Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


N: Co je Tubbataha Reefs Natural Park?
O: Tubbataha Reefs Natural Park je chráněné území nacházející se v západním Pacifiku, na Filipínách. Je to jedno z nejbohatších a nejrozmanitějších korálových útesů na světě.

N: Jak se dostat do Tubbataha Reefs Natural Park?
O: Pro přístup do Tubbataha Reefs Natural Park se vyplatí navštívit přístav v městě Puerto Princesa. Odtud budete moci vyrazit na národní park loďkou.

N: Jaká fauna a flora se ve Tubbataha Reefs Natural Park vyskytuje?
O: V Tubbataha Reefs Natural Park žije nespočet druhů korálů, ryb, želv, a mnoha jiných zvířat. Můžete zde vidět také delfíny, kytovce a další mořské savce.

N: Může člověk v Tubbataha Reefs Natural Park potápět?
O: Ano, je možné se v Tubbataha Reefs Natural Park potápět. Je nutné ale dodržovat přísná pravidla, aby bylo chráněné území co nejméně narušeno.

N: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Tubbataha Reefs Natural Park?
O: Nejlepší doba pro návštěvu Tubbataha Reefs Natural Parku je od března do června. V tomto období je zde ideální klima a podmínky pro pozorování mořského života jsou nejlepší.


Letenka Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park: Skvost pod vodou

Filipíny jsou známé svou nádhernou přírodou a malebnými destinacemi. Jednou z nejvíce fascinujících lokalit je Tubbataha Reefs Natural Park. Tento park se nachází na ostrovech Sulu a Palawan v jihozápadním Filipínském souostroví. Je to také jedno z největších korálových útesů na světě a jeho význam je tak velký, že byl dokonce zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Tubbataha Reefs Natural Park se rozkládá na ploše více než 97000 hektarů a zahrnuje dvě atolové útesy nazvané North Atoll a South Atoll. Obě atoly jsou obklopeny průzračnými vodami a jejich podvodní biodiverzita je prostě ohromující. Tato oblast je domovem více než 600 druhů korálů, 360 druhů ryb, 11 druhů delfínů a velkého množství vzácných živočichů, jako jsou například mořští želvy, žraloci nebo manty. V těchto vodách se také často objevují hrající se delfíni a velryby.

Pro milovníky potápění a šnorchlování je Tubbataha Reefs Natural Park opravdu rájem. Pod hladinou vás čeká spektrum barvitého korálového života a ryb. Potápěči mají také jedinečnou možnost spatřit obřího mantu v jejich přirozeném prostředí a pozorovat ohromující různorodost podmořské fauny a flóry. Kromě toho jsou také k dispozici potápěčské kurzy pro ty, kteří chtějí objevovat tyto neuvěřitelné vody.

Tubbataha také slouží jako útočiště pro hnízdění mnoha vzácných druhů ptáků. V oblasti se nachází více než 100 druhů, včetně hnízdících a migrujících ptáků. Mezi nejznámější patří Lejskovec hnědý, který je také jedním z logů Tubbatahy.

Zároveň je v této oblasti zakázáno rybolov či jakékoli jiné vykořisťování přírodního bohatství. To je jedním z klíčových důvodů, proč je Tubbataha tak unikátní a ekosystém zde prosperuje. Pečlivá ochrana parku a přísná pravidla návštěvníkům také umožňují uchovávat jeho přirozenou krásu pro budoucí generace.

Návštěva Tubbataha Reefs Natural Park je jedinečným zážitkem, který nabízí příležitost vidět přírodu v jejím nejpůsobivějším stavu. Tato fantastická lokalita je dokonalým místem pro dovolenou plnou dobrodružství a objevování. Jestliže se cítíte být v harmonii s přírodou, Tubbataha by neměla chybět na vašem seznamu must-see destinací při návštěvě Filipín.


Dovolená Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou dobrodružství, když se ocitnete na Filipínách, nemůžete minout návštěvu Tubbataha Reefs Natural Park. Nachází se v jižním moři Sulu na Filipínách, vzdálených téměř 150 km od Puerto Princesa, což je hlavní město provincie Palawan.

Tubbataha Reefs Natural Park je známý jako jedno z nejkrásnějších a nejbohatších míst pro potápění na světě. Chcete-li se těšit z jedinečných vodních aktivit, kromě běžného potápění, můžete se také kochat krásami kamene, úžasnými rybami, korálů a inými mořskými živočichy. Na této malé ostrovní skupině, se nachází několik bohatých míst, která návštěvníkům nabízejí obrovské množství zážitků.

Návštěva Tubbatahanských útesů je neobyčejný zážitek, jedná se o chráněnou oblast, kde si můžete užívat malebných ostrovů a ponoření do fascinujícího světa pod vodou. Můžete se těšit z překrásného výhledu na majestátné útesy, modré oceány, bílé pláže a širokou škálu divokého zvířectva, které vám udělá vaši dovolenou nezapomenutelnou.

Buďte připraveni být ohromeni tím, co Tubbatahanské útesy nabízí. Kalná voda skrývá pod hladinou neuvěřitelný život, jako jsou korály, více než 600 druhů ryb, řasy a jídla stále zůstávající vystavená na útesy.

Pro ty, kteří se nemohou dostatečně ponořit, může být Tubbataha Reefs Natural Park další adrenalinovou zážitkem plachtění. Prohlédněte si okolní vody, jak se třepete na palubě plachetnice, a těšte se z překrásné scenérie okolo sebe. Prohlédněte si krásná zelená a bílá oceloty, chovatelské velryby a další mořské tvory, které si užijete během plavby.

Můžete se přimotat k celodenní plavbě, při níž můžete prozkoumat útesy a pláže v jejich plné kráse, daleko od rušného města. Ujistěte se však, že máte dostatečnou zásobu médií pro fotografování, protože budete svažováni z krásné scenérie.

Štěstí těch, kteří navštíví Tubbataha Reefs Natural Park, je, že prozkoumání krás a tajů tohoto místa je možné prakticky celý rok, přesto se však na výběr dává zpočátku leden až do konce května - období, kdy je hladina křišťálově průzračná a možnosti potápění jsou nejlepší.

Pojďte a staňte se svědkem jedinečnosti Tubbataha Reefs Natural Park a nechte se unést krásami neuvěřitelného podvodního světa, který se tady ukáže v celé své kráse.


Počasí Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


Filipíny jsou známé svým nepředvídatelným počasím a Tubbataha Reefs Natural Park není výjimkou. Tato národní přírodní rezervace, nacházející se v Sulujském moři, je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších korálových útesů na světě. Nicméně, při plánování návštěvy tohoto úchvatného místa je důležité vzít v úvahu i počasí.

Filipíny jsou tropickou zemí, což znamená, že zde existují pouze dvě sezóny - suchá a deštivá. Sušší období začíná v listopadu a trvá až do května. Toto je také nejlepší čas pro turisty návštěvou Tubbataha Reefs Natural Park. V těchto měsících je moře klidnější a viditelnost pod vodou je lepší, což umožňuje úžasný pohled na živou korálovou faunu a flóru. Teploty se pohybují okolo 25-30 °C, což je ideální pro potápění a šnorchlování.

Na druhou stranu, deštivá sezóna na Filipínách trvá od června do října. V tomto období jsou časté monzunové deště, které mohou mít vliv na podmínky v moři. Viditelnost pod vodou bude horší a moře může být bouřlivější, což může omezit aktivitu potápění či šnorchlování. Je také možné, že některé části parku budou uzavřeny z důvodu silných vln a bouřek.

Pokud plánujete návštěvu Tubbataha Reefs Natural Park v deštivé sezóně, je velmi důležité sledovat předpověď počasí a konzultovat s místními profesionálními potápěči. Důrazně se doporučuje, abyste se vyhnuli cestě do parku během silných dešťových bouří a nebezpečných podmínek pro potápění.

I přes nepředvídatelné počasí je návštěva Tubbataha Reefs Natural Park vždy hodná úsilí a času. Tento úchvatný přírodní park je domovem neuvěřitelného množství mořských živočichů, včetně korálů, rejnoků, rejnoků a mnoha dalších druhů. Nejlepší čas pro návštěvu až do května, kdy je moře klidné a viditelnost je nejlepší. Buďte však připraveni na možné změny počasí a respektujte pokyny místních průvodců.

Tubbataha Reefs Natural Park je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších přírodních parků na Filipínách. Přestože počasí může být nepředvídatelné, málokdo lituje návštěvy tohoto úchvatného místa.


Ubytování Filipíny Tubbataha Reefs Natural Park


Filipíny jsou známé svou nádhernou přírodou a úchvatnými vodními scenériemi. Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů této země je Tubbataha Reefs Natural Park. Tento park se nachází v Sulu moři, vzdáleném asi 150 kilometrů od města Puerto Princesa na ostrově Palawan. Tubbataha Reefs Natural Park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je považován za jeden z nejlepších míst pro potápění na světě.

Ubytování v Tubbataha Reefs Natural Park je poměrně omezené, ale návštěvníci mají několik možností. Nejběžnějším způsobem ubytování je život na palubě lodí. Existuje několik lodních společností, které nabízejí potápěčské safari, kde můžete trávit noci na palubě a den strávit prozkoumáváním podvodních korálových útesů. Tyto lodě jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením pro potápění, včetně výstroje a instruktorů. Pro ty, kteří nemají potápěčskou licenci, jsou také k dispozici kurzy pro začátečníky.

Další možností ubytování je v místě Puerto Princesa, kde některé hotely nabízejí exkurze do Tubbataha Reefs Natural Park. Tyto výlety obvykle zahrnují přepravu lodí a možnost kempování na ostrovech v parku. Kempování v Tubbataha Reefs Natural Park je však povoleno pouze v konkrétních oblastech a musí být povolení předem.

Kromě potápění a šnorchlování nabízí Tubbataha Reefs Natural Park také skvělé možnosti pro pozorování divokého života. Park je domovem mnoha druhů mořských živočichů, včetně různých druhů korálů, rejnoků, žraloků, delfínů a želv. Existuje zde také několik vzácných druhů ptáků, které se hnízdí na ostrovech v parku.

Aby bylo možné navštívit Tubbataha Reefs Natural Park, je nutné získat povolení od místní správy parku. Je důležité plánovat návštěvu dopředu, protože počet návštěvníků je omezený a park je obvykle uzavřen během období rozmnožování mořských živočichů.

Výlet do Tubbataha Reefs Natural Park je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody a potápění. Tento přírodní park je skutečným rájem pro potápěče a nabízí úžasné příležitosti k objevování korálových útesů a mořského života. Ubytování je zajištěno prostřednictvím potápěčských lodí nebo výletů z Puerto Princesa. Bez ohledu na způsob ubytování si můžete být jisti, že vaše cesta do Tubbataha Reefs Natural Park bude nezapomenutelná.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky