Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Askja

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Askja


1. Co je Askja?
Askja je kaldera, která se nachází na Islandu a vznikla v důsledku erupce sopky před zhruba 10 tisíci lety.

2. Jak se dostat k Askje?
Nejlepší způsob, jak se dostat k Askje, je pronajmout si auto a podívat se na ni samostatně. Je zde také několik turistických společností, které organizují výlety.

3. Je možné koupat se v jezeru v Askje?
Bohužel, není. Voda v jezeru je příliš horká a kyselá na to, aby se v ní dalo koupat.

4. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Askje?
Nejlepší časy na návštěvu jsou v létě, kdy jsou delší dny a teplejší počasí. Nicméně je třeba si uvědomit, že počasí na Islandu je velmi proměnlivé.

5. Může se Askja znovu aktivovat a vybuchnout?
Existuje vysoká pravděpodobnost, že se Askja jednoho dne opět aktivuje a projeví se erupcí. Nicméně přesné datum nelze předpovědět a moc se nedá udělat, aby se tak nestalo.

6. Kolik stojí vstupné na návštěvu Askje?
Návštěva Askje není placená, protože se jedná o volně přístupné turistické místo.

7. Jak daleko je Askja od nejbližšího města?
Askja se nachází v odlehlé oblasti středního Islandu a nejbližší města jsou Vopnafjörður a Egilsstaðir, které jsou od ní vzdáleny asi 150 kilometrů.

8. Existuje zde ubytování?
V okolí Askje jsou k dispozici některé chaty, ve kterých si můžete přespat. Nicméně doporučuje se, abyste měli vlastní stan nebo karavan, protože v této oblasti není žádný velký hotel.

9. Jaké jsou nejlepší aktivity v okolí Askje?
V okolí Askje jsou k dispozici některé turistické stezky a tůry, mezi nimiž je nejpopulárnější tzv. "Askja Trek". Můžete také podnikat výlety do okolních termálních pramenů a vodopádů.

10. Jaké jsou nejlepší restaurace v blízkosti Askje?
Vzhledem k tomu, že se Askja nachází v odlehlé oblasti Islandu, není zde mnoho restaurací v blízkosti. Doporučujeme si tedy přichystat jídlo a nápoje před cestou do této oblasti.


Ubytování Island Askja


Island Askja je malý islandský hotel, který se nachází mezi ledovci Vatnajökull a Askja. Toto ubytování nabízí jedinečné a překrásné výhledy na okolní krajinu. Pokud hledáte klid a odpočinek, Island Askja bude tím pravým místem pro Vás.

Hotel Island Askja je čistý a moderně zařízený, nabízí pohodlné postele, vlastní koupelny a spotřebiče na kávu a čaj. Většina pokojů má také krásný výhled na okolní krajinu. Pokud cestujete s rodinou, jsou k dispozici i rodinné pokoje.

Island Askja se nachází v srdci ostrova, což z něj dělá ideální místo pro turisty, kteří chtějí poznat celý Island. Okolí nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou sopky, vodopády a termální prameny.

Nedaleko hotelu se nachází turistické stezky, které Vám umožní objevovat okolní přírodu. V létě můžete projet ledovce a v zimě se můžete vydat na sněžnicích. Pokud hledáte něčeho víc adrenalinového, Island Askja také nabízí výlety na ledovci.

Pokud se rozhodnete zůstat v hotelu, můžete relaxovat v sauně a využít wi-fi zdarma. Hotel také nabízí snídaňový bufet a večeře se servíruje v restauraci, která nabízí tradiční islandskou kuchyni.

Island Askja je ideální místo pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Toto ubytování Vám umožní užít si krásy islandské přírody, aniž byste se museli ponořit do turistického ruchu. Pokud chcete prožít nezapomenutelné zážitky na Islandu, určitě zvažte pobyt na Island Askja.


Počasí Island Askja


Island Askja je jedním z nejznámějších vyhaslých sopek na Islandu, nacházející se ve východní části země. Tento stratovulkán se tyčí nad okolní krajinu, přičemž jeho kráterová kaldera je jedním z největších na světě. Askja je také jedním z nejaktivnějších sopek na Islandu, přičemž jeho eruptivní historie sahá až do 19. století.

Jedním z největších přírodních fenoménů souvisejících s Islandem Askja je jeho sopouchý jezero, nazvané Öskjuvatn. Toto jezero, tvořené tavnou vodou pocházející z rozpuštěného ledovce, je hluboké až 220 metrů, čímž se stává jedním z nejhlubších jezer na Islandu. Jeho krásné modré vody jsou obklopeny tmavými sopečnými horninami a vytvářejí neuvěřitelně malebnou scenérii.

Klima v regionu Islandu Askja je charakterizováno jako drsné a nevyzpytatelné. Typické jsou zde větrné podmínky a rychlé změny počasí. Jelikož šířka Islandu je relativně malá, počasí se může měnit během několika minut. Turisté, kteří se vydávají k sopce Askja, by měli tedy být připraveni na různorodé počasí a obléct si více vrstev oblečení.

Nejlepší období pro návštěvu Islandu Askja je v letních měsících, především v červenci a srpnu. V těchto měsících jsou teploty mírnější a sníh ze svahů sopek taje, což umožňuje snadnější přístup k jezeru Öskjuvatn a samotnému kráteru Askja. Vzhledem k odlehlé poloze sopky se doporučuje dopravit se sem v rámci organizované exkurze nebo s průvodcem, aby se minimalizovala rizika spojená s nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Sopka Island Askja je nejen fascinujícím geologickým útvarem, ale také příležitostí k prozkoumání ohromující divočiny a krás přírody. Svébytným a náročným charakterem tohoto místa zanechává na návštěvnících hluboký dojem. Přírodní scenérie sopky Askja a její ojedinělé počasí jsou určitě jedním z hlavních důvodů, proč se mnoho cestovatelů rozhoduje vydat se na tuto epickou cestu.


Letenka Island Askja


Island Askja: Místo, které musíte vidět

Island Askja patří mezi ty nejintrigující a nejkrásnější místa na Islandu. Nachází se v oblasti, kde se setkávají hluboké kaňony, ledovcové jezera a sopky. Toto území se nachází na východě Islandu.

Askja byla poprvé prozkoumána v polovině 19. století, ale v posledních letech se stala stále populárnějším turistickým cílem. Tento národní park nabízí opravdu mnoho zážitků od turistických stezek, kempů po koupání v termálním jezeře.

Pokud chcete zažít něco opravdu speciálního, podívejte se na Nabídky na letenky na Island Askja. Letenky na Askju jsou levné a za peníze získáte neskutečné zážitky. Nyní si na chvíli představte, jak se budete procházet kolem kráterů sopečného původu a odkud budete mít výhled na hluboko modrou vodu a úchvatné kaňony, které vám zaručeně vezmou dech.

Chcete-li vidět ještě víc spektakulárních výhledů, pak byste neměli vynechat sopečný kráter Viti. Toto místo je dobře dostupné po stezce, která začíná na parkovišti u kampu na Askja. Stezky jsou dobře udržované, nicméně je třeba si uvědomit, že se jedná o velmi divokou oblast.

Pokud máte rádi koupání, pak byste neměli opustit Askju ani bez návštěvy termálního jezera, které se nachází v nejjižnější části oblasti. V této oblasti se nachází i kemp, což dává perfektní možnost strávit zde několik dní.

Island Askja je místem, které si získá srdce každého turisty. Je to místo, kde se setkávají úchvatné scenérie a výjimečná krajina. Na návštěvu Askju by měl jít každý, kdo touží zažít zážitky, které zůstanou na celý život. Tak si objednejte letenky na Askju a užijte si tuto nezapomenutelnou dovolenou!


Dovolená Island Askja


Island je jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst na světě. Jeho ohromující příroda nabízí nepopsatelné scenérie, které lákají milovníky dobrodružství a přírodní krásy z celého světa. Jedním z nejvýjimečnějších a unikátních míst na Islandu je sopka Askja.

Askja se nachází na východě Islandu a patří k největším sopkám na ostrově. Její unikátní kráterovitá podoba a modrozelené jezero Víti vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru. Pro mnoho lidí je sopka Askja jednou z hlavních atrakcí na Islandu.

Pro návštěvu Askji je nejlepší si zapůjčit terénní vozidlo, jelikož cesta k sopce je náročná a silnice jsou jen nezpevněné. Je třeba připravit se na dlouhou cestu, která vede přes nehostinnou krajinu ostrova. Cesta je však naprosto odměněna až při příjezdu k sopce a vstupu do kráteru.

Překrásný modrozelený kráter Víti je jednou z nejimpresivnějších částí Askji. Rozkládá se na dně sopky a jeho jezero nabízí možnost osvěžujícího koupání. I když se zdá, že jezero je atraktivním místem k plavání, stále je třeba dbát na opatrnost, jelikož teplota vody se může výrazně lišit.

Další zajímavostí Askji je lavové pole Odadahraun, které se nachází v bezprostřední blízkosti sopky. Procházka tímto lavovým polem je zážitkem sama o sobě. Neuvěřitelně rozsáhlé pole lávy připomíná měsíční krajinu a nabízí úžasnou příležitost poznat sílu sopky.

Askja je také spojena s historickým událostmi. V roce 1875 sopka vybuchla, což mělo za následek enormní sopečnou erupci. Výbuch měl dopad na celý ostrov a zanechal za sebou zdevastované kraje. Dnes je toto místo oblíbenou lokalitou pro výzkumy geologického chování a sopečných erupcí.

Při plánování návštěvy Askji je třeba brát v úvahu změny povětrnostních podmínek. Islandské počasí je známé svojí proměnlivostí a může se velmi rychle změnit. Doporučuje se také nést dostatek vody a jídla, jelikož na cestě není k dispozici žádná občerstvovací zařízení.

Pokud máte rádi adrenalinová dobrodružství, krásnou krajinu a sopky, návštěva sopky Askja by neměla chybět na vašem seznamu při výletu na Island. Toto unikátní místo vám nabídne zážitky, které nezapomenete a které si budete navždy pamatovat. Island je země plná přírodních krás a Askja je jedním z jejích nejvýjimečnějších drahokamů.


Velké množství spokojených klientů

Největší webová sbírka letenek

Zajištění nejnižší ceny

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Prozkoumat letenky