Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)

Letenka Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt, země s bohatou historií a fascinujícími památkami, láká každoročně tisíce turistů. Mezi nejoblíbenější destinace patří samozřejmě Káhira a Gíza s pyramidami, avšak i okolní oblasti skrývají mnoho zajímavých míst. Jedním z nich je Saqqara, archeologická lokalita, která je domovem slavné Step Pyramid of Djoser, ať už jste milovníkem starověké historie nebo prostě jen zvídavým cestovatelem, který touží po objevování nových zákoutí světa, navštívit toto místo je skutečným must-see.

Step Pyramid of Djoser, také známá jako Pyramidy ve Saqqara, je nejstarší pyramida v Egyptě a stojí jako nádherný příklad starověké egyptské stavební techniky a architektury. Postavena byla pro faraóna Djosera, který vládl v 27. století před naším letopočtem. Tato pyramidová stavba zdobila jeho pohřební komplex, který byl zároveň vybudován jako místo, kde faraón měl nalézt své místo v posmrtném životě.

Samotná pyramida je jedinečná svou charakteristickou schodovitou strukturou, která se liší od pozdějších hladkých pyramid. Je to právě tato schodovitá konstrukce, která dala pyramidě její jméno. Celý pohřební komplex je obklopen množstvím dalších památek, jako jsou chrámy, nádvoří a hrobky, které nabízejí návštěvníkům jedinečnou možnost porozumět životu a rituálům starověkého Egypta.

Pokud se rozhodnete navštívit Saqqaru, můžete začít prohlídkou samotné Step Pyramid of Djoser. Vzhledem k tomu, že je stále částečně nevykopaná, můžete si lépe představit, jak tato obří stavba vypadala v dobách své slávy. Pokračování prohlídky vás zavede do dalších částí pohřebního komplexu, jako je například Velká znaková zeď, která sloužila jako hranice uzavírající celý areál.

Saqqara však nabízí mnohem víc než jen Step Pyramid of Djoser. V těsné blízkosti se nachází další pyramidy a mastaby, které sloužily jako hrobky významných představitelů starověkého egyptského společenství. Mezi nejznámější patří Unasova pyramida, Tetiho pyramida a Pyramidy v Jižních hrobkách. Tyto památky poskytují další úžasnou příležitost prozkoumat staré egyptské kultury a způsob života.

Návštěva Saqqary je skvělým způsobem, jak se ponořit do tajemné minulosti Egypta a objevit unikátní architektonická díla. Není divu, že tato lokalita je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, a oblíbena jak místními, tak turisty z celého světa. Při prohlídce Saqqary si můžete nejen prohlédnout majestátní pyramidy, ale můžete si také vychutnat atmosféru místa, které je přímo nasáklé historií.

Ať už jste nadšenci do egyptologie nebo jen vášnivým cestovatelem, návštěva Egypta a obzvláště Saqqary by neměla chybět na vašem seznamu. Odhalte tajemství starověkého Egypta, obdivujte jeho architekturu a ponořte se do atmosféry, která je prostá magie a historie. V dejinách lidstva je málo míst tak fascinujících jako Saqqara.


Počasí Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt Saqqara je jedno z nejzajímavějších míst v Egyptě. Nachází se asi 30 kilometrů jižně od Káhiry a je známé především díky Step Pyramid of Djoser, nejstarší pyramidové stavbě na světě.

V oblasti panuje suché horké podnebí, typické pro pouštní oblasti. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosáhnout až 40°C. V zimních měsících (prosinec a leden) jsou teploty příjemnější a pohybují se kolem 20-25°C.

V oblasti Saqqary je velmi málo srážek. Průměrné množství srážek se pohybuje kolem 5-10 mm ročně. Nejdeštivějším měsícem je únor, kdy se občas vyskytnou krátké deště.

Pro návštěvníky oblasti Saqqara je nejlepší navštívit ji v zimních měsících, kdy jsou teploty příjemnější a horké letní počasí již odeznělo. Nicméně i během letních měsíců se najdou odvážlivci, kteří se chtějí tajemnému místu podívat v ideálním světle.

Step Pyramid of Djoser je jedna z nejvýznamnějších turistických atrakcí v Egyptě. Stavba pochází z doby Staré říše (27. stol. př. n. l.) a byla postavena za vlády faraona Djoser. Step Pyramid of Djoser má výšku 62 metrů a stala se inspirací pro další stavby pyramid v Egyptě.

Při návštěvě oblasti Saqqara lze kromě Step Pyramid of Djoser vidět i další pyramidy a zajímavé archeologické naleziště. V neposlední řadě je zde možné si prohlédnout i starověké pohřební umění v podobě nástěnných maleb a nápisů.

Závěrem lze konstatovat, že Saqqara a Step Pyramid of Djoser jsou určitě velmi zajímavým cílem pro turisty, kteří jsou ochotni vydat se do pouště a alespoň na chvíli se vrátit o tisíce let zpět v čase. Doporučuje se návštěva v zimních měsících, kdy je počasí příjemnější, ale i během horkých letních měsíců je to možné. Pro fanoušky archeologie a egyptologie jde o must-see destinaci.


Dovolená Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egypt je země plná bohaté historie, fascinujících památek a krásných pláží. Jednou z nejzajímavějších destinací v Egyptě je oblast Saqqara, která se nachází asi 30 kilometrů jižně od Káhiry. Tato oblast je známá především kvůli historickému komplexu, který zahrnuje nejstarší pyramidu v Egyptě - Step Pyramid of Djoser.

Step Pyramid of Djoser, známá také jako Džoserova schodovitá pyramida, je nejstarší dochovanou kamennou pyramidou na světě. Byla postavena ve 27. století před naším letopočtem pro faraona Džosera, prvního krále 3. dynastie Staré říše. Tato pyramidová struktura si získala své jméno právě díky svým schodovitým stupňům, které se stupňují směrem nahoru. Je to revoluční architektonický prvek, který položil základy pro výstavbu pozdějších pyramid v Egyptě.

Návštěva Step Pyramid of Djoser je zážitkem nejen pro milovníky historie, ale i pro celou rodinu. Je fascinující vidět takovou impozantní strukturu, která se zachovala po tisíce let. Pyramidový komplex zahrnuje také další stavby, jako je královský palác, chrámy, kaple a mastaby (zemřelé královské úředníky). Procházka tímto komplexem je skutečně cesta zpět do minulosti a umožňuje nám lépe porozumět životu starých Egyptů.

Saqqara je také domovem mnoha dalších archeologických nalezišť a památek. Mezi nejznámější patří Mastaba Unas, kde se nachází nejstarší dochované pyramidy s texty na stěnách. Tyto texty jsou známé jako "Texty pyramid" a obsahují návod a modlitby, které mají zajistit faraonovi přechod do posmrtného života. Dalšími zajímavými památkami v oblasti jsou Serapeum, kde byli pohřbíváni Apisovi býci, a Pyramidy Královny, kde jsou pohřbeny manželky faraónů.

Kromě historických památek nabízí Saqqara také krásnou přírodu a okouzlující pouštní krajinu. Můžete si zde vychutnat úchvatné výhledy na pyramidy a široké otevřené prostory. V blízkosti se nachází také další zajímavá místa, jako je vesnice Bedříše, kde můžete poznat tradiční egyptskou kulturu a umění.

Pokud se rozhodnete navštívit Saqqaru, doporučuje se vybrat si kvalitního průvodce, který vás provede rozsáhlým komplexem a přiblíží vám význam těchto památek. Je také důležité pamatovat na ochranu a respekt vůči těmto historickým místům a přírodě.

Dovolená v Egyptě, konkrétně v oblasti Saqqara, je skutečným dobrodružstvím do minulosti. Navštívení Step Pyramid of Djoser a dalších historických památek vás přenese do starověkého Egypta a umožní vám prozkoumat a pochopit úžasnou historii této fascinující země.


Ubytování Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


Egyptská lokalita Saqqara je jednou z nejstarších nekropolí v Egyptě a poskytuje úžasný pohled na starověkou egyptskou architekturu a památky. Jednou z nejvýznamnějších a nejznámějších atrakcí v této oblasti je Djoserova stupňovitá pyramida.

Step Pyramid of Djoser je archeologická památka ve starověkém městě Saqqara, která byla postavena faraonem Djoserem z třetí dynastie během období Staré říše Egypta. Tato pyramidová struktura byla navržena a postavena Imhotepem, který je také považován za jednoho z nejvýznamnějších egyptských architektů všech dob.

Step Pyramid of Djoser je považována za první kamennou pyramidu postavenou v Egyptě a je poměrně odlišná od pozdějších pyramid. Má šest stupňovitých stupňů, které připomínají schody, což dává celé stavbě unikátní vzhled. Tato pyramida měla původně výšku 6,5 metru, ale v průběhu let byla rozšiřována a dodatečně dostavována.

Když navštívíte Saqqaru a Djoserovu stupňovitou pyramidu, okamžitě budete ohromeni velikostí a detaily této starověké památky. Celý komplex zahrnuje také několik dalších struktur, jako je Džosera severní mastaba, pohřební komplex Sekemketa a královskou šachtu. Tyto stavební prvky poskytují cenné informace o pohřebním rituálu a praktikách tohoto období.

Při prozkoumávání komplexu Djoserovy pyramidy je možné vidět různé sochy, nápisy a umělecká díla, která sloužila jako uctění faraona. Nedaleko od pyramidy se nachází také královská šachta, která sloužila k pohřbívání faraonových královských předmětů. Můžete zde vidět, jak se dosahovalo dokonalosti a luxusu v egyptské společnosti té doby.

Kromě jeho historického a kulturního významu je Saqqara také velmi populárním turistickým cílem kvůli krásnému okolnímu krajině. Oblast je lemována písečnými dunami a zelenými poli, což vytváří úchvatnou kombinaci přírodního kontrastu.

Pokud navštívíte Egypt, neměli byste si nechat ujít návštěvu Saqqary a Djoserovy stupňovité pyramidy. Tato památka je ceněna jako jedna z nejstarších a nejvýznamnějších egyptských pyramid, a její prozkoumání vás přenese do dávné civilizace a ukáže vám architektonický a kulturní pokrok, kterým se Egypt pyšní dodnes.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Saqqara (včetně Step Pyramid of Djoser)


1. Jak se dostat do Saqqary a co je nejlepší způsob, jak navštívit Step Pyramid of Djoser?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Saqqary, je využít dopravu z Káhiry, která je vzdálena přibližně 30 km. Můžete si pronajmout taxi, využít místního autobusu nebo si zařídit soukromý zájezd. Na místě je vhodné mít průvodce, který vám poskytne informace o památkách a historii.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Otevírací hodiny se mohou lišit, ale obecně jsou památky v Saqqare otevřeny denně od 8:00 do 16:00. Je však doporučeno prověřit aktuální otevírací dobu před návštěvou.

3. Jaká je cena vstupného do Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Vstupné do Saqqary se pohybuje kolem 80 egyptských liber (EGP) pro egyptské občany a 160 EGP pro zahraniční turisty. Vstupné pro Step Pyramid of Djoser je 60 EGP pro egyptské občany a 120 EGP pro zahraniční turisty.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Prohlídka Saqqary a Step Pyramid of Djoser může trvat přibližně 2-3 hodiny. Závisí však na vašem zájmu o historii a detailní prohlídce památek.

5. Můžu si vstupenku koupit přímo na místě nebo je třeba ji rezervovat předem?
- Vstupenku na Saqqaru a Step Pyramid of Djoser je možné zakoupit přímo na místě. Nicméně vzhledem k vysokému turistickému zájmu může být výhodné mít ji rezervovanou předem, aby se předešlo čekání ve frontách.

6. Smím fotografovat nebo natáčet při návštěvě Saqqary a Step Pyramid of Djoser?
- Ano, fotografování a natáčení je obvykle povolené. Nicméně existují určitá pravidla a místa, kde je fotografování zakázáno. Je vhodné se řídit pokyny průvodce či značkami na místě.

7. Jaké další památky lze v Saqqarě navštívit kromě Step Pyramid of Djoser?
- Kromě Step Pyramid of Djoser můžete v Saqqarě navštívit například Mastabu Mereruka, která je největší mastabou v Egyptě, a Bent Pyramid, která je další významnou pyramidou v této oblasti.

8. Máme si s sebou přinést jídlo a pití při návštěvě Saqqary?
- Ano, je vhodné si s sebou přinést vodu a svačinu, protože na místě může být omezený výběr stravovacích možností. Mějte však na paměti, že ne všechna místa povolují konzumaci jídla.

9. Je Saqqara bezpečná pro turisty?
- Saqqara je obecně považována za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité sledovat aktuální bezpečnostní doporučení a dodržovat pokyny místních průvodců.

10. Jaké další atrakce lze navštívit poblíž Saqqary?
- Poblíž Saqqary se nachází další významné egyptské památky, jako je Gíza se slavnou pyramidou Khufua, Sakkárská nekropole s hrobem Tetiho, nebo Ménfis, které bylo hlavním městem starověkého Egypta.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky