Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Omán Bahla

Nejčastější dotazy a odpovědi Omán Bahla


1. Co je Bahla za město?

Bahla je historické město v Ománu, které je známé svou tradiční architekturou a UNESCO památkami.

2. Co je UNESCO zápis Bahly?

Bahly je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO díky jeho historickému opevnění, stavbám a tradiční keramické výrobě.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bahly?

Nejlepší čas na návštěvu Bahly je od října do dubna, kdy jsou teploty příjemné a jsou menší šance na srážky.

4. Jak se dostat do Bahly?

Bahla se nachází přibližně 165 km západně od hlavního města Ománu, Maskatu. Nejsnáze se do Bahly dostanete automobilem.

5. Co vidět a dělat v Bahle?

Některé z nejlepších aktivit v Bahle zahrnují prohlídku historických památek, jako jsou opevnění, mešity a tradiční keramické pece, návštěvu místních trhů a obchodů a ochutnání tradiční kuchyně.


Dovolená Omán Bahla


Omán je země bohatá na historii a kulturu, která láká návštěvníky ze všech koutů světa. Zvláště město Bahla je jednou z těchto atraktivních destinačních míst, která nabízí bohatou paletu zážitků pro milovníky dovolených.

Bahla se nachází ve střední části Ománu a je jedním z nejstarších obývaných měst v zemi. Jeho starověké hradby a nádherná pevnost Bahla jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a jsou velmi oblíbenou atrakcí u turistů.

Pevnost Bahla je největší svého druhu na Arabském poloostrově a její stavební sloh je unikátní. Je postavena z tradičního bahá, což je směs zeminy, ze které je město Bahla pojmenováno. Při procházení pevností si můžete vychutnat nádherné výhledy na okolní krajinu a okolní vesnice. Prozkoumejte rozlehlé nádvoří, věže a chodby, které vás přenesou do minulosti a do doby, kdy pevnost sloužila k obraně města.

Dalším zajímavým místem v Bahle je mešita Bahla, která je známa pro své elegantní architektonické prvky. Mešita je oázou klidu a pokory a je nejen oblíbeným místem pro modlitby, ale také prohlídkou pro turisty. Je zde možnost seznámit se s islámskou kulturou a tradicemi.

Pokud se chcete ponořit do ománské historie ještě více, navštivte starou část města Bahla. Ulice zde jsou vydlážděny kameny a domy zde mají typickou tradiční ománskou architekturu. Procházejte úzkými uličkami a objevujte skryté klenoty, jako jsou tradiční obchody se suvenýry a obrazy. Můžete si také zavítat do místních kaváren a ochutnat tradiční ománskou kávu.

Okolí Bahly také nabízí příležitosti k dobrodružství v podobě treků a výletů do pouště. Můžete navštívit záhadnou poušť Ad-Dakhiliyah, která je známá svými písečnými dunami a malebnými skalnatými útvary. Prozkoumejte poušť na velbloudech a ochutnejte autentickou ománskou kuchyni připravenou v tradičním táboře.

Dovolená v Bahle dovoluje návštěvníkům poznat skutečný Omán zblízka. Kombinace historie, kultury a dobrodružství činí Bahlu ideálním místem pro ty, kteří hledají unikátní a autentický zážitek. Ať už jste milovníkem historie, dobrodružství nebo jednoduše jen chcete na chvíli uniknout od každodenního shonu, Bahla je destinací, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít.


Letenka Omán Bahla


Omán je fascinující země, která se nachází na východě Arabského poloostrova. Má bohatou historii, malebnou přírodu a pohostinné obyvatele. Pokud plánujete cestovat do tohoto krásného cíle, jedno z míst, které byste neměli vynechat, je Bahla.

Bahla, kdysi hlavní město vojvodství Al Dakhiliyah, je známá svými historickými památkami a tradičními uměleckými remesly. Tato oblast byla zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO v roce 1987 a nabízí návštěvníkům skvělý pohled do minulosti Ománu.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v Bahle je hrad Bahla. Tento impozantní kamenný hrad byl postaven v 12. století a je považován za nejzachovalejší ze svého druhu v Ománu. Hrad je obklopen visutými zahradami a můžete procházet jeho vnitřními prostory, které se rozkládají na ploše přes 12 000 metrů čtverečních. Uvnitř najdete několik muzeí, která vám představí historii a kulturu Bahly.

Další zajímavostí v Bahle je mešita Sahlah. Tato architektonická perla pochází ze 14. století a je jednou z nejstarších mešit v Ománu. Její interiér je krásně zdoben mramorovými sloupy, malbami a vyřezávanými dřevěnými dekoracemi. Pro návštěvníky je zde k dispozici průvodce, který poskytne podrobnosti o mešitě a islámských zvycích.

Pokud máte rádi tradiční obchody, můžete se vydat na nákupní procházku ulicemi města. Bahla je známá svými umělci a řemeslníky, kteří vytvářejí tradiční ománské výrobky, jako jsou keramika, dřevěné vyřezávané předměty a tkáčské výrobky. Můžete se projít po tržišti a prohlížet si jejich výrobky a dokonce si něco koupit jako památku na tuto úžasnou destinaci.

Pokud jste milovníkem přírody, můžete vyrazit do okolních hor a oázy. V blízkosti Bahly se nachází pohoří Jabal Akhdar a oáza Al Hoota. Jabal Akhdar je známá svými malověkými vesnicemi a úchvatnými výhledy na okolní krajinu. Oáza Al Hoota nabízí možnost prozkoumat neuvěřitelné podzemní jeskyně a jejich jedinečnou ekosystém.

Pokud plánujete cestovat do Bahly, můžete se tam dostat pomocí letecké dopravy. Ománské letecké společnosti jako Oman Air nabízí letenky do Ománu z mnoha destinací po celém světě. S letenkou do Ománu můžete snadno navštívit Bahlu a prozkoumat její bohatou historii a úžasnou přírodu.

Bahla je země, která nabízí návštěvníkům nezapomenutelný pohled do minulosti Ománu a příležitost prozkoumat jednu z nejkrásnějších oblastí země. Pokud máte rádi historické památky, tradiční řemesla a nádhernou přírodu, pak byste neměli vynechat tuto úžasnou destinaci. Vydejte se na dobrodružství a objevujte krásy Bahly v Ománu.


Počasí Omán Bahla


Omán Bahla je půvabné město, nacházející se uprostřed Ománu, asi 190 kilometrů od hlavního města Maskat. Město je známé svými historickými památkami jako například pevnost Bahla, zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Stejně jako v jiných částech Ománu, stojí i Bahla tváří v tvář odlišnému počasí.

Bahla se nachází v oblasti známé jako Hádžar, kde převládá hlavně suché pouštní klima. Horké, slunečné dny a chladné, bezvětrné noci jsou běžnou součástí tamního počasí. Teploty v Bahle se mění v závislosti na ročním období. V létě (od června do září) teploty mohou dosáhnout až 45 °C a to především v období odpoledních hodin. Zimní měsíce (prosinec až březen) jsou chladnější, ale slunečné dny mohou být stále teplé s maximální teplotou okolo 25 °C. Nejsušší měsíce jsou srpen a září, kde dešťové srážky téměř neexistují. Nejdeštivější období začíná v listopadu a končí v březnu. To je dobře znát, protože v tyto měsíce můžete často spatřit květiny, jako jsou například orchideje a jiné okrasné rostliny.

Dešťové srážky v Bahle jsou velmi nejisté a závislé na sezónním monzunovém systému. Většina dešťových srážek spadne v období od listopadu do května, kdy se v oblasti Ománu koncentruje monzun. Tyto srážky mohou přinést záplavy, splavování kamení a obzvláště v oblastech, kde je méně možností pro odvod srážek.

Celkově řečeno, Bahla má typické pouštní klima s teplým počasím téměř po celý rok a období dešťů se vyskytují v sezóně monzun. Především v letních měsících je důležité se chránit před sluncem a chránit své tělo před přehřátím. Toto mohou obyvatelé dělat například tak, že si obléknou lehké, volné oblečení a čepice, pít hodně vody a zdržovat se fyzického namáhání během nejteplejších hodin dne. Důležité je také být připraven na případ nečekaných dešťových srážek, které mohou ztížit cestování. Zvláště turisté by měli mít v záloze deštník a lze také slyšet doporučení, aby se při výletu použila série vozidel, namísto jednoho, aby byly schopné překonat potenciální problémy s kamením a vodou na cestách.

Každé roční období v Bahle přináší jiné krásy a zážitky, ať už hledíme na počasí nebo na kulturní bezplatkové atrakce. Bez ohledu na to, kdy se do Bahly rozhodnete jet, nezapomeňte si přinést nějaké lehké, oděvy a hydratační prostředky, ať už pojedete k prohlídce památek, nákupům nebo jen na krátký pobyt v této fascinující části světa.


Ubytování Omán Bahla


Omán je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Perském zálivu. Má bohatou historii, úchvatnou přírodu a pohostinné obyvatelstvo. Jedním z malebných měst v této zemi je Bahla, které je známé svou pevností a tradičním omane bydlením. Pokud hledáte ubytování v Bahle, máte na výběr z různých možností, které plně uspokojí vaše potřeby a preference.

Bahla je historické město, které je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Jeho hlavní turistickou atrakcí je Bahla Fort, impozantní pevnost postavená v 13. století. Fort je otevřen pro veřejnost a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Můžete se projít po jeho rozlehlých nádvořích a prozkoumat jeho mnoho místností a chodeb.

V blízkosti Bahly najdete také vynikající turistické trasy a horské túry. Můžete se vydat na trek k úchvatnému pohoří Hajjar nebo navštívit národní park Jebel Akhdar, kde si můžete prohlédnout jedinečnou flóru a faunu. Po dlouhém dni stráveném objevováním okolí můžete ocenit klid a pohodlí svého ubytování.

Pokud preferujete luxusnější přístřeší, v Bahle najdete několik kvalitních hotelů a resortů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí moderní a vkusně zařízené pokoje, často s vlastním balkonem nebo terasou s výhledem na okolní krajinu. K dispozici jsou také restaurace, wellness centra a bazény, kde si můžete odpočinout.

Pokud jste dobrodruh nebo cestujete s nižším rozpočtem, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z mnoha tradičních omane domů. Tyto domy jsou zpravidla postaveny z kamene a bláta a mají nádherně zdobené dveře a okna. Ubytují vás přímo v omane komunitě a umožní vám pocítit autentickou atmosféru města.

Mnoho tradičních domů v Bahle bylo přestavěno na penziony nebo malá ubytovací zařízení. Tyto útulné a intimní místa nabízejí jednodušší, ale pohodlné pokoje s koupelnou. Zde si můžete vychutnat autentické omane jídlo a poznat místní kulturu a tradice přímo od hostitelů.

Ať už si vyberete luxusnější hotel nebo tradiční omane dům, ubytování v Bahle vám přinese nezapomenutelný zážitek. Budete mít možnost procházet se po malebných uličkách města a nasávat atmosféru místního života. Ať už jste do Bahly přišli prozkoumat její historii, přírodu nebo kulturu, určitě nebudete zklamáni.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky