Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Japonsko Kamakura

Letenka Japonsko Kamakura


Kamakura je malebné historické město nacházející se ve vzdálenosti asi 60 kilometrů jihovýchodně od Tokia, v japonské prefektuře Kanagawa. Toto město je známé pro své krásné zahrady, chrámy, historické památky a úchvatné přímořské prostředí. Pro milovníky japonské kultury a historie je Kamakura nejednou nevyhnutelnou zastávkou při návštěvě Japonska.

Chcete-li se dostat do Kamakury, můžete využít letenky do Japonska. Hlavním mezinárodním letištěm v Tokiu je Letiště Narita, které je vzdálené asi hodinu jízdy od Kamakury. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí spojení do Narity, kde můžete rezervovat svou letenku. Mezi nejznámější letecké společnosti patří Japan Airlines, ANA (All Nippon Airways), Emirates, Lufthansa a mnoho dalších.

Po příletu do Tokia můžete využít různých možností dopravy, abyste se dostali do Kamakury. Nejjednodušší způsob je využít železnici. Z letiště Narita se můžete dostat na stanici Tokyo a odtud se připojit na vlakovou linku JR Tokaido Main Line, která vás dovede do Kamakury. Celkem cesta zabere přibližně hodinu a půl.

Po příjezdu do Kamakury budete okouzleni atmosférou a historickým bohatstvím tohoto města. Jednou z největších atrakcí je Kamakurský Velký Buddha, který se nachází v chrámu Kotokuin. Tato obrovská bronzová socha je vysoká asi 13,5 metru a symbolizuje mír a harmonii. Je to skvělé místo k relaxaci a meditaci.

Další zajímavostí je Hase-dera, buddhistický chrám ležící na kopci s výhledem na moře. Tento chrám je známý svou jarní kvetoucí zahradou a krásnou sochou Kannon, buddhistického boha soucitu. V okolí se nachází mnoho dalších chrámů a svatyní, které stojí za návštěvu.

Kamakura je také známá pro svoje pláže, které jsou oblíbeným místem pro surfaře i milovníky opalování. Hořící turisté si zde mohou vychutnat odpočinek u moře po procházce historickým centrem města.

Pokud si chcete odpočinout od ruchu velkoměsta, můžete si pronajmout jízdní kolo a projet se po malebných uličkách a úzkých cestách mezi rýžovými poli. Kamakura nabízí nádhernou scenérii přírody, kterou si můžete vychutnat v klidu.

Celkově vzato, návštěva Kamakury je jako cesta do minulosti, kde lze spatřit a zažít japonskou historii a kulturu. Rezervace letenky do Japonska je prvním krokem k objevování tohoto úžasného místa, které nabízí něco pro každého. Ať už jste milovníkem historie, architektury, přírody nebo prostě jenom toužíte po klidu a odpočinku, Kamakura vám určitě nabídne nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Japonsko Kamakura


Japonsko je země bohatá na historii, kulturu a nádherné přírodní scenérie. Mezi jedno z nejpopulárnějších a nejkrásnějších turistických míst v Japonsku patří město Kamakura. Toto město se nachází na jihovýchodě Japonska, přibližně 50 kilometrů od Tokia, a nabízí návštěvníkům unikátní kombinaci historických památek, nádherných pláží a klidné atmosféry.

Jednou z hlavních turistických atrakcí v Kamakuře je Velký bronzový Budda, který se nachází v chrámu Kotoku-in. Tento obrovský sochařský klenot měří téměř 14 metrů a váží více než 120 tun. Je to jedna z největších bronzových Buddhových soch na světě a přitahuje tisíce návštěvníků každoročně. Pocit, který člověk pociťuje, když stojí před tímto majestátním a klidným obra, je prostě nezapomenutelný.

Další turistickou atrakcí, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít, je Tsurugaoka Hachimangu, nejvýznamnější šintoistický svatyně v Kamakuře. Svůj původ má až z 11. století a byl přestěhován na současné místo brzy poté. Svým návštěvníkům nabízí krásné zahrady, historické budovy a příležitosti k poznání japonského šintoismu. Tsurugaoka Hachimangu je také úzkou součástí místních tradic a slavností, jako je například festival Yabusame, který se koná každoročně v září a představuje jízdu na koni a lukostřelbu.

Kamakura je také známá svými nádhernými plážemi, které jsou oblíbeným místem pro letní aktivity a relaxaci. Pláže Zushi a Yuigahama jsou jedny z nejoblíbenějších a nabízejí písečné pláže, krásný výhled na moře a možnost vyzkoušet si například surfování či jiné vodní sporty. Návštěvníci můžou také procházet po promenádě s obchůdky a restauracemi v blízkosti pláže a vychutnat si čerstvé mořské plody a další lahůdky.

Kromě těchto hlavních atrakcí nabízí Kamakura také mnoho dalších malých chrámů a svatyní, které stojí za návštěvu, stejně jako tradiční japonské zahrady a kavárny nabízející místní speciality. Město je také obklopeno překrásnou přírodou a je ideálním výchozím bodem pro pěší túry nebo cyklistické výlety do okolních hor a lesů.

Pokud si plánujete dovolenou v Japonsku a hledáte místo plné historie, krásné přírody a klidu, neváhejte navštívit Kamakuru. Toto malebné město vás zcela jistě okouzlí svým duchem minulosti, nádhernými památkami a přívětivými obyvateli. Zaručeně si zde odpočinete a získáte jedinečný pohled na japonskou kulturu a tradice.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Kamakura


1. Co je Kamakura a kde se nachází?
Kamakura je město v prefektuře Kanagawa, asi 50 km jižně od Tokia. Je to historické a kulturní centrum Japonska, plné chrámů, svatyní a památek.

2. Jak se dostat do Kamakury?
Kamakura se snadno dostanete vlakem z Tokia nebo dalších okolních měst. Například z Tokyo Station nebo Shinjuku Station jedete asi 1 hodinu vlakem.

3. Kde najdete nejlepší místa ke fotografování v Kamakuře?
Ko-toku-in Temple s velkou bronzovou sochou Amidy a Hasedera Temple s velkou zahradou a výhledem na moře jsou dvě z nejkrásnějších míst v Kamakuře.

4. Je Kamakura turistické místo?
Ano, Kamakura je velmi populární a rušné turistické místo, zejména během jarních a podzimních dnů.

5. Co bychom si měli vzít s sebou do Kamakury?
Především byste si měli vzít pohodlné boty, protože Kamakura nabízí spoustu chůze a procházek. Kromě toho byste si měli vzít i vodu, pokrmy a sluneční brýle, protože během letního období bývá velmi horko a slunečno.

6. Kdy bychom měli navštívit Kamakuru?
Nejlepší čas na návštěvu Kamakury je během jarních nebo podzimních měsíců, kdy je tam nejkrásnější vegetace. Pokud ale chcete vidět Kamakuru bez většího množství turistů, navštivte ji na jaře nebo v zimě.

7. Co se můžeme naučit o historii Kamakury?
Kamakura byla v minulosti hlavním městem Japonska a má bohatou historii, kterou můžete objevit návštěvou řady chrámů a svatyní, jako je Tsurugaoka Hachimangu, Engaku-ji a Hachiman-gū.

8. Můžeme se v Kamakuře stravovat?
Ano, v Kamakuru najdete řadu restaurací, místních kaváren a stánků, kde si můžete vychutnat japonskou kuchyni, jako jsou ramen, sushi, tempura a další jídla.

9. Jak dlouho by měla být návštěva Kamakury?
Návštěva Kamakury by měla trvat nejméně jeden den, aby jste mohli navštívit nejvýznamnější památky a užít si atmosféru města. Pokud máte více času, můžete se plánovat návštěvu různých míst v okolí Kamakury.

10. Můžeme nakupovat v Kamakuru?
Ano, v Kamakuru najdete řadu obchodů a stánků nabízejících tradiční japonské řemeslné výrobky, jako jsou keramika, obrazy, lapače snů a další. Také jsou zde obchody s oblečením a suvenýry.


Počasí Japonsko Kamakura


Kamakura je město na jihovýchodním pobřeží Honšú, největšího ostrova Japonska a leží asi 50 kilometrů jihozápadně od Tokia. Město je známé svojí historií a kulturním dědictvím, je obklopeno západně a jižně horami a na východě je omezeno Tichomořím. Kamakura má specifické podnebí, které je ovlivněné přítomností Tichomoří a horami.

Když se podíváte na klimatickou kartu Japonska, Kamakura leží v oblasti s mírným a vlhkým klimatem s teplotami mezi 10 a 25 stupni Celsia. Leto bývá horké a vlhké a zvyšuje se riziko tajfunů a bouří, zatímco zimami jsou chladná a sucha s nízkými srážkami. Nevlídné zimní počasí nastane v průměru mezi prosincem a březnem, s teplotami, které se mohou pohybovat okolo nuly. Na druhou stranu, léta jsou teplá a vlhká, s mnoho dešťovými bouřemi a teplotami stoupajícími až k 30 stupňům Celsia.

Podnebí v Kamakura se však výrazně mění každý rok, což znamená, že je třeba být připraven na všechny druhy počasí, ať už v létě nebo v zimě. V létě je důležité se hydratovat, oblékat lehce a ujistit se, že máte při sobě deštník nebo ochranu proti slunci. V zimě se doporučuje oblékat se v několika vrstvách a mít na sobě dostatečně silné oblečení, protože teploty mohou snadno klesnout pod nulu.

Pro návštěvníky Kamakury je nejlepší období návštěvy ve jarních měsících, od března do května, kdy je počasí obvykle mírné a vlhké, a kvetou sakury (japonské třešně). Podzim je také dobrým obdobím pro návštěvu města, s mírným počasím a nádhernými barevnými scenériemi kvůli přeměně listí na stromech.

Celkově lze ale říci, že počasí v Kamakura je velmi proměnlivé a není předvídatelné. Je to město, které stojí na rozhraní Tichomoří a hor, a to znamená, že se může stát cokoliv. Proto se doporučuje být vždy připraven na všechny eventualitu, bez ohledu na roční období.


Ubytování Japonsko Kamakura


Kamakura, město s bohatou historií a krásnou přírodou, se nachází jen hodinu jízdy vlakem od Tokia a je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Kromě historických památek má Kamakura také mnoho možností ubytování, které uspokojí různé chutě, preference a rozpočty.

Pokud preferujete tradiční a autentické japonské ubytování, rozhodně byste měli zvážit pobyt v ryokanu. Ryokany jsou tradiční japonské hotely, které nabízejí zážitek z japonské kultury a tradice. Mnoho ryokanů v Kamakuře je umístěno ve starobylých budovách s působivou architekturou a okouzlujícími zahradami. Návštěvníci mohou očekávat malé a útulné pokoje s tatami (tradiční japonské rohože) a futony (matrace na zemi). Ryokany často také nabízejí teplé prameny onsen, kde si můžete odpočinout a uvolnit se po dlouhém dni objevování města.

Pro ty, kteří preferují modernější ubytování, Kamakura má také řadu hotelů a penzionů. Tyto zařízení nabízejí pohodlné pokoje s moderními vybaveními jako je klimatizace, televize, Wi-Fi připojení a soukromé koupelny. Výhodou těchto hotelů je jejich centrální poloha v blízkosti hlavních turistických atrakcí, což vám umožní snadno se dostat k historickým památkám a přírodním krásám, které Kamakura nabízí.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je zde možnost pobytu v hostelu. Kamakura má několik dobře vybavených a cenově dostupných hostelů, kde si můžete pronajmout postel v sdíleném pokoji. Hostely nabízejí pohodlná zařízení jako jsou společné koupelny, kuchyňky a společenské místnosti, které vám umožní potkat další cestovatele z celého světa a sdílet vaše dojmy z pobytu v Kamakuře.

Kamakura je také oblíbenou destinací pro jednodenní výlety z Tokia. Pokud tedy preferujete kratší pobyt, existuje možnost zůstat v jednom ze smějových hotelů nebo moderních ubytovacích zařízení v blízkosti hlavního nádraží. Tyto hotely nabízejí příjemné a komfortní pokoje s různými možnostmi stravování v okolí.

Nikoli poslední možností ubytování v Kamakuře je pronájem tradičního japonského domu nebo apartmánu. Tato možnost je oblíbená mezi rodinami nebo skupinami přátel, kteří chtějí zažít život jako místní obyvatelé. Pronájem domu nebo apartmánu vám poskytuje větší soukromí a svobodu, abyste si mohli užít svůj pobyt ve vlastním tempu.

Nebudete mít problém najít vhodné ubytování v Kamakuře, které odpovídá vašim potřebám a přání. Bez ohledu na to, zda upřednostňujete autentickou japonskou atmosféru ryokanu, pohodlí moderních hotelů či rozpočetově výhodné hostely, Kamakura vám poskytne mnoho možností, jak si užít krásu tohoto historického města.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky