Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Sardinie

Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Sardinie


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Sardinie?
Nejlepší doba na návštěvu Sardinie jsou měsíce květen až červen a září až říjen. V těchto měsících je počasí příjemné a méně turistů.

2. Kolik stojí průměrný hotelový pokoj na Sardinii?
Průměrná cena hotelového pokoje na Sardinii se pohybuje okolo 80 až 120 eur za noc.

3. Jaké jsou nejkrásnější pláže na Sardinii?
Mezi nejkrásnější pláže na Sardinii patří Cala Goloritzé, Spiaggia del Principe, La Pelosa Beach a Porto Giunco.

4. Můžu používat eura na Sardinii?
Ano, v Itálii, a tedy i na Sardinii, se platí eurem.

5. Jaký jazyk se mluví na Sardinii?
Oficiálním jazykem Sardinie je italština, ale mnoho lidí mluví také sardinským dialektem.

6. Jde se na Sardinii dobře jíst?
Ano, Sardinie nabízí vynikající kuchyni, kterou ovlivnila dlouhá historie ostrova. Mezi místní speciality patří pane carasau (křupavá placka), malloreddus (tradiční sardinská těstovina) a pescado azzurro (modrá ryba).

7. Kolik stojí letenka z Prahy na Sardinii?
Cena letenky z Prahy na Sardinii se pohybuje v průměru okolo 200 až 400 eur v závislosti na sezóně a dostupnosti letů.

8. Jaká je doprava na Sardinii?
Na Sardinii je možné používat autobusy, vlaky a pronajmout si auto. Mnoho míst na Sardinii je dostupných pouze automobilem.

9. Je Sardinie bezpečná pro turisty?
Sardinie je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Je však důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

10. Jaká jsou oblíbená turistická místa na Sardinii?
Mezi nejpopulárnější turistická místa na Sardinii patří Costa Smeralda, Alghero, Stintino a Cagliari.


Ubytování Itálie Sardinie


Itálie je země s bohatou historií, kulturou a nádhernými přírodními scenériemi. Její nekonečné pobřeží lemují malebná města a vesnice, které jsou plné kulinářských zážitků a kulturních atrakcí. Mezi nejkrásnější a nejpopulárnější ostrovy patří bezpochyby Sardinie. Tento středomořský ostrov je známý svými bílými plážemi, tyrkysovými vodami a fascinujícími zříceninami starověkých civilizací. Pokud se chystáte navštívit Sardinii, prostřednictvím tohoto článku se dozvíte o nejlepším ubytování, které zde najdete.

Ubytování v Sardinii zahrnuje rozmanité možnosti: prémiové hotely, butikové hotely, Bed and Breakfast, agriturismo nebo apartmány. Všechny tyto možnosti nabízejí luxusní ubytování s nádhernými výhledy.

Jeden z nejlepších luxusních hotelů na Sardinii je Hotel Cala di Volpe. Tento prémiový hotel se nachází v blízkosti města Porto Cervo a nabízí nejlepší služby a vybavení. Hotel je zasazen do úchvatného přírodního ráje a je obklopen těmi nejkrásnějšími plážemi. K dispozici jsou také restaurace s regionálními specialitami, fitness centrum a pětihvězdičkové služby.

Další možností je Boutique Hotel Su Sergenti. Tento stylový butikový hotel se nachází v malé obci San Giovanni Suergiu, harmonicky propojený s přírodou. Nabízí elegantní pokoje se soukromou terasou s výhledem na zahrady a okolní krajiny. Kromě toho je k dispozici bazén, slunná terasa a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční sardinskou kuchyni.

Pokud hledáte útulné a levné možnosti, pak své bydlení v Sardinii najdete v Bed and Breakfast. Jedním z nejlepších Bed and Breakfast na Sardinii je B&B Domus de Janas Sul Mare. Nachází se v tiché lokalitě, 100 metrů od pláže v Arbataxu, v regionu Ogliastra. Nabízí velké a vkusně zařízené pokoje s výhledem na moře a snídaně zahrnutá v ubytovací ceně.

Alternativou k uvedeným možnostem ubytování jsou apartmány. Kterýkoliv apartmán, který si na Sardinii pronajmete, nabídne skvělé možnosti, jak strávit příjemné chvíle na pláži nebo se věnovat turistickým výletům v této oblasti. Luxusní apartmány Casa Degli Aranci se nacházejí v obci Stintino ve východní části Sardinie a nabízejí prostorné balkony s výhledem na záliv. Apartmán je elegantně zařízený a má dobře vybavenou kuchyň a soukromé parkoviště.

Sardinie je ostrov, který nabízí krásné pláže a fascinující historii. Pro cestovatele, kteří hledají nejlepší zážitek, jsou k dispozici různé možnosti ubytování od luxusních hotelů a butikových hotelů, Bed and Breakfast až po privátní apartmány. Kterýkoli z těchto typů ubytování vám umožní nejlepší zážitek z návštěvy tohoto kouzelného ostrova.


Letenka Itálie Sardinie


Sardinie, jantarová perla Středozemního moře, je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších destinací pro dovolenou v Itálii. Tato nádherná ostrovní oblast láká návštěvníky svou překrásnou přírodou, úchvatnými plážemi, křišťálově čistým mořem a bohatou historií. Prozkoumejte toto tajemné místo a dopřejte si nezapomenutelný zážitek.

Návštěva Sardinie začíná s příletem do jednoho ze dvou největších letišť na ostrově – Cagliari, nacházejícího se na jihu, nebo Olbii na severovýchodě. V dnešní době je možností zakoupit letenky do Sardinie mnoho, ať už přes klasické letecké společnosti, či nízkonákladové dopravce. Je tedy otázkou vašich preferencí a rozpočtu, kterou možnost si vyberete.

Po příletu na jedno z letišť je čas vyrazit na cestu za objevováním Sardinie. Cagliari, hlavní město ostrova, je ohromujícím městem nabízejícím velké množství historických památek a malebných uliček. Vydejte se na procházku po pevnosti Castello, se svými úchvatnými výhledy na město a moře. Užijte si procházku po nábřeží Piazza Yenne s množstvím kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční sardinskou kuchyni.

Jižní pobřeží Sardinie je známé svými dlouhými bílými plážemi a tyrkysovým mořem. Navštivte nedaleký přírodní park Molentargius-Saline, kde můžete sledovat různé druhy ptáků v jejich přirozeném prostředí.

Pokud vás zajímá historie, vyrazte na sever ostrova do města Alghero, které je bohaté na středověké památky. V Algheru se nachází také jeden z nejkrásnějších přístavů v celé Itálii, kde si můžete vychutnat výbornou americkou salát s výhledem na opulentní jachty.

Nezapomeňte si udělat výlet na poloostrov Capo Caccia, kde se nachází jedinečná skalní formace Grotta di Nettuno. Tato jeskyně je dosažitelná pouze lodí nebo po strmých schodech vyhloubených ve skále. Přírodní úkaz jeskyně, který si vytvořil během tisíců let kapkami vody, vás ohromí svojí krásou a tajemností.

Ať už se vydáte na sever nebo na jih, krása Sardinie vás zcela jistě překvapí a zaujme. Ponořte se do krásné přírody, užívejte slunečního záření na plážích a prozkoumejte bohatou historii tohoto fascinujícího místa. Na Sardinii si můžete vychutnat autentickou italskou atmosféru s prvky středomořské kultury, která vás okouzlí.

Pokud hledáte dovolenou plnou relaxace, dobrodružství a nezapomenutelných zážitků, Sardinie je ideálním místem pro vás. Pojďte objevit zázraky tohoto ostrova a zažít neuvěřitelné dobrodružství. Nezapomeňte si zakoupit letenku do Sardinie a připravit se na nezapomenutelnou dovolenou!


Dovolená Itálie Sardinie


Pokud plánujete strávit dovolenou na krásném ostrově Sardinie v Itálii, rozhodně se můžete těšit na úžasné památky, ohromující přírodu a úžasné pláže. Sardinie je jedním z nejkrásnějších a nejexkluzivnějších míst v celé Itálii a nabízí návštěvníkům spoustu možností, jak si užít svůj volný čas.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí na Sardinii je Costa Smeralda, což je úchvatné pobřeží délky 55 kilometrů. Toto místo je známé svými malebnými plážemi, tyrkysovou vodou a bohatou flórou a faunou. Zdejší pláže jsou ideální pro odpocinek a opalování, ale také pro různé vodní sporty, jako je potápění, surfování nebo jachting.

Dále na ostrově můžete navštívit hlavní město Cagliari. Tato starobylá přístavní metropole je plná historických památek, jako je katedrála Santa Maria, kde můžete obdivovat relikviář v podobě svatého kalicha. Na náměstí Piazza del Palazzo najdete viceprezidentský palác a letní sídlo guvernéra Sardinie. Cagliari je také známé svou skvělou kuchyní a můžete tady ochutnat tradiční sardinská jídla, jako je su porcheddu (grilované vepřové maso) nebo malloreddus (tradiční sardinské těstoviny).

Pokud máte rádi přírodu a outdoorové aktivity, doporučuji navštívit Národní park Gennargentu. Tento park nabízí nádherné horizonty, nepopsatelnou přírodu a možnost procházek po horských stezkách. Můžete se vydat na jednodenní treky a kochat se nádherným výhledem na okolní krajinu. Pokud máte rádi jízdu na kole, park také nabízí příležitosti k cyklistice.

Pro ty, kteří mají rádi historii, je tu také na Sardinii mnoho archeologických nalezišť. Nejvýznamnější z nich je nuragský komplex Su Nuraxi, který je zařazený na seznamu UNESCO. Tento starobylý kostel byl postaven kolem roku 1500 před naším letopočtem a je velmi dobře zachovaný. Je to skvělé místo na poznávání historie a naučení se něco nového.

V neposlední řadě, pokud jste na Sardinii, nemůžete vynechat možnost ochutnat slavné sardinské víno Cannonau. Toto červené víno je vyrobeno z hroznů pěstovaných na Sardinii a je známé svou výjimečnou chutí a bohatou historií. Můžete navštívit některé z místních vinařství a ochutnat tuto lahůdku přímo od výrobce.

Sardinie je zkrátka dokonalým místem pro dovolenou, které nabízí krásnou přírodu, historické památky, úžasné pláže a skvělé jídlo a víno. Pokud plánujete dovolenou v Itálii, Sardinie rozhodně stojí za to navštívit.


Počasí Itálie Sardinie


Itálie, země slunce, chutí a krásných pláží, je také domovem jednoho z nejzajímavějších klimatických regionů - Sardinie. Tato ostrovní destinace je známá pro své teplé, mediteránní podnebí, které přitahuje mnoho turistů z celého světa.

Sardinie je ostrov nalézající se v Tyrhénském moři, nedaleko západního pobřeží Itálie. Díky své poloze a okolnímu moři má Sardinie mnoho výhod, které ovlivňují její klima. Hlavními faktory jsou Středozemní moře, které funguje jako regulátor teploty, a břehové hory, které brání větrům a vytvářejí soukromé mikroklima.

Klima na Sardinii je typicky mediteránní, s horkými, suchými léty a mírnými deštivými zimami. Léto na ostrově je slunné a teplé, přičemž průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 35 °C. Díky přítomnosti moře a příjemným větrům je však teplo snesitelné.

Zima na Sardinii je mírná, s průměrnou teplotou kolem 12 °C. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy teploty klesají na přibližně 8 °C. Přestože je zima mírná, srážky jsou v těchto měsících časté. Deštivé období trvá od listopadu do února, ale srážky se vyskytují i během jara a podzimu.

Pro turisty je jaro a podzim ideálním obdobím k návštěvě Sardinie. Teploty jsou příjemné, kolem 20 °C, což je ideální pro objevování krás ostrova. Slunce je stále dostatečně silné a turisté mohou využívat nádherných pláží a dalších venkovních aktivit.

Vzhledem k různorodosti terénu na Sardinii existují i malé rozdíly v klimatu mezi jednotlivými regiony ostrova. Vnitrozemí je známé pro svou horskou krajinu s mírnějším podnebím než v pobřežních oblastech. Na jihovýchodě ostrova je přímořské město Cagliari, které se vyznačuje horkým letním podnebím.

Celkově lze říci, že počasí na Sardinii je velmi příjemné a přispívá k turistické atraktivitě ostrova. Bez ohledu na roční období lze očekávat slunečné dny, teplé teploty a krásné pláže. Pro ty, kteří si chtějí užít letní dovolenou plnou slunění na pláži a koupání v moři, je Sardinie ideálním cílem. Pro ty, kteří preferují mírnější teploty a objevování přírodních krás ostrova, jsou jaro a podzim nejlepšími obdobími k návštěvě.

V každém případě je Sardinie jedinečnou destinací a její příjemné klima je jedním z jejích mnoha lákadel. Bez ohledu na vaše preference v počasí, Sardinie vždy nabídne něco pro každého.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky