Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Řecko Evia Pefki

Dovolená Řecko Evia Pefki


Řecko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro letní dovolenou. Mezi oblíbené oblasti patří například Kréta, Rodos, Korfu nebo Santorini. Pokud však hledáte klidnější místo na dovolenou, může být pro vás ideální ostrov Evia a malé městečko Pefki.

Evia, největší ostrov Řecka po Krétě, se nachází na východním pobřeží země. Je charakteristická svými horskými masivy, nádhernými plážemi a křišťálově čistým mořem. Na ostrov se dostanete mostem z pevniny nebo trajektem z Athén.

Pefki je malebné městečko na jihozápadním pobřeží Evie, které se nachází v přátelském zálivu. Městečko nabízí vše, co si můžete přát pro strávení klidné dovolené. Široký písečný pláž, restaurace se skvělou kuchyní, bary s klasickými řeckými drinky a obchody, kde si můžete nakoupit potraviny a suvenýry. Okouzlující přilehlé vesnice nabízejí více možností pro procházky a poznávání řecké kultury.

Kvůli své poloze ve vnitrozemí ostrova, je Evia velmi útočištěm pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek. Můžete si zde užít přírodní krásy, projít se do hor a navštívit krasové jeskyně. Do hor byste se měli vydat osobním automobilem, nejlépe s terénními vlastnostmi.

Pefki je ideálním místem pro rodiny s dětmi, stejně jako pro páry a jednotlivce, kteří hledají klid a odpočinek. Pláž je čistá a bezpečná pro koupání. Pokud máte rádi vodní sporty, na pláži najdete také příležitosti k windsurfingu a jízdě na vodních skútrech.

Za návštěvu stojí také nedaleká vesnice Drimonas, stejně jako archeologické naleziště Eretria. S happy-endem vaší dovolené přispěje také nezapomenutelný západ slunce, který lze sledovat sedením v jedné z mnohých kaváren.

Celkově, pokud hledáte klidnou dovolenou plnou krásné přírody a pohostinných lidí, přijďte na Evii a prožijte nezapomenutelné chvíle v Pefki.


Počasí Řecko Evia Pefki


Řecko je pro své slunce, pláže a překrásnou přírodu mezi turisty velmi vyhledávanou destinací. Mezi nejkrásnější řecké ostrovy patří i Evia, která se nachází jen kousek od Atén. Zde se nachází letovisko Pefki, které svým návštěvníkům nabízí krásné pláže, příjemné teploty a jedinečnou atmosféru.

Pokud se chystáte do Pefki, můžete se těšit na typické středomořské klima. Zdejší léto trvá obvykle od května do září a jsou zde velmi příjemné teploty od 25 do 30 stupňů Celsia. Zima zde bývá mírná a vlhká, teploty se pohybují od 10 do 20 stupňů. Pokud tedy hledáte slunečné a teplé počasí, Pefki je pro vás ideální destinací.

Pláže v Pefki jsou velmi populární a přitahují převážně turisty z celé Evropy. Nejznámějšími plážemi jsou pláž Chrysí Aktí a pláž Limniónas. Obě pláže jsou dlouhé a široké s čistým mořem a písečným dnem. Chrysí Aktí je také oblíbenou pláží mezi surfaři díky silnému větru, který v tomto místě fouká. Většina pláží v okolí Pefki jsou dobře vybavené a nabízejí turistům různé vodní sporty a aktivní zábavu.

Pokud se chystáte na dovolenou do Pefki, doporučujeme si vzít s sebou lehké oblečení, koupací úpravu a samozřejmě opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Zvláště pokud se chystáte být na slunci po dlouhou dobu a to hlavně v letních měsících.

I když Řecko není pro slunce, pláže a teplé počasí, když se blíží zima, také zpoždění, takže doporučujeme cestovat ideálně v červnu a červenci, kdy průměrné denní teploty dosahují 25 až 30 stupňů Celsia, a voda má koupací teplotu. Mimo sezónu se zde nachází klidná, příjemná atmosféra a krásná příroda.

V Pefki si turisté mohou užít mnoho různých aktivit, mezi kterými patří vodní sporty, turistiku, jízdu na koni nebo výlety do blízkých vesniček a měst. Mnoho turistů si také oblíbí tradiční řeckou kuchyni a nápoje, které si mohou vychutnat v jedné z mnoha restaurací a kaváren, které se v pefki nachází.

V Evii a Pefki najdete krásné přírodní scenérie, úžasné pláže a přátelské místní obyvatelstvo. Pokud tedy hledáte krásné místo pro relaxaci a zároveň prozkoumání nové kultury, Pefki vám to může nabídnout. Ať už hledáte aktivní dovolenou nebo pouze relaxaci na pláži, Pefki je ideální volbou pro celou rodinu nebo skupinu přátel.


Ubytování Řecko Evia Pefki


Evia je druhým největším ostrovem v Řecku a nachází se v blízkosti pevninského Řecka. Ostrov je známý svou krásnou přírodou a malebnými plážemi. Jedním z oblíbených letovisek na ostrově je Pefki.

Pefki je malebná vesnička na východním pobřeží Evie. Toto letovisko je velmi oblíbené mezi turisty, kteří hledají klidnou dovolenou uprostřed přírody. Pefki nabízí úchvatné výhledy na moře a okolní kopce poseté borovými lesy.

Ubytování v Pefki je velmi pestré. Naleznete zde všechny druhy ubytování, které vyhovují různým požadavkům a rozpočtům. Od luxusních hotelů a apartmánů až po levnější rodinné penziony a kempy, Pefki má něco pro každého.

Luxusní hotely v Pefki jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít nadstandardní pohostinnost a služby. Tyto hotely se nacházejí buď přímo na pláži nebo v její blízkosti, což umožňuje hostům snadný přístup k moři. Vybavení těchto hotelů je obvykle vysoce kvalitní, včetně bazénů, wellness center, restaurací a dalších volnočasových aktivit.

Apartmány jsou v Pefki také velmi oblíbené. Tyto ubytovací jednotky nabízejí větší prostor a soukromí pro hosty. Apartmány jsou k dispozici v různých velikostech, takže jsou vhodné pro páry, rodiny nebo skupiny přátel. Některé apartmány mají vlastní kuchyňky, což umožňuje hostům vařit si své vlastní jídlo.

Pokud preferujete příjemnou a rodinnou atmosféru, rodinné penziony jsou pro vás tou správnou volbou. Tyto penziony jsou obvykle provozovány místními rodinami a nabízejí pohodlné a útulné ubytování. Hosté mohou zažít skutečný řecký život a ochutnat místní speciality připravované domácím způsobem.

Kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít dovolenou ve volné přírodě. Pefki má několik kempů, které nabízejí základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety a místa pro stanování. Kempování v přírodě je skvělým způsobem, jak prozkoumat krásy ostrova Evia a zažít kontakt s místním prostředím.

Pefki je nejen ideálním místem pro klidnou dovolenou, ale také nabízí bohaté množství možností pro outdoorové aktivity a poznávání přírody. Turisté mohou využít pěší turistiku v okolních lesích a horách, cyklistiku, vodní sporty a mnoho dalšího.

Takže pokud plánujete návštěvu Řecka a hledáte klidné a krásné místo k ubytování, Pefki na ostrově Evia je skvělou volbou. Bez ohledu na váš rozpočet a preference ubytování, Pefki nabízí řadu možností, které vám umožní zažít skvělou dovolenou ve Řecku.


Letenka Řecko Evia Pefki


Pokud hledáte ideální letenku do Řecka, Evia Pefki je bezpochyby skvělou volbou. Toto malé středomořské městečko se nachází na ostrově Evia, který je největším ostrovem spojeným s pevninskou Řeckou dálnicí. Evia Pefki je ideálním cílem pro ty, kteří hledají klidné a relaxační místo, kde si mohou užívat krásu řeckého pobřeží.

Letenky do Řecka lze vyhledat na mnoha internetových stránkách nebo přes cestovní kanceláře. Musíte si vybrat letiště, ze kterého chcete odletět, a to, které je nejvhodnější pro Vaši trasu. Z České republiky budete muset odletět z Prahy nebo Brna do Athén, odkud se vydáte autobusem nebo autem po dálnici. Dále se můžete rozhodnout pro leteckou společnost, která Vám nejvíce vyhovuje, např. Aegean Airlines nebo Sky Express.

Jakmile přistanete v Athénách, je tu možnost pokračovat ve Vaší cestě buď po silnici na ostrov Evia (přibližně 2 hodiny), nebo Vás čeká krátký let na letiště Skyros, z kterého je snadný a rychlý přechod do Pefki. Pokud si však chcete užít krásy řecké přírody, můžete se rozhodnout pro vlak nebo trajekt, který Vás z Athén přivede přímo do Evia Pefki.

Krátká cesta z Athén je určitě nejjednodušší a nejrychlejší cestou, zvláště pokud si chcete užít klid a odpočinek. Během cesty taky můžete obdivovat krásné výhledy na řecké pobřeží. O Pefki se říká, že je to klidné letovisko s plážemi s jemným pískem, které nejsou nijak přeplněné. Můžete si zde pronajmout lehátka a slunečníky, potápět se v krásném Středozemním moři, procházet se po pláži, nebo se proplétat uličkami městečka.

Evia Pefki je ideální pro všechny, kteří chtějí zažít klidnou dovolenou s přáteli nebo rodinou, a to s plným komfortem. Ceny za ubytování a jídlo jsou zde dostupné a zároveň kvalitní. Rozhodně se tedy nemusíte bát, že byste utratili příliš mnoho peněz.

Celkově Řecko je skvělou destinací pro dovolenou, ať už si zvolíte kterékoli letovisko. Evia Pefki určitě není výjimkou, a to právě díky krásnému pobřeží a klidným plážím. Výlet do Řecka je skvělá volba pro dovolenou a nostalgie po dávné kultuře a výpravy po Moudrosti jako meditace na andami bázi poskytnou osobní zdraví a dobrou pohodu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Evia Pefki


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Pefki na ostrově Evia v Řecku jsou:

1. Jak se dostanu do Pefki na Evii?
- Nejbližší letiště je letiště v Athénách. Odtud je možné se dostat do Pefki autobusem, pronájmem auta nebo taxíkem. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Pefki?
- Pefki má několik krásných pláží, včetně pláže Pefki, Agios Nikolaos, Liani Ammos a Korasida. Všechny tyto pláže jsou písčité a mají čistou vodu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Pefki?
- Nejlepší čas na návštěvu Pefki je v letních měsících mezi červencem a zářím, kdy je počasí teplé a slunečné. V těchto měsících je také nejvíce turistů a místních aktivit.

4. Jaké aktivity a atrakce jsou v blízkosti Pefki?
- V blízkosti Pefki jsou různé aktivity a atrakce, včetně návštěvy kláštera Galataki, procházky v krásné přírodě hor Dirfys, potápění a šnorchlování v moři, a návštěvy historických památek a archeologických nalezišť.

5. Existují v Pefki restaurace a obchody?
- Ano, v Pefki jsou různé restaurace, bary a obchody. Můžete si zde vychutnat tradiční řeckou kuchyni a nakupovat suvenýry nebo potřeby.

6. Jaké ubytování je k dispozici v Pefki?
- V Pefki je možné najít různé druhy ubytování, včetně hotelů, apartmánů a rodinných domů. Všechny tyto možnosti nabízejí pohodlný pobyt s výhledem na moře nebo horu Dirfys.

Doufám, že tyto informace vám pomohou plánovat vaši návštěvu do Pefki na Evii.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky