Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Ghana Shai Hills

Ubytování Ghana Shai Hills


Pokud hledáte nevšední zážitek z ubytování během cesty do Ghany, rozhodně byste měli zvážit pobyt v Shai Hills. Toto území se nachází asi 45 kilometrů východně od Akkry a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost zblízka seznámit se s tamním ekosystémem a kulturním dědictvím.

Za zmínku stojí, že Shai Hills jsou domovem mnoha druhů divoké zvěře, včetně opic, krokodýlů, skalních hyen, antilop a slonů. V této oblasti jsou také stopy osídlení až do doby kamenné. Kromě toho zde můžete navštívit národní park nebo ochrannou oblast, která byla založena s cílem chránit místní faunu a flóru.

Pokud se vydáte na cestu do tohoto území, můžete si vybrat z několika možností ubytování. Zahrnují kempy, kde si můžete postavit stan, nebo chatky s podlahou, které jsou k pronájmu. Mnoho z těchto možností je umístěno poblíž národního parku nebo ochranných oblastí, což umožňuje návštěvníkům plně vychutnat si zážitek z pobytu v těchto nádherných okolnostech.

Je však nutné být obezřetný a přizpůsobit se atmosféře, radit se s místními obyvateli a respektovat zvířata, která zde žijí. Shai Hills nabízí pestré možnosti zábavy a aktivit, mezi něž patří výlety do jeskyní, pěší túry, večerní safari, kulturní události a výrobu ručních výrobků s místními řemeslníky.

Zkrátka a dobře, ubytování v Shai Hills může být nezapomenutelným zážitkem, který naleznete jen zřídka, a proto rozhodně stojí za návštěvu pro každého, kdo hledá nové zážitky a dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Ghana Shai Hills


1. Jak se dostanu do Shai Hills?
- Shai Hills se nachází asi 50 km od Accry a lze se tam dostat pomocí autobusů nebo taxi.

2. Jaký je vstupní poplatek do Shai Hills?
- Vstupní poplatek pro dospělého je 10 ghanských cedií a pro děti 5 ghanských cedií.

3. Co se tam dá vidět?
- V Shai Hills jsou k vidění divocí býci, zebry, antilopy, levharti a mnoho dalších divokých zvířat.

4. Lze tam i ubytovat?
- Ano, v Shai Hills je možné si pronajmout kemp v přírodě.

5. Kdy jsou nejlepší časy na návštěvu Shai Hills?
- Nejlepší časy jsou obvykle brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy jsou zvířata nejaktivnější.

6. Jak dlouho trvá prohlídka?
- Prohlídka trvá obvykle 2-3 hodiny.

7. Jaké oblečení je vhodné?
- Doporučuje se pohodlné oblečení a volné boty, nejlépe boty na turistiku.

8. Je vhodné si vzít s sebou jídlo a pití?
- Ano, je vhodné si vzít jídlo a pití, protože v Shai Hills nejsou žádné restaurace nebo obchody.

9. Jak je tam počasí?
- Počasí v Shai Hills je obvykle horké a suché po celý rok.

10. Je tam možné si najmout průvodce?
- Ano, možné si najmout průvodce, ať už individuálně nebo v rámci organizovaného výletu.


Počasí Ghana Shai Hills


Ghana Shai Hills je speciální místo, které nabízí jedinečné zážitky pro turisty a obyvatele této oblasti v západní části Afriky. V této oblasti panuje rovníkové podnebí s tropickými dešti a vysokou vlhkostí v průběhu celého roku. V průběhu roku je teplota v oblasti okolo 27 stupňů Celsius a může být mnohdy i vyšší.

V oblasti Ghana Shai Hills se vyskytují tři hlavní roční období: suché, deštivé a harmattan. Suché období trvá od listopadu do dubna a je charakterizováno minimálními srážkami a vysokou teplotou. Toto období bývá také dobou turistické sezóny, neboť je příjemné pro turisty a další návštěvníky.

Deštivé období v oblasti Ghana Shai Hills trvá od května do října. Toto období bývá charakterizováno velkými srážkami, které mohou trvat i po několik hodin denně. Dešťové období je časem, kdy živé organismy v této oblasti zahajují reprodukční sezónu a rostliny začínají kvést a plodit.

Harmattanové období v oblasti Ghana Shai Hills trvá od listopadu do ledna a je charakterizováno suchým a chladným větrem z Sahary. Toto období bývá velmi náročné pro turisty, neboť je extrémně suché a prachové.

Celkově lze říci, že počasí v oblasti Ghana Shai Hills je ovlivněno tropickým rovníkovým podnebím a vysokou vlhkostí v průběhu celého roku. Pro turisty je nejvhodnější navštívit tuto oblast v období sucha, kdy panují příjmené podmínky pro procházky a další aktivity. V každém případě je však důležité si přizpůsobit svůj pobyt a zvolit vhodné oblečení a obuv v závislosti na počasí.


Dovolená Ghana Shai Hills


Ghana Shai Hills je jedno z nejkrásnějších míst v africké zemi Ghana, které si zaslouží navštívit každý turista. Toto národní park se nachází v blízkosti hlavního města Gany, Accry a leží na rozloze více než 50 kilometrů čtverečních. Park je domovem mnoha divokých zvířat a rostlin, které jsou zcela odlišné od jakéhokoliv jiného místa.

Pro návštěvníky parku je zde spousta aktivit a památek, které by mohli navštívit. Rozhodně si nemohou nechat ujít pohřební rituály Shai People, tradiční bojové tance, královské dvory Shai a mnoho dalších kulturních aktivit. Národní park Shai Hills je ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít zážitky z afrického divočáctví a zároveň objevit místní kulturu.

Jednou z nejlepších věcí, které si turisté mohou užít v parku Shai Hills, jsou túry na kole. Oblast je naprosto překrásná a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní krajinu. Když spojíte cyklistiku s výhledy na okolní krajinu, získáte naprosto nezapomenutelný zážitek.

Další aktivitou, kterou by si turisté neměli nechat ujít, je trekking v parku. Tuto aktivitu doporučujeme každému, kdo má rád pěší turistiku. Park Shai Hills nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a turisté mohou objevovat divoká zvířata jako jsou například opice, sloni a mnoho dalších.

A co takhle skvělá safari? V parku je možné jít na safari v doprovodu průvodce, který Vám bude ukazovat nezvyklé zvířata, která se zde vyskytují. Safari nabízí návštěvníkům úžasnou příležitost vidět ty nejlepší a nejkrásnější zvířata na světě. Safari v Shai Hills je jednou z nejlepších aktivit, které turisti mohou v Africe zažít.

Návštěva Ghana Shai Hills by mohla být nezapomenutelnou dovolenou pro každého, kdo hledá zážitky v Africe. S tolika možnostmi zpřístupněnými turistům, je tato oblast ideálním místem pro dovolenou nebo výlet. Park Shai Hills je bezpochyby jedním z nejhezčích a nejzajímavějších míst v Africe, což je důvod, proč by si turisti neměli nechat ujít tuto jedinečnou příležitost.


Letenka Ghana Shai Hills


Ghana je africká země, kterou byste měli zahrnout na svůj výletní seznam. Tato země nabízí nádherné pláže, velkou dávku kultury, historie a jiné zajímavosti. Pokud jste milovníkem přírody, Shai Hills by měly být vaší první volbou.

Shai Hills jsou komplex skalních útvarů nacházející se v lese v jihozápadní části regionu Osu. Toto místo rozprostírá se na ploše více než 5 000 hektarů. Shai Hills sa nalezají asi 50 km z východního pobřeží Ghany, což znamená, že vám bude stačit pár hodin cesty, aby jste se odtud mohli zase vrátit k moři.

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Shai Hills, je zakoupit vstupenku na letenku. Existuje mnoho letovisek, které nabízejí let do ghanských měst, jako například Akra, Kumasi a Tema. Z těchto měst můžete jednoduše dojet do Shai Hills. V Akra jsou k dispozici auta na půjčení a také taxi služby, které vás dopraví přímo k místu určení.

Shai Hills se skládají ze tří hlavních útvarů - Shai Hills Game Reserve, Shai Resource Reserve a Shai Hills Eco Turf. Všechny tyto útvary nabízejí pozoruhodné přírodní scenérie, na jehož vrcholcích se můžete obdivovat panoramatický výhled na celé okolí. V Shai Hills Game Reserve najdete různé druhy zvířat, včetně antilop, levhartů a dalších druhů, kteří se zde volně pohybují bez bariér.

V Shai Resource Reserve si můžete vychutnat pěší turistiku a jízdu na kole, zatímco v Eco Turf máte možnost vidět různé druhy rostlin a stromů vrcholcích skal. V Shai Hills je také možné na vlastní kráse vidět překrásné vodopády a další přírodní scenérie.

Shai Hills jsou ideální destinací pro všechny milovníky přírody, kteří chtějí zažít něco unikátního. Navštivte Shai Hills a rozpleněte se v kráse přírody, kterou vám tato pláň nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky