Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Súdán Chartúm

Počasí Súdán Chartúm


Súdán Chartúm - neustále horké a suché město

Súdán Chartúm se nachází v severní části Súdánu a je hlavním městem této země. Toto město leží na soutoku řek Bílý a Modrý Nil. Súdán Chartúm má tropické klima, které se vyznačuje vysokými teplotami a suchem.

Průměrná teplota v Chartúmu se pohybuje kolem 37 °C. Nejteplejší měsíce jsou květen a červenec, kdy se teplota může dostat až ke 45 °C. V zimě se teplota snižuje na asi 28 °C, což málokoho překvapí. Vzhledem k teplotě a suchosti tohoto města, je pitná voda klíčovým zdrojem na přežití.

Deštivé období v Chartúmu trvá jen čtyři měsíce v roce, konkrétně od června do září. Průměrný roční srážkový úhrn se pohybuje kolem 200 mm, což je poměrně malé množství vody pro tak velké město. Správní orgány dlouhodobě usilují o přehradu na řece Modrý Nil, aby zajistili dostatek vody pro město v suchém období.

Je důležité si vzít na vědomí, že během slunečných dní v Chartúmu panuje extrémně vysoká UV záření ze slunce. Z tohoto důvodu se místní obyvatelé snaží dodržovat tradice, jako je dvojí oblékání nebo přechovávání ve stínu, aby zabránili vystavování se UV záření.

Vzhledem k tomu, že Súdán Chartúm leží v pouštní oblasti, jsou v tomto městě neustále vysoké teploty a suchý vzduch. Toto počasí může být pro mnoho lidí obtížné, zejména pro ty, kteří nejsou zvyklí na horké podmínky.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Súdánu Chartúm je charakteristické vysokými teplotami a nízkým množstvím srážek. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, měli byste být připraveni na extrémní podmínky a dodržovat bezpečnostní opatření na prevenci zdravotních problémů.


Dovolená Súdán Chartúm


Dovolená je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak se vyhnout stresu a relaxovat. Pokud hledáte unikátní a exotickou destinaci, pak byste měli zvážit Súdán a jeho hlavní město Chartúm. Súdán leží v severovýchodní Africe a nabízí návštěvníkům fascinující směs kultury, historie a přírodních krás.

Chartúm, který se nachází na soutoku řek Nil a Bílý Nil, je hlavním městem Súdánu a je jedním z nejstarších obydlených míst na světě. Jeho historie sahá až do 8. tisíciletí př. n. l. a dnes se stále nacházejí ruiny starověkých měst a pyramid.

Jedním z hlavních míst, které turisté nechtějí vynechat, je Národní muzeum Súdánu. Toto fascinující muzeum nabízí jedinečnou sbírku archeologických a historických artefaktů, které dokreslují bohatou historii Súdánu. Zde můžete vidět například mumie starověkých vládců, různé sochy a nástěnné malby, které poskytují pohled do minulosti země.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je Omdurmanský trh. Tento trh je největším otevřeným trhem v Africe a je jedinečným zážitkem. Zde můžete zakoupit různé suvenýry, tradiční oblečení a přírodní produkty, jako jsou různé koření a oleje. Pro milovníky jídla je na trhu také bohatý výběr místních specialit, které stojí za ochutnání.

Pokud máte rádi přírodu, pak si jistě užijete výlet do pohoří Núba. Nachází se na jihozápadě země a nabízí úchvatné výhledy na kopce a zelené údolí. Toto místo je také domovem pro místní kmeny Núba, kteří jsou známí svou bohatou kulturou a tradicemi. Zde můžete navštívit jejich vesnice a dozvědět se o jejich životním stylu a zvyklostech.

Při návštěvě Súdánu byste také neměli vynechat projížďku na lodi po řece Nil. Tato řeka je jednou z nejdůležitějších v Africe a je zde hojnost možností k fotografování a pozorování zvířat. Během plavby uvidíte slony, žirafy, krokodýly a mnoho dalších druhů zvířat.

Chartúm nabízí také bohatý noční život a možnost ochutnat místní kuchyně. Město je plné restaurací, kaváren a klubů, kde můžete ochutnat místní speciality a zároveň se seznámit s místními obyvateli.

Pokud hledáte dovolenou s něčím navíc, Súdán a jeho hlavní město Chartúm nabízí unikátní kombinaci historie, kultury a přírodních krás. Při návštěvě této fascinující destinace získáte nezapomenutelné zážitky a poznání o bohaté historii této země.


Letenka Súdán Chartúm


Letenka do Súdánu - Objavte kultúru a históriu Chartúmu

Súdán, dvojjazyčná krajina v severovýchodnej Afrike, je jedinečným cestovateľským cieľom pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok. Súdán má bohatú kultúru a históriu, ktoré sú zreteľne viditeľné v jeho hlavnom meste Chartúme. Ak sa chystáte navštíviť túto zaujímavú destináciu, letenka do Chartúmu je prvým krokom na ceste k objavovaniu jej pokladov.

Na začiatku svojej návštevy Chartúmu nevynechajte návštevu Národného múzea, kde môžete objaviť artefakty, ako je slávny kráľovský hrob z Meroe a nádherné nálezy z iných historických miest Súdánu. Múzeum je miestom, kde sa môžete dozvedieť o bohatej histórii tejto krajiny a pochopiť jej kultúru.

Prochádzka po starom meste Omdurman je ďalším zážitkom, ktorý stojí za zmienku. Je to najväčšie súdanske mesto a je známe tým, že je domovom najväčšieho trhu v krajine. Tu sa môžete pokochať tradičnými súdanskými remeselníkmi, živými farbami a vôňami miestneho jedla. Je to dokonalé miesto, kde si môžete kúpiť suveníry a ochutnať autentické súdanské jedlá.

Keď už ste v Chartúme, nevynechajte návštevu Nile Street, ktorá je hlavnou cestou mesta a ponúka úchvatný výhľad na rieku Níl. Kľúčovou atrakciou tejto oblasti je Suene Palace Museum, ktorý v minulosti slúžil ako rezidencia prezidenta Súdánu. Dnes slúži ako múzeum, kde môžete vidieť luxusné izby, nádherné záhrady a dokonca aj zbrane a zbroj, ktoré prezidenti používali.

Pre milovníkov histórie je návšteva archeologických miest v Chartúme nevyhnutná. Jebel Barkal, ktorý je zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, je považovaný za jedno z najzaujímavejších miest archeologickej hodnoty v krajine. Miesto je považované za posvätný vrch a je obklopené starými egyptskými chrámami.

Okrem histórie a kultúry môžete v Chartúme zažiť aj zábavné aktivity. Návšteva Al-Mogran Family Park vám umožní pozorovať množstvo zvierat vrátane nosorožcov, opíc a leúrov. Park je dobrým miestom na piknik a relaxáciu pri jazere Níl. Ak máte radi dobrodružstvo, nemali by ste vynechať jazdu na kamele alebo sa vydať na použitie v prístave na rieke Níl.

Letenka do Chartúmu je vstupenkou do krajiny bohatej na históriu a kultúru. Poznávaním miestnych zvykov a tradícií sa budete cítiť, akoby ste sa vrátili časom. Vychutnajte si pokojné a pohostinné prostredie Chartúmu a zanechajte svoje opačné dojmy o tejto fascinujúcej destinácii.


Ubytování Súdán Chartúm


Chartúm, hlavní město Súdánu, je bohaté na historii a kulturu. Své návštěvníky láká nejen památkami a muzei, ale i krásným ubytováním. I když se jedná o město s omezeným turistickým provozem, najdete zde různé možnosti ubytování dle svých preferencí.

Chartúm nabízí širokou škálu hotelů a apartmánů, které uspokojí požadavky každého cestovatele. Jedním z nejznámějších hotelů je Corinthia Hotel Khartoum, který se nachází v centru města. Tento luxusní hotel nabízí prvotřídní služby a pohodlné pokoje s moderním vybavením. Kromě toho hotel disponuje bazénem, fitness centrem a restauracemi, kde si můžete vychutnat tradiční súdánskou kuchyni.

Pro ty, kteří hledají ubytování ve stylovějším prostředí, je tu The Corinthia Hotel Khartoum. Tento historický dům nabízí tradiční súdánské prostředí spojené s moderním komfortem. Hotel se nachází poblíž centra města a nabízí prostorné pokoje s elegantním nábytkem a výhledem na řeku Nil.

Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou k dispozici také levnější možnosti ubytování v Chartúmu. Například několik rodinných penzionů a hostelů poskytuje příjemné a cenově dostupné ubytování. Hostel Teba nabízí pokoje s sdílenou koupelnou a společnou kuchyňkou, kterou si hosté mohou využít k přípravě svých vlastních jídel. Tento hostel se nachází v blízkosti historických památek města a je oblíbený mezi mladými cestovateli.

Není však nutné se omezovat pouze na tradiční ubytování. V Chartúmu je také možné najít zajímavé alternativní možnosti jako je kempování na břehu řeky Nil. Tato zkušenost vám umožní prožít přírodu Súdánu na vlastní kůži a vychutnat si klid a ticho této překrásné oblasti.

Ať již preferujete luxusní hotel nebo alternativní způsob ubytování, Chartúm má pro každého něco. Město nabízí různé možnosti prozkoumání okolí, historických památek a místní kultury. Vyberte si své ideální ubytování v Chartúmu a zažijte autentickou atmosféru tohoto afrického města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Súdán Chartúm


1. Jaké je hlavní město Súdánu?
Hlavním městem Súdánu je Chartúm.

2. Jaká je populace Chartúmu?
Podle odhadů z roku 2021 má Chartúm přibližně 5 milionů obyvatel.

3. Jaké jsou nejznámější památky v Chartúmu?
Mezi nejznámější památky Chartúmu patří Chartúmská pyramidová pole, Národní muzeum Súdánu, Velká mešita a další.

4. Jaká je hlavní řeka, která protéká Chartúmem?
Hlavní řekou, která protéká Chartúmem, je Nil.

5. Jaké jsou nejběžnější jazyky mluvené v Chartúmu?
Nejběžněji se v Chartúmu mluví arabsky a anglicky.

6. Jaká je hlavní náboženská skupina v Chartúmu?
Hlavní náboženskou skupinou v Chartúmu je islám.

7. Jak je počasí v Chartúmu?
Chartúm má horké pouštní podnebí s velkými teplotními výkyvy mezi dnem a nocí.

8. Jaký je časový posun v Chartúmu?
Chartúm se nachází v časové zóně UTC +2.

9. Jaké jsou nejběžnější druhy jídla v Chartúmu?
V Chartúmu jsou velmi oblíbené pokrmy jako je foule (luštěniny), kebab, ful medames (fazole), kuskus a další.

10. Jaká je ekonomická situace v Chartúmu?
Chartúm čelí řadě ekonomických problémů, včetně vysoké nezaměstnanosti a inflace. Hlavními odvětvími ekonomiky jsou zemědělství a ropný průmysl.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky