Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Jordánsko Aljoun Nature Reserve

Ubytování Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko je známé nejen svými historickými památkami, ale také překrásnou přírodou. Jedným z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je rezervace přírody Aljoun.

Aljoun Nature Reserve se nachází zhruba 30 kilometrů severně od Ammánu, hlavního města Jordánska. Tato rezervace se táhne na rozloze přes 13 000 hektarů a nabízí úchvatné scenérie, které lákají milovníky přírody z celého světa.

Rezervace je známá svou jedinečnou biodiverzitou a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Setkáte se zde s endemickými druhy jako jsou mlok horský, levhart arabský nebo zajíc pouštní. Aljoun je také důležitým migračním koridorem pro ptáky, kteří sem přilétají z Evropy během cesty do Afriky.

Pro turisty je zde připraveno několik značených tras a vyhlídkových plošin, které umožňují návštěvníkům objevovat krásy rezervace. Můžete si vybrat mezi jednoduchými vycházkami nebo náročnějšími túrami, které vás provedou skalnatým terénem až na vrchol kopce, odkud je panoramatický výhled na celou rezervaci.

Pokud plánujete navštívit tuto rezervaci, nemusíte se obávat ubytování. Aljoun je domovem ekorezortu Aljoun Trails, který nabízí různé typy ubytování pro turisty. Můžete si vybrat mezi tradičním jordánským stavbou – Beduínským stany, které jsou vybaveny veškerým pohodlím, nebo pokud preferujete větší luxus, můžete zvolit moderní kabiny s soukromou koupelnou. V ekorezortu si také můžete vychutnat tradiční jordánskou kuchyni a ochutnat místní speciality.

Kromě turistiky nabízí Aljoun Nature Reserve i další aktivity. Můžete strávit den vystupováním po skalách, nebo se vydat na jeepový safari, který vás provede rezervací až na nejodlehlejší místa. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout a nabrat nové síly, je zde k dispozici malá wellness zóna s masážemi a dalšími relaxačními procedurami.

Navštěva Aljoun Nature Reserve je jedinečným zážitkem, který vám umožní objevit neporušenou přírodu Jordánska. Bez ohledu na to, zda rádi putujete nebo si užíváte relaxaci, tato rezervace vám nabídne nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Aljoun Nature Reserve – dovolená v jordánském přírodním ráji

Jordánsko je zemí bohatou na historii a kulturou, ale také na úchvatné přírodní krásy. Mezi ty nejatraktivnější a nejzajímavější destinace patří určitě Aljoun Nature Reserve. Tato přírodní rezervace se nachází ve střední části země, asi hodinu jízdy od hlavního města Ammánu, a láká svou neobyčejnou biodiverzitou a nádhernou krajinou.

Aljoun Nature Reserve je jednou z největších rezervací v Jordánsku a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin. Oblast se rozkládá na ploše více než 21 000 hektarů, a poskytuje útočiště pro většinu zvířat, která obývají jihozápadní Asii. Sem patří například kočkovité šelmy, jako je levhart arabský, karakal nebo serval, dále pak hyeny, další druhy šelem, ježci, ještěrky a mnoho dalších. Pro milovníky ptactva je tato oblast rájem, protože se zde nachází přes 200 druhů ptáků, z nichž některé jsou velmi vzácné. Mezi ně patří například orlosup bradatý, rorýs menší, sysel obecný a mnoho dalších.

Kromě bohaté fauny a flóry je Aljoun Nature Reserve též známá svými malebnými scenériemi. Návštěvníci rezervace mohou obdivovat impozantní skalní útvary, hluboké soutěsky a rozsáhlé lesy. Vrcholky skal se tyčí nad zelenou krajinou, která je pokryta kvetoucími rostlinami, a tvoří tak nádherný kontrast. Rezervace také nabízí možnost procházek po dobře udržovaných stezkách, které vedou přes údolí a přes lesy. Turisté zde mají také možnost navštívit některé ze starých pevností, které se nacházejí v okolí.

Pro milovníky adrenalinových sportů a dobrodružství je Aljoun Nature Reserve skvělým místem pro horolezectví a skalní lezení. Skalnaté vrcholky poskytují výzvy pro zkušené horolezce, ale najdou se zde také příležitosti pro začátečníky. Nevšední zážitky si zde tak mohou užít i milovníci outdoorových sportů.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko a láká vás jeho neopakovatelná příroda, Aljoun Nature Reserve by neměla být na seznamu míst k navštívení opomenuta. Budete zde moci ochutnat krásu přírody této země, poznat vzdálené kouty Jordánska a vychutnat si klid a harmonii, kterou příroda nabízí. V Aljoun Nature Reserve najdete i kempování a ubytování, a díky své blízkosti k Ammánu je tato destinace ideálním cílem pro krátký odpočinek ve spojení s aktivitami v přírodě.

Aljoun Nature Reserve je jedním ze skrytých pokladů Jordánska a rozhodně stojí za návštěvu. Nechte se pohltit jejími neobyčejnými scenériemi, obdivujte zvířata a ptáky v jejich přirozeném prostředí a prožijte dobrodružství svého života. Jordánsko je zemí bohatou na krásy a Aljoun Nature Reserve je jedním z nejkrásnějších kousků této země.


Počasí Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko je fascinující a pestrá země ležící na pomezí Blízkého východu. Má dlouhou historii a bohatou kulturu. Jednou z nejvýznamnějších přírodních lokalit v zemi je Aljoun Nature Reserve. Toto území je známé svou různorodou faunou a flórou, stejně jako unikátním počasím.

Aljoun Nature Reserve se nachází v severozápadní části Jordánska, asi 30 km od hlavního města Ammánu. Tato oblast je považována za jeden z nejdůležitějších biotopů v zemi a je chráněna jako národní rezervace. Rozkládá se na ploše přes 21 000 hektarů s různými ekosystémy, které poskytují útočiště různým druhům rostlin a živočichů.

Počasí v Aljoun Nature Reserve je podobné jako v zbytku Jordánska, s mírnými a suchými léty a chladnými a deštivými zimami. Letní teploty dosahují průměrně 30 stupňů Celsia, zatímco zimní teploty se pohybují kolem 10 stupňů Celsia, ale mohou se snadno snižovat na 0 stupňů nebo dokonce nižší. Průměrné srážky se pohybují kolem 400 mm ročně, přičemž většina z nich spadne během zimních měsíců.

Toto klima vytváří ideální podmínky pro přežití mnoha endemických druhů rostlin a živočichů. Aljoun Nature Reserve je domovem pro více než 350 druhů rostlin, z nichž některé jsou vzácné a ohrožené. Například sklonka kandahárská je vzácná rostlina, která roste pouze v této oblasti. Osamělý jabloňový strom je také jedinečný druh, který se vyskytuje pouze v Aljoun Nature Reserve.

Co se živočichů týče, rezervace se pyšní bohatým biodiverzitou. Zde najdete různé druhy dravců jako orli, jestřáby a sokoly. Je také domovem pro kojoty, lišky, divoké kočky a velbloudy. Pro milovníky ptáků je Aljoun Nature Reserve rájem, protože zde můžete pozorovat více než 100 druhů ptáků, včetně vzácných druhů, jako je sokol stěhovavý nebo orlosup bradatý.

Navštěva Aljoun Nature Reserve nabízí úžasné příležitosti pro příjemné turistické výlety a cestování. Existuje mnoho stezek, které vám umožní objevovat různé ekosystémy a krásné výhledy na krajinu. Mnoho turistů navštěvuje rezervaci také kvůli jeho historickým památkám, jako je pevnost Ajlun, která je postavena v 12. století a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Aljoun Nature Reserve je jedním z těch míst, které vás ohromí svou krásou a biodiverzitou. Je to útočiště pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů a nabízí jedinečnou příležitost pro objevování a dobrodružství. Takže pokud se chystáte do Jordánska, nezapomeňte navštívit tento krásný přírodní ráj.


Letenka Jordánsko Aljoun Nature Reserve


Jordánsko je země plná fascinujících přírodních krás, které lákají milovníky dobrodružství a přírodního prostředí z celého světa. Jedním z nejzajímavějších a nejvíce unikátních rezervací v této zemi je Aljoun Nature Reserve.

Aljoun Nature Reserve se nachází na severozápadě Jordánska a je domovem pro mnoho ohrožených druhů planých zvířat a rostlin. Tato přírodní rezervace se rozkládá na území více než 13 000 hektarů a nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.

Hlavní atrakcí rezervace je jeho jedinečné geologické prostředí. Na území Aljoun Nature Reserve se nachází rozlehlá série zalesněných kaňonů, skalních říms a vodopádů, které poskytují útočiště mnoha vzácným druhům ptáků a savců. Například zde žijí ohrožené druhy jako je sup bělohlavý, raroh velký a koza arabská.

Pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit je Aljoun Nature Reserve ideálním místem pro prozkoumání. Nabízí se zde možnost pěších túr, horského cyklistiky a pozorování ptáků. Existuje také řada dobře značených tras a vyhlídkových plošin, ze kterých můžete obdivovat úchvatný výhled na okolní krajinu.

Dalším zajímavým rysem této rezervace je jeho historické dědictví. V Aljoun Nature Reserve se nachází středověký hrad zvaný Aljoun Castle, který je jednou z nejznámějších historických památek v Jordánsku. Hrad byl postaven na začátku 12. století a sloužil jako obranná pevnost pro křižáky.

Při návštěvě Aljoun Nature Reserve je však důležité pamatovat na ekologickou udržitelnost a respektování přírodního prostředí. Místní správa rezervace věnuje zvláštní pozornost ochraně přírody a environmentálním otázkám. Vyvíjí snahy o udržitelný rozvoj a propaguje ekologicky šetrné praktiky mezi návštěvníky.

Zakoupením letenky do Jordánska a návštěvou Aljoun Nature Reserve získáte nezapomenutelný zážitek z přírodní krásy a historických památek této země. Podpoříte také ochranu vzácných druhů rostlin a zvířat a přispějete k udržitelnému rozvoji této rezervace.

Aljoun Nature Reserve je stoprocentním oceněním přírodkou v její ryzí kráse. Od neskutečných kaňonů po úchvatné pohledy na ohromující skalní formace, tato rezervace nabízí procházky plné dobrodružství, která potěší všechny vášnivé cestovatele.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Aljoun Nature Reserve


1. Jak se dostat do Aljoun Nature Reserve?
- Aljoun Nature Reserve se nachází asi 30 km severně od Ammánu v Jordánsku. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je autobusem nebo taxi z Ammánu. Cesta trvá zhruba 45 minut.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Aljoun Nature Reserve?
- Aljoun Nature Reserve je otevřen každý den od 8:00 do 16:00.

3. Kolik stojí vstupné do Aljoun Nature Reserve?
- Vstupné do Aljoun Nature Reserve je 3 jordánské dináry pro místní obyvatele a 5 jordánských dinárů pro zahraniční návštěvníky.

4. Jak dlouho trvá procházka Aljoun Nature Reserve?
- Procházka Aljoun Nature Reserve trvá zhruba 2-3 hodiny, v závislosti na tom, kolik času rozhodnete věnovat jednotlivým stezkám a atrakcím.

5. Jaké aktivity mohu dělat v Aljoun Nature Reserve?
- V Aljoun Nature Reserve můžete podniknout pěší túry a rozhledové výlety, sledovat ptáky, pozorovat divokou zvěř a prozkoumat historické ruiny hradu Ajloun.

6. Je nutné mít průvodce při návštěvě Aljoun Nature Reserve?
- Ne, průvodce není povinný, ale je doporučeno si najmout místního průvodce, aby vám poskytl detailní informace o rezervaci a pomohl vám lépe se zorientovat.

7. Jak se obléci při návštěvě Aljoun Nature Reserve?
- Doporučuje se nosit pohodlné a oděvní vrstvy, které jsou vhodné pro venkovní aktivity. Také je důležité mít na paměti, že v Aljoun Nature Reserve může být chladněji než v Ammánu vzhledem k vyšší nadmořské výšce.

8. Je možné kempovat v Aljoun Nature Reserve?
- Ne, kempování není v Aljoun Nature Reserve povoleno. Je však možné zůstat přes noc v jednom z místních ubytovacích zařízení poblíž rezervace.

9. Jaké druhy zvířat se vyskytují v Aljoun Nature Reserve?
- V Aljoun Nature Reserve žijí různé druhy zvěře, včetně kozy židli, lišky, zajíců, ježků a mnoho dalších. Tato místa jsou také oblíbená pro pozorování více než 100 druhů ptáků.

10. Je možné stravovat se v Aljoun Nature Reserve?
- Ano, v Aljoun Nature Reserve je k dispozici restaurace a kavárna, ve které si můžete odpočinout a nasát krásy přírody při občerstvení.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky