Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Parma

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Parma


Nejčastější dotazy a odpovědi o Italii - Parma:

1. Co je to Parma?
Parma je město a provincie v regionu Emilia-Romagna v severní Itálii. Je známá pro své lahodné jídlo, krásnou architekturu a vášnivé divadlo.

2. Jak se dostanu do Parmy?
Do Parmy se nejlépe dostanete letecky přistáním na letišti v Parmě. Alternativně můžete cestovat vlakem nebo autobusem z jiných italských měst, jako je Milán nebo Bologna.

3. Jaké jsou nejlepší pamětihodnosti v Parmě?
Mezi nejlepší památky v Parmě patří dómský kostel Parma s Baptisteriem, Palazzo della Pilotta, královské divadlo Teatro Regio, Farneseho divadlo a Národní galerie.

4. Jaké je typické jídlo v Parme?
Parmezánský sýr a parmští šunky jsou dvě nejznámější speciality z Parmy. Také se vyrábí lahodné těstoviny, jako například tortellini nebo lasagne.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Parmu?
Nejlepší čas na návštěvu Parmy je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné. Město také pořádá různé festivaly a kulturní události během těchto období.

6. Jaký je průměrný rozpočet pro návštěvu Parmy?
Průměrné ceny jídel, ubytování a vstupného do památek v Parmě jsou obecně nižší než v jiných italských městech, jako je Florencie nebo Řím. Návštěva města na jeden den by mohla stát kolem 50-100 eur.

7. Můžu navštívit Parmu jako jednodenní výlet z jiného města?
Ano, můžete navštívit Parmu jako jednodenní výlet z měst jako je Milán nebo Bologna. Je však doporučeno strávit v Parmě alespoň 2-3 dny, abyste si mohli v klidu prohlédnout všechny památky a ochutnat místní kulinářské speciality.

8. Jaké jsou další blízké destinace v Parmě?
Blízké destinace zahrnují města jako je Modena, Reggio Emilia a Mantova. Také je možné udělat výlety do krásného kraje Cinque Terre nebo do okouzlujícího města Lucca.

9. Kde si mohu koupit parmazán a parmšunku?
Parmazán a parmštíšunky můžete zakoupit v mnoha místních obchodech v Parmě. Doporučuje se navštívit tradiční sýrárny nebo specializované prodejny, kde si můžete zakoupit ty nejlepší produkty.


Dovolená Itálie Parma


Itálie je země bohatá na krásné destinace pro dovolenou. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je i město Parma. Parma se nachází v severní Itálii a nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavých památek, kulinářských specialit a výjimečnou atmosféru.

Jednou z nejznámějších památek v Parmě je její katedrála, nazývaná také Dóm Svaté Maří Magdalény. Tato gotická katedrála je považována za jednu z nejdůležitějších sakrálních staveb v Itálii. Je vystavěna z místního mramoru a její interiér je bohatě zdobený. V katedrále se nachází také známý poklad, který zahrnuje nádherné církevní umění.

Další jedinečnou památkou v Parmě je Baptistérium, které se nachází před katedrálou. Toto románské baptistérium je z 12. století a je považováno za jedno z prvních románských staveb v Itálii. Baptistérium je známé také díky svému křtitelnici, která je celá vyrobena z mramoru.

Parma je také místem pro milovníky kultury a umění. V městské galerii, Galleria Nazionale, můžete najít rozsáhlou sbírku italských a evropských malířských děl. Zde můžete obdivovat díla slavných umělců jako je Correggio, Parmigianino nebo Leonardo da Vinci.

Kromě umění a památek je Parma také známá svou bohatou kulinářskou scénou. Město je domovem proslulého parmazánu, parmánské šunky a parmánského kmínu. Pokud se chcete ponořit do těchto gastronomických pochoutek, můžete navštívit jednu z místních tržnic. Zde můžete ochutnat i další místní speciality, jako jsou těstoviny s tuňákem a rajčaty, nebo tortellini plněné houbami.

Parma je také výchozím bodem pro objevování okolních italských regionů. Například nedaleko se nachází město Modena, které je proslulé svými historickými budovami a okouzlujícím historickým centrem. Další zajímavou destinací v blízkosti je Verona, která je známá díky svému amfiteátru a jako město, ve kterém se odehrává slavná Shakespearova hra Romeo a Julie.

Parma je tedy skvělou volbou pro dovolenou v Itálii. Nabízí jedinečnou kombinaci historie, kultury, výjimečné gastronomie a krásného okolí. Přijďte si vychutnat vše, co toto krásné město a jeho okolí nabízí.


Počasí Itálie Parma


Itálie - Parma: Kde se slunce snoubí s oblaky

Itálie, země módy, umění a historických památek, je prosvícená sluncem a oplývá různými klimatickými oblastmi v závislosti na geografické poloze. Mezi těmito oblastmi se nachází i město Parma. Jaké počasí zde můžeme očekávat?

Parma, hlavní město stejnojmenné provincie v regionu Emilia-Romagna, se může pochlubit mírným kontinentálním klimatem, které je ovlivněno její položkou v severní Itálii. V létě se teploty pohybují v průměru od 25 do 30 °C, přičemž mohou přesáhnout i hranici 35 °C. Noci jsou obvykle příjemné a teploty klesají na 15 až 20 °C. V tomto období je také patrná vyšší pravděpodobnost srážek, přičemž srážkový úhrn je nejvyšší v květnu a červnu.

Podzim v Parmě nabízí mírnější teploty, které se pohybují mezi 18 a 25 °C. To je čas, kdy se mnozí obyvatelé, ale i turisté, vypraví do parcích a zahrad, aby si užili krásu narůžovo zabarvených listů stromů. Na konci listopadu a začátku prosince lze očekávat chladnější teploty, které se pohybují kolem 10 °C ve dne a okolo 5 °C v noci. Srážky jsou během podzimu obecně nižší než v létě, ale občasné deštivé dny jsou stále možné.

Zima v Parmě je poměrně chladná, ale přesto mírná. Průměrné teploty se pohybují kolem 5 až 10 °C, se sněhovými srážkami jen ojediněle. Dutiny a údolí blíže Apenninám mohou být postiženy mírným sněhem, zatímco město samotné zažívá spíše chladné a deštivé dny. Oblečení by mělo být teplejší, aby se lidé udrželi v teple při chladných ranních a večerních hodinách.

Jaro je nejkrásnějším obdobím v Parmě. Teploty se v průměru pohybují od 15 do 20 °C. Květen je vrcholem kvetoucího období, kdy se město promění v moře barevných květů a zeleně. Jemné deště jsou v tomto období častější, ale nijak zásadně neovlivňují počasí a radost z procházek po městě.

Celkově lze říci, že Parma nabízí příjemné a mírné počasí po většinu roku. Teploty jsou příjemné a srážky jsou rozloženy relativně rovnoměrně přes celý rok. To umožňuje obyvatelům a návštěvníkům vychutnávat si město a jeho památky bez zbytečného narušení počasím. Takže ať už se chystáte na prohlídku historického centra, na ochutnávku lahodné parmazánu nebo si užít nějaký místní festival, můžete si být jistí, že počasí nezklame.


Letenka Itálie Parma


Letenky do Itálie jsou vždy oblíbenou volbou mezi cestovateli, kteří touží pozkoumání jedinečné italské kultury, architektury a kulinářských lahůdek. Jedním z fascinujících italských měst, které stojí za návštěvu, je Parma. Letenky do Parmy nabízí skvělou příležitost prozkoumat tuto krásnou destinaci.

Parma, nacházející se v regionu Emilia-Romagna, je historickým a kulturním centrem s bohatým dědictvím renesanční, gotické a barokní architektury. Město je také známé svými vynikajícími gastronomickými specialitami, jako je slavná parmazánská šunka (prosciutto di Parma) a parmazán.

Při návštěvě Parmy se nedá vyhnout prohlídce Palazzo della Pilotta, impozantní budovy s bohatou historií. Nachází se zde řada významných muzeí, včetně Národní galerie, která uchovává umělecká díla italských mistrů jako Correggio a Parmigianino. Dalším nejvýznamnějším místem, které nelze opomenout, je Baptisterium San Giovanni, jeden z nejdůležitějších raně křesťanských kostelů v Itálii.

Pro milovníky opery je parmánské divadlo Teatro Regio neodolatelnou atrakcí. Již od roku 1829 se zde odehrávají významné operní představení, která přitahují diváky z celého světa. Při návštěvě tohoto divadla si můžete vychutnat jedinečnou atmosféru opery ve skvěle zachovalém historickém prostředí.

Jedním z vrcholů návštěvy Parmy je samozřejmě ochutnávka místních specialit. Parmazánská šunka a parmazán jsou samy o sobě lákadlem. Parmský sýr se vyrábí tradičním způsobem od 13. století a je známý svým unikátním slaným a plným chutí. Pokud si přejete zažít autentickou parmánskou kuchyni, nezapomeňte si vychutnat také slavnou parmigiano-reggiano omáčku, tortellini nebo těstoviny s rajčatovou omáčkou.

Letenka do Parmy je proto nejen skvělou volbou pro milovníky kultury, ale také pro gurmány a foodies. Kombinace kulturních památek a jedinečné gastronomie dělá Parmskou region jedním z nejlepších cestovních destinací v Itálii.

Chcete-li si užít dovolenou v Itálii, pak letenka do Parmy je skvělou volbou. Vydejte se na cestu do tohoto fascinujícího italského města a nechte se unést jeho krásou, historií a vynikající kuchyní. Ujistěte se, že máte k dostání letenku zpátky, protože možná, že Parma vás nikdy nepustí ze svých kouzelných míst.


Ubytování Itálie Parma


Itálie je známá svou krásnou krajinou, bohatou historií a bohatou kulturou. A jedním z nejvíce fascinujících měst v Itálii je Parma. Nachází se v regionu Emilia-Romagna, který je známý svým vynikajícím jídlem a také jako domovský region některých z nejlepších italských kuchařů a mistrů sýra.

Pokud plánujete návštěvu Parmy, je důležité zvolit správné ubytování, které vám umožní objevit toto fantastické město a vychutnat si všechny jeho lahodnosti.

Parmu můžete navštívit jako součást výletu do Itálie nebo si užít krásy regionu Emilia-Romagna samostatně. Bez ohledu na to, jak dlouho se rozhodnete pobyt ve městě, je důležité zvolit si ubytování, které splňuje vaše potřeby a představy.

Parmu můžete objevovat pěšky, takže ideální umístění ubytování je v historickém centru města. Zde najdete mnoho boutique hotelů a penzionů, které vám poskytnou autentický zážitek a přístup k všem hlavním atrakcím Parmy. Mějte však na paměti, že pokud se rozhodnete zůstat v centru města, může to být trochu hlučné kvůli rušnému nočnímu životu a turistickým atrakcím.

Pokud preferujete klidnější prostředí, můžete zvolit ubytování mimo centrum města. Parmu obklopuje malebná venkovská krajina, která je ideální pro ty, kteří hledají relaxaci a klid. Zde najdete krásné venkovské vily a statky, které nabízejí luxusní ubytování a mnoho aktivit na čerstvém vzduchu, jako je procházka vinnými sklepy, cyklistika či jízda na koni.

Další možností je zůstat v moderních a pohodlných hotelych v okolí města. Mnoho z nich se nachází blízko k dálničním připojením a je ideální pro ty, kteří chtějí objevovat nejen Parma, ale také blízké atrakce jako je Bologna nebo Modena.

Ačkoli Parmu není těžké objevovat, je zde také možnost pronajmout si auto a objevit okolní regii. Takto můžete navštívit města, jako je Verona, Florencie nebo i Benátky, která jsou v rozumné vzdálenosti od Parmy.

Když zvolíte ubytování v Parmě, budete mít také šanci ochutnat její slavnou gastronomii. Parmezán, parmští šunka a balsamický ocet jsou pro tuto oblast typické speciality, které si nemůžete nechat ujít. Mnoho hotelů a penzionů umožňuje hostům ochutnat tyto lahůdky a dokonce nabízí kurzy vaření, kde se můžete naučit připravovat tyto autentické pokrmy sami.

Takže ať už plánujete krátkou návštěvu nebo prodloužený pobyt v Parmě, je důležité zvolit si ubytování, které splní vaše očekávání a umožní vám vychutnat si vše, co toto úžasné město a jeho okolí nabízí. Ať už si vyberete historický hotel v centru města nebo klidnou venkovskou vilu, Parmu si určitě zamilujete již od prvního okamžiku.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky