Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Džibutsko Lac Assal

Letenka Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal: Tajemná krása slaného jezera

Džibutsko Lac Assal, nacházející se v západní Africe, je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst na světě. Toto slané jezero, které je považováno za nejslanější na celém africkém kontinentu a třetí nejslanější na světě, je populární turistickou atrakcí díky své nádherné krajině a fascinující historii.

Džibutsko, což je malá země ležící na pobřeží Rudého moře, přitahuje cestovatele svými úchvatnými přírodními scenériemi a bohatou kulturní tradicí. Lac Assal, které se nachází pouhých 155 kilometrů od hlavního města Džibuti, je pro mnoho turistů nevyhnutelnou zastávkou na jejich cestě díky jeho jedinečnému vzezření a možnosti prozkoumání.

Jezero získalo svou pověst neuvěřitelnou krásou a zářivě bílými solnými plážemi, které obtékají jeho pobřeží. Vypadá to, jako byste se přenesli na jinou planetu, když se ocitnete v této části Džibutska. Vzduch je naplněn tajemností, přičemž okolní sopky dávají tomuto místu ještě více neuvěřitelné atmosféry.

Pro mnoho lidí je výzvou vzdát se normálních turistických cest a vyrazit na průzkum Lac Assal. S jeho extrémním solným obsahem se jedná o neuvěřitelné místo, které působí jako poušť ztracená mezi horami. Téměř nestálá teplota, která se pohybuje mezi 34 až 41 stupni Celsia, dává návštěvníkům možnost prozkoumávat toto surreální prostředí a zažít onu opravdovou podstatu divočiny.

Ať už se zde nacházíme z profesionálních nebo rekreačních důvodů, Lac Assal nabízí také jedinečnou geologickou historii. Jezero leží v příkopové propadlině, kterou vytvořil rozptyl tří tektonických desek, a proto se stalo jedním z nejnižších a nejhlubších bodů na africkém kontinentě. Světu poskytuje fascinující příležitost pro studium a výzkum přírodních procesů, které formovaly tato území po tisíce let.

Na rozdíl od jiných slaných jezer na světě je Lac Assal zcela odříznut od oceánu a nemá žádný odtok. Tímto způsobem se vodu jejího těla pouze odpařuje a na dně se ukládají vrstvy soli. Právě díky tomuto procesu je jezero tak slané a nabízí unikátní příležitosti pro lázeňské procedury a zlepšení pokožky.

Pro turisty, kteří hledají nové dobrodružství, je možné se vydat na trekking po okolí jezera až k jeho okraji. Tato cesta je velmi náročná, ale odměnou je nádherný výhled na jezero, který se otevírá před vámi. Můžete také navštívit okolní středověká města a zapojit se do bohaté kulturní atmosféry této oblasti.

Džibutsko Lac Assal je mistrovským dílem přírody. Jeho krása a fascinující geologická historie lákají turisty z celého světa. Pokud jste dobrodružník, který hledá unikátní a nezapomenutelný zážitek, Lac Assal je pro vás tou správnou volbou. Připravte se na setkání s přírodou v její nejčistší formě a odjíždějte z Džibutska s nezapomenutelnými vzpomínkami.


Ubytování Džibutsko Lac Assal


Pokud hledáte exotické a nezapomenutelné místo pro svou další dovolenou, nemusíte hledat dál než Džibutsko a jeho úžasný Lac Assal. Tato malebná destinace se nachází u pobřeží Adenského zálivu a je jedním z nejatraktivnějších přírodních zázraků v zemi.

Lac Assal je slané jezero, které se nachází v depresi Afarského trojúhelníku. Je to nejníže položené místo v Africe a také jedno z nejslanějších jezer na světě. Jeho vysoký obsah soli a minerálů vytváří jedinečné prostředí, které je k nezaplacení jak pro přírodovědce, tak pro milovníky luxusního ubytování.

Dankal Lodge je jedním z nejvýznamnějších a nejexkluzivnějších ubytovacích zařízení v této oblasti. Tato pěti hvězdičková chata nabízí svým hostům moderní a prostorné pokoje s veškerým vybavením, které potřebujete pro své pohodlí. Každý pokoj má vlastní koupelnu, klimatizaci a výhled na jezero či okolní horizont. Navíc zde najdete i restauraci s lahodnou místní kuchyní a wellness centrum, které nabízí relaxační masáže a další procedury.

Jediná chata nabízí také soukromý přístup k jezeru Lac Assal, což je zážitek sám o sobě. Můžete se vydat na procházku po bílých solných plážích, nebo si užít nezapomenutelnou koupel ve slané vodě jezera. Toto jezero je tak slané, že se na jeho povrchu vytvářejí krystaly soli, které vytvářejí nádherné pohledy a fotografické příležitosti.

Není však zde jenom slané jezero, ale také okolní příroda, která je velmi působivá. Nachází se zde okouzlující sopky, které vytvářejí zajímavou krajinu s divokými horami a tvary. Můžete si pronajmout průvodce a naplánovat si výlet na nejkrásnější místa v okolí, nebo si prostě vychutnat klid a pohodu na terase chaty se sklenkou místního vína.

Dankal Lodge vám také nabízí možnost vyzkoušet některé neobvyklé aktivity, jako je třeba jízda na velbloudovi po pláži nebo šnorchlování v těchto unikátních podmínkách. Mohli byste také využít pobytu v Lac Assal jako základní tábor pro objevování Džibutska a jeho okolí. Můžete navštívit hlavní město Džibutsko, které nabízí pestrou směs kultur, trhů a historických památek, nebo si prohlédnout přírodní rezervace, kde žijí říční koně a další ohrožená zvířata.

Lac Assal je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Džibutsku, a Dankal Lodge je skvělým místem k ubytování při návštěvě této krásné oblasti. Bez ohledu na to, zda hledáte dobrodružství nebo odpočinek, Lac Assal a Dankal Lodge mají všechno, co potřebujete pro nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Džibutsko Lac Assal


Jižní krajina Džibutsko se může pyšnit jedním z nejúžasnějších přírodních zázraků na světě - slaným jezerem Lac Assal. Toto jezero je jedním z hlavních turistických atrakcí tohoto afrického státu a láká návštěvníky ze všech koutů světa svou jedinečnou krásou a historií.

Lac Assal je slané jezero nacházející se v oblasti Afarské propadliny v Džibutsku. Toto jezero je považováno za jedno z nejslanějších v celém světě a nachází se zhruba 155 metrů pod úrovní moře. Je 11 kilometrů dlouhé a 7 kilometrů široké, což z něj činí jedno z největších slaných jezer na planetě.

Lac Assal je obklopen sopečnými formacemi a na svém okraji se nachází překrásné solné pláže. Tato oblast poskytuje nádherné pohledy a příležitosti k fotografování. Samotné jezero se pyšní úchvatnou modrou barvou, která je ve vzdálenosti vidět z daleka. Příroda zde působí velmi okouzlujícím dojmem.

Dalším lákadlem Lac Assal je jeho výjimečnost. Slaný obsah vody zde dosahuje více než 34%, což je více než desetkrát vyšší hodnota, než je běžné u mořské vody. Tato vysoká koncentrace soli umožňuje návštěvníkům v jezeru snadno se vznášet a užívat si jedinečný zážitek ležení na vodě.

Dříve bylo jezero Lac Assal místem důležitým pro obchodování s solí. Místní obyvatelé obchodovali se solí již před tisíci lety a tato tradice zde pokračuje dodnes. Navštěvovat Lac Assal znamená tedy nejen objevovat neuvěřitelnou přírodní krásu, ale také se dostat do blízkosti kulturního dědictví této oblasti.

Navíc můžete vyrazit na trek po okolních sopečných vrcholech nebo si vyzkoušet další atrakce jako například jízdu na velbloudu po měkkých dunách. Džibutsko jako celek nabízí i další atrakce, jako jsou krásné pláže a mořský život vhodný k potápění či šnorchlování.

Pokud tedy hledáte dovolenou, která nabídne nejen překvapivou a fascinující přírodu, ale také jedinečné kulturní zážitky, je Lac Assal v Džibutsku vaším ideálním cílem. Tento kousek nevšedního krásna vás ohromí svojí jedinečností a zajisté si získá místo ve vašem srdci i paměti.


Počasí Džibutsko Lac Assal


Džibutsko Lac Assal je jedním z nejteplejších a nejsušších míst na Zemi a zároveň domovem nejhlubšího bodu Afriky a třetího nejslanějšího jezera na světě. Nachází se v západní Afiice, v zemi Džibutsko, na břehu slaného jezera Lac Assal.

Počasí v této oblasti se liší v závislosti na ročním období. V létě, tedy od červ Dubna do června, je zde velmi horko a suché klima, s teplotami kolem 40 až 50 stupňů Celsia. V noci se teploty mohou snížit na 30 stupňů, ale i tak je stále velmi horko. Proto jsou tyto měsíce obdobím turistické sezóny, kdy lidé přijíždějí ke koupání a opalování na pobřeží jezera.

Naopak v zimě, tedy v listopadu až únoru, je situace opačná a nastupuje období dešťů. I když se jedná o suchozemské území, přesto jsou zde zimy poměrně chladné a deštivé. Průměrné teploty se nacházejí kolem 21 až 27 stupňů Celsia ve dne a 15 až 20 stupňů Celsia v noci. Zimy jsou zde vyhledávány turisty, kteří chtějí pozorovat kvetoucí poušť, ale také proto, že je méně turistů než v létě.

Dalším specifikem tohoto regionu je vysoká slanost jezera Lac Assal. Tento faktor má velký vliv na počasí v této oblasti. Velká slanost v jezeře ovlivňuje vlhkost vzduchu a tím pádem i teplotu, což způsobuje, že jsou noci většinou chladné a stinné.

Celkově lze říci, že Džibutsko Lac Assal má specifické počasí a je oblastí s prvky krajiny, kde se střetává suchá a vlhká klima a může být zajímavou destinací pro cestovatele, kteří hledají netradiční zážitky a bádají nad tím, jak by takový region mohl vypadat z ptačí perspektivy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Lac Assal


1. Co je Džibutsko Lac Assal?
Džibutsko Lac Assal je slané jezero nacházející se v Džibutsku, které je známé svým vysokým obsahem soli a jako nejníže položené místo na africkém kontinentu.

2. Kde se nachází Džibutsko Lac Assal?
Džibutsko Lac Assal se nachází ve vnitrozemí Džibutska, asi 120 kilometrů od hlavního města Džibuti.

3. Jaká je teplota vody v jezeře Džibutsko Lac Assal?
Voda v jezeře Džibutsko Lac Assal je obvykle velmi teplá, s průměrnou teplotou kolem 37 °C.

4. Je možné se ve jezeře koupat?
Ano, je možné se v jezeře Džibutsko Lac Assal koupat. Díky vysokému obsahu soli je voda velmi hustá, což podporuje plavání.

5. Je jezero Džibutsko Lac Assal slané?
Ano, jezero Džibutsko Lac Assal je velmi slané. Obsahuje jednu z nejvyšších koncentrací soli na světě, což přispívá k jeho popularitě.

6. Jak dlouho trvá cesta z Džibuti do jezera Džibutsko Lac Assal?
Cesta z hlavního města Džibuti k jezeru Džibutsko Lac Assal trvá obvykle přibližně 2 až 3 hodiny autem.

7. Je možné navštívit jezero Džibutsko Lac Assal samostatně, nebo je potřeba mít průvodce?
Navštívení jezera Džibutsko Lac Assal samostatně je možné, ale pro větší pohodlí a bezpečnost je doporučeno mít průvodce, který vám poskytne potřebné informace a zajistí přepravu.

8. Jaké další atrakce lze navštívit v okolí jezera Džibutsko Lac Assal?
V okolí jezera Džibutsko Lac Assal lze navštívit například sopečný vrch Ardoukoba, Ogadenské hory nebo město Tadjoura.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky