Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Filipíny Banaue Rice Terraces

Letenka Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny jsou jednou z nejkrásnějších zemí na světě. Jejich kouzlo spočívá v rozmanitosti přírodních krás, kulturních tradic a historických památek. Mezi největší turistické atrakce Filipín patří Banaue Rice Terraces, které jsou jedním z nejúžasnějších a nejkrásnějších míst na světě.

Banaue Rice Terraces jsou jednou z největších turistických atrakcí Filipín a jsou také zařazeny na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto úžasné místo se nachází v provincii Ifugao na severu Filipín, v nadmořské výšce až 1500 metrů nad mořem. Je to jedno z největších umělých terasovitých polí na světě a má jsou tvořeny rýžovými terasami, které jsou ručně vytvářeny místními farmáři již několik staletí.

Pohled na Banaue Rice Terraces je k neuvěření krásný. Jednotlivé terasy jsou tvarovány tak, aby využily svahy kopce k pěstování rýže. Zároveň slouží jako zásoba vody, kterou si místní lidé přivádějí ze zdrojů v horských oblastech, a kterou pak využívají k zavlažování svých polí. To vytváří nevšední krajinu, plnou zeleně a zvláštního půvabu.

Navštívit Banaue Rice Terraces je nejen nezapomenutelný zážitek, ale také cesta do historie, kdy lidé používali pouze své ruce a nářadí k zemědělství a stavbě. Tento exemplární způsob zemědělství se praktikuje dodnes a je stále využíván místními obyvateli.

Když se rozhodnete navštívit tuto úchvatnou destinaci, musíte si nejdříve pořídit letenku na Filipíny. Banaue Rice Terraces se nacházejí přibližně 350 km jihovýchodně od Manily. Nejbližší letiště se nachází ve městě Tuguegarao a odtud můžete cestovat dál autobusem nebo pronajmout auto. Cesta trvá kolem 6 hodin a bude stát za to.

Pokud jste milovníkem přírody, cestování a kultury, navštívit Banaue Rice Terraces je nevyhnutelné. Nabízí unikátní zážitky, neuvěřitelně krásnou krajinu a skvělou možnost podívat se na to, jak se dá dělat zemědělství na nejvyšší úrovni. Rozhodně neváhejte a plánujte svou cestu na toto bezpočetně úžasné místo.


Dovolená Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny jsou ostrovní země v jihovýchodní Asii, která nabízí množství krásných a nezapomenutelných turistických atrakcí. Jednou z nejvýraznějších míst Filipín jsou Banaue Rice Terraces, úžasná lidská památka, která se v průběhu let stala synonymem pro Filipíny a cestování na ostrov.

Banaue Rice Terraces jsou starobylou zemědělskou krajinnou oblastí, která se nachází v provincii Ifugao na severu Filipín. Tyto terasy byly vytvořeny místními zemědělci již před více než 2000 lety a dodnes jsou využívány pro pěstování rýže. Tyto terasy jsou velmi unikátní, protože představují dokonalou symbiózu člověka a přírody.

Banaue Rice Terraces jsou rozděleny do mnoha úrovní a vytvářejí obrovskou zelenou scénu, která se táhne po celém údolí. Hory kromě své kopcovité struktury poskytují také návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu. Tyto úchvatné terasy jsou snem každého amatérského nebo profesionálního fotografa.

Turisté, kteří navštíví Banaue, se mohou věnovat nejen pozorování krásy teras, ale také si zde mohou užívat mnoho aktivit. Například trekking, jízdu na koni nebo rafting. Pro turisty, kteří nechtějí nikam chodit, jsou k dispozici vrtulníkové lety, které nabízejí velmi působivý pohled na oblast a okolní krajinu.

Navštivte Banaue Rice Terraces a prožijte opravdovou dobrodružnou dovolenou. Uvidíte, jak umění a technika lidí přetvořily krajinu do nezapomenutelné památky, která poskytne svým návštěvníkům zážitky na celý život.


Počasí Filipíny Banaue Rice Terraces


Filipíny jsou zemí pestrobarevných krajů a nádherných scenérií. Mezi nimi patří i Banaue Rice Terraces, které jsou jednou z nejvíce fascinujících zemědělských krajinných úprav na světě. Tento jedinečný pohled na krajinu se nachází na severu Filipín, v horských oblastech Ifugao, a patří k nejvýznamnějším turistickým atrakcím této země. Výjimečné zorné úhly a nádherné panoramata dávají návštěvníkům pocit zázračného světa, kde se krása přírody a skutečného lidského umu spojují za účelem vytvoření nezapomenutelného zážitku.

Banaue Rice Terraces jsou rozsáhlá sada zemědělských teras, které byly vybudovány před více než dvěma tisíci lety. Tyto terasy, které jsou srovnatelné s nadmořskou výškou, byly vyrobeny pro zemědělské účely, aby se zabezpečila obživa v této zemědělské oblasti Filipín. Terasy jsou v podstatě "schody", které vyrovnávají zemědělské plochy na svazích. Díky umnému fungování vody technicky zabezpečenému zavlažovacímu systému se zde pěstuje rýže.

Pro Filipské obyvatele mají Banaue Rice Terraces mimořádný význam, nebýt těchto teras by tato oblast nenabízela tolik rýže jako dnes. Tento typ zemědělství je velmi starý, ale stále je stále v používání.Krása této zemědělské zóny spočívá v tom, že byla vytvořena pouze pomocí lidské práce, bez strojů a moderních technologií. Návštěvníci jsou fascinováni nejen pohledem na úrodné terasy, ale také závěrečným produktem – rýží.

Weather in Banaue Rice Terraces

Banaue Rice Terraces, kvůli speciálnímu mikroklimatu, má velmi stabilní a příjemné podnebí téměř po celý rok. Od prosince do února se v oblasti vyskytují deště, ale během jara se počasí obvykle stabilizuje. Teploty se pohybují mezi 15 až 25 stupni Celsia během dne a od 10 do 17 stupňů Celsia v noci. V létě, od dubna do května, je klima sytější a horké. V zimních měsících je chladněji, ale suché období přináší krásné dny.

Celkově lze říci, že počasí v této oblasti je velmi příznivé pro návštěvu v jakoukoliv roční dobu. Zelené terasy nad údolím jdou přecházet na okolní kopce a díky tomu vzniká fascinující a nevšední pohled na krajinné útvary. Pokud máte rádi výlety v přírodě a chcete se ochutnat něčemu exotickému, pak jsou Banaue Rice Terraces ideálním místem pro vás.


Ubytování Filipíny Banaue Rice Terraces


Banaue Rice Terraces (Rižová terasovitá pole Banaue) jsou jedním z nejúchvatnějších přírodních zázraků, které můžete na Filipínách spatřit. Tento nádherný komplex terasovitých polí se nachází na severu země ve stejnojmenném městečku Banaue, v provincii Ifugao. Jejich úžasnost spočívá nejen v jejich přírodní kráse, ale také v tom, že byly vybudovány za pomoci lidských rukou již před více než 2000 lety.

Banaue Rice Terraces jsou jedním z nejstarších zemědělských systémů na světě a byly vybudovány původními obyvateli Filipín, kteří využili své zkušenosti s budováním a terasováním krajiny. Tyto terasy byly vyřezány do horského svahu pomocí primitivních nástrojů, jako jsou kameny a dřevo, a staly se velmi efektivním způsobem, jak využít nehostinnou krajinu pro pěstování rýže.

Celý komplex Banaue Rice Terraces se skládá z několika desítek terasovitých polí, která se rozprostírají po celém údolí. Jsou tak rozsáhlá, že se říká, že kdyby byly spojeny dohromady, mohly by dosáhnout délky přes 20 tisíc kilometrů. Tato impozantní síť teras není pouze krásným výhledem, ale také důkazem, že staletími dokázali původní obyvatelé Filipín pracovat s přírodou a vytvářet udržitelné zemědělské systémy.

Při návštěvě Banaue Rice Terraces můžete zažít autentický venkovský život a získat větší představu o filipínské kultuře a jejích tradicích. Můžete se projít po starých dřevěných přístupových stezkách, které vedou mezi poli, a obdivovat úžasnou rovnováhu mezi přírodou a člověkem. Terasovitá pole jsou také domovem místního původního kmenového obyvatelstva Ifugao, které zachovalo své tradiční způsoby života, včetně tradičního oděvu a řemesel.

Pokud se rozhodnete zůstat v Banaue, můžete si vybrat z různých typů ubytování. Od luxusních hotelů po jednoduché horské chaty, nabízející autentický zážitek přímo ve srdci terasovitých polí. Mnoho ubytovacích zařízení také organizuje výlety a aktivity, které vám umožní objevovat okolní krajinu a poznávat kulturu místních obyvatel. Od treků v horách až po návštěvu tradičních vesnic - je zde mnoho možností, jak strávit svůj čas v této oblasti.

Banaue Rice Terraces jsou nejen jednou z největších atrakcí Filipín, ale jsou také jedním z UNESCO Světového dědictví, což z nich činí nezbytnou zastávku pro všechny, kteří navštíví tuto krásnou zemi. Jejich krása a historický význam zanechávají nezapomenutelný dojem na každého, kdo se do jejich blízkosti dostane.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Banaue Rice Terraces


1. Jak se jmenuje místo, kde se nacházejí Filipíny Banaue Rice Terraces?
Místo se jmenuje Banaue Rice Terraces nebo jen Banaue Terraces.

2. Jaké je běžné časové období pro návštěvu Filipíny Banaue Rice Terraces?
Nejlepší dobou pro návštěvu Banaue Rice Terraces je období od března do května, kdy jsou terasy plné vody nebo od července do září, kdy začíná sklizeň rýže.

3. Jak se dostanu na Filipíny Banaue Rice Terraces?
Nejbližším letištěm je v městě Manila. Odtud můžete vzít autobus nebo taxi do Banaue.

4. Kolik je vstupné do Filipíny Banaue Rice Terraces?
Vstupné do Banaue Rice Terraces je přibližně 100 PHP (přibližně 40 Kč) na osobu.

5. Jak dlouho trvá prohlídka Filipíny Banaue Rice Terraces?
Doba prohlídky se může lišit, ale obvykle trvá kolem dvou hodin.

6. Existují nějaké turistické trasy u Filipíny Banaue Rice Terraces?
Ano, existuje několik turistických tras, které vás provedou terasami a okolními vesnicemi. Nejpopulárnějšími trasami jsou Batad Viewpoint, Tappiyah Falls a Bangaan Village.

7. Jaké další zajímavosti jsou v blízkosti Filipíny Banaue Rice Terraces?
V blízkosti Banaue Rice Terraces se nachází i další atrakce, jako například Sagada s pověstnými visícími rakvemi, vodopády Bomod-Ok a Ysiny, a jezero Bontoc.

8. Můžu vyzkoušet práci na poli při návštěvě Filipíny Banaue Rice Terraces?
Ano, někteří farmáři nabízejí turisty možnost zúčastnit se sklizně nebo obdělávání půdy, aby získali autentický zážitek z života na rýžových terasách.

9. Kde mohu ubytovat při návštěvě Filipíny Banaue Rice Terraces?
V Banaue je k dispozici několik hotelů, hostinců a penzionů, které nabízejí ubytování turistům. Existuje také možnost ubytovat se v tradičních horských domcích nazývaných "jipijské domy".

10. Jaký další pozornost si musím věnovat při návštěvě Filipíny Banaue Rice Terraces?
Doporučuje se zajistit si průvodce, protože terasy jsou poměrně rozsáhlé a labyrintovité. Je také důležité mít vhodnou obuv a dostatečný ochranný prostředek proti slunci a hmyzu.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky