Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Japonsko Fukuoka

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Fukuoka


1. Jaké je hlavní město Japonska?
Odpověď: Hlavním městem Japonska je Tokio.

2. Kde se nachází Fukuoka?
Odpověď: Fukuoka je město na japonském ostrově Kyūshū.

3. Jaké jsou zajímavé turistické atrakce v Fukuoka?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Fukuoka patří Fukuoka Tower, chrám Tóchó-ji, park Ohori, zámek Fukuoka a letní festival Yamakasa.

4. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Fukuoky?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu Fukuoky je období jara (březen a duben) a podzim (říjen a listopad), kdy je zde příjemné počasí a kvetou sakury nebo lípy.

5. Jak se dostanu do Fukuoky?
Odpověď: Do Fukuoky se můžete dostat letecky přistáním na letišti Fukuoka nebo vlakem z jiných částí Japonska.

6. Jaký je typický jídlo v Fukuoce?
Odpověď: V Fukuoce je typickým jídlem ramen, což je japonská nudlová polévka s různými přísadami.

7. Jaké jsou populární festivaly v Fukuoce?
Odpověď: Mezi populární festivaly v Fukuoce patří festival Hakata Gion Yamakasa, který se koná v červenci a je doprovázen tradičními průvody a závody s nosítky.

8. Jaké jsou nejbližší pláže k Fukuoce?
Odpověď: Nejbližší pláže k Fukuoce se nacházejí na ostrově Itoshima, například pláž Shiraito nebo Maebaru.

9. Jaké jsou oblíbené nákupní čtvrti v Fukuoce?
Odpověď: Oblíbenými nákupními čtvrtěmi v Fukuoce jsou Tenjin, Hakata a Canal City, kde se nachází různé obchody, butiky a restaurace.

10. Jaké jsou další zajímavé destinace v okolí Fukuoky?
Odpověď: V okolí Fukuoky se nachází další zajímavá místa, jako jsou město Nagasaki s památkou atomové bomby, město Beppu s horkými prameny nebo ostrov Nokonoshima s rozsáhlými kvetoucími zahradami.


Počasí Japonsko Fukuoka


Japonsko je ostrovní země s různými klimatickými podmínkami od severu až k jihu. Město Fukuoka se nachází v jižní části ostrova Kjúšú a sdílí s ním japonské subtropické podnebí. To znamená, že zdejší léta jsou horká a vlhká, zatímco zimy poměrně mírné a suché.

Léto v Fukuoka začíná obvykle v květnu a trvá až do září. Průměrná teplota v červenci a srpnu se pohybuje kolem 32°C, ale v horkých dnech může být i více než 35°C. V průměru prší asi 14 dní měsíčně, což znamená, že bude obtížné najít den bez srážek. Vysoká vlhkost v kombinaci s vysokými teplotami vytváří pocit dusna a únava se může stát běžným stavem.

Podzim v Fukuoka je velmi příjemný. Začíná v září a trvá až do listopadu. Teploty klesají na příjemných 20 až 25°C, srážky se snižují a dny jsou slunné a suché. Existuje řada festivalů, kdy se město těší nádherným barevným podzimním lístím.

Zima v Fukuoka začíná v prosinci a končí během února. Průměrná teplota je v této době kolem 10°C, nicméně obracející se teploty jsou běžné. Dny jsou obvykle slunné a suché, ale teploty se mohou někdy blížit nule. Ledovky a sníh jsou vzácné, takže není třeba se obávat obtížných podmínek pro chůzi.

Jaro v Fukuoka začíná v březnu a trvá až do května. Po zimním období se teploty pomalu zvyšují, a průměrná teplota během tohoto období se pohybuje kolem 20°C. Dny jsou obvykle slunné a suché, ale mraky a srážky se mohou stát běžným jevem.

Celkově lze říci, že počasí v Fukuoka je příjemné a málo extrémní. Ovšem při návštěvě tohoto japonského města je třeba se přizpůsobit přítomnosti srážek a vysoké teploty v létě, což některým lidem může připadat nekomfortní. Nicméně, celá řada festivit a akcí se snaží toto období o něco zpříjemnit.


Dovolená Japonsko Fukuoka


Fukuoka je jedno z nejvíce atraktivních a oblíbených turistických míst v Japonsku. Nachází se na ostrově Kjúšú, který je nejjižnějším hlavním ostrovem Japonska. Město nabízí mix moderního a tradičního japonského životního stylu, spojeného s přírodní krásou a bohatou historií.

Návštěvníci Fukuoky mají na výběr širokou škálu zajímavých míst, které mohou objevovat. Mezi nejoblíbenější patří Fukuokský hrad, který je známý svými impozantními zdmi a krásnými zahradami. Uvnitř hradu se nachází muzeum, které představuje historii a kulturu města.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je chrám Tóchódži. Tento buddhistický chrám je nejstarší v městě a slouží jako důležité místo pro místní obyvatele k meditaci a modlitbě. Pro turisty je to skvělá příležitost uchvátit se krásnou architekturou a pozorovat místní obřady.

Milovníci přírody se nebudou chtít vydat na Fukuokský botanickou zahradu. Tato rozlehlá zahrada nabízí nádherné květiny a rostliny, které zde kvetou po celý rok. Je to ideální místo pro procházky, pikniky a odpočinek od rušného městského života.

Kulinářské zážitky jsou také hlavním lákadlem Fukuoky. Nudle ramen jsou ve městě velmi oblíbené a existuje mnoho různých restaurací, které nabízejí autentické ramenové polévky. Fukuoka je také známá především svým jídlem kao-mana, což jsou vlastně opékané kuličky rýže. Pokud máte chuť na něco sladkého, vyzkoušejte slavnou fukuokskou dezertní specialitu nazývanou hakataka.

Dalším důvodem, proč navštívit Fukuoku, je blízkost k moři. Oblast Hakata Ward nabízí několik pláží, kde si můžete užít relaxační den plný slunce a písku. Existují také možnosti vodních sportů, jako je surfování nebo windsurfing, pro ty, kteří se chtějí více zabavit.

V neposlední řadě je Fukuoka také známá pro své trhy. Yatai je tržiště v centru města, které je plné stánků nabízejících místní speciality a jídla. Toto místo se stává živým a rušným večerem, kdy sem míří jak místní obyvatelé, tak turisté.

Fukuoka je takovou směsicí modernosti, tradice, přírody a japonské kultury. Je to ideální destinace pro každého, kdo se chce ponořit do atmosféry živého japonského města. Ať už jste zde na krátkou dovolenou nebo delší dobu, Fukuoka vás nadchne svou krásou a pohostinností.


Ubytování Japonsko Fukuoka


Pokud hledáte zajímavé a pohodlné ubytování v japonském městě Fukuoka, máte na výběr z mnoha možností. Toto město leží na ostrově Kyushu a je jedním z největších a nejvýznamnějších měst této oblasti.

Když budete hledat ubytování v Fukuokě, první věc, kterou byste měli zvážit, je oblast, kde se nachází hotel nebo pension. Pokud budete chtít být v centru města, pak se zaměřte na oblast Tenjin nebo Hakata. V těchto oblastech najdete mnoho hotelů a pensionů v různých cenových kategoriích.

Pokud hledáte luxusní ubytování, pak je Hôtel Nikko Fukuoka jednou z nejlepších možností. Tento hotel se nachází v centru města blízko řeky Naka, nabízí nádherné pokoje a mnoho služeb a vybavení. Kromě toho je v blízkosti mnoho obchodů, restaurací a zajímavostí, jako je například Fukuocký vědecký muzeum.

Pokud hledáte ubytování v Nižším cenovém rozmezí, pak jsou hostely nebo penziony skvělou možností. Hostel Chocolate Box je velmi oblíbený a nabízí levné pokoje nebo postele v pokojích s vysokou kvalitou služeb a vybavení. Hostel se nachází v blízkosti stanice metra Yoshizuka, což vám umožní snadno se dostat do různých částí města.

Pokud hledáte ubytování s místním koloritem, pak byste mohli zvážit tradicionální japonské ubytování, jakým je ryokan. Ryokan Takefue je jedním z nejlepších ryokanů v Fukuokě s krásnou zahradou, velkými místnostmi a mnoho bazénů a lázní. Ryokan se nachází v přírodě, kousek od centra města.

V každém případě, bez ohledu na to, na jakém typu ubytování byste se rozhodli, je Fukuoka město, které stojí za návštěvu. Toto město nabízí mnoho zajímavostí a atrakcí, stejně jako mnoho chutných japonských jídel. Proto neváhejte a naplánujte si svou cestu do Fukuoky a užijte si nezapomenutelný pobyt v jednom z nejkrásnějších měst Japonska.


Letenka Japonsko Fukuoka


Pokud máte plány na cestování do Japonska a hledáte zajímavou destinaci, kterou byste chtěli navštívit, Fukuoka je skvělou volbou. Nachází se na japonském ostrově Kyūshū a je nejen jedním z největších japonských měst, ale také je oblíbenou turistickou atrakcí díky své bohaté historii, kultuře a moderním atrakcím.

Předtím než se vypravíte na svou cestu do Fukuoky, je důležité najít vhodnou letenku. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí možnosti letu do Fukuoky z různých částí světa. Lety z Evropy do Fukuoky obvykle zahrnují přestupy na mezinárodních letištích v Tokiu nebo Osace. Pokud cestujete z USA, některé aerolinky nabízejí přímé lety z měst jako je Los Angeles nebo San Francisco. Lety z ostatních asijských zemí jsou také běžné.

Přestože cena letenek může záviset na sezóně a mnoha dalších faktorech, je dobré si dát čas a porovnat různé nabídky. Existují různé webové stránky, které vám pomohou najít nejlepší letenky za nejlepší cenu. Při hledání letenek do Fukuoky se ujistěte, že také zohledníte přestupy a časový rozvrh, abyste měli větší pohodlí při cestování.

Po příletu na letiště v Fukuoka si můžete začít užívat vše, co město nabízí. Jednou z nejvíce navštěvovaných atrakcí je Fukuoka Tower, 234 metrů vysoká věž s vyhlídkovou plošinou, která nabízí impozantní výhled na celé město. Další zajímavou atrakcí je ostrov Šikanošima, který je dosažitelný trajektem a nabízí příležitost pro relaxaci na pláži, procházky a pozorování překrásné přírody.

Historickým centrem Fukuoky je Hakata, která je známá svými kláštery, trhy a tradicemi. Navštívte Hakata Traditional Craft and Design Museum, abyste se dozvěděli více o tradičním umění a řemesle této oblasti. Živou čtvrtí, která je plná restaurací, obchodů a nočního života, je Tenjin. Zde si můžete vychutnat gastronomické speciality Fukuoky.

Pokud máte rádi Japonskou kulturu, nezapomeňte navštívit Nishijin, což je oblast plná tradičních japonských domů a zahrad. Zde si můžete pronajmout tradiční kimono a procházet se po malebných uličkách.

Fukuoka také nabízí mnoho dalších zajímavostí, jako je Fukuoka Dome - stadion, který hostí různé sportovní akce, jako je například baseball. Vydejte se na nákupní maraton v nákupním centru Canal City Hakata nebo se projděte podél řeky Óno, která nabízí příjemné procházky a cykloturistiku.

Fukuoka je město, které kombinuje starověkou historii s moderními atrakcemi. Letenka do Fukuoky je tedy skvělou volbou pro každého, kdo chce objevovat japonskou kulturu, ochutnat kulinářské speciality a prozkoumat nádhernou přírodu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky