Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kolumbie Cartagena

Dovolená Kolumbie Cartagena


Kolumbie je zemí pestrobarevných měst, úchvatných přírodních scenérií a bohaté historie. Jedno z nejpopulárnějších míst, které byste měli navštívit na své dovolené v Kolumbii, je město Cartagena.

Cartagena se nachází na pobřeží Karibského moře a je jedním z nejstarších koloniálních měst v Latinské Americe. Jeho historie sahá až do 16. století, kdy na tomto místě dobyli Španělé. Název města je odvozen od slavného města Cartagena ve Španělsku.

Při procházce uličkami Cartageny se budete cítit jako v pohádce. Malebné ulice lemované koloniálními domy s balkony plnými květin a zdobenými dveřmi vás vrátí v čase. Historické centrum bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO a přitahuje tisíce návštěvníků každý rok.

Návštěva cartagenského opevnění je nezbytným zážitkem. Město bylo častým cílem útoků pirátů, a proto byla vybudována řada opevnění a hradeb na ochranu obyvatelstva. Nejvýznamnější z nich je hrad San Felipe de Barajas, který je považován za jedno z nejspolehlivějších opevnění v historii.

Mezi další turistické atrakce v Cartageně patří například Bazilika Santa Catedral, která je jednou z nejstarších katedrál v Jižní Americe, a Bláznivý dům – populární galerie a muzeum, které je známé svými surrealistickými sochami a uměleckými díly.

Pokud máte rádi pláže, pak výlet na Rosario Islands je nevyhnutelný. Tyto ostrovy leží přímo u pobřeží Cartageny a nabízejí bílý písek, průzračné vody a barevný korálový útes. Můžete si zde užít relaxaci na pláži, potápění nebo šnorchlování a sledování tropických ryb.

Cartagena je také známá svým nočním životem. V rámci historického centra najdete mnoho barů, klubů a restaurací, které nabízejí kolumbijskou kuchyni a živou hudbu až do pozdních nočních hodin.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Cartageně, jistě nebudete litovat. Toto krásné koloniální město vás okouzlí svým historickým bohatstvím, barevnou atmosférou a příjemným karibským klimatem. Nezapomeňte také ochutnat tradiční pokrmy, jako je plátková masa (arepa), empanadas nebo ceviche.

Kolumbie je zemí mnoha překvapení a Cartagena je jedním z jejích nejcennějších klenotů. Zažijte jedinečnou dovolenou plnou historie, kultury a krásné přírody.


Ubytování Kolumbie Cartagena


Kartagena: Kostarika karibiku plná historie a krásy

Kolumbie je zeměm ve Střední Americe, která je proslulá svým bohatým kulturním dědictvím a nádhernými plážemi. Jedno z nejvíce navštěvovaných měst v zemi je Cartagena, které se nachází na severním pobřeží Karibského moře. Toto historické město je malým klenotem, který turisty okouzluje svým koloniálním šarmem, malebnými uličkami a jedinečnou atmosférou.

Cartagena je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a je považována za jedno z nejzachovalejších koloniálních měst v Latinské Americe. Je plná nádherných historických budov, jako je například fotogenický klášter La Popa, který se nachází na kopci nad městem, či imponující zámek San Felipe de Barajas, který sloužil jako pevnost během koloniální éry. Procházka po historickém centru města, které je ohraničeno mohutnými hradbami, je jako cestování do minulosti. Zde můžete obdivovat malebné balkony zdobené květinami, malebné náměstíčka s fontánami a kostely s bohatou výzdobou.

Cartagena je také plná kulturních podnětů. Nabízí širokou škálu muzeí, galerií a uměleckých center, kde můžete objevovat kulturu a dějiny Kolumbie. Nevynechte návštěvu Zlato muzea, kde je vystavena sbírka prekolumbovského zlata, nebo Moderního uměleckého muzea, které představuje nejnovější trendy v latinskoamerickém umění.

Jednou z největších turistických atrakcí Cartageny jsou její pláže. S dlouhými oblázkovými plážemi, jemným pískem a průzračnou vodou Karibského moře jsou ideálním místem k odpočinku a relaxaci. Pláže jako Playa Blanca nebo Bocagrande jsou oblíbené jak u turistů, tak i u místních obyvatel. Zde si můžete užít slunění na pláži, vodní sporty nebo se jen tak procházet podél pobřeží a obdivovat malebné výhledy.

Co se týká ubytování, Cartagena nabízí široký výběr možností. Máte na výběr mezi luxusními butikovými hotely v historickém centru a moderními resorty s nekonečnými bazény a lázněmi. Mnoho z těchto hotelů se nachází v historických budovách, což vytváří nezapomenutelný atmosféru. Pokud preferujete menší, útulnější možnosti, Cartagena také nabízí tradiční koloniální domy, které byly přestavěny na penziony nebo hostely.

Jednou z nedoceněných výhod ubytování v Cartageně je možnost ochutnat kolumbijskou kuchyni. Lokální speciality jako ceviche, arepas, empanadas nebo platos del dia, které jsou tradičními kolumbijskými jídly, jsou přímo neodolatelné. Můžete si užít své jídlo v jedné z mnoha restaurací s výhledem na moře, nebo si pochutnat na ulici na tradičních pouličních stáncích.

Cartagena je jedním z těch míst, která mají opravdu všechno. Od historických památek až po krásné pláže, nabízí turistům kolumbijskou skutečnost. Ať už se chcete ponořit do historie, nebo jen relaxovat na pláži, Cartagena je ideálním místem pro váš nezapomenutelný pobyt v Kolumbii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Cartagena


1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Cartageny v Kolumbii?
- Nejlepší období k návštěvě Cartageny je od prosince do března, kdy je suché a slunečné počasí.

2. Jak se dostat do Cartageny z letiště?
- Z letiště Rafael Núñez můžete do centra Cartageny cestovat taxíkem, autobusem nebo shuttle servisem. Taxík je nejrychlejší a pohodlný způsob dopravy.

3. Kde se nachází nejznámější památky v Cartageně?
- Nejznámější památky v Cartageně jsou opevněná historická čtvrť, Castillito de Santa Clara, Castillo de San Felipe de Barajas a Convento de la Popa.

4. Jakou měnu používají v Cartageně?
- V Cartageně se používá kolumbijské peso (COP).

5. Je třeba se očkovat před návštěvou Cartageny?
- Před návštěvou Cartageny je doporučeno očkování proti žloutence, hepatitidě A a B a žloutence.

6. Jaká je situace s bezpečností v Cartageně?
- Cartagena je relativně bezpečné město, ale je nutné dodržovat základní opatření, jako například nosit cennosti v bezpečných kapsách, být obezřetný ve veřejných prostorech a vyhnout se tmavým a opuštěným místům.

7. Jaké jsou oblíbené aktivity a atrakce v Cartageně?
- Některé oblíbené aktivity a atrakce v Cartageně zahrnují procházky po starém městě, návštěvu památek, jako jsou opevnění a klášter a výlety na okolní ostrovy, jako je Islas del Rosario.

8. Jaké jsou tradiční kolumbijské pokrmy, které bych měl v Cartageně ochutnat?
- Na talíři v Cartageně nesmí chybět ceviche (mořský plod), arepas (kukuřičné placky), patacones (smažené banány) a rýže s kokosem.

9. Jaký je nejlepší způsob prozkoumání ostrovů Islas del Rosario?
- Nejlepší způsob prozkoumání ostrovů Islas del Rosario je vydat se na výlet lodí nebo katamaránem, které nabízejí výlety za potápěním a šnorchlováním.

10. Jaké jsou některé oblíbené pláže v Cartageně?
- Některé oblíbené pláže v Cartageně zahrnují Bocagrande, Playa Blanca a Punta Arena.


Letenka Kolumbie Cartagena


Pokud plánujete cestovat do Kolumbie, neměli byste vynechat návštěvu malebného přímořského města Cartagena. S jeho historickými zbytky, okouzlujícím koloniálním architekturou a krásnými plážemi je Cartagena neodolatelnou destinací pro milovníky dobrodružství a kultury.

Ale jak se tam dostat? Jediným způsobem, jak se dostat do Cartageny ze zahraničí, je letecky. Letenky do Cartageny jsou dostupné z většiny větších mezinárodních letišť, zejména z hlavního letiště v Bogotě a dalších větších městech Kolumbie.

Pokud plánujete cestovat z Evropy nebo Severní Ameriky, můžete se velmi pravděpodobně připravit na dlouhý let do Bogoty, a pak přestoupit na vnitřní let do Cartageny. Flights mezinárodních aerolinií jako jsou Avianca, LATAM Airlines a American Airlines jsou často dostupné a nabízejí různé možnosti spojení.

Ceny letenek do Cartageny mohou být různé v závislosti na sezóně a termínu, ve kterém plánujete cestovat. Obecně platí, že letenky jsou levnější mimo vrcholovou turistickou sezónu, která obvykle přichází v prosinci a v létě, a jsou dražší během těchto časů. Je však vždy dobré sledovat ceny letenek a hledat nabídky a slevy na internetu.

Jakmile dorazíte na mezinárodní letiště v Cartageně, můžete si buď pronajmout auto nebo využít taxi nebo veřejnou dopravu, abyste se dostali do centra města. Doprava v Cartageně je relativně dostupná a mělo by být snadné se dostat do vašeho ubytování.

A pokud jde o ubytování, ve městě Cartagena najdete mnoho možností pro všechny druhy cestovatelů. Od luxusních hotelů na pláži až po cenově dostupné hostely a penziony v historickém centru města, máte na výběr. Doporučuje se však rezervovat ubytování s předstihem, zejména pokud cestujete během vrcholné sezóny.

Celkově lze říci, že návštěva Cartageny je nezapomenutelným zážitkem. Od historických památek a muzeí po tradiční kolumbijskou kuchyni a pulsující noční život, město nabízí něco pro každého. A s přístupnými letenkami je snadné se dostat do tohoto kouzelného místa.

Takže neváhejte a zaplanujte si svou cestu do Kolumbie a objevte krásu Cartageny.


Počasí Kolumbie Cartagena


Cartagena, hlavní město karibského regionu Kolumbie, je známo svou krásnou pláží a exotickým klimatem. Tato slavná turistická destinace je jedním z nejteplejších míst v zemi a nabízí návštěvníkům příjemné počasí po celý rok.

Počasí v Cartageně je ovlivněno karibským mořem a tropickým podnebím. Průměrná teplota zde činí příjemných 28-30°C po většinu roku. Období od prosince do března je nejteplejší, kdy teploty dosahují až 34°C. Vlhkost vzduchu je v tomto období poměrně vysoká, což je dáno blízkostí moře.

Srpnový a září jsou nejchladnější měsíce, kdy teploty klesají na přibližně 26°C, ale stále zůstávají příjemné pro turisty. Na rozdíl od jiných oblastí Kolumbie, Cartagena nemá výrazné dešťové období. I když se jedná o relativně suché místo, největší množství srážek se vyskytuje v dubnu a květnu.

Cartagena také trpí obdobím hurikánů, které probíhá od června do listopadu. I když město obvykle uniká přímým zásahům těchto nebezpečných bouří, může být někdy postiženo silnými dešti nebo větrem.

Díky teplému a slunnému počasí je Cartagena ideálním místem pro vodní aktivity. Turisté se mohou koupat v teplém karibském moři, potápět se a šnorchlovat v korálových útesech, nebo si vyzkoušet vodní sporty, jako je jízda na vodním skútru nebo surfování. Na pláži si také mohou užívat slunce a relaxovat.

Cartagena je atraktivní i kvůli své kulturní a historické hodnotě. Staré město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je plné krásných koloniálních budov, kostelů a malebných uliček. Místní trhy a restaurace nabízejí bohatou kolumbijskou kuchyni, která je plná čerstvých mořských plodů a tropických plodů.

Vzhledem k příjemnému počasí a krásné pláži je Cartagena populárním cílem turistů z celého světa. Milovníci slunce a pláže si zde mohou vychutnat nezapomenutelnou dovolenou a prozkoumat bohatou historii a kulturu tohoto exotického města. Vždyť v Cartageně je počasí tou nejkrásnější ozdobou každého dne.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky