Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Irsko Kilkenny

Ubytování Irsko Kilkenny


Irsko je země plná malebných vesnic a historických měst, která mají mnoho nabídnout turistům, kteří sem zamíří. Jedno z takových měst je Kilkenny, které se nachází na jihovýchodě země. Kilkenny je známé svou bohatou historií, překrásnou architekturou a přátelskou atmosférou.

Při plánování cesty do Kilkenny je důležité také zohlednit ubytování. Město nabízí širokou škálu možností v různých cenových kategoriích, aby vyhovělo potřebám různých typů návštěvníků.

Pro ty, kteří si přejí zůstat v centru města a být blízko k hlavním turistickým atrakcím, je nejlepší volbou zůstat v jednom z historických hotelů. Tyto hotely mají často původ v dobách středověku a nabízejí tradiční irskou atmosféru, kombinovanou s moderními pohodlími. Hosté mohou očekávat elegantní pokoj s výhledem na město či místní památky, a také výtečnou irskou kuchyni v hotelových restauracích.

Pro turisty s menším rozpočtem nebo ty, kteří preferují větší nezávislost, jsou k dispozici také možnosti pronájmu privátních apartmánů nebo pokojů v penzionech. Tyto ubytovací možnosti nabízejí soukromí a jednoduché vybavení za přijatelnou cenu. V mnoha případech jsou také umístěny ve starých budovách s příjemnou atmosférou, což dodává pobytu autentičnost.

Pro ty, kteří více ocení přírodu a klidnější pobyt, je možnost vydat se mimo centrum města a ubytovat se na venkově nebo ve vesnici poblíž Kilkenny. Tato varianta je vhodnější pro ty, kteří mají k dispozici vlastní dopravu, nebo preferují prozkoumávat okolí na kole či pěšky. Venkovská ubytování nabízejí klid a pohodu, a zároveň příležitost prozkoumat okolní přírodu.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli typ ubytování, dovolená v Kilkenny je výjimečným zážitkem. Bohatá historie a kultura města, spolu s vřelostí a přívětivostí místních obyvatel, jsou faktory, které přitahují turisty z celého světa. Kilkenny je také domovem mnoha festivalů a kulturních akcí, které nabízejí další zajímavý prvek do vaší dovolené.

Když se rozhodnete navštívit Kilkenny, vyberte si ubytování starostlivě, abyste si mohli užít všechny krásy a zážitky, které toto město nabízí. Ať už si vyberete historický hotel, příjemný penzion nebo místo na venkově, mohli byste si být jisti, že váš pobyt bude nezapomenutelný.


Počasí Irsko Kilkenny


Irsko je známé svým proměnlivým počasím. Tento trend je zvláště výrazný v místě jako Kilkenny, což je malebné město ležící v jihovýchodní části ostrova.

Průměrná teplota v Kilkenny činí od 5°C v lednu až po 20°C v červenci a srpnu. Nicméně, může být velmi chladno i v letních měsících, obzvláště v období nočních teplot. V zimních měsících jsou časté teploty pod bodem mrazu, ale sníh není tak častý jako v jiných částech Evropy.

Kilkenny je obklopeno pohořím a má vlivem oceánu vlhké podnebí s rovnoměrně rozloženými srážkami po celý rok. Průměrné srážky se pohybují kolem 800 mm za rok, ale za určitých okolností může být srážek mnohem více.

Dešťové srážky jsou nejvýraznější v průběhu podzimu a zimy, s největší aktivitou srážek v listopadu a prosinci. Nicméně, je zde stále několik slunečných dní, které jsou rozlitány během celého roku.

V létě jsou v Kilkenny časté bouřky, silný vítr a občas i krupobití, ale přesto se jedná o oblíbenou turistickou destinaci v létě. Chcete-li být dobře připraveni na pobyt v Kilkenny, je nutné si vzít oblečení na všechny příležitosti. V létě nezapomeňte na sluneční brýle a krém na opalování, přičemž v zimě si nezapomeňte na teplé oblečení a nepromokavou bundu.

Vzhledem k proměnlivému počasí můžete v Kilkenny zažít všechny roční období během pár dní, což nese s sebou i své kouzlo. Ponořte se do místní kultury a užijte si krásnou scenérii, kterou Kilkenny nabízí v průběhu celého roku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kilkenny


1. Jak se dostanu do Kilkenny z Dublinu?
Odpověď: Z Dublinu do Kilkenny se dostanete autem po dálnici M9 nebo autobusem z autobusového nádraží Busáras. Existuje také přímé železniční spojení mezi oběma městy.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Kilkenny?
Odpověď: Mezi nejlepší památky v Kilkenny patří Kilkenny Castle, St. Canice's Cathedral, Kilkenny Design Centre, Black Abbey, Rothe House a Smithwick's Experience.

3. Kde se dá v Kilkenny ubytovat?
Odpověď: V Kilkenny se nachází velký počet hotelů, penzionů a ubytování typu Bed and Breakfast. Některé z oblíbených možností jsou Kilkenny Ormonde Hotel, Pembroke Hotel a Kilkenny Hibernian Hotel.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Kilkenny?
Odpověď: Nejlepším časem na návštěvu Kilkenny je během letních měsíců července a srpna, kdy jsou teploty teplejší a město pořádá různé festivaly a události. Nicméně Kilkenny je krásné město kdykoliv během roku.

5. Jaké jsou nejlepší restaurace v Kilkenny?
Odpověď: V Kilkenny najdete mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční irské jídlo i mezinárodní kuchyně. Mezi oblíbené restaurace patří Ristorante Rinuccini, Zuni Restaurant, Kyteler's Inn a Campagne.

6. Jaký je průměrný počet dní deště v Kilkenny?
Odpověď: Kilkenny je známé svým mírně vlhkým klimatem. Průměrně se zde očekává 150-180 deštivých dnů v roce.

7. Jaká je vzdálenost mezi Kilkenny a Glendalough?
Odpověď: Vzdálenost mezi Kilkenny a Glendalough je přibližně 95 kilometrů. Cesta trvá asi 1,5 až 2 hodiny autem.

8. Co stojí za vidění v okolí Kilkenny?
Odpověď: V okolí Kilkenny stojí za vidění například Jerpoint Abbey, Dunmore Cave, Woodstock Gardens, Castlecomer Discovery Park a Mount Juliet Estate.

9. Kde mohu zakoupit tradiční irské suvenýry v Kilkenny?
Odpověď: V Kilkenny můžete zakoupit tradiční irské suvenýry v Kilkenny Design Centre, který nabízí široký výběr místních řemeslných výrobků, jako je sklářství, keramika, šperky a textile.

10. Jak dlouho trvá prohlídka Kilkenny Castle?
Odpověď: Prohlídka Kilkenny Castle obvykle trvá asi 1-2 hodiny, včetně procházky zahradami a návštěvy vnitřních prostor zámku.


Dovolená Irsko Kilkenny


Irsko Kilkenny – klenot na jihu Irska

Irsko je země plná krásných přírodních scenérií, historických památek a malebných vesnic. Mezi mnoha turisty oblíbenými destinacemi je i město Kilkenny nacházející se na jihu země.

Kilkenny je malé město, ve kterém si ale každý najde své oblíbené místo. Toto historické město je známé svými čarokrásnými ulicemi, gotickou katedrálou a hradem Kilkenny Castle. Hrad byl postaven v 12. století a dodnes se nachází v naprostém perfektním stavu. Dozvíte se zde spoustu věcí o historii, nejdůležitějších postavách a rodinách, které v Kilkenny žily.

Další zajímavosti v Kilkenny jsou kostel svatého Kana, Katedrála Panny Marie a celá řada muzeí. Pro milovníky divadla a umění je připraveno divadlo Watergate Theatre s pestrou nabídkou představení. V centru města najdete mnoho malých krámů a obchůdků s suvenýry, v nichž si můžete zakoupit nějaké tradiční vyšívané batikované zboží.

V okolí města najdete i spoustu dalších památek a turistických atrakcí. Například ruiny hradu Dunmore Cave, které se nacházejí jen několik kilometrů od Kilkenny. Také je zde velmi půvabné staré město Kells, které je také rozhodně stojí za návštěvu.

Nechtějte zůstávat v městě celou dobu a raději vyrazte na výlet do kopců, kde můžete procházet úchvatnou přírodou Irského venkova. A pokud máte rádi adrenalin, můžete se vydat na vodopád Torc. Kilkenny je znám také svými keltskými obyvateli, a to zvláště na Slieve Bloom, kam si můžete zajít na pivo nebo na kávu do některého z hotelů v oblasti.

Ubytování v Kilkenny není příliš drahé a můžete si vybrat z mnoha různých ubytování. Pokud se rozhodnete zůstat v centru města, najdete tu četné hotely, ale i bed & breakfast propojující skvělou kvalitu ubytování s tradicí a krásou starého města.

Irsko Kilkenny je místo, které vám nabídne úchvatnou kombinaci historie, přírodních krás a hospodské kultury, kterou u nás najdeme jen zřídka. Kilkenny je skvělou destinací pro každého, kdo se chce prohnat starými uličkami, ochutnat irské pivo a dát si do pořádku duši na úchvatném venkově.


Letenka Irsko Kilkenny


Irsko je země plná historie, kulturou a přátelskými lidmi. Pokud Vás lákají starobylá města plná historických památek, určitě si nenechte ujít navštívit město Kilkenny. Město se nachází v jihovýchodní části Irska a je jedno z nejnavštěvovanějších měst v této oblasti.

Pokud se chcete do Kilkenny dostat, můžete využít letenky z České republiky. Letenka do Irska bývá poměrně cenově dostupná a pokud máte štěstí, můžete ji sehnat i za velmi dobré ceny. Kilkenny si na Vás určitě poletu zaslouží a stojí za to si prohlédnout tamní krásy.

Kilkenny je město s bohatou historií. Jeho středu dominuje zámek Kilkenny Castle, který pochází z 12. století a slouží jako turistická atrakce. Pokud máte rádi umění, můžete si prohlédnout místní galerii Butler Gallery nebo se projít po místních ulicích s bohatou nabídkou umění.

V Kilkenny se také nachází kostel svatého Kolumbana, který je datovaný až do 13. století a jedná se o významnou historickou památku, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít. Místní ulice jsou plné kaváren a restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Kilkenny je také oblíbeným turistickým místem pro příznivce sportu. Místní fotbalový tým je velmi populární a stadion, který se nachází nedaleko od centra města , je s kapacitou téměř 26 tisíc diváků jedním z největších v Irsku.

Letenka do Irska Kilkenny je tedy velmi dobrým způsobem, jak si vychutnat krásy irského města a prožít nezapomenutelný zážitek. V Irsku se cítíte jako doma, díky vstřícným lidem a jejich neuvěřitelně přátelskému postoji.

Pokud chcete vědět víc o letenky do Irska a další tipy na výlety po Irsku, určitě se podívejte na stránky cestovní kanceláře či odborného portálu, který vše stručně a přehledně shrne. Určitě to stojí za to a prožijete nezapomenutelný zážitek!


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky