Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Pienza

Dovolená Itálie Pienza


Pokud je Itálie na vašem seznamu přání na dovolenou, pak byste neměli nechat ujít návštěvu malebného městečka Pienza. Ležící v regionu Toskánsko, toto úchvatné město je známé svou krásnou architekturou, památkami a překrásným výhledem na okolní krajiny.

Pienza, původně známá jako Corsignano, byla přestavěna v 15. století na příkaz papeže Pia II. Papež Pius II. chtěl z tiché vesnice vytvořit ideální renesanční město. A díky svému architektonickému designu a pečlivě plánovanému urbanismu se úspěšně proměnila v nesmírně krásné město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

V centru města se nachází jeden z hlavních turistických lákadel, Piazza Pio II., náměstí s úžasnou katedrálou. Katedrála Pienza, která byla postavená v roce 1462, je nejvýznamnější památkou města. Její architektura je dokonalým příkladem renesančního stylu, s elegantními oblouky a zdobenými detaily. Vnitřek katedrály je stejně ohromující jako vnějšek, s freskami a sochami, které vytvářejí vzrušující atmosféru.

Další významnou památkou je Palazzo Piccolomini, palác postavený pro rodinu Piccolomini, která byla spojena s papežem Piem II. Palác je obklopen krásnými zahradami a nabízí nádherný výhled na toskánskou krajinu. Jeho interiér je také fascinující, s bohatě zdobenými freskami a historickým nábytkem.

Pienza je rovněž proslulá svou gastronomií, a proto byste měli ochutnat některé z místních specialit. Nezmeškejte chuťovou explozi tradičních sýrů pecorino, které jsou v této oblasti vysoce ceněny. Můžete si také vychutnat slavnou toskánskou kuchyni, která je bohatá na výborná vína, těstoviny, olivový olej a další lahůdky.

Přestože je Pienza relativně malé město, zdejší atmosféra je klidná a relaxační. Pobyt zde vás uklidní a na chvíli vás odstaví od ruchu velkých měst. Procházka po úzkých, křivolakých uličkách vás přenese do minulosti a dá vám pocit, jako byste byli v jedné z italských filmových scén.

Pienza se nachází také v srdci toskánské krajiny, která je známá svými malebnými vinicemi a poli slunečnic. Pokud máte rádi přírodu a venkovskou idylu, měli byste si udělat čas na prozkoumání okolních krajin. Můžete si pronajmout kolo a projet se krásnou toskánskou krajinou, navštívit nějaké okolní vinice a ochutnat vína, nebo si jednoduše užít piknik na kraji pole slunečnic.

Pienza je jedno z těch míst, které vám zůstanou v paměti na celý život. Jeho krása, historie a relaxační atmosféra vás přitáhnou a učiní z vaší dovolené v Itálii nezapomenutelný zážitek. Jestliže hledáte místo, kde můžete prozkoumat italské umění, architekturu a přírodu, Pienza by měla být na vrcholu vašeho seznamu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Pienza


1. Jak se dostat do Pienzy z Říma?
Odpověď: Nejběžnější způsob, jak se dostat do Pienzy z Říma, je cesta vlakem. Nejprve musíte dojet vlakem do města Chiusi, a odtud se přestoupit na autobus do Pienzy. Doba cesty je asi 2-3 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Pienze?
Odpověď: Pienza je známá především pro svou historickou část, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi nejlepší památky patří katedrála Santa Maria Assunta, Palazzo Piccolomini a Palazzo Comunale.

3. Kde se dá ubytovat v Pienze?
Odpověď: Pienza nabízí širokou škálu ubytovacích možností, včetně hotelů, B&B, apartmánů a agriturismů. Je vhodné rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících.

4. Jaká je typická italská kuchyně v Pienze?
Odpověď: Pienza je známá pro své lahodné sýry, zejména pecorino, který se vyrábí z ovčího mléka. Mezi další typické speciality patří různé druhy těstovin, olivový olej a místní vína.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Pienzu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Pienzy je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příjemné a město není přeplněné turisty. V letních měsících může být velmi horko a město je více turisty navštěvované.

6. Můžete mi doporučit nějaké další města v blízkosti Pienzy, která bych měl/navštívit?
Odpověď: Pokud máte čas a rádi objevujete další města, doporučujeme navštívit Montepulciano, Montalcino a Siena, která jsou všechna v dosahu Pienzy a jsou plná historie, kultury a vynikajícího jídla.


Počasí Itálie Pienza


Itálie je krásná země s mnoha fascinujícími městy a místy, mezi nimiž vyniká Pienza. Toto malebné město se nachází v oblasti Tuscany, v provincii Siena a je obklopené kopci a poli, které producují vynikající vína a olivový olej.

Pokud se chystáte navštívit Pienzu, musíte si dát pozor na počasí. Město leží v oblasti s mírným podnebím, což znamená, že počasí je poměrně příjemné téměř po celý rok. Nicméně, jako v oblasti Tuscany, Počasí se může měnit náhle a může být nepředvídatelné.

Jaro a podzim jsou nejlepší časy na návštěvu Pienzy, protože teploty se pohybují mezi 15 a 20 stupni Celsia a je méně turistů. V létě je velmi horko, s teplotami kolem 30 stupňů Celsia a město může být přeplněné turisty. Zimní období je nejchladnější, s teplotami okolo 10 stupňů Celsia, ale většina turistických atrakcí je otevřena a město je klidnější.

Kromě teplot může být počasí v Pienze vlhké a deštivé, zejména v období od října do dubna. V odpoledních hodinách se mohou vyskytnout bouřky, ale ty jsou obvykle krátké a intenzivní.

Při plánování cesty do Pienzy je důležité si zkontrolovat předpověď počasí a vzít si s sebou vhodné oblečení. Město je známé svými kamenitými uličkami, takže se doporučuje obutí s pohodlnými botami, ať už jdete kamkoli.

Navštívit Pienzu je zážitek, který nelze popsat slovy. Krásné uličky, výhled na toskánskou krajinu a úžasná místní kuchyně nezůstanou nezapomenutelné. Ať už se rozhodnete navštívit Pienzu kdykoliv během roku, určitě si užijete krásné okamžiky.


Letenka Itálie Pienza


Pienza je malé město v Toskánsku, které se nachází v krásné krajině mezi Sienou a Montepulcianem. Je to krásné místo s malebnými uličkami, středomořskou atmosférou a úchvatnými krajinami, které můžete objevovat pěší turistikou nebo autem.

Aby se dostali do Pienzy, cestovatelé mohou přistát v některém z následujících letišť - letiště Florencie, letiště Pisy nebo letiště Řím-Fiumicino. Florence a Pisa jsou vzájemně vzdáleny asi 130 km a cesta autem z letiště trvá přibližně 2 hodiny. Z Ríma, což je asi 200 km daleko, můžete na jih dojet do Pienzy přibližně za 3 hodiny.

Letenky do Itálie jsou k dispozici po celý rok. Nejlepší sezóna pro návštěvu Pienzy je od dubna do října, kdy je počasí příjemné a slunečné. Turisté mohou využít několik možností při hledání levných letenek do Itálie.

Letiště ve Florencii a Pise mají denní přímé lety do největších evropských letovisek, včetně Barcelony, Paříže, Londýna a Amsterdamu. Na druhé straně Řím-Fiumicino nabízí přímé lety většinou ke vzdálenějším destinacím jako jsou New York, San Francisco a Sydney.

Pokud hledáte levné letenky do Pienzy, můžete navštívit některé z letových vyhledávačů jako je Expedia, Kayak nebo Skyscanner. Tyto stránky porovnávají ceny letů různých leteckých společností a pomáhají cestujícím najít nejlepší nabídky.

Když se dostanete do Pienzy, budete ohromeni krásou města. Můžete procházet uličkami, které jsou plné krásných středověkých paláců a kostelů nebo si vychutnat místní speciality jako pečené vepřové, sýr Pecorino a Chianti. Piena je zároveň dobrou základnou pro objevování Toskánska a okolního regionu, včetně Montalcina, vinařského města Pienza, San Gimignano a Sieny.

Pienzu navštěvují každoročně stovky tisíc turistů a nezoufejte, i když se ocitnete v centru dění, stále najdete klidná a odlehlá místa, které jsou o něco menší, ale stále krásná. Protože Pienza je tak malé město, všechny hlavní atrakce jsou v docházkové vzdálenosti jeden od druhého a můžete je objevovat pěšky. Pozor si však dejte na několik nástrah například kamenné uličky s kamenitým podložím a kočky, které se na cestách pozdávají.


Ubytování Itálie Pienza


Italské město Pienza, nacházející se v regionu Toskánsko, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. Jeho nádherná architektura, úchvatné výhledy na toskánskou krajinu a bohatá historie přitahují každoročně tisíce návštěvníků z celého světa. Aby však tento zážitek byl opravdu nezapomenutelný, je důležité zvolit si správné ubytování.

Pienza je známá svými malebnými uličkami, historickými budovami a krásnými náměstími, proto je ideálním místem pro ubytování ve středověkém paláci nebo útulném rodinném penzionu. V centru města se nachází řada boutique hotelů, které nabízejí luxusní a romantické ubytování s nádhernými výhledy na okolní krajinu. Tyto hotely často zahrnují wellness centra, venkovní bazény a restaurace s italskou kuchyní, abyste si mohli opravdu vychutnat vaši dovolenou.

Pokud preferujete klidnější a přírodnější prostředí, Pienza má také mnoho agriturismů a venkovských vil, které nabízejí ubytování na samotě uprostřed toskánského venkova. Tyto ubytovací možnosti vám umožní zažít opravdovou atmosféru Itálie a vychutnat si klid a krásu toskánské krajiny. Mnoho z těchto venkovských ubytování také produkuje vlastní víno a olivový olej, což vám umožní ochutnat tradiční toskánské speciality.

Pro ty, kteří preferují nezávislost a svobodu, je také možné najmout si dovolenou apartmán či vilu. Tato možnost nabízí větší soukromí, vlastní kuchyň a obývací prostor, a je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Mnoho z těchto apartmánů a vil se nachází v blízkosti historického centra Pienzy a je tak ideálním výchozím místem pro prozkoumávání města a okolních atrakcí.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, je důležité si zajistit rezervaci s dostatečným předstihem, zejména v letních měsících, kdy je Pienza nejrušnější. Rezervace vám zajistí, že si vyberete ubytování, které splňuje vaše představy a přispěje k nezapomenutelnému pobytu v tomto nádherném italském městě.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, tradiční agriturismo nebo soukromý apartmán, ubytování v Pienze vám poskytne krásné vzpomínky na váš dovolenou v Itálii. Příjemný pobyt!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky