Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)

Počasí Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie, země tisíců ostrovů, je výjimečná svým tropickým klimatem, které je charakteristické snad jen pro oblast Tichomoří. Gili ostrovy, které patří k této části světa, obsahují tři hlavní ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno. Tyto ostrovy jsou oblíbenou destinací pro turisty, kteří hledají jak vodní, tak i pozemní zážitky a chtějí zažít exotický západ slunce nad mořem.

Severní část Lombokského průlivu, kde se nachází Gili ostrovy, je charakteristická vysokou vlhkostí a teplotami, které se pohybují od 27°C do 32°C po celý rok. Vysoká vlhkost, která je způsobena blízkým oceánem, může být někdy velmi intenzivní. V Indonésii však není na čem se divit, když si uvědomíme, že je to jeden z nejvlhčích regionů světa.

Léto je na Gili ostrovech v chladném období od května do září nádherné, s teplotami dosahujícími až 30°C a jasné modrou oblohou. V této době je také období nejnižšího dešťového úhrnu, kdy padá zhruba 50 % obvyklého množství srážek. Většinou se jedná o průtrže mračen v noci nebo brzy ráno, které odplavují nahromaděnou vlhkost. Léto na Gili Trawangan a ostatních ostrovech je obdobím, kdy se většina turistů vydává do této oblasti a Gili ostrovy se tak mění v oblíbená turistická centra.

Zima na Gili ostrovech je v období od října do dubna, což je také období srážek a je to charakteristické nepravidelnými, ale často krátkými, bouřkami a silnými větry, které mohou být velmi silné. I když období zimy na Gili Trawangan a ostatních ostrovech je zrádné, může to být i výhodou pro turisty, kteří chtějí být v každodenním kontaktu s místním obyvatelstvem. Zimní měsíce také nabízejí turistům možnost užít si poklidné noci s pohádkově zářící měsícem, kdy se dají vidět Krabí neboli “Gili” ryby, které tvoří součást místní flóry a jsou považovány za bohyně jeskyní.

Rozdíly mezi létem a zimou na Gili ostrovech jsou podstatné a turisté by proto měli plánovat svou návštěvu podle svojí představy a přání, ale také je nutno být připraven na neočekávané podmínky, které mohou přinést především zimní měsíce. Nicméně Gili ostrovy jsou jedny z nejkrásnějších a nejúchvatnějších destinací indonéského Tichomoří a navštívit je by měl být sen každého cestovatele hledajícího poklid a krásné přírodní scenérie.


Letenka Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je krásná země plná zázraků a překvapení. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli navštívit při cestě do Indonésie, jsou Gili ostrovy. Tyto tři krásné ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - jsou obklopeny tyrkysově modrou vodou, bílým pískem a palmami a nabízejí úžasnou příležitost pro relaxaci a potápění. Pokud plánujete cestu do Indonésie, měli byste se určitě podívat na letenky na Gili ostrovy a zažít tyto nádherné místa na vlastní kůži.

Gili Trawangan

Jestli hledáte místo pro relaxaci, je Gili Trawangan to správné místo. Tento ostrov je největší z Gili ostrovů a je známý svými písečnými plážemi, tyrkysovou vodou a skvělými možnostmi potápění. Pláže jsou lemované bungalovy, restauracemi a bary. Zajímavým zážitkem jsou jízdy koňským povozem nebo kola a turistické výlety v okolí ostrova.

Gili Air

Gili Air je o něco menší než Gili Trawangan, ale nabízí stejné příležitosti ke šnorchlování a potápění. Ostrov je ideální pro ty, kteří hledají klidnější a méně rušné místo. Gili Air je rovněž výborné místo pro milovníky rybaření, ačkoli jsou zde i další možnosti, jak si zpříjemnit den, jako například relaxace na některé z pláží, nebo procházky po ostrově.

Gili Meno

Poslední ze tří Gili ostrovů je Gili Meno, nejmenší z nich. Ostrov je ideálním místem pro ty, kteří hledají ještě větší klid. Na Gili Meno se nenachází tolik restaurací a barů, jako je případ u ostatních ostrovů a je proto vhodným místem pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci. Gili Meno nabízí krásné pláže, kde můžete vidět želvy a dokonce i korálové útesy.

Všechny tři ostrovy jsou navzájem propojeny trajekty, což znamená, že můžete snadno cestovat mezi nimi a vychutnat si každý z nich. Letenky na Gili ostrovy lze zakoupit z balijských nebo lombockých letišť. Let trvá asi hodinu a ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a přepravci.

Pokud chcete zažít krásu Indonésie, nenechte si ujít návštěvu Gili ostrovů. Tyto krásné ostrovy nabízejí ideální místo pro relaxaci a potápění a jsou také ideálním výletem pro ty, kteří chtějí být mimo dav turistů a užít si klidnou dovolenou. Při plánování své návštěvy Indonésie nezapomínejte na Gili ostrovy a přenechte se vlnám teplého Indického oceánu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


1. Jak se dostanu na Gili ostrovy z Balíku?
- Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je vyjet trajektem z přístavu Padangbai na ostrově Balík. Cesta trvá přibližně 2 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Gili Trawangan?
- Pláže na Gili Trawangan jsou obecně velmi krásné a vhodné ke koupání. Některé z nejoblíbenějších jsou pláž Halik, pláž Sunset Point a pláž Pantai Gili T.

3. Jaké aktivity mohu na Gili Air podniknout?
- Gili Air je ideální pro šnorchlování a potápění, protože v okolí jsou úžasné korálové útesy. Můžete si také pronajmout kolo a projet se po ostrově, nebo si užít relaxaci na pláži.

4. Jaký je rozdíl mezi Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno?
- Gili Trawangan je největší a nejživější ostrov z trojice, s bohatým nočním životem a mnoha možnostmi zábavy. Gili Air je střední velikosti a má klidnější atmosféru, je vhodný pro rodiny a páry. Gili Meno je nejmenší a nejklidnější, ideální pro ty, kteří hledají úplný klid a odpočinek.

5. Kde se dá ubytovat na Gili ostrovech?
- Na Gili ostrovech najdete širokou škálu ubytování, od luxusních resortů až po levnější bungalovy. Doporučuje se ubytovat se předem zarezervovat, zejména v případě návštěvy v hlavní sezóně.

6. Mohu platit kreditní kartou na Gili ostrovech?
- Některé hotely a restaurace na Gili ostrovech přijímají platební karty, ale mnoho míst přijímá pouze hotovost. Doporučuje se mít dostatek hotovosti s sebou, zejména na menších ostrůvcích jako Gili Meno.

7. Kolik dní bych měl strávit na Gili ostrovech?
- Doporučuje se strávit minimálně 2-3 noci na Gili ostrovech, aby jste mohli opravdu poznat krásu a atmosféru těchto ostrůvků. Pokud máte čas, můžete zde zůstat i déle a objevovat další aktivity a místa.

8. Můžu plavat s želvami na Gili ostrovech?
- Ano, je možné plavat a šnorchlovat s želvami na Gili ostrovech, zejména kolem Gili Meno. Lokální lodě nabízí výlety za pozorováním želv, takže si můžete vychutnat tuto úžasnou zkušenost.

9. Jaké je počasí na Gili ostrovech?
- Gili ostrovy mají tropické podnebí se dvěma sezónami - suchou a deštivou. Sušší období je od května do října, kdy jsou vyšší teploty a nižší srážky. Deštivé období je od listopadu do dubna, s vyššími srážkami a občasnými bouřemi.

10. Můžu se potápět na Gili ostrovech, i když nejsem zkušený potápěč?
- Ano, na Gili ostrovech jsou k dispozici potápěčské centra, která nabízejí kurzy pro začátečníky. Můžete se zde naučit potápět se a prozkoumat úžasný podmořský život v této oblasti.


Ubytování Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonéské Gili ostrovy, včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno, patří mezi nejkrásnější a nejoblíbenější turistické destinace v jihovýchodní Asii. Tato exotická série tří ostrovů ležících u pobřeží Lomboku nabízí nádherné pláže, tyrkysově modré vody, bohatý podmořský život a klidnou atmosféru, která přitahuje turisty z celého světa.

Jedním z klíčových aspektů návštěvy Gili ostrovů je samozřejmě ubytování. Naštěstí, tato destinace nabízí širokou škálu možností pro každého cestovatele, ať už hledá hostely, hotely, luxusní resorty nebo soukromé vily.

Pro ty, kteří se chtějí vypnout a relaxovat, nabízí Gili Trawangan několik luxusních rezortů a hotelů. Tyto ubytovací zařízení vynikají svou prvotřídní kvalitou služeb, nádhernou pláží a stylovým designem. Hosté mohou využívat moderních wellness center, bazénů, restaurací s výhledem na oceán a mnoha dalších příjemností.

Pokud preferujete více cenově dostupné možnosti, Gili Trawangan nabízí také velký výběr hostelského ubytování. Tyto hostely jsou vhodné pro cestovatele s omezeným rozpočtem, kteří si chtějí užít společenskou atmosféru a seznamovat se s dalšími lidmi. Většina hostelských zařízení nabízí sdílené pokoje, společné kuchyňky a turistické informace od místních guide.

Gili Air je středním ostrovem a také nabízí různé typy ubytování. Zde najdete vše od jednoduchých bungalovů až po luxusní vily. Vzhledem k menší velikosti ostrova má většina ubytovacích zařízení přímý přístup na pláž a hosté mohou vychutnávat úžasný výhled na západy slunce každý večer.

Gili Meno je nejmenší a nejklidnější z celého trojice Gili ostrovů. Tento ostrov je ideální pro ty, kteří hledají úplné odpočinkové ubytování. Můžete si vybrat z krásných plážových bungalovů, romantických vil nebo malých rodinných resortů. Obyvatelé ostrova jsou známí svojí pohostinností a ochotou hostit turisty.

Kromě tradičních ubytovacích možností jsou nyní na Gili ostrovech také dostupné alternativy v podobě Airbnb. Mnoho místních obyvatel pronajímá své soukromé domy a apartmány turistům, což poskytuje autentičtější a přátelštější zážitek.

Celkově lze říci, že Gili ostrovy v Indonésii nabízí pestrou škálu ubytování pro každého cestovatele. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference, najdete tu přesně to, co hledáte. Ať už se rozhodnete zůstat na Gili Trawangan, Gili Air nebo Gili Meno, zaručeně se vám zde bude líbit a budete se chtít vrátit k těmto krásným ostrovům znovu a znovu.


Dovolená Indonésie Gili ostrovy (včetně Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno)


Indonésie je země s bohatou kulturou, úchvatnou přírodou a nespočtem nádherných ostrovů. Jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Indonésii jsou Gili ostrovy. Sestávající ze tří hlavních ostrovů - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Jméno - tyto ostrovy lákají turisty svou nedotčenou krásou a klidnou atmosférou.

Gili ostrovy se nacházejí na severozápadním pobřeží ostrova Lombok a jsou snadno dostupné lodí z Bali. Každý z těchto ostrovů má své vlastní jedinečné kouzlo a nabízí rozmanité zážitky.

Gili Trawangan je největším a nejživějším ostrovem ze všech tří. Je známý svými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami a živým nočním životem. Zde najdete mnoho plážových barů, restaurací a klubů, které nabízejí živou hudbu a výborné jídlo. Milovníci potápění a šnorchlování budou nadšeni místními korálovými útesy a bohatstvím podmořského světa.

Na rozdíl od Gili Trawangan je Gili Air klidnější a relaxačnější. Ostrov nabízí klidné pláže a poklidnou atmosféru. Je ideální pro ty, kteří se chtějí odpočinout a načerpat novou energii. Můžete si zde užít krásné sluneční západy, masáže na pláži nebo si posedět v místních restauracích podávajících čerstvé mořské plody.

Gili Jméno, oproti ostatním dvěma ostrovům, je nejmenší a nejodlehlejší. Na tomto ostrově najdete prosté pláže obklopené vysokými palmami. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek ve spojení s přírodou. Na Gili Jméno nenajdete žádné motorové vozidlo, doprava se zde odehrává buď na kole nebo pomocí koňmo. Můžete si zde také vyzkoušet surfování nebo prozkoumat místní rybářské vesnice.

Při návštěvě Gili ostrovů nezapomeňte využít možností výletů, jako je například potápění nebo šnorchlování při výletu na korálové útesy nebo plavba v tradiční indonéské lodě do okolních ostrovů.

Na Gili ostrovech najdete také různé ubytovací možnosti, od luxusních resortů až po jednoduché plážové bungalovy. Pro rezervaci ubytování doporučujeme plánovat dopředu, zejména pokud se chystáte navštívit Gili Trawangan během období hlavní turistické sezóny.

Závěrem, Gili ostrovy nabízejí nezapomenutelný zážitek, který spojuje krásnou přírodu, klid a romantiku. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh nebo cestovatel, Gili ostrovy jsou skvělou volbou pro dovolenou v Indonésii.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky