Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Španělsko Malorka

Počasí Španělsko Malorka


Španělsko, konkrétně ostrov Malorka, je známé svým překrásným počasím, které přitahuje každoročně tisíce turistů. Tento ostrov ležící na Baleárských ostrovech v Středozemním moři nabízí milovníkům slunce a tepla ideální podmínky pro relaxaci a aktivní dovolenou.

Počasí na Malorce je převážně teplé a slunečné. Díky své poloze v Středomoří má ostrov příjemné klima s mírnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 15 °C a v létě stoupá až na 30 °C. Teploty se však mohou v horkých letních měsících dostat i k 35 °C. Malorka tak patří mezi oblíbené destinace lidí vyhledávajících sluneční dovolenou.

Ostrov je také znám pro své nízké srážky. Průměrné roční srážky dosahují kolem 460 milimetrů. Nejvíce srážek spadne na podzim a na jaře. V létě je srážkově velmi suchý, což přispívá ke krásným slunečným dnům a teplým večerům.

Díky svému přímořskému umístění si Malorka také užívá mírného větru. Většinou fouká od moře a přináší příjemné osvěžení, které je vítané zejména v parných letních dnech. Vysoká vlhkost vzduchu zajišťuje příjemnou atmosféru a čistý vzduch.

Co se týče moře, je na Malorce možné koupání po většinu roku. Průměrná teplota Středozemního moře se pohybuje okolo 25 °C v létě a kolísá v zimě kolem 15 °C. Díky těmto teplým teplotám je koupání v moři i mimo sezónu příjemné.

Na Malorce je také možné zažít různorodé mikroklima díky horským oblastem na severu ostrova. Zde se nachází nejvyšší hora ostrova, Serra de Tramuntana, která přináší jiné počasí než na pobřeží. Na horských vrcholech se mohou vyskytovat chladnější teploty a srážky.

Celkově lze říci, že počasí na Malorce je příjemné skoro po celý rok. Krásné slunečné dny, teplé teploty a čisté moře přitahují většinu turistů zejména v letních měsících. Pokud preferujete mírnější teploty a klidnější atmosféru, vydejte se na Malorku na podzim nebo na jaře. Je však třeba si uvědomit, že počasí může být nevyzpytatelné, a proto je vždy dobré být připraven na případné změny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko Malorka


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Španělska (konkrétně Malorky) jsou:

1. Potřebuji vízum, abych mohl/a cestovat do Španělska?
Odpověď: Většina návštěvníků ze zemí Evropské unie, Spojených států amerických, Kanady, Austrálie, Japonska a dalších zemí nemusí mít vízum pro vstup do Španělska, pokud plánují zůstat méně než 90 dní. Pokud však plánujete pobyt delší než 90 dní, budete muset získat vízum před cestou.

2. Jaká je nejlepší doba roku na návštěvu Malorky?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Malorky je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a slunce září po většinu dne. V letních měsících červenci a srpnu však může být velmi horko a pláže jsou přeplněné.

3. Jak se dostat na Malorku?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Malorku, je letecky. Mnoho mezinárodních leteckých společností nabízí přímé lety do Palmy de Mallorca. Další možností je přeprava trajektem z Barcelony nebo Valencie.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Malorce?
Odpověď: Malorka má mnoho nádherných pláží, včetně Es Trenc, Cala Agulla, Cala Varques, Cala Mondragó a mnoha dalších.

5. Jaká je místní měna na Malorce?
Odpověď: Měnou na Malorce je euro.

6. Jaké jsou turistické atrakce na Malorce?
Odpověď: Mezi nejpěknější turistické atrakce na Malorce patří katedrála La Seu v Palma de Mallorca, královský palác v Almudaině, město Valldemossa, Hamské jeskyně a mnoho dalších.

7. Jaká je místní kuchyně na Malorce?
Odpověď: Malorská kuchyně je ovlivněna středomořskou kuchyní a nabízí mnoho tradičních jídel, jako jsou paella, arros brut (kořeněná rýžová směs s kuřecím masem a zeleninou), sobrasada (uzená klobása) a mnoho dalších. Také se zde pěstuje mnoho ovoce a zeleniny, což znamená, že čerstvé produkty jsou velmi oblíbené.


Ubytování Španělsko Malorka


Malorka je druhým největším ostrovem v Španělsku, patřící k souostroví Baleárských ostrovů a oblíbeným místem pro dovolenou mnoha turistů. Malorka nabízí krásné pláže, bohatou historii a kulturu, překrásnou přírodu a také širokou nabídkou ubytování pro každého cestovatele.

Ubytování na Malorce je rozmanité a přizpůsobené potřebám každého cestovatele. Malorka nabízí širokou škálu ubytování, od hotelů, resortů a apartmánů až po tradiční domy a chalupy.

Pro ty, kteří hledají luxusní zážitek v blízkosti překrásných pláží, jsou ideální hotely a resorty, jako jsou například The St. Regis Mardavall Mallorca Resort, Sheraton Mallorca Arabella Golf Hotel nebo Castell Son Claret. Tyto hotely nabízejí prvotřídní vybavení, luxusní pokoje a apartmány, wellness centra, bazény a privátní pláže.

Pokud hledáte něco méně exkluzivního, ale stále s dostatečnou výbavou, jsou pro vás ideální apartmány a penziony. Tyto ubytování poskytují plně vybavené kuchyně, pohodlné pokoje a často i balkony s nádherným výhledem na moře. Některé z těchto ubytování jsou i levnější variantou pro ty, kteří chtějí šetřit peníze. Mezi oblíbené apartmány na Malorce patří například Apartamentos Jardines del Plaza, Gavimar Ariel Chico Club Resort nebo Apartamentos Globales Verdemar.

Pro ty, kteří hledají autentický zážitek, doporučuje se tradiční ubytování jako jsou venkovské chalupy a domy. Tyto domy nabízejí útulné pokoje a pohodlné vybavení. Mnoho z nich se nachází v přírodě, s krásnými výhledy na okolní krajinu. Zajímavou nabídku tvoří například Finca Can Estades, Agroturismo S’Horta nebo Es Pla Nou.

Celkově lze říci, že Malorka nabízí širokou škálu a kvalitní ubytování pro každého cestovatele. Nezáleží na tom, jestli si vyberete luxusní hotel, apartmán nebo tradiční chalupu, jistě si užijete nádhernou dovolenou s nádhernými výhledy na moře a překrásnou přírodou Malorky.


Letenka Španělsko Malorka


Pokud se chystáte na dovolenou plnou slunce, krásných pláží a nádherného moře, pak je ostrov Malorka v jižním Španělsku tím pravým místem pro vás. A jak se tam dostat? Samozřejmě pomocí letenky.

Letenky do Malorky jsou k dispozici z různých měst v Evropě, ale nejčastěji se letí z klasických letišť jako je Londýn, Frankfurt, Paříž nebo Barceloně. Pokud jste v České republice, můžete využít lety z Prahy nebo z Vídně.

Cena letenky se může lišit v závislosti na vaší destinaci a termínu letu. Nejlepší cenu získáte, pokud si letenku rezervujete včas předem. Pokud máte možnost, plánujte svůj pobyt na ostrově mimo hlavní sezónu, tedy během jarního nebo podzimního období. Ceny letenek jsou v této době obvykle o něco nižší a množství turistů na ostrově je méně.

Let trvá přibližně 2-3 hodiny a končí na letišti Palma de Mallorca. To je největší letiště na ostrově a leží pouhých 8 kilometrů od hlavního města Palma de Mallorca. V případě potřeby si můžete pronajmout auto z letiště nebo využít dopravní spoje, které vás dostanou téměř kamkoliv na ostrově.

Nezapomeňte si při cestování na ostrov s sebou vzít své doklady, včetně platného občanského průkazu a letenky. Při odletu ze Španělska platí povinnost odbavení zavazadel.

Malorka je skvělým místem pro dovolenou pro rodiny, páry nebo jednotlivce. Ostrov nabízí rušné pláže, horské stezky, historické památky a přátelské místní obyvatele. Při plánování vaší dovolené na Malorce neváhejte a rezervujte si letenku co nejdříve. Tento ostrov vám nabídne skvělé zážitky, které budete moci vzpomínat na dlouhá léta.


Dovolená Španělsko Malorka


Pokud hledáte známou dovolenkovou destinaci s krásnými plážemi, vynikajícím jídlem a živým nočním životem, Malorka v Španělsku je pro vás tou správnou volbou.

Malorka, největší ostrov Baleárských ostrovů, leží v západní části Středozemního moře a je obklopena azurovým mořem a nádhernou přírodou. S více než sedmi miliony turistů každým rokem je to velmi populární destinace, a to zejména pro mladé lidi hledající zábavu v některém z nočních klubů.

Nejoblíbenější oblast pro návštěvníky je Cala Millor, která nabízí více než dvacet kilometrů písečné pláže. Pláže jsou velmi široké a mají příjemně měkký písek, který je ideální pro letní aktivity jako je plážový volejbal, fotbal a frisbee. Vody jsou modré a čisté a pod vodou si můžete vyzkoušet šnorchlování a potápění.

Dále stojí za to navštívit malé přímořské vesničky jako jsou Deia a Port de Pollença, které nabízí tradiční španělskou architekturu a klidné a malebné prostředí. Na nábřeží najdete mnoho restaurací nabízejících tradiční španělská jídla.

Mezi nejznámější atrakce na Malorce patří katedrála La Seu, impozantní gotická budova nacházející se v Palma de Mallorce, hlavním městě kde žije přibližně polovina obyvatel ostrova. Pro milovníky přírody jsou ideálními místy pro turistiku pohoří Tramuntana a přírodní parky Mondragó a LLevant.

Pokud máte chuť na noční zábavu, můžete zamířit do některého z mnoha nočních klubů a barů. Mezi nejoblíbenější patří Tito's v Palma de Mallorce, BCM Planet Dance v Magalufu a Pacha v Ibize.

Na Malorce je k dispozici mnoho hotelů ve všech cenových kategoriích. Od luxusních resortů až po jednodušší hotely. Pro ty, kteří chtějí zažít lokalní kulturu, jsou skvělým řešením pronájmy apartmánů a vil v přírodních oblastech.

Veškerá doprava na ostrově je řízena autobusy a vlaky. Nicméně, pokud si chcete prohlédnout více ze země, doporučujeme pronájem auta.

Celkově lze tedy říct, že Malorka v Španělsku je nezapomenutelné místo pro dovolenou. Nabízí spoustu možností pro zábavu i odpočinek v krásném prostředí. Bavte se a užijte si přímořský život, španělskou kulturu a nádhernou přírodu, kterou nabízí ostrov Malorka!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky