Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jordánsko Al-Maghtas

Ubytování Jordánsko Al-Maghtas


Jordánsko je zemí bohatou na historii a kulturu, a jedním z jejich největších pokladů je místo nazývané Al-Maghtas. Toto místo, nacházející se na břehu řeky Jordán, si vysloužilo status světového kulturního dědictví UNESCO a je známé jako předpokládaný dějiště křtu Ježíše Krista.

Al-Maghtas se nachází asi 42 kilometrů na severozápad od hlavního města Ammánu, nedaleko hranic s Izraelem. Toto místo je považováno za jednu z možných lokalit, kde by se měl křest Ježíše odehrát podle biblických záznamů. Zdejší prostředí a kulturní bohatství vytváří jedinečnou atmosféru pro návštěvníky, hledající historii i duchovní zážitky.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Al-Maghtas, je důležité mít na paměti, že místo je chráněnou archeologickou lokalitou. Vstup na území je povolen pouze s průvodcem a vstupné je třeba rezervovat předem. Díky tomu je zachována autenticita místa a zajištěno jeho dlouhodobé přežití pro budoucí generace.

Po vstupu na území se turisté ocitnou na rozlehlém areálu, který se skládá z několika částí. Hlavní atrakcí je samozřejmě místo křtu Ježíše Krista, kde je možné vidět pozůstatky starobylého kostela a baziliky. Archeologové zde objevili mnoho starověkých relikvií, jako jsou mozaiky, fresky a další artefakty, což dává turistům jedinečnou příležitost nahlédnout do minulosti.

Další částí areálu je výstavní centrum, které slouží jako informační bod a poskytuje návštěvníkům hlubší vhled do historického významu místa. Zde jsou k dispozici interaktivní výstavy, filmové projekce a další formy prezentace, které pomáhají rekonstruovat historické události spojené s křtem Ježíše.

V neposlední řadě je zde také pamětní místo, které slouží jako obětní oltář a místo modlitby. Turisté mohou zde prožít duchovní zážitek a meditovat nad významem tohoto historického okamžiku.

Co se týče ubytování, v okolí Al-Maghtas nejsou přímo hotely nebo resorty, protože naprostá většina turistů se rozhodne zůstat v Ammánu nebo jiných větších městech. Cesta z Ammánu do Al-Maghtas trvá přibližně hodinu, a tak je možné navštívit toto místo jako jednodenní výlet.

Al-Maghtas je bezpochyby jedním z nejzajímavějších a historicky významných míst v Jordánsku. Jeho unikátní atmosféra a bohaté kulturní dědictví přitahují turisty ze všech koutů světa. Pro ty, kteří mají zájem o historii nebo náboženství, je toto místo skutečnou posvátnou oázou a zaslouží si své místo na seznamu must-see destinací.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Al-Maghtas


Níže najdete několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Jordánska Al-Maghtas:

1. Co je Jordánsko Al-Maghtas?
Jordánsko Al-Maghtas, také známé jako Betánie přes Jordán, je historické místo na břehu řeky Jordán v Jordánsku. Bylo to právě zde, kde se podle biblické tradice Ježíš Kristus setkal s Janem Křtitelem a byl pokřtěn.

2. Jak se dostanu do Jordánska Al-Maghtas?
Jordánsko Al-Maghtas se nachází asi 40 kilometrů na východ od Ammánu, hlavního města Jordánska. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autobusem nebo taxíkem z Ammánu. Cesta trvá přibližně 45 minut.

3. Potřebuji vízum k návštěvě Jordánska Al-Maghtas?
Ano, abyste mohli navštívit Jordánsko, bude vám vyžadováno turistické vízum. Mnoho státních příslušníků může získat vízum při příjezdu na letiště nebo na hranici. Další informace o víze a územních předpisech získáte na velvyslanectví Jordánska v zemi, ve které žijete.

4. Jaké jsou otvírací hodiny Jordánska Al-Maghtas?
Jordánsko Al-Maghtas je otevřeno pro veřejnost od neděle do soboty od 8:00 do 16:00 hodin. Prosím, zkontrolujte aktuální otvírací dobu před vaší návštěvou, protože se může lišit v závislosti na sezóně a událostech.

5. Kolik stojí vstup do Jordánska Al-Maghtas?
Vstupné do Jordánsko Al-Maghtas je 12 jordánských dinárů pro dospělé a 6 jordánských dinárů pro děti ve věku od 6 do 12 let. Děti do 6 let mají vstup zdarma. Mějte prosím na paměti, že se tyto poplatky mohou změnit, proto doporučujeme si je zkontrolovat před návštěvou.

6. Co je nejlepší čas pro návštěvu Jordánska Al-Maghtas?
Nejlepší čas pro návštěvu Jordánska Al-Maghtas je na jaře (březen a duben) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné. Během těchto obdobích se také konají různé akce a festivaly spojené s Jordánsko Al-Maghtas.

Doufám, že vám tyto informace pomohou plánovat návštěvu Jordánska Al-Maghtas.


Počasí Jordánsko Al-Maghtas


V Jordánsku existuje mnoho míst s historickými a náboženskými souvislostmi. Jedním z nich je také Al-Maghtas, což v arabštině znamená "křestní místo". Toto místo má velký význam pro křesťanskou a židovskou víru. V roce 2015 bylo místo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Al-Maghtas se nachází na břehu řeky Jordánu, na hranici s Izraelem. Toto místo je spojováno s biblickými událostmi, jako například křtem Ježíše Krista.

V Al-Maghtas můžete navštívit návštěvnické centrum, kde se dozvíte více o historii a souvislostech s biblickými událostmi. Dále je zde k dispozici vzdělávací materiál, fotografie a filmy, které vám pomohou lépe pochopit historii tohoto svatého místa.

Kromě historických a náboženských souvislostí je Al-Maghtas také zajímavým místem pro turisty. V okolí jsou skvělé možnosti pro pěší turistiku a další outdoorové aktivity. Navíc se zde nachází unikátní druh rostliny, zvané "pokřivený akát", který se vyskytuje pouze v tomto regionu.

Z hlediska počasí je nejlepší doba k návštěvě Al-Maghtas na jaře nebo na podzim. V létě jsou teploty velmi vysoké a mohou dosahovat až 40 stupňů Celsia. V zimě se může vyskytnout déšť a sníh.

Na závěr lze říci, že Al-Maghtas je fascinujícím místem s neuvěřitelnou historií a náboženskými souvislostmi. Pro turisty nabízí mnoho aktivit a zajímavostí. Pokud tuto oblast navštívíte, nezapomeňte se obleči v souladu s průměrnými teplotami a získat vstupenky do návštěvnického centra pro více informací o tomto jedinečném místě.


Dovolená Jordánsko Al-Maghtas


Jordánsko je krásnou zemí, plnou historie a přírodních krás. Al-Maghtas, které se nachází na břehu řeky Jordán, je jedním z nejvýznamnějších historických a archeologických míst země. Al-Maghtas znamená v arabštině „křestní místo“ a je považováno za místo, kde Jan Křtitel křtil Ježíše.

Toto místo je připomínkou křestů, které Jan Křtitel prováděl na břehu řeky Jordán. Podle tradice se zde křtil i Ježíš Kristus. Al-Maghtas je také jedním z největších obřadních center christianismu na světě.

Pro návštěvníky je k dispozici celý komplex budov, kde mohou vidět, kde byly nalezeny relikvie, místa, kde se konaly významné události a také lze vidět kaple na břehu řeky Jordán, kde se konaly křty.

Navštívíte-li Al-Maghtas, můžete vidět mnoho krásných památek Jordánska, a zároveň se můžete věnovat vědomému dýchání a meditaci na břehu řeky Jordán. Tato země vám tak může nabídnout jedinečný zážitek, který se vám bude ještě dlouho vybavovat.

Návštěva Al-Maghtas je ideální pro všechny návštěvníky, kteří hledají klid a odpočinek, ale kteří zároveň chtějí poznat atrakce Jordánska. Tento komplex vám nabídne nejen relaxaci a klid, ale také vám poskytne možnost získat hlubší poznání o historii a tradicích této oblasti.

Navštivte Al-Maghtas a prožijte jedinečné zážitky, které se vám budou ještě dlouho vybavovat. Jordánsko je bezpochyby krásná a fascinující země, která nabízí nejenom historii a kulturu, ale také krásnou přírodu a relaxační zážitky.


Letenka Jordánsko Al-Maghtas


Letenka do Jordánka Al-Maghtasu: Příležitost pro duchovní a historické putování

Pokud hledáte unikátní cestovní zážitek, který kombinuje historické památky, nádhernou přírodu a duchovní poselství, pak je letenka do Jordánska Al-Maghtasu tím ideálním výběrem pro vás. Al-Maghtas je svaté místo, které je považováno za místo křtu Ježíše Krista. S jeho bohatou historií, krásnou krajinou a duchovním významem je navštěva tohoto místa pro mnoho cestovatelů nezapomenutelnou zkušeností.

Al-Maghtas, také známé jako Betsaida na břehu řeky Jordánu, se nachází ve východní části Jordánska a je jedním ze tří míst, která jsou považována za potenciální lokalitu křtu Ježíše Krista. V roce 2015 bylo toto místo zapsáno na seznam UNESCO dědictví lidstva, což potvrzuje jeho historický a kulturní význam.

Při návštěvě Al-Maghtasu budete na vlastní oči vidět záznamy minulosti, které sahají až do biblických dob. Zde se nachází pozůstatky starověkého křesťanského kostela s korintskými sloupy, základy arabských budov a přírodní prameny vody. Procházka po archeologickém parku vás vrátí do doby před více než 2 000 lety a přiblíží vám život a poselství Ježíše Krista.

Dochází se sem také z duchovních důvodů, aby se zde konal křest ve svaté řece Jordánu. Tisíce věřících z různých náboženství se sem každoročně sjíždějí, aby zakusily ducha místa a prožily toto svaté obřad. Pocit pokory a duchovní obnovení, který zde prožijete, je něco, co nelze popsat slovy.

Jordánsko je také rájem pro přírodní nadšence. Kromě návštěvy Al-Maghtasu si můžete užít krásy přilehlého Jordánského údolí a Nevěstince, který se nachází poblíž. Pokud jste dobrodružníci, můžete si zajistit výlet do slavného Petra, jednoho z nových divů světa. Tato skalní města jsou dech beroucími pozůstatky starověké Nabatejské říše a při prozkoumávání jejích podzemních chrámů a skalních hrobek zažijete nezapomenutelný dobrodružný zážitek.

Aby byla vaše cesta do Jordánska Al-Maghtasu co nejjednodušší, je dobré si zajistit letenku předem. Několik leteckých společností nabízí pravidelné lety z mnoha světových destinací do hlavního města Jordánska, Ammánu. Z Ammánu pak můžete pokračovat na vašem putování do Al-Maghtasu. Existuje také možnost využít služeb místních průvodců, kteří vám pomohou poznat historický i duchovní význam tohoto místa.

Letenka do Jordánka Al-Maghtasu tak otevírá bránu do unikátního světa historie, kultury a spirituality. Bez ohledu na vaši motivaci k návštěvě tohoto místa, jedno je jisté - zanechá na vás trvalý dojem a pocit vzrušení. Připravte si své batohy a vydejte se na cestu plnou objevů a duchovního obohacení.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky