Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Maďarsko Hollókő

Počasí Maďarsko Hollókő


Maďarsko je země střední Evropy a jako takové nabízí mnoho atraktivních turistických cílů. Jedním z nich je malá vesnička Hollókő, která leží v severovýchodní části země. Toto místo si již mnoho turistů zamilovalo díky jeho zachovalé architektuře a kouzelné atmosféře. Samozřejmě kromě těchto faktorů hraje při plánování výletu i počasí klíčovou roli, proto se nyní podíváme na to, jaké je počasí v Hollókő.

Hollókő se nachází v oblasti, kde se snoubí kontinentální a středomořské podnebí. Celkově jsou zde teploty mírnější než v jiných částech Maďarska, což znamená, že jsou zde chladnější zimy a teplejší léta. Průměrná teplota v létě činí 25 °C, nejvyšší naměřená teplota pak dosáhla 34,8 °C. V zimě jsou průměrné teploty kolem 0 °C a minimální teploty mohou klesnout až k -15 °C. Díky své výšce 410 m nad mořem je Hollókő často mírně oproti okolním oblastem chladnější, proto je v zimě často zde na zemi sníh.

Pokud tedy plánujete výlet do této kouzelné vesničky, doporučujeme se zaměřit hlavně na letní měsíce. V létě zde najdete nejen vyšší teploty, ale také méně srážek. Pokud se však rozhodnete přijet v zimě, mějte na paměti, že bude potřeba se oblečení a obut do zimního počasí.

Závěrem tedy lze říci, že Hollókő je krásným místem, které stojí za návštěvu v každém ročním období. Pokud chcete být jistí, že si zde užijete příjemné počasí, vyražte na jaře nebo v létě. Stačí si jen zvolit den a těšit se na krásy této unikátní maďarské vesničky!


Ubytování Maďarsko Hollókő


Hollókő, což v maďarštině znamená "hrdlička", je malebná vesnička nacházející se v severovýchodním Maďarsku. Tento místní klenot byl prohlášen součástí světového dědictví UNESCO v roce 1987 a je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Maďarsku. Hollókő se pyšní unikátní architekturou, krásným okolím a neuvěřitelnou historií. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, existuje několik možností.

Jednou z nejpopulárnějších možností ubytování v Hollókő je přespání v tradičním maďarském domě. Tyto domy jsou často postaveny z kamene a mají šindelovou střechu. Interiér je obvykle rovněž velmi autentický s maďarskými koberci, nábytkem a dekoracemi ze dřeva. Některé z těchto domů jsou nahradily za moderní ubytovny, ale pokud hledáte něco s více charakteru a historie, určitě stojí za to uzpřímnit se na tradiční ubytování.

Další populární možností je rezervace pokoje ve venkovském hostinci. Tyto hostince jsou obvykle vytvářeny v tradičních domech a většinou nabízejí snídani a večeři. Nabízejí také možnost objevování okolí, jako jsou turistika, jízda na koni a prohlídka místních památek.

V Hollókő také najdete několik hotelů a penzionů. Tyto možnosti jsou často větší a nabízejí více luxusu než tradiční maďarské domy nebo venkovské hostince. Pokud si přejete zůstat v Hollókő ve větší skupině, doporučuje se zarezervovat hotel dopředu.

Další možností ubytování v Holloko je kempování. K dispozici jsou kempy v okolí Holloko a většinou nabízejí základní vybavení pro kempování jako jsou WC, sprchy, elektřinu a snadno dostupnou vodu. Kempování v Hollókő je skvělou možností pro ty, kteří hledají odpočinek v přírodě za nižší ceny.

V Hollókő je velmi málo možností pro soukromé pronájmy. Pokud byste chtěli najmout soukromé ubytování, měli byste se zaměřit na města poblíž Hollókő, například Szécsény nebo Salgótarján. Zde najdete nabídky k pronájmu bytů a chat, které vám mohou nabídnout více soukromí a útulnosti.

Hollókő je velmi populární turistický cíl kvůli jeho historii a krásnému okolí, takže je doporučeno před rezervací ubytování plánovat dopředu. Ať již hledáte tradiční maďarské ubytování, luxusní hotel nebo kempování v přírodě, určitě najdete to, co hledáte v blízkosti této malebné vesničky.


Dovolená Maďarsko Hollókő


Hollókő, malá maďarská vesnička ležící nedaleko pohraničí s Slovenskem, se stala oblíbeným turistickým cílem díky svému výjimečnému historickému dědictví. Tato malebná vesnička je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO a je známá svými tradičními bílými domky se slaměnými střechami.

Hollókő si uchovala svůj původní středověký vzhled, což z ní činí skutečný klenot uprostřed maďarské krajiny. Je zde více než sto strážních věží a cihlových domů, které tvoří malebné uličky a úzké uličky. Celkový charakter vesnice je udržován v tradičním stylu a zákaz automobilů umožňuje návštěvníkům ponořit se do autentické atmosféry minulosti.

Jednou z největších atrakcí v Hollókő je hrad, který byl postavený v 13. století. Tento impozantní středověký hrad nabízí závislí krásné výhledy na okolní krajinu a je jednou z nejstarších dochovaných pevností v Maďarsku. Navštěvníci se mohou projít kolem hradeb a vychutnat si atmosféru minulých staletí.

Dalším oblíbeným místem v Hollókő je tradiční vesnické muzeum, které ukazuje život a kulturu venkovských Maďarů v minulosti. Návštěvníci mohou vidět tradiční maďarské háčkované a vyšívané výrobky, dřevěné nábytek a další předměty, které odrážejí bohatou historii a kulturu regionu.

Hollókő také nabízí možnost ochutnat tradiční maďarskou kuchyni. Místní restaurace nabízí širokou škálu tradičních jídel, včetně guláše, langaše (chleba plněného masem a sýrem) a sladkých dezertů jako je rétes (listové těsto plněné ovocem nebo ořechy). Zdejší kuchyně je opravdu zážitek pro chuťové buňky.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Maďarsku, není pochyb o tom, že Hollókő je jedním z míst, která byste měli navštívit. Tato malebná vesnice vás vtáhne do minulosti a nabídne vám unikátní pohled na tradiční maďarskou kulturu. Nezapomeňte si vzít fotoaparát, abyste zachytili krásné momenty a vzpomínky z tohoto úžasného místa.


Letenka Maďarsko Hollókő


Letenka do Maďarska: Objevte kouzlo Hollókő

Maďarsko je země bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy. Jedním z nejmalebnějších a nejzajímavějších míst, které si zaslouží vaši pozornost, je malá vesnice Hollókő. Pokud hledáte útěk z ruchu velkoměsta a chcete se zatoulat do času, letenka do Maďarska do Hollókő je tím pravým tipem pro vás.

Hollókő se nachází v severní části Maďarska a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Vesnice si zachovala svůj původní středověký ráz a je obklopena malebnou krajinou. Procházení úzkými uličkami a objevování historických památek vás přenesou zpět do doby minulé.

Jednou z nejznámějších atrakcí Hollókő jsou tradiční pestré lidové kroje, které nosí obyvatelé vesnice. Můžete si je prohlédnout nejen v muzeu, ale také na živém představení během každoročního folklórního festivalu. Zde se také konají různé tradiční slavnosti a události, které do Hollókő každoročně přitahují tisíce turistů.

Dalším historickým skvostem je hrad Hollókő, který je postavený na vrcholu kopce nad vesnicí. Tento hrad byl postaven v 13. století a dodnes se dochoval ve velmi dobrém stavu. Výstup na hrad je odměněn úchvatným výhledem na okolní krajinu s kopci, lesy a vesnicemi.

Pro milovníky přírody je Hollókő také skvělým místem k procházkám a pěší turistice. Okolní krajinu lze objevovat na několika turistických trasách, které vás zavedou do malebných vesnic, přes louky se vzácnými druhy rostlin a k přírodním památkám, jako je například odvážná soutěska.

Letenka do Maďarska do Hollókő vás zavede do malebného prostředí, které vás nadchne svou atmosférou. Dýchat čerstvý vzduch, naslouchat zpěvu ptáků a objevovat historické poklady je zde každodenní rutinou. A pokud máte chuť na tradiční maďarskou kuchyni, Hollókő nabízí mnoho malých rodinných restaurací, kde si můžete vychutnat speciality z místních surovin.

Pokud hledáte jedinečné a nezapomenutelné zážitky, letenka do Maďarska do Hollókő je správnou volbou. Tato malebná vesnice vás okouzlí svou atmosférou, historií a přírodou. Můžete si zde odpočinout od ruchu velkoměsta a prožít dovolenou plnou objevování a relaxace. Najděte si tu svou vlastní kouzelnou část světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Hollókő


1. Kde se nachází Hollókő v Maďarsku?
Hollókő se nachází v severním Maďarsku, asi 100 km severovýchodně od Budapešti.

2. Co je tak zvláštního na Hollókő?
Hollókő je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO a je známé jako jedno z nejkrásnějších tradičních maďarských vesnic.

3. Jaké atrakce mohu v Hollókő vidět?
V Hollókő můžete navštívit hrad Hollókő, který je nejvýznamnější památkou obce. Rovněž můžete projít úzkými kamennými uličkami a obdivovat tradiční, dobře zachovanou lidovou architekturu.

4. Jak dlouho trvá cesta z Budapešti do Hollókő?
Cesta z Budapešti do Hollókő trvá přibližně 1,5 až 2 hodiny autem nebo autobusem.

5. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Hollókő?
Nejlepší dobou k návštěvě Hollókő je během letních měsíců, zejména v červenci a srpnu, kdy se koná tradiční festival a mnoho kulturních akcí.

6. Kde mohu najít ubytování v Hollókő?
Hollókő nabízí několik možností ubytování, včetně malých penzionů a tradičních horských chat. Doporučuje se rezervovat ubytování dopředu, zejména během turisticky rušnějších období.

7. Má Hollókő restaurace a kavárny?
Ano, v obci najdete několik restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat maďarskou kuchyni a tradiční speciality.

8. Jak se dostanu do Hollókő veřejnou dopravou?
Nejbližší železniční stanice je ve městě Szob, odkud můžete jet autobusem do Hollókő. Autobusové spojení je také k dispozici z Budapešti a dalších blízkých měst.

9. Je možné v Hollókő vidět tradiční maďarské festivaly a oslavy?
Ano, Hollókő je známé svými tradičními festivaly a oslavami, kde se místní lidé oblékají do tradičních krojů a předvádějí tradiční tance a hudbu. Doporučuje se zjistit termíny těchto událostí před návštěvou.

10. Kolik stojí vstup na hrad Hollókő?
Vstup na hrad Hollókő stojí přibližně 1000 HUF (asi 3,50 EUR) pro dospělého a 500 HUF (asi 1,70 EUR) pro děti.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky