Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Srí Lanka Nuwara Eliya

Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Nuwara Eliya


1. Jak se dostanu do Nuwara Eliya z Colombo?
- Nejrychlejší způsob, jak se dostat z Colombo do Nuwara Eliya, je autem nebo taxíkem. Cesta trvá přibližně 4-5 hodin. Existují také veřejné autobusové spoje, které trvají asi 6-7 hodin.

2. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Nuwara Eliya?
- V Nuwara Eliya najdete širokou škálu ubytovacích zařízení. Některé z nejlepších možností jsou Grand Hotel, Araliya Green Hills Hotel a Tea Bush Hotel.

3. Jaké atrakce a památky mohu navštívit v Nuwara Eliya?
- V Nuwara Eliya si můžete užít krásnou přírodu, jako jsou Královské zahrady, Hortonova rovina a jezírko Gregory. Další atrakce zahrnují Tea Factory, Pedro Tea Estate a Ramboda Falls.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Nuwara Eliya?
- Nejlepší čas na návštěvu Nuwara Eliya je od dubna do června, kdy je zde nejlepší počasí. Teploty jsou mírné a příjemné.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Nuwara Eliya?
- V Nuwara Eliya najdete mnoho restaurací nabízejících různé kuchyně. Některé populární restaurace jsou Grand Indian, Salmiya Restaurant a Goat on the Road.

6. Co je typickým jídlem v Nuwara Eliya?
- Nuwara Eliya je známá pro svou čajovou kulturu, takže typickým jídlem je čajová pečivo a zákusky. Dalšími oblíbenými jídly jsou také curry, rýže a mořské plody.

7. Existují v Nuwara Eliya nějaké turistické výlety?
- Ano, v Nuwara Eliya si můžete rezervovat turistické výlety do okolních oblastí, jako je Hortonova rovina, Adamův špičák a Fálovská divočina. Mnoho turistů také navštěvuje nedaleký Adamův hřeben.

8. Jak jsou lidé v Nuwara Eliya přátelští vůči turistům?
- Lidé v Nuwara Eliya jsou většinou přátelští a vstřícní vůči turistům. Mnoho místních obyvatel hovoří anglicky, což usnadňuje komunikaci.

9. Je v Nuwara Eliya bezpečno cestovat?
- Nuwara Eliya je považována za relativně bezpečnou destinaci pro cestování. Nicméně je vždy důležité dodržovat základní opatření, jako je sledování svého majetku a dodržování místních zvyklostí a tradic.

10. Jaká je průměrná cena za ubytování v Nuwara Eliya?
- Průměrná cena za ubytování v Nuwara Eliya se pohybuje mezi 30 až 100 USD za noc, v závislosti na typu ubytovacího zařízení a sezóně.


Počasí Srí Lanka Nuwara Eliya


Srí Lanka je ostrovní země ležící v Indickém oceánu, která se pyšní svými krásnými plážemi, exotickou zvířenou a bohatou kulturní historií. Jedno z nejzajímavějších míst na Srí Lance je Nuwara Eliya, které je známé svým unikátním počasím.

Nuwara Eliya se nachází ve vnitrozemí a leží ve vyšších nadmořských výškách než ostatní části Srí Lanky. Tato oblast se často nazývá "Little England" díky silným britským vlivům, které se zde udržely z doby, kdy Srí Lanka byla kolonií Britského impéria. Nuwara Eliya se také stala oblíbeným destinací v letních měsících pro evropské kolonizátory, protože nabízela únik od horkého a vlhkého tropického podnebí na pobřeží.

Jednou z hlavních předností Nuwara Eliya je jeho příjemné a chladné počasí. Díky své poloze a výšce nad mořem má město průměrnou teplotu okolo 16 °C až 20 °C po celý rok. To je značný rozdíl oproti zbyteku Srí Lanky, která má většinou tropické podnebí s vysokými teplotami a vlhkostí.

Nuwara Eliya se také pyšní vysokým množstvím srážek, které dávají místu jeho zelený a kvetoucí vzhled. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje okolo 2000 mm, což je přibližně dvojnásobek srážek, které obdrží hlavní město Srí Lanky Columbo. Nejde přitom o trvalé deštivé období, ale o sezónní srážky, které se objevují především v letních měsících.

Díky tomu, že Nuwara Eliya disponuje tak příjemným počasím, se stalo oblíbeným cílem pro turisty, zejména těch, kteří hledají únik od horka Srí Lanky. Město je obklopeno zelenými kopci, jenž jsou známé svými čajovými plantážemi. Navštívení jednoho z místních čajových sadů je proto neodmyslitelnou součástí návštěvy Nuwara Eliya.

Další atrakcí v Nuwara Eliya je Hortonova rovina, což je národní park, který nabízí spektakulární scenérie a bohatou faunu a flóru. Tato oblast je také domovem několika vrcholků, které se tyčí nad zbytkem země, včetně hory Adam's Peak.

Nuwara Eliya je bezpochyby jedinečným místem na Srí Lance se svým počasím, které připomíná evropské klima. Pokud plánujete návštěvu této části Srí Lanky, rozhodně byste neměli zapomenout na teplejší oblečení a deštník, protože se můžete setkat se změnami počasí během dne. Ať už si budete užívat procházku po čajových plantážích, obdivovat pohledy na okolní kopce nebo zkoumat přírodní krásy Hortonovy roviny, Nuwara Eliya určitě stojí za návštěvu.


Ubytování Srí Lanka Nuwara Eliya


Nuwara Eliya je jedno z nejkrásnějších a nejpopulárnějších míst k ubytování na Srí Lance. Tato malebná horská oblast se nachází ve střední části ostrova a je obklopena zelenými kopci, čajovými plantážemi a překrásnými jezery.

Turistický ruch v Nuwara Eliya je velmi rozvinutý a můžete si zde vybrat ubytování pro každou peněženku a vkus. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů po útulné a levné hostely, Nuwara Eliya nabízí řadu možností pro každého cestovatele.

Pro ty, kteří si rádi dopřejí luxus a pohodlí během svého pobytu, jsou zde k dispozici luxusní hotely, které nabízejí výhled na malebnou krajinu a prvotřídní služby. Mezi nejoblíbenější hotely patří Grand Hotel, který je historickým sídlem postaveným v koloniálním stylu, a Heritance Tea Factory, která byla přestavěna z bývalé čajové továrny.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete zvolit mezi mnoha příjemnými hostely a penziony, které se nacházejí po celém městě. Tyto ubytovací zařízení jsou často rodinného typu a mají útulné pokoje se základními vybaveními. Přestože možná nebudete mít výhled na jezero, zdejší pohostinnost a atmosféra vám dokonale umožní zažít srílanskou pohostinnost.

Nuwara Eliya je také oblíbeným místem pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. Je tu spousta dobrých turistických tras, kde můžete jít na procházku a obdivovat okolní krajinu. Mezi nejvýznamnější přírodní atrakce v této oblasti patří Hortonova rovina, kde naleznete nádherný výhled na okolní kopce a vodopády. Taktéž je tu slavné Adamovo hřebíne, což je horský hřeben se strmými útesy na obou stranách.

Další zajímavou atrakcí v Nuwara Eliya je návštěva čajových plantáží, které tuto oblast proslavily po celém světě. Můžete si prohlédnout, jak se čaj sklízí, zpracovává a pak se můžete podívat i na to, jak se připravuje. To vše v kombinaci s krásnou zelenou krajinou vytvoří nezapomenutelný zážitek.

Nuwara Eliya je tedy opravdu skvělým místem k ubytování na Srí Lance. S výjimečnou přírodou, úžasnými turistickými trasami a dokonalou atmosférou je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít něco nejvíce autentického a krásného, co Srí Lanka nabízí. Nezáleží na tom, zda jste milovníkem luxusu, přírody nebo čaje, Nuwara Eliya vám přinese vzpomínky na celý život.


Dovolená Srí Lanka Nuwara Eliya


Na Srí Lance se nachází mnoho krásných míst, které stojí za návštěvu. Mezi tyto místa patří i Nuwara Eliya, což je velmi populární destinace mezi turisty kvůli své velké kráse a bohatství aktivit, které můžete podniknout.

Nuwara Eliya se nachází ve vyšších nadmořských výškách a proto zde bývá často vlhko a chladno, především v noci. Tato oblast je bohatá na zeleň a je obklopena horami, což ji dělá ideálním místem pro turisty, kteří chtějí uprchnout od horkých teplot a vychutnat si přírodní krásy.

Když přijedete do Nuwara Eliya, můžete se těšit na mnoho aktivit, které můžete podniknout. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je procházka v přírodě. Tato oblast je ideální pro turisty, kteří chtějí objevit krásu tropických lesů a vychutnat si výhledy na hory a vodopády. Další populární aktivitou je návštěva zahrad, jako jsou Victoria Park a Galway's Land National Park, kde si můžete vychutnat krásné květiny, palmové stromy a vodopády.

Pokud si chcete užít dobrodružství, můžete vyrazit na výlet na čajové plantáže, které jsou hojně zastoupeny v této oblasti. Můžete také navštívit místní trhy, kde si můžete koupit tradiční suvenýry, jako jsou barevné přehozy a ručně tkány koberce.

Když se rozhodnete ubytovat v Nuwara Eliya, budete mít širokou škálu možností. Můžete si vybrat z hotely a menších penzionů, které se nacházejí v samotném městě, nebo si zvolit ubytování v blízkosti přírodních krás obklopujících Nuwara Eliyu.

Celkově je Nuwara Eliya krásným místem, kde si můžete užít klidné a relaxační prostředí. Pokud hledáte místo, kde si odpočinete od každodenního stresu a užijete si přírodu, je Nuwara Eliya ideální volbou pro vaši dovolenou na Srí Lance.


Letenka Srí Lanka Nuwara Eliya


Srí Lanka je nádherná ostrovní země plná překrásných přírodních scenérií a historických památek. Mezi mnoha turistickými atrakcemi zde najdeme také malebné město Nuwara Eliya, které se nachází ve vnitrozemí země. Toto město, které je obklopeno zelenými kopci a kaskádami vodopády, je známo jako "malý Anglie" Srí Lanky, díky svému příjemnému chladnějšímu podnebí a anglické architektuře.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do Nuwara Eliya, je letecky. Letenka do tohoto malebného města je nejen pohodlná a rychlá, ale také nabízí možnost obdivovat úchvatné výhledy na horské masivy a zelené plantáže čajovníku, které Srí Lanku zdobí. Letiště v nejbližším městě Katunayake je vzdáleno přibližně čtyři hodiny jízdy od Nuwara Eliya. Po přistání na letišti stačí nalézt dostupný dopravní prostředek, který vás dopraví do tohoto malebného města.

Nuwara Eliya je proslulé svými rozkvétajícími zahradami a anglickým koloniálním stylem architektury. Mnoho budov ve městě připomíná anglické venkovské domy s barevnými zahradami plnými květin. Není proto divu, že toto místo je oblíbenou destinací pro milovníky přírody a romantiku.

Po příletu do města se můžete vydat na procházku po jeho malebných uličkách a obdivovat zachovalé anglické koloniální budovy. Nuwara Eliya je také známé svými rozlehlými čajovými plantážemi, které jsou jednou z hlavních turistických atrakcí. Můžete navštívit jednu z mnoha továren na zpracování čaje a naučit se o tomto obchodním odvětví více.

Dalším must-visit místem v Nuwara Eliya je zahradní park Victoria, který je jedním z nejkrásnějších parků na Srí Lance. Různé druhy květin, jezírka a malebné cesty tvoří idylickou atmosféru pro procházku nebo piknik. Pro sportovně založené návštěvníky je zde také 18-jamkové golfové hřiště, které je jedno z nejstarších na Srí Lance.

Pokud jste dobrodruh a rádi objevujete okolní přírodu, pak byste měli vyrazit na výlet do hor Adams Peak nebo Horton Plains National Park. Adams Peak je posvátná hora a jedno z nejsvětějších míst na Srí Lance. Tato hora je známá svým ohromujícím výhledem z vrcholu a je oblíbenou turistickou trasou pro túry východem slunce. Horton Plains National Park je domovem jednoho z nejkrásnějších přírodních útvarů Srí Lanky - World's End, což je skalní útes s neskutečným výhledem na okolní krajinu.

Ať už jste milovníkem přírody, historie nebo jen toužíte po relaxu v prosluněném ráji, Nuwara Eliya je ideálním místem pro vaši dovolenou na Srí Lance. Letenka do tohoto malebného města vám nabídne pohodlný způsob, jak se dostat do tohoto úchvatného koutu země, kde se můžete ponořit do okouzlující atmosféry anglického venkova a obdivovat úžasné výhledy na nekonečné plantáže čajovníku.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky