jeskynních ubytovacích zařízení v Matera dodržuje originální architekturu a charakter sassi, přičemž interiér byl přizpůsoben pro moderní pohodlí hostů. Tyto ubytovací možnosti nabízejí velkou paletu pokojů, od jednoduchých studií až po luxusní apartmány s výhledem na město. Většina z nich má také restaurace, kde si hosté mohou vychutnat tradiční italskou kuchyni.

Cestování do Matera vám umožní prozkoumat malebné uličky města a vychutnat si jedinečnou atmosféru, kterou nabízí. Matera je plná historických památek, včetně chrámů, kostelů a pevností, které svědčí o bohaté minulosti města. Navíc se můžete vydat na procházku v okolní přírodě a objevit okouzlující krajinu s olivovými háji a vinicemi.

Matera je také výchozím bodem k prozkoumání dalších památek v jižní Itálii, jako je například chrám ve městě Alberobello nebo kpamátníkovi Monte Sant'Angelo ve městě Apulie. Je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí objevovat skryté poklady nejen Matera, ale i okolních regionů.

Pokud hledáte jedinečný zážitek během svého pobytu v Itálii, doporučujeme vám navštívit Materu a ubytovat se v jednom z tradičních ubytování v sassi. Zde budete mít možnost zažít italskou historii a kulturu z první ruky a zároveň se ponořit do pohodlí současného ubytování. Matera je skutečně jedinečným místem, které stojí za to objevit.


Počasí Itálie Matera


Matera je nádherné historické město na jihu Itálie, které je známé svými jeskynními obydlími a kultivovanými vinnými sklepy. Toto město má dlouhou historii a zdejší klima je výjimečné.

Matera leží v regionu Basilicata a má středomořské podnebí. V průběhu roku zde panuje teplé a vlhké klima, s mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v lednu je kolem 10 stupňů Celsia a v červenci a srpnu průměrná teplota dosahuje vysokých 30 stupňů Celsia. V Matera je také mnoho slunečných dní, především v letních měsících.

Velkou část ročního srážkového období v Matera představují zimní měsíce. Zhruba od října do března je průměrná srážková úroveň v Matera vysoká, přičemž nejvyšší srážky jsou v listopadu a prosinci. V letních měsících, zejména v červenci a srpnu, je Matera velmi suchá.

Přestože Matera může být horká a suchá, mnoho turistů se rozhodne navštívit město v zimě nebo na jaře, kdy teploty jsou mnohem mírnější. Během těchto měsíců se Matera promění v krásné historické město, které nabízí mnoho atrakcí.

V této oblasti Itálie se také vyskytují bouřky, které mohou být náhlé a velmi intenzivní. Proto je nutné, aby turisté, kteří se rozhodnou navštívit region Basilicata, byli připraveni na toto počasí a měli vždy možnost se schovat v případě bouřky.

Zkrátka, Matera má mnoho co nabídnout turistům v průběhu celého roku, bez ohledu na to, zda se jedná o dlouhodobý pobyt nebo jen o krátkodobou návštěvu. Turisté by se však měli připravit na různorodé počasí, zejména na bouřky v průběhu letních měsíců.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky